Ново vs. старо строителство!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ново или старо строителство?

1. Новото строителство е много по-добре
13
17%
2. Старото е по-добро
18
23%
3. Зависи от качеството
44
56%
4. Не ми пука, стига да е на добра цена
0
Няма гласували
5. Не мисля да инвестирам в недвижимост в България
3
4%
 
Общо гласове : 78
кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от alekangg » 16 Яну 2020, 10:46

Borymeckata написа:
K_Ilkov написа:Не знам кой за кво се бори в тая тема ...
Но ако мога да избирам, бих предпочел подметките ми да стъпват на трева, или на декинга на верандата ми в най-лошия случай, като излизам за работа сутрин, а не в асансьора ...

Да, и аз съм озадачен... Не мога да разбера тоя възторг от огромни помещения и невероятни квадратури. Според мен, за двама човека двустаен с хол и спалня, някъде около 70 квадрата, е напълно достатъчен. Ако има и дете, нека има и детска стая - тристаен с две спални, 90 квадрата. За какво са ви повече стаи? Освен ако ти трябва каабинет за някаква по-специфична дейност или хоби, примерно ако рисуваш картини или правиш дърворезби, ако проектираш у дома си или композираш музика... :dunno: :dunno:

И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?

Това си е заложено в ДНК-то на Ганя. Огледай се около теб, нали живееш в малък град.
Болшинството строят по 20 год и повече къщата, вдигат се 2-3-4 етажа, но целият живот минава на партера в една стая, максимум две. Това мазилка и разни други са думи табу, важното е да има етажи и етажи, да не остане по-назад от другите.
Тук-там има завършени след едно поколение и пак си остават да живеят в дупката на партера, другите етажи за за показване или евентуални гости когато се жени детето..
Та няма как да не се премине и при апартаментите с това мислене, масово се правят кухни за хиляди левове, после се яде само навън, кой ще готви. Виж епидемията с двойките котлони, това чудо само у нас го има масово.
Аз ако няма да готвя, изобщо няма да правя кухня, но явно другите не са така, важно е да има!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Dextuar » 16 Яну 2020, 10:49

K_Ilkov написа:
Dextuar написа:Не знам ...

Не знам кой за кво се бори в тая тема ...
Но ако мога да избирам, бих предпочел подметките ми да стъпват на трева, или на декинга на верандата ми в най-лошия случай, като излизам за работа сутрин, а не в асансьора ...

Само казвам :angel:

Никой не го оспорва това. В Драгалевци също имаш чудесна гледка от високо към града, стига да приемеш, че нямаш канализация :mhihi:

TNT написа:Плюс гледка към планини. А не към Александър Малинов :mhihi:
Да, да, баш само към Малинов ще гледат, не към Витоша, да зна'йш ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Моджо » 16 Яну 2020, 11:04

Ми според зависи. Аз съм с две деца /като искам и трето./ и за мен идеална площ е 150-200 м2, като може да е на два етажа примерно. Не че ся не живеем 6 човека в 90м2. Ама аз обичам да ми е широко. И примерно няма да имам гардероби, а дрешници /стаи/. Искам и мой си кабинет дето да си работя без да ми пречат...за всяко дете стая, една спалня за гости и те ти ги 200 м2. Без да изпадам изобщо в грандомания. Като само кухнята би ми била поне 30м2..
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от alekangg » 16 Яну 2020, 11:28

Може ти да го ползваш, но масово мисленето е друго, както го описах. И най-важно е какво ще кажат и ще си помислят другите, това е основен движещ двигател за къщи, коли, телефони и т.н.
Не случайно у нас масово има дърти премиуми, в повечето случаи с най-слабият двигател или десняк, как пък в никъде по нормалните страни го няма това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Моджо » 16 Яну 2020, 11:32

Принципно съм съгласен. Това "какво ще кажат хората" хич не е хубаво. Поне в повечето случаи. Тъщата бодро размахва метлата по три пъти на ден по двора, немой комшията да рече-пуу, къв несметен двор. Ама вътре в къщата я размахва един път седмично :)))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от TNT » 16 Яну 2020, 13:21

Още по-яко е коледна украса само по двора, терасите и прозорците. Да се вижда от два квартала къщите. А вътре - хОй :mhihi: Важното е съседите да кажат "Йеее глей го тоя къв е гоУемец".

Това са си неща типично "манталитета на малкият град". Лошото е, че големия град също се пълни с такива. И голяма част не се социализират, не си променят манталитета. Даже се чувстват тарикати и нон-стоп се повтаря как другите са балъци :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Dextuar » 16 Яну 2020, 13:38

А да попитам по-запознатите - каква е била идеята на ЕПК-то освен на същата площ да съберат х2 апартаменти спрямо една панелка? Имало ли й друга причина за изграждането им? Доколкото знам, са били значително по-скъпи от строеж на панелен блок, както и е отнемало повече време за направата им.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Borymeckata » 16 Яну 2020, 14:59

Ами идеята на ЕПК е дадена още в названието... Предимство е многократното използване на големи кофражни форми, което би трябвало да ускори процеса на кофриране / декофриране. В резултат се получава монолитна стоманобетонна безскелетна конструкция, с носещи стени. Такава сграда би трябвало да е най-устойчива на земетръс, в сравнение с всички останали строителни системи. Основен недостатък - лоша топло и шумозиолация, особено на вибрации. На практика живееш в бетонна кутия... :dunno: :dunno:

Ето на какво попаднах - 6 аргумента защо новото строителство е за предпочитане:
https://www.imoti.net/bg/novini/view/zashto-da-izberem-novo-stroitelstvo-stonehard-iztykva-shest-prichini
Малко си е реклама де... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от alx » 16 Яну 2020, 16:01

Borymeckata написа:Да, и аз съм озадачен... Не мога да разбера тоя възторг от огромни помещения и невероятни квадратури. Според мен, за двама човека двустаен с хол и спалня, някъде около 70 квадрата, е напълно достатъчен. Ако има и дете, нека има и детска стая - тристаен с две спални, 90 квадрата. За какво са ви повече стаи? Освен ако ти трябва каабинет за някаква по-специфична дейност или хоби, примерно ако рисуваш картини или правиш дърворезби, ако проектираш у дома си или композираш музика... :dunno: :dunno:

И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?


мисли го така- най- големия лукс на света е избора. парите, възможностите, връзките ... ти дават само това - избор. най- луксозната "стока"..

е, един голям дом ти дава избор.. избора как да си подредиш интериора, как да го ползваш, за какво да използваш всяка стая... добре проектиран (архитектурно) и боядисан правилно може да бъде също много уютен и с усещане за простор/ свобода... голямата кухня позволява да имаш голям хладилник, подходящите уреди за по-така готвене, повече място за посуда и продукти... и не на последно място- ако си социален тип и ги обичаш тия неща- големия дом позволява да правиш готини партита.
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Bogat-Beden » 16 Яну 2020, 16:29

За мен голямото може да дава всичко, но лишава от уют.
не го казвам, защото нямам възможности, дори и да имах, пак бих живял в малко/неголямо жилище. Просто би изглеждало мааааалко по-добре отвътре :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от alx » 16 Яну 2020, 16:37

Bogat-Beden написа:За мен голямото може да дава всичко, но лишава от уют.
не го казвам, защото нямам възможности, дори и да имах, пак бих живял в малко/неголямо жилище. Просто би изглеждало мааааалко по-добре отвътре :lol:


бе и аз така мислех, ама...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от K_Ilkov » 16 Яну 2020, 17:29

Не мой да спорите ... истината е в баланса

Нито грандомаянията, нито минимализма са решението ...

Dextuar написа:Никой не го оспорва това. В Драгалевци също имаш чудесна гледка от високо към града, стига да приемеш, че нямаш канализация


Толкова минуси имат полите на Витоша вече, некой са си и по дифолт, че не знам останаха ли плюсове :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Bogat-Beden » 16 Яну 2020, 17:40

K_Ilkov написа:че не знам останаха ли плюсове :dunno:
O2? :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от steeN » 16 Яну 2020, 18:00

Голямо, малко... всеки каквото му харесва. Винаги ще има хора с по-големи и с по-малки жилища от вас... ако това е мотивацията да се сравнява с другите човек, никога няма да е доволен :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от drago_pavlov » 16 Яну 2020, 19:03

K_Ilkov написа:
Dextuar написа:Никой не го оспорва това. В Драгалевци също имаш чудесна гледка от високо към града, стига да приемеш, че нямаш канализация

Толкова минуси имат полите на Витоша вече, некой са си и по дифолт, че не знам останаха ли плюсове :dunno:

Колко толкова минуси?
Сравнявайки ги с апартамент/къща в града, разбира се. Не с произволна къща на 300 км от София.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook