А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата???

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от zAcK » 17 Дек 2019, 14:14

Интересно! Нали уж мъглата била проблем и аз нищо не съм разбирал, ама като гледам в момента мъгла няма и цялата гняс си стои по южните квартали. Виждат се и яко димящите комини, които генерират тая бяла задушлива пелена, която си стои по високото. Мъглата била виновна :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да, бе, да! Като погледна на другия край виждам Стара Планина :mhihi: Мъгла, май ес.... Просто няма вятър. София била не знам си къде си, бла, бла, бла - празни приказки. Няма вятър и тия пушилки, където ги генерираш, там си стоят :no:

P.S. Защо ли около Резиденшъл парка няма мъгла :mhihi: Може би, защото не виждам нито един комин да пуши :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от ID A » 17 Дек 2019, 14:45

Роза на ветровете. Винаги въздуха се е завъртал към южните квартали. Аз съм в Бъкстон, офисът ми е в Овча Купел, все съм близо до станцията за измерване на Павлово. Там няма толкова много къщи. Квартала не е презастроен на фона на други квартали в София. Блоковете са към Топлофикация и пак се усеща лека миризма на изгоряла пластмаса. Като се погледнат измерванията, пиковите стойности при другите квартали са нощно време, при нас обедно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от don_gori » 17 Дек 2019, 15:29

И какво като пуши комина ? Излиза едва ли не, че където има пушек значи се сее яко мръсен въздух и всички трябва да сме в потрес ?
И мен не ме кефи на светофара някоя дизелова печка да ми окажда въздуха, който дишам ама не съм седнал да рева да вдигат данъците на всички дизелови коли.
Айде гледайте малко по-реално на нещата, колегата много добре го каза - "роза на ветровете" ама то човек трябва да има и малко акъл да седне да пише смислени неща, с емотиконки само не става :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от alx » 17 Дек 2019, 16:58

Сондьора написа:alx, Начи целата ти къща в панели и продаваш ток, а с парите купуваш нафта да се отопляваш и да грееш бойлерите...бах мааму .


малко ми стана тъпо като го написа ама... самата истина :comp:

решението всъщност е газ, ама по моята улица нали е в гората няма газ и газовата компания ми иска страшно много пари за да прекара тръба. правих сметки- никога няма да ги избия...

затова съм се ориентирал към ел. отоплителни елементи вградни във въздуховодите на климатиците и отоплението... нормално да се отопляваш на електричество е финансово самоубийство (х10 спрямо газта и х3 примерни спрямо нафтата), но понеже ми е безплатно може да ми излезе сметката... елементите са нещо такова https://www.americanhvacparts.com/p-148 ... rdyne.aspx и са елементарни за вграждане. моето управление за климатиците и отоплението разбира от "степени" и мога просто тези реотани да ги конфигурирам като 2-ра степен отопление...



ще видиме. проблема е, че от както взех електрички консумацията ми се вдигна рязко и сега съм почти на кантар за годината... (и много вътре през зимата)... :ok:

мечтата е много панели и всичко на електричество и карбоново неутрален. мисля го и може би до края на 2020 ще го постигна или поне ще съм много близо... хоби- експеримент :lol:

бели кахъри...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от b_u_b_o » 17 Дек 2019, 17:18

Как ще се грееш на тия реотани, не се излагай. В момента с нафтата какво топлиш, радиатори или? Ако имаш сондаж с добър дебит бодваш една термопомпа вода-вода и забравяш. Ама дори и въздух-вода да сложиш ще е по-изгодно..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от steeN » 17 Дек 2019, 17:21

Дори конвенционална климатична система ще е по-ефективно и няма пречка да се интегрира с въздухопроводите. :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от ID A » 17 Дек 2019, 17:24

А аз много бих се радвал, ако в България можеше да си заровиш един 500 или 1000 галона резервоар и да си викаш камион да ти го пълни. Даже може и на пропан да си тогава. Ни линиите си само на природен газ.
Последната газова връзка е на 50 метра по улицата от къщата ми, предвидил съм откъде да влезе газ в котелното и пак само прекарването ми е повече отколкото в уса плащат за заровен резервоар. Затова сега в котелното няма нищо освен един 80л бойлер и се ослушвам за догодина котел на пелети или газов да купувам. И това ще определи дали ще има соларен колектор и голям бойлер или не. Като съм теглил черта, че догодина се местим окончателно, без значение какво е готово и какво не.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от alx » 17 Дек 2019, 17:31

b_u_b_o написа:Как ще се грееш на тия реотани, не се излагай. В момента с нафтата какво топлиш, радиатори или? Ако имаш сондаж с добър дебит бодваш една термопомпа вода-вода и забравяш. Ама дори и въздух-вода да сложиш ще е по-изгодно..


с нафтата топля два бойлера които имат всеки по 4 зони за парно/ радиатори като първа степен. втора степен е интеркулери вода- въздух сложени във въздуховодите на климатиците.

геотермално много ми харесва, но повиках три фирми и най- евтината беше $120к... 6 кладенеца с фи 20 см и 100 метра надолу са за моята къща...

конвенционална (въздух- въздух) термопомпа беше предишната система преди да я сменя :) държеше 18 градуса в къщата до към -5 градуса отвън и след това за всеки градус надолу отвън, падаше с почти толкова от вътре... един вид нямаше капацитет. а сметките за тока бяха невероятни - по 7-8 мегават часа на месец през януари и февруари... говорих тогава с carrier които правят най- хубавите конвенционални термопомпи за студени температури, правиха замервания, смятаха и казаха, че няма да стане без допълнително ел. отопление при което аз ги заебах и сложих парно на нафта. сега обаче като имам електричество в изобилие.. почвам да го мисля как да го "впрегна".... :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Дек 2019, 22:06

И тук ще си пишем без полза но.

Вярвам съвсем скоро ще вдигната сериозно данаците на коли под ЕВРО 4, както и на недвижимуто имущество, не виждам как ще спрат мангалите да горят дрехи, гуми и прочие.
Топленето на ГАЗ е супер, но мрежата е малка.
Та от цялата работа с въздуха, само държавата ще изкара едни кинти, начина за решаване на проблемите са съвсем други, но никой не го иска :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от hell's angel » 17 Дек 2019, 22:55

Ubi dubium, ibi libertas

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от c04 » 18 Дек 2019, 0:45

А за новата порция боклук дето ни изтърсиха да горим нещо :dunno: :censored:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от slatanic » 18 Дек 2019, 7:14

c04 написа:А за новата порция боклук дето ни изтърсиха да горим нещо :dunno: :censored:

Тихо,че ще развалим рахата от това някой хора да си мислят,че проблема е в печките. :mhihi:
А и то досега пак се гореше боклук и ще продължава.Тия тецове да не са от вчера.
Пък мъгла не знам къде има ама аз по-далече от 10 метра през прозореца си към момента не виждам.Сигурно е конденз това отвън... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от nehrox5 » 18 Дек 2019, 10:03

Това са лобистки закони на вносителите, с които целят да накарат хората да си купуват новите пластмасови сапунерки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от alekangg » 18 Дек 2019, 12:09

Малко снимки от градче в Южна Бавария.
Като гледам по улиците и дворовете повечето карат с дърва.
Все едно съм в Смолян.

Та те щом карат с дърва не знам у нас какво очаквате да е.

Изображение
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: А кога ще вдигнат данъците на тия с печките и кюмбетата?

Мнение от vlad0 » 18 Дек 2019, 13:14

https://www.youtube.com/watch?v=kF1BU5KQkUw - интересен подход, докато всички мрънкаме, някои вършат работа или опитват да свършат.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook