Важно е мнението ВИ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от c04 » 12 Дек 2019, 19:03

Аз ги оставям да сипват, но чакам да налеят преди до отида да плащам и винаги гледам кой пистолет взима като ще налива.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от TNT » 12 Дек 2019, 19:12

drifty написа:Но ми е любопитно това "помпене" какво точно представлява?

Пуска-спира-пуска-спира-пуска-спира. Разбира се, че е навсякъде това и става едно и също, когато го направят. Има и теория, че като казваш точна сума "сипи за 50лв"... и докато го нагласи 50,00лв ти е навъртял един въздух :D Като си сипвам сам, просто чакам да изключи пистолета. Дреме ми дали може да побере още малко. По-важно ми е да не съм прецакан в количеството.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от ceco_kd » 12 Дек 2019, 19:35

TNT написа:
drifty написа:Но ми е любопитно това "помпене" какво точно представлява?

Пуска-спира-пуска-спира-пуска-спира. Разбира се, че е навсякъде това и става едно и също, когато го направят. Има и теория, че като казваш точна сума "сипи за 50лв"... и докато го нагласи 50,00лв ти е навъртял един въздух :D Като си сипвам сам, просто чакам да изключи пистолета. Дреме ми дали може да побере още малко. По-важно ми е да не съм прецакан в количеството.
Звучи ми като "теории на конспирацията". Гледал ли си онова прозрачно нещо на колонката и дали си виждал въздух да минава от там през турбинката. И би ли ми обяснил как в края на смяната ще знам с колко литра съм прецакал клиентите на бензиностанцията, че после да си ги сипя в моята кола да речем или в туба. Единствено от мой познат съм чувал, че е добре докато зареждат колата ти да си там. Понеже имало момчета, които ако тръгнеш към касата и ако не гледаш сипвали в туба до колонката и ти го плащаш това разбира се. Иначе и аз предпочитам сам да се обслужвам, дори и ако зареждам газ, понеже най-редовно само ми навиват две витки на капачката и се чудя може ли да изкара до следващото зареждане без да изпадне някъде по пътя.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от drifty » 12 Дек 2019, 19:42

Това при мен винаги се е случвало и сам като зареждам, вероятно и като съм зареждал като работник. В бързината цъкам на патлака, ама докато не е пуснала помпата, нищо не се случва и само седя и цъкам. Като се чуе помпата, все още не се усеща налягане в маркуча, но колонката винаги отчита някакви стотинки. Като тръгне вече с налягане се усеща в пистолета, че върви гориво, та си пълня без проблем. Чакам пистолета да изключи няколко пъти, защото не винаги изключва когато трябва /като я купих особено на 20-50лв се случваше да изключи на празен резервоар/. Освен това пълня винаги на ниска скорост - така обикновено не се налага да "допълваш" като изключи. Между другото неведнъж съм наливал в шишета и накрая точно пускам/спирам за да не олея, но количеството е окей.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от TNT » 12 Дек 2019, 20:12

ceco_kd написа: И би ли ми обяснил как

Как и защо не знам, ама не знам за случай някой сам да си е сипвал и да е недоволен от количество.

https://www.facebook.com/valeri.blagoev ... 560453521/

Ти ми обясни това как става, щом знаеш :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от ivanski_2 » 12 Дек 2019, 22:09

TNT написа:
Kurtov написа:Какво значение има, дали вие ще сипвате, или човека на който това му е работата ?

Щото като се "помпи" пистолета се вкарва и въздух. А колонката си върти. На Круиз веднъж щях скандал да правя, ама много бързах. Гледах го как помпи от касата. 5-10лв ме врътнаха, разхода излезна ненормален. С около 2 литра разлика с борда. От тогава съм зареждал само веднъж там, а момчето направо го изгоних, за да си сипя сам. Много настоятелен беше. От такива мизерии резултата е, че изгубиха клиент. Предполагам, че крадат гориво и искат накрая да излезе сметката. Или шефовете ги карат. Не виждам друга причина да го правят.



Meidana написа:
ivanski_2 написа:Напоследък зареждам само от Круиз, просто ~2.20 -10 стотинки на литър с чип....... Мнения за дизела там, моите дюзи са прецакани и не мога да дам обективно мнение, но цената определено е :yes:

Повече от година вече сипвам само там, понеже и аз имам чипче, никакви оплаквания.
Преди това зареждах при Марешки и там без проблеми.
Преди Марешки сипвах само на ОМВ, откакто ми замръзна нафтата една зима на -20 приключих там.



Моля кажете за кои конкретни круизи говорите (като локация имам впредвид)?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Exclusive89 » 12 Дек 2019, 22:39

Зареждам предимно от Шел V-Power Diesel, по рядко от Газпром и Еко.. от хубавите им горива. Лятото точно преди да се прибера в Белгия, га пътувах към София за летището както си ускорявах 100-120-140 извенъж спря да ускорява за няколко секунди после пак продължих.. това го направи няколко пъти. На връщане от София, приятелят ми спомена, че пак е спрял да ускорява 2-3 пъти за по няколко секунди... Та ще видим какво ще се окаже, ако успея да се прибера януари месец към България. Уж сипвам от хубавия дизел, добавчици ОЕ, Бардал БДЦ, веднъж сипах и Про-тек, ама ей го нещо се предава :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Meidana » 13 Дек 2019, 0:37

ivanski_2 написа:
TNT написа:
Kurtov написа:Какво значение има, дали вие ще сипвате, или човека на който това му е работата ?

Щото като се "помпи" пистолета се вкарва и въздух. А колонката си върти. На Круиз веднъж щях скандал да правя, ама много бързах. Гледах го как помпи от касата. 5-10лв ме врътнаха, разхода излезна ненормален. С около 2 литра разлика с борда. От тогава съм зареждал само веднъж там, а момчето направо го изгоних, за да си сипя сам. Много настоятелен беше. От такива мизерии резултата е, че изгубиха клиент. Предполагам, че крадат гориво и искат накрая да излезе сметката. Или шефовете ги карат. Не виждам друга причина да го правят.



Meidana написа:
ivanski_2 написа:Напоследък зареждам само от Круиз, просто ~2.20 -10 стотинки на литър с чип....... Мнения за дизела там, моите дюзи са прецакани и не мога да дам обективно мнение, но цената определено е :yes:

Повече от година вече сипвам само там, понеже и аз имам чипче, никакви оплаквания.
Преди това зареждах при Марешки и там без проблеми.
Преди Марешки сипвах само на ОМВ, откакто ми замръзна нафтата една зима на -20 приключих там.



Моля кажете за кои конкретни круизи говорите (като локация имам впредвид)?

Аз за този в Слатина, на Асен Йорданов.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от TNT » 13 Дек 2019, 8:48

ivanski_2 написа:Моля кажете за кои конкретни круизи говорите (като локация имам впредвид)?

Круиз в Пловдив, до затвора.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от kikko » 13 Дек 2019, 8:51

datchko написа:
kikko написа:Докато карах бензинови коли,зареждах на ОМВ. Дизелите зареждам само с "Авио дизел" от Еко. Откъм работа на мотор и разход на гориво съм най-довлен от тях. Опитвал съм и другите "скъпи" дизели. Впечатленията ми от ОМВ и Шел са,че колата върви повече с тях,но и работи по-грубо. Лукойл дори скъпите им горива не ги харесвам. С Марешки имам горчив опит на друг автомобил(не БМВ) и също не съм им фен. Обобщено: "Авио" дизел за мен е най-доброто на пазара в момента.

А с налятото количество в Еко имал ли си проблеми?


Не,всичко е било наред. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от b_u_b_o » 13 Дек 2019, 9:50

От както има марешки в софия, не мога да се сетя да съм зареждал другаде в България(скоро не съм пътувал из родината толкова че един резервоар да не ми стигне да се върна).
Нямам никакви оплаквания, нито дюзи са се обадили за тия 2 години и отгоре, нито с разхода съм имал драми. Или колата ми е непретенциозна или не е супер голям боклук нафтата там. Което и да е ме устройва :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от E.5KOV » 13 Дек 2019, 10:42

ШЕЛ съм го задраскал с дебелия флумастер за себе си... Два пъти ме принудиха да източвам резервоара, като единия път си останах на пътя. Добре, че това стана в града. Точих, сипах нафта от друга бензиностанция и всичко се оправи. И двата пъти след сипване на VPower diesel.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от hell's angel » 13 Дек 2019, 11:17

Аз вече, ей така профилактично, резервоар пълня само в краен случай. Всичките съм ги отписвал :mrgreen: по една или друга причина - та 50 кинта максимум :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от datchko » 13 Дек 2019, 14:17

По между другото - в другата голяма тема за говивата, по мнение на Bum_bum - зареждам на две-три конкретни бензиностанции на Шел, които са фирмени, а не са на франчайз.
Аргументът му беше, че ОТК-то се извършва от компанията-майка, докато франчайза - не се знае :mhihi: на въпросните няколко обекта никога не съм имал проблеми, докато на други франчайзи съм сипвал на друга кола бензин 95 и нещо не ми хареса.
Така че отново си зависи къде конкретно се зарежда.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от c04 » 13 Дек 2019, 16:19

А откъде можем да разберем кои обекти не са франчайз? Не само за Шел, а и за други.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook