Ново vs. старо строителство!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ново или старо строителство?

1. Новото строителство е много по-добре
13
17%
2. Старото е по-добро
18
23%
3. Зависи от качеството
44
56%
4. Не ми пука, стига да е на добра цена
0
Няма гласували
5. Не мисля да инвестирам в недвижимост в България
3
4%
 
Общо гласове : 78
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Е.Димитров » 17 Яну 2020, 11:11

Според мен, една кухня трябва да е обезпечена по най-добрият начин, независимо дали можеш да готвиш, дали въобще готвиш или готвиш рядко.
Задължително хладилник, печка с минимум 2 котлона и фурна, задължително плотове около мивката и множество шкафове.
В противен случай, всичко останало е "бекярско" жилище и най-малко не се чувстваш добре и пълноценно.
За мен принципа е "може един път да ти потрябва, но по-добре да го имаш, отколкото да не го имаш"

По същият начин е и големият диван в хола с големият телевизор, голямата спалня ( легло) в спалнята и големият гардероб в спалнята.
Порт манто в коридора.
Дори и когато съм бил под наем, тези неща съм ги имал.
Сега дадох апартамент под наем и съм осигурил всички тези неща (в ново състояние) на наемателите ми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от steeN » 17 Яну 2020, 11:47

Като става въпрос за уреди, фурната и керамичния плот за готвене са доста важни за мен, щото ако искаш да подмениш после стават двойни работи.
Ся къф блендер или кухненски робот имаш, тва се сменя като просто изключиш едното и включиш другото в контакта :mhihi:
Поради тая причина не ме кефят някакви вградени уреди (освен плот и фурна) както са модерни сега...
само се отваря излишна занимавка ако трябва да се подмени... а и за кво се напъват толкова дизайнерите ако ще ги крием (хладилници, миялни).
И май има някаква мода пералните и сушилните да се пъхат в шкафчета, това също не му хващам идеята.
Всеки е събудил вътрешния Стив Джобс в него нещо :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Jordana » 17 Яну 2020, 15:59

Добре е и куфнята в която слагате тези уреди да има стени , таван и прозорци . Някои неща е по добре да ги имаш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2020, 16:08

Borymeckata написа:И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?


Що не? Това е 3д визуализацията. На мен не ми изглежда неуютно.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Иначе и аз съм в графата на тия, дето са захванали нещо, което не могат да завършат, но така ми се стекоха нещата. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Dextuar » 17 Яну 2020, 16:35

bum_bum написа:
Borymeckata написа:И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?


Що не? Това е 3д визуализацията. На мен не ми изглежда неуютно.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Иначе и аз съм в графата на тия, дето са захванали нещо, което не могат да завършат, но така ми се стекоха нещата. :dunno:

Тъкмо си мислех какви доходи трябва да имаш, за да си го позволиш това...
Но пък изглежда супер :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2020, 16:56

Е.Димитров написа:...В противен случай, всичко останало е "бекярско" жилище и най-малко не се чувстваш добре и пълноценно.
За мен принципа е "може един път да ти потрябва, но по-добре да го имаш, отколкото да не го имаш"

По същият начин е и големият диван в хола с големият телевизор, голямата спалня ( легло) в спалнята и големият гардероб в спалнята.

То това може да го има в нааай-различни аспекти, а не просто като изисквания към един дом, та си е до собствено мнение по въпроса. Зависи кой къде го бие съчмата, ако ме разбираш.
Един е манЯк на тема сигурност в дома, друг на удобство, трети иска да му е комфортно на пътя, друг да е наааай-бързия. Пети иска най-якия инструментариум. Друг да има 300 квадрата апартамент, нищо че няма кой да го сгрее и почисти. Десети иска да обикаля 2 декара градина по цял ден и да не може да гледа вечерта и т.н.
Въпросът е има баланс ;)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от drago9205 » 17 Яну 2020, 18:00

Borymeckata написа:
K_Ilkov написа:Не знам кой за кво се бори в тая тема ...
Но ако мога да избирам, бих предпочел подметките ми да стъпват на трева, или на декинга на верандата ми в най-лошия случай, като излизам за работа сутрин, а не в асансьора ...

Да, и аз съм озадачен... Не мога да разбера тоя възторг от огромни помещения и невероятни квадратури. Според мен, за двама човека двустаен с хол и спалня, някъде около 70 квадрата, е напълно достатъчен. Ако има и дете, нека има и детска стая - тристаен с две спални, 90 квадрата. За какво са ви повече стаи? Освен ако ти трябва каабинет за някаква по-специфична дейност или хоби, примерно ако рисуваш картини или правиш дърворезби, ако проектираш у дома си или композираш музика... :dunno: :dunno:

И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?


Тук е много важно да поясним тези 70/90 квадрата какви квадрати са. Ако говориш за 3-стаен апартамент с 90 квадрата обща площ, това е безумно малко. 90 квадрата чиста площ бива, но пак не е най-просторно, защото като махнеш стените и терасите реално оставаш на под 75 квадрата използваема площ. Хол с бокс 30, спални 2х15, остават ти 15 квадрата за коридор/килер/баня/тоалетна, доста на ръба. Това за новото строителство де.

На мен хол с кухня под 25 квадрата ми малее, но над 32-33 вече става пък твърде голям.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Bogat-Beden » 17 Яну 2020, 18:04

Пак зависи и колко хора сте...
Аз съм живял доста време сам в 65м2 - реални :mhihi: , като в едната стая с месеци наред влизах само да гоня паяците, или транзит към простора за прането.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от drago9205 » 17 Яну 2020, 18:07

Bogat-Beden написа:Пак зависи и колко хора сте...

Така си е - за сам човек всичко става. Аз живях в боксониера към 30кв. реални, това в продължение на 2-3 години, беше ми екстра. Но за 2-ма души дори без деца 65 квадрата 50-55 чиста площ (към 45 като махнеш стените и терасите) си малее особено ако си викнеш приятели/роднини на гости.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от alx » 17 Яну 2020, 18:22

всичко е относително. аз съм израстнал в гарсониера. хладилника беше в антрето а печката беше в банята която беше разделена с една мушамена завеса от душа и кенефа. имаше един малък шкаф за продукти над печката.

... и не мисля, че някога съм се оплаквал или ми е било тясно. човек знае две и двеста... в днешния ден го има момента с "вижте ме какъв дом имам" на фона на общата мизерия... това прави някои хора доволни и е смисъла на живота им. големия дом е като всичко останало което се купува с пари- хубаво е да го имаш защото ти дава избор, но не е задължително за да си щастлив.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2020, 18:50

Dextuar написа:
bum_bum написа:
Borymeckata написа:И какви са тези безумни квадратури, които се коментират - 20 квадрата кухня?! 40 квадрата хол?!? Вие представяте ли си го тоя хамбар 8 на 5 метра? Ще се чувстваш ли уютно и комфортно в него?


Що не? Това е 3д визуализацията. На мен не ми изглежда неуютно.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Иначе и аз съм в графата на тия, дето са захванали нещо, което не могат да завършат, но така ми се стекоха нещата. :dunno:

Тъкмо си мислех какви доходи трябва да имаш, за да си го позволиш това...
Но пък изглежда супер :yes:


Имах, ама резко отнЕмах :mhihi:

Мечтите ми останаха на акт 15 в резултат от пазарните условия в родината, тъпотията ми да имам скрупули да давам рушвети и доверието ми, че може да се вярва на нещо, което министъра на финансите заявява по телевизията.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2020, 20:02

bum_bum написа:
Borymeckata написа:Това е 3д визуализацията. На мен не ми изглежда неуютно.

Иначе и аз съм в графата на тия, дето са захванали нещо, което не могат да завършат, но така ми се стекоха нещата. :dunno:


Архитектурата е пипната професионално, спор няма... Сериозен проект, дано ти донесе радост и удовлетворение! :yes: :yes:

Аз си мечтая за дървена къщичка алпийски тип с камина... При мен дилемата е друга - все не ми достига време и енергия да задвижа проекта. Иначе мястото го имам, документално е ОК и парите не са проблем... Просто трябва да се взема в ръце и да започна.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ново vs. старо строителство!

Мнение от bioz » 17 Яну 2020, 20:50

Borymeckata написа:
bum_bum написа:
Borymeckata написа:Това е 3д визуализацията. На мен не ми изглежда неуютно.

Иначе и аз съм в графата на тия, дето са захванали нещо, което не могат да завършат, но така ми се стекоха нещата. :dunno:


Архитектурата е пипната професионално, спор няма... Сериозен проект, дано ти донесе радост и удовлетворение! :yes: :yes:

Аз си мечтая за дървена къщичка алпийски тип с камина... При мен дилемата е друга - все не ми достига време и енергия да задвижа проекта. Иначе мястото го имам, документално е ОК и парите не са проблем... Просто трябва да се взема в ръце и да започна.
И това го има. Като искаш нещо нямаш търпение да събереш пари за него. Като имаш пари пък вече не ти е толкова наложащо.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook