Ваксините – от прикриване до катастрофа

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от alx » 18 Ное 2019, 18:10

adovet написа:на който лекувам кучето болно от парвовироза


ми като е чел не е ли прочел че, парво е една от основните причини за смърт при пъпитата? и че си има прекрасна ваксина против парво? :banghead:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от Pisobella » 18 Ное 2019, 18:36

Относно ваксини ---> аутизъм, попаднах на една не лоша статия, която събира в себе си още доста статии по темата, научни трудове и проучвания. Всъщност това, което ми хареса, са множеството линкове към самите статии, така че всеки може и сам да си погледне и да си ги провери, ако има желание.

https://fibro.bg/ima-li-dokazatelstva-c ... at-autizam
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от alekangg » 18 Ное 2019, 19:05

adovet написа:
b_u_b_o написа:Автора на темата пак избухна, като с 5Gто :D

Тезата "който иска да се ваксинира" ми е любимата на антиваксърите. Идеално говори колко не са запознати с темата, колкото и да се напинят.

Първо ваксините не работят 100%, има хора на които им е бита ваксина, но имунитет не се изградил. Те са някакъв нищожен процент, но ги има. Това че са толкова малко прави нещата ок, обаче като почне модата да не се ваксинират повече хора какво правим? Тея хора са потенциални жертви при една епидемия сред антиваксъри. Като цяло не разбирам как не се осъзнава, че масовата имунизация дава лукса на малка част да решат, че са много специалисти и да не се ваксинират. Какво правим обаче като става все по-модерно. Ако в един момент се окаже, че повечето хора не са ваксинирани, в пренаселения и мобилен свят днес една епидемия тръгне ли няма спиране. Като нищо ще измрът едни 100-200-300 милиона души, ако не и повече. Как ще се чувствате като детето ви едно от тях и умре от болест срещу която от десетилетия има ваксина? Ще ви успокои ли мисълта, че сте го спасили от евентуален аутизъм като не сте го ваксинирали като малко?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Това се казва естествен подбор, демек тея дето нямат акъл и не могат да проумеят ползата от ваксинацията ще умрат. Общо взето няма безопасна ваксина, но рисковете са минимални в сравнение с това какво може да се случи ако не си ваксиниран.

ПС: в момента имам един клиент - антиваксър, на който лекувам кучето болно от парвовироза. Вероятността да оцелее кучето не е много голяма. Обяснявам му, че трябва да се прави имунизация за да не се стига до сегашното положение и т.н.и като ми каза, че не е ваксинирал и детето си просто спрях с всякакви обяснения - смисъл никакъв. Човека си четял по интернет и разбираш ли бил много напред с материята :kuku: :kuku: :kuku:

Като е напред защо не си лекува сан кучето ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от adovet » 18 Ное 2019, 19:07

Аз за това и спрях всякакви обяснения, как се вика х... Да му го набиеш ама акъл НЕ

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от acho.rs » 18 Ное 2019, 21:08

Моджо написа:Изображение

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

След ваксините, най-смъртоносни са самолетите на капиталистите, които ни пръскат с отрова всеки ден, всеки час

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2019, 22:43

[quote="] и мога съвсем отговорно да ти заявя, че не обслужват ничии интереси, не са финансирани от никоя структура с интерес в това с което те се занимават и там работят може би най- добрите учени на земята... пък ти си прави изводите[/quote]


G.D. Searle & Co. of Skokie, Ill., manufacturer of aspartame, and the Food and Drug Administration said the FDA-commissioned study reinforced its contention that the sweetener, sold under the brand name NutraSweet, is safe.

Изобщо не обслужват интереси.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от alx » 18 Ное 2019, 22:51

bum_bum написа:[quote="] и мога съвсем отговорно да ти заявя, че не обслужват ничии интереси, не са финансирани от никоя структура с интерес в това с което те се занимават и там работят може би най- добрите учени на земята... пък ти си прави изводите[/quote]


G.D. Searle & Co. of Skokie, Ill., manufacturer of aspartame, and the Food and Drug Administration said the FDA-commissioned study reinforced its contention that the sweetener, sold under the brand name NutraSweet, is safe.

Изобщо не обслужват интереси.[/quote]


прочети цялата статия... и помисли какво написа :)

https://www.upi.com/Archives/1984/11/02 ... 468219600/
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от magareto_yori » 18 Ное 2019, 23:10

alx написа:
bum_bum написа:[quote="] и мога съвсем отговорно да ти заявя, че не обслужват ничии интереси, не са финансирани от никоя структура с интерес в това с което те се занимават и там работят може би най- добрите учени на земята... пък ти си прави изводите[/quote]


G.D. Searle & Co. of Skokie, Ill., manufacturer of aspartame, and the Food and Drug Administration said the FDA-commissioned study reinforced its contention that the sweetener, sold under the brand name NutraSweet, is safe.

Изобщо не обслужват интереси.[/quote][/quote]

прочети цялата статия... и помисли какво написа :)

https://www.upi.com/Archives/1984/11/02 ... 468219600/[/quote][/quote][/quote]


https://usrtk.org/wp-content/uploads/20 ... tter-1.pdf :mhihi:

Всичко изглежда върви по мед и масло
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от alx » 18 Ное 2019, 23:55

magareto_yori написа:usrtk.org


... ти верно ли? :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от bum_bum » 19 Ное 2019, 0:01

alx написа:
bum_bum написа:[quote="] и мога съвсем отговорно да ти заявя, че не обслужват ничии интереси, не са финансирани от никоя структура с интерес в това с което те се занимават и там работят може би най- добрите учени на земята... пък ти си прави изводите[/quote]


G.D. Searle & Co. of Skokie, Ill., manufacturer of aspartame, and the Food and Drug Administration said the FDA-commissioned study reinforced its contention that the sweetener, sold under the brand name NutraSweet, is safe.

Изобщо не обслужват интереси.[/quote][/quote]

прочети цялата статия... и помисли какво написа :)

https://www.upi.com/Archives/1984/11/02 ... 468219600/[/quote]


Еми четох я, ОК си било. Симптомите са или леки или може да са съвпадения..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от KUM4o » 19 Ное 2019, 10:22

b_u_b_o написа:Автора на темата пак избухна, като с 5Gто :D

Тезата "който иска да се ваксинира" ми е любимата на антиваксърите. Идеално говори колко не са запознати с темата, колкото и да се напинят.

Първо ваксините не работят 100%, има хора на които им е бита ваксина, но имунитет не се изградил. Те са някакъв нищожен процент, но ги има. Това че са толкова малко прави нещата ок, обаче като почне модата да не се ваксинират повече хора какво правим? Тея хора са потенциални жертви при една епидемия сред антиваксъри. Като цяло не разбирам как не се осъзнава, че масовата имунизация дава лукса на малка част да решат, че са много специалисти и да не се ваксинират. Какво правим обаче като става все по-модерно. Ако в един момент се окаже, че повечето хора не са ваксинирани, в пренаселения и мобилен свят днес една епидемия тръгне ли няма спиране. Като нищо ще измрът едни 100-200-300 милиона души, ако не и повече. Как ще се чувствате като детето ви едно от тях и умре от болест срещу която от десетилетия има ваксина? Ще ви успокои ли мисълта, че сте го спасили от евентуален аутизъм като не сте го ваксинирали като малко?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


По-голям проблем е безконтролното изписване на антибиотици, които дори не са в спектъра на заболяването от колкото да нямаш някоя имунизация. Знаеш ли обществото е станало много арогантно и като гледам масовката тук е точно от арогантното общество. Никой не казва, че е модерно да си неимунизиран, но когато виждаш със собствените си очи изгасващи деца, които преди ваксината са били цветета ти става едно такова горчиво в устата и те кара да се замислиш какво има в тия ваксини. Говориш за аутизма като за настинка и от сърце ти пожелавам да нямаш досег с него, защото сърцето ще те боли и съзнанието ти ще заработи по друг начин. Водиш детето на детска градина и там получаваш неразбиране за състоянието му и, че се нуждае от малко повече разбиране, водиш го на детска площадка то получава криза и всички родители те гледат като полудяли с поглед пълен с насмешка. Ако с една болест можеш да се справиш с правилно лечение с аутизма няма как, знаеш ли защо? Защото за него лечение няма. Той е състояние, което представлява борба, канска борба и иска истинско желание да се справиш с него. Тук пишещите съм сигурен, че дори не са разговаряли с дете или възрастен в такова състояние, а сте седнали да говорите и да давате укор на хората, които са видели неща, които вие не искате да видите. Нито съм химик, нито съм биолог не съм чел линковете от горе, но след конкретни имунизации децата стават инвалиди. Мога да ви дам много примери на разбити мечти и разбити животи на такива деца, но тук не е мястото. И една молба не говорете за аутизма като за настинка изглеждате жалко и глупаво! Друго това е тема, табу и много хора се срамуват да си признаят, че децата им страдат от това, че дори и не забелязват симптомите. Само във Враца при педиатърката при, която водим нашият син има над 300 деца с това заболяване, а колко е голяма Враца, а това е само една от много педиатърки. В нашата градина има още две деца с тази диагноза, а педагозите се държат като вас с надсмешка и подминаващи проблемите на модерното общество. Няма да пиша повече тук, но реалните последици от ваксинирането са много по страшни от колкото хипотетичните ви епидемии стил дискавъри чанел и лудите американци с бункери в дворовете си.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от KoolyO » 19 Ное 2019, 11:40

KUM4o,
Първо много съжалявам за това през което преминаваш. Имам досег, моля приеми съчувствия.

Обаче. Не знам защо намесваш антибиотиците. Те нямат абсолютно нищо общо с тази тема, ами са съвсем друга.

Второ, ваксините не могат и нямат нищо общо със състоянието на аутизъм, при деца, възрастни, животни и т.н.

А относно твърдението, че "...реалните последици от ваксинирането са много по страшни от колкото хипотетичните ви епидемии стил дискавъри чанел..." наистина показва, че "не си химик, нито биолог, не си чел нишо от линковете" и не знаеш нищо по въпроса.
И оставяш впечатление, че смяташ че тези триста деца във Враца са получили аутизъм, заради ваксини.
Изобщо от това, което си написал си личи точно това, което казах по-горе. Ти си решил нещо за себе си и четеш и вярваш само на това, което потвърждава нещото което си решил и това те успокоява. Дали е вярно, или не, за теб няма значение.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Пантерка...
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2011

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от Rainy » 19 Ное 2019, 12:11

Задължителни ваксини на детето слагам, препоръчителни - Не. Имам известен досег с биологията и смятам, че повече помагат отколкото вредят. И както казаха по-горе " който иска да се ваксинира ".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от Владо » 19 Ное 2019, 12:17

Колега, искрени съжаления за случилото се! По отношението на обществото към възрастните и хората в неравностойно положение може да се съди за нивото му, нашето ниво е дъно ...

Трябва да се има предвид, че всеки човешки организъм е отделна вселена, различаваща се от другите, и с различни реакции. Всеки реагира различно даже на филия с масло, затова едни слагат мед, други чубрица отгоре...
Самият аз преди, 3-4 години, правих ваксина заради пътуване в чужбина, даже ходихме до Скопие, защото у нас я нямаше... След няколко дни се оказах на легло с близо 40 градуса температура, и буквално в несвяст за около 10 часа... жена ми ме вдигна с компреси, даже не знам какво ми е давала да пия, но на другия ден вече бях ок... Сигурен съм, че за всичко това беше виновна ваксината, но не бих отказал, ако е необходима друга...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ваксините – от прикриване до катастрофа

Мнение от drago_pavlov » 19 Ное 2019, 12:33

Мислех да не пиша повече в тая тема, но...

KUM4o написа:Няма да пиша повече тук, но реалните последици от ваксинирането са много по страшни от колкото хипотетичните ви епидемии стил дискавъри чанел и лудите американци с бункери в дворовете си.

Чумата и шарката през ранните и средните векове са убили стотици милиони души. Почти са рестартирали Европа.
Това са исторически факти, а не филм по Дискавъри...
Дори за всички с диагноза аутизъм причината да са ваксините, то пак са много по-малко от измрелите от епидемии. Да не говорим за "хипотетичните", както ти ги наричаш, жертви на епидемии, които не са се случили благодарение на ваксините.

Замисли се колко сложен е човешкият организъм и колко малко знаем за него, все още. Имаме над 7 млрд различни днк, които реагират по различен начин на околната среда, храни, напитки, лъчения, химии и какво ли още не...
При някои случаи може ваксината, в комбинация с още 1000 фактора да е отключила даден процес.
Но да се отрича имунизацията като цяло е нелепо...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook