Важно е мнението ВИ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Важно е мнението ВИ

Мнение от Venelin1111 » 11 Дек 2019, 17:34

Изображение

Снощи мой колега проплака от нафтата на бензиностанция на бул” Братя Бъкстон” Човека кара Мазда 3 дизел и каза , че колата се е спънала и придърпва. Днес са източили горивото и са елиминирали проблема. Аз зареждам само в “Шел” от около 7-8 г и няма драма. Колеги , доволни ли сте от горивата и къде зареждате. Целта на темата е да споделим мнение за добрите обекти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Mollov » 11 Дек 2019, 17:39

Нали ти е ясно, че тая тема ще прерастне в някакво общо обсъждане на горива/бензиностанции и прочие, и изобщо няма да се получи това, което искаш?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от datchko » 11 Дек 2019, 19:07

Venelin1111 написа:Изображение

Снощи мой колега проплака от нафтата на бензиностанция на бул” Братя Бъкстон” Човека кара Мазда 3 дизел и каза , че колата се е спънала и придърпва. Днес са източили горивото и са елиминирали проблема. Аз зареждам само в “Шел” от около 7-8 г и няма драма. Колеги , доволни ли сте от горивата и къде зареждате. Целта на темата е да споделим мнение за добрите обекти.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вероятно говориш за Лукойл или за OMV? И в двете не зареждам поради ред причини. Лъгали са ме в количеството яко, в качество особено в Лукойл (и то на е34-ката, която върви на всичко, кажи-речи)

Аз зареждам основно на две бензиностанции на Shell - на Бояна и на Симеоново. Последните 2г съм доволен и не съм имал проблеми никакви.
Зареждам и на Gazprom - Черния кос, пак нямам драми, но с шелския v-power двигателят ми работи доста по-меко. В Газпром зареждам основно заради промоциите им от типа "кеш-бек".

Няколко пъти съм зареждал на Еко - на Княжево и на Горнобански. Avio-дизела им е доста добър - двигателят пак работи доста по-меко, както и от Шел, цената е малко по-ниска. Като цяло съм малко резервиран към Еко заради това, че в миналото са ми сипвали по-малко количество от обявеното и се бях отказал от тях.

Като цяло от Шел съм най-доволен към момента, въпреки драстичната разлика в цената на v-power, ставнено с G-drive и Avio diesel.

На Rompetrol не съм зареждал никога. Чета хубави мнения, но нямам бензиностаниця, която да ми е в близост. Ще пробвам някой път.

П.П. - Ще е хубаво, ако тая тема не се размие, че другата за горивата нещо всеки пише за всичко..
Последна промяна datchko на 11 Дек 2019, 19:14, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от drifty » 11 Дек 2019, 19:14

Аз не съм от София, но пък може на някого да му е от полза.

Зареждам на ЕКО почти всеки път. Рядко зареждам в други градове, обикновено имам достатъчно гориво да отида и да се върна до където ходя. Доволен съм от вървеж и разход /13-15 бензин на 28ца в 39ка - в рамките на нормалното/. Извън града смъквам и под 8 понякога. Веднъж обаче още след зареждането усетих, че колата е тромава и не върви, та така 50 литра гориво докато ги изгоря.. Тогава минах на ромпетрол за няколко месеца - отначало беше добре, после ми се стори, че разхода се повишава, та се върнах на Еко, от тогава не съм имал проблем с вървежа.
Изображение

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от zAcK » 11 Дек 2019, 19:31

От около година не сипвам нищо друго освен Shell V-Power Diesel, след като налях пълен резервоар от Лукойл до Бизнес парка и колата щеше да се разпадне :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Никога повече от лайняния Лукойл!!! Никога! Това е най-лайнарската верига на планетата!!! :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от TNT » 11 Дек 2019, 19:35

Две еднакви в България няма. С горивото цакат на много места, затова ако няма момче наблизо... не ги чакам, а си сипвам сам.

ЕКО - прославското в Пловдив ми вдигна разхода и го спрях. На това до Мото-Пфое не ми работи добре - двигателя ръмжи и вдига разхода. На това срещу денталния факултет някой ми дърпа ръчната. В Петрич пък има едно на изхода - никакъв проблем.

Газпром - на това до денталния пак ми ръмжи двигателя. Там спирам само да помпам гуми :mhihi: От това на Пещерско шосе и това на кръговото за Пазарджик нямам проблеми. Баща ми се оплака един път от това до голямото Лекси до реката. В София споменаха това на Черния кос - там не съм имал проблем. Около Благоевград имаше някъде - там също не съм имал проблем.

Шел - това може би е веригата, където не съм имал проблеми. Но нямам и удобни в Пловдив, зареждам общо взето из страната като пътувам. А от 1-2-3 зареждания на една бензиностанция... трябва да е много зле, за да ми направи веднага впечатление. Често и спирам само за кафе, защото вечно имат някаква промоция, даваща точки. Т.е. спирам за кафе на аванта :mhihi: Сега пак имам някви 700 точки, дет даже не знам откъде. Това са 5-6 кафета :lol:

От Лукойл на сегашната ми кола мисля никога не съм зареждал. Откакто преди 6-7 години пътувахме с приятел за морето, сипахме газ в едно Е46 320и и си еВа майката :mhihi: След 110км/ч обръщаше на бензин, че му беше бедна сместа. Не можем и да заредим другаде, че бутилката пълна. Накрая Пловдив-Бургас със 100км/ч каране... даде 12,6л/100км разход :help: :help: :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Don_Diego » 11 Дек 2019, 19:47

Аз в 99% от случаите зареждам на Газпром - Черния кос, една и съща колонка и никога не давам човек от персонала да ми налива горивото. Сипвам основно G-Drive 100 и нямам оплаквания (2 коли зареждам там: 8цата и Е класата).
Ако се налага да зареждам другаде и няма проверен Газпром сипвам на V-power на Shell
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Пинтев » 11 Дек 2019, 21:25

Всичко идва от Лукойл :mhihi: :mhihi: Аз зареждам от Ромпетрол,принципно ако имат си докарват тяхна нафта от Румъния,ако не и те вземат от Лук..а както каза в една друга тема един колега...слагам и керосинче и става идеално Авио нафта :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 642
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от ivanski_2 » 11 Дек 2019, 22:41

Напоследък зареждам само от Круиз, просто ~2.20 -10 стотинки на литър с чип....... Мнения за дизела там, моите дюзи са прецакани и не мога да дам обективно мнение, но цената определено е :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Venelin1111 » 11 Дек 2019, 22:44

Никой не спомена бензиностанциите на Марешки? Зле ли са нещата там?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Mladenoff » 11 Дек 2019, 22:53

TNT написа: Там спирам само да помпам гуми :mhihi:


И аз само там си помпя гумите :mhihi: Даже и спряха да предлагат Illy, та вече само за гуми!!!! :mhihi:

Аз от 2013-та зареждам почти екслузивно от Лукойла на SPS-а и засега никога не съм имал проблем. Трябва да го пробвам този Shell...и без това е близко. Жалко, че останалите им обекти ги ликвидираха в Пловдив.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.07.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d e91 manual
Мечтае да кара: е30 купе

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от AlexK. » 12 Дек 2019, 0:38

Venelin1111 написа:Никой не спомена бензиностанциите на Марешки? Зле ли са нещата там?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Трима близки приятеля заредиха 1-2 пъти при Марешки и тримата жестоко си изпатиха. Става въпрос за бензина. След като чух техните драми и проблеми дори не ми е минавало през главата да спирам там. Чувал съм и позитивни отзиви, но честно казано от чутото не ми се рискува.
Принципно в нашето семейство има 4 дизелови автомобила. От много години насам зареждаме само в ОМВ, само в крайни случаи Шел или другаде. За стотиците хиляди изминати км е имало само веднъж проблем със запушена дюза, като дори не мога да гарантирам, че е от горивото в ОМВ. Мнението ми за Шел също е позитивно, а останалите бензиностанции не съм ги използвал достатъчно редовно за да знам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от smamf » 12 Дек 2019, 6:53

zAcK написа:От около година не сипвам нищо друго освен Shell V-Power Diesel, след като налях пълен резервоар от Лукойл до Бизнес парка и колата щеше да се разпадне :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Никога повече от лайняния Лукойл!!! Никога! Това е най-лайнарската верига на планетата!!! :banghead: :banghead: :banghead:
Според мен този обект е на първо място в черния списък. Преди няколко години заредихме цял резервоар (беше накрая резервата) от скъпия им дизел и тръгнахме по магистралата посока Пловдив с технически изправно Е91 320д. Даже не успяхме да стигнем до Ихтиман. Колата загасна в движение малко преди това, и не пожела да запали повече. Прибрахме се с платформа. В последствие се оказа, че дюзите са заминали, имаше и други щети. Всичко това за 20-30 километра нормално каране. Никога не зареждайте там!!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от skoti79 » 12 Дек 2019, 7:47

Сипвам само на Лукойл и когато мога от Марешки.
Предпочитам сам да си сипвам.
Проблеми не съм имал и ми е чудно колко много храните лука.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Важно е мнението ВИ

Мнение от Kurtov » 12 Дек 2019, 8:20

Какво значение има, дали вие ще сипвате, или човека на който това му е работата ?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Двигателист

Последни теми
Facebook