Емиграция в българия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Ное 2019, 19:13

Bogat-Beden написа:Значи, решихме го, трябва да гастролират всеки сезон - Варна-Габрово-Казанлък-Бургас(Баткинград) :ok:

E, трябва да се включат Банско, Боровец и Пампорово някъде там... :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Емиграция в българия

Мнение от Elesar74 » 14 Ное 2019, 13:16

До моят град има едно село, там сигурно живеят около или над 400 англичани. И познавам един от тях, не ще и да чува да се връща в Англия. Организират си купони, дори концерти, канят разни групи и даже кмета се съобразява с тях. Е, насинили окото на моя познат онзи ден на една маса, ама хората са си хора навсякъде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2022, 14:24

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... howcomms=1
Айде бе, кой се вълнуваше от тая тема? Идвайте тука, ще ви возя на работа и няма да се тормозите със Софийското задръстване, както и с много други неща. :mhihi: Като свърши войната в Украйна, ще има други абдали някъде по света да им трябва оръжие.
Гледам в коментарите писали, че у Софию чистачка вземала 3100, други ги опровергават...на кой да вярваш. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция в българия

Мнение от alekangg » 08 Дек 2022, 16:12

Може и 5100 да взима, зависи къде е чистачка и на кой. Това обаче не е масово случай и се отнася за всичко.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция в българия

Мнение от ivanski_2 » 09 Дек 2022, 23:22

Тази вечер ми се затвърди мнението , не е емиграция ако напуснеш територията а евакуация.
След като ми разбиха е61 цата си купих е46 ца за да не се повтори , стара кола е вече … въпреки това съм и взел гараж и внимавам къде я паркирам. Е дойдох във Велинград за уикенда отиваме в един ресторант и спирам точно до самият вход , ама буквално на 3 метра от входната врата връщам се “бягащите” мигачи на калниците ми гепили..
Добре да му се невиди купих ги за 30 лв на кой са му притрябвали тези скапани мигачи за смешни пари…. Нормално ли е това ?
Да сега мога да ида , да искам записа от камерите , да се разправям но не искам да си развалям почивката.
Съвет всеки който може нека напусне територията, да намери по-добро място и никога да не се връща!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Емиграция в българия

Мнение от 3186 » 10 Дек 2022, 1:29

Щом ще се хвалим - откраднаха ми куллото. Заедно с детското столче. Докато влезем в супермаркет за 20 минути с детето. Пред камери. А фуражката вдига рамене и дори не му се занимава.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Дек 2022, 2:08

Ивански, да не ми се разсърдиш нещо или да ме разбереш погрешно, но ти си виновен за някои неща. Какво значи "не ми се занимава, не искам да си развалям почивката, мога, ама не искам"? :dunno: Нали се сещаш, че за 1 час, който ще отделиш в районното да пишеш малко, онези да свалят камерите и след време(което е много вероятно да е скоро)да намерят тия и да им друснат един супер стабилен бой при някоя от следващите кражби(защото те няма да спрат)няма да ти коства кой знае какво? Или викаш като идеш на море другия път и ти свалят огледалата ще си кажеш "ежал съм ги, имам някой лев, ще си купя други, няма да си развалям почивката ". Сега да ти кажа разликата между онези на запад, където пак се краде и нас. В такъв случай там западняка ще иде и ще сигнализира, дори да види някой само да се върти около колата му. Ние в БГ обаче се оправдаваме, че Ушев нищо не правел, че не си струвало и не знам си какво. НЕ Е ТАКА! Първо Ушев не може да огрее навсякъде. Второ, ние не му даваме шанс! :idea: Кой да почне да работи във Велинград срещу такива кражби когато гражданите не сигнализират? Тука се бяха видяли в чудо преди година, две ли беше от някакви наркомани или дребни джепчии, които чупиха стъклата на колите да крадат сидита и каквото дребно има в купето. Е, писаха 5-6 жалби гражданите, ушев взе да спи в районите и го хванаха. Винаги ги хващат като ще се учудиш след един СТАБИЛЕН БОЙ(нищо, че някои ревете как не трябвало да ги бият като ги задържат)за колко предишни кражби признават. Ушев вади папката с жалбите и му я биха в простата тиква, удря го, бие го, смазва го от бой боклука и той признава. Някои се насират даже, ама признават. Други имат много нисък праг на издръжливост и само и само да не ги бият признават веднага. Въпросът е ти дали искаш твоята жалба да е от тези разглежданите или не. Последните два месеца от един квартал, който си е малко излориан, намира се в парк, който си граничи с поле и после гора(вилна зона, но има и постоянно живеещи)се оплакваха от много кражби. Влизали боклуците и крали каквото намерят. Трудно достъпно е и докато идат куките онези бягат през гората. Един познат разправя как му откраднали буркани за смешни пари, но му направили зулуми на дограмата за 2000 лева да чупят за да влизат. Хората се организираха и хванали двама. Този с дограмата спял в джипа си и като дошъл един да краде направо тръгнал да го блъска, оня тича, ама го бутнал в някакви тръни. После с една тръба, бой, бой, който бил наоколо също дошъл да го бие, направо го смазали от бой, другия избягал, но тоя пропял кой е на куките(които като дошли и те го били, но той бил вече много бит)и го хванали. Сега никой не краде там, скоро не е имало набези за дребни такива разбирания на коли. Със сигурност след време пак ще има, но като се оплакват хората, няма къде да идат полицаите и да не се задействат. Почват нощем и дават патрул с някаква цивилна кола криминалните и ги хващат. Наркомани и други боклуци винаги ще има, но като ги заковат всичко си идва на мястото. Една вечер на нашата улица някакви боклуци бяха изпочупили огледалата на всички коли, по едно на всяка. Сеат Леон с огледало за 30 лв. беше нашия. Писахме жалба както и всички на улицата. Боклуците се оказа, че изтървали телефон и се върнали да го вземат, една съседка викнала полицията тогава(баба, която се събудила просто от шум по улицата и вместо да си каже, че не и се занимава звъннала)и ги хванали там. Оказа се, че едното наркоманче живее наблизо и с неговите авери решили просто да правят зулуми. Родителите им дойдоха да се молят, че ще платят всичко, само да оттеглим жалбите. Платиха наистина и ние айде нали. От тогава вече 8-9 години не са откраднали и капачка на улицата.
Какво да ти кажа, като си мълчиш и т.н. кой и за какво да работи?
П.п: Във Велинград ходя задължително с кола за 1000 лв. ако е друга то стои само на паркинга на хотела, навсякъде пеш, освен ако не е много преди залез слънце. Там е толкова тъмно и има такива идеални условия за подобни педалчета да ти правят мизерии и да ти скапят почивката, че не е истина.
Да чукна на дърво, тука в наше село гледам има доволно Е60-ки нощуващи на пътя. Дано изродите не се насочат както едно време към крадлив туризъм. Тукашните тараши станаха легални търгаши на коли общо взето, единия известен умря и така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция в българия

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2022, 9:24

Top Gun Maverick написа:Ивански, да не ми се разсърдиш нещо или да ме разбереш погрешно, но ти си виновен за някои неща. Какво значи "не ми се занимава, не искам да си развалям почивката, мога, ама не искам"? :dunno: Нали се сещаш, че за 1 час, който ще отделиш в районното да пишеш малко, онези да свалят камерите и след време(което е много вероятно да е скоро)да намерят тия и да им друснат един супер стабилен бой при някоя от следващите кражби(защото те няма да спрат)няма да ти коства кой знае какво? Или викаш като идеш на море другия път и ти свалят огледалата ще си кажеш "ежал съм ги, имам някой лев, ще си купя други, няма да си развалям почивката ". Сега да ти кажа разликата между онези на запад, където пак се краде и нас. В такъв случай там западняка ще иде и ще сигнализира, дори да види някой само да се върти около колата му. Ние в БГ обаче се оправдаваме, че Ушев нищо не правел, че не си струвало и не знам си какво. НЕ Е ТАКА! Първо Ушев не може да огрее навсякъде. Второ, ние не му даваме шанс! :idea: Кой да почне да работи във Велинград срещу такива кражби когато гражданите не сигнализират? Тука се бяха видяли в чудо преди година, две ли беше от някакви наркомани или дребни джепчии, които чупиха стъклата на колите да крадат сидита и каквото дребно има в купето. Е, писаха 5-6 жалби гражданите, ушев взе да спи в районите и го хванаха. Винаги ги хващат като ще се учудиш след един СТАБИЛЕН БОЙ(нищо, че някои ревете как не трябвало да ги бият като ги задържат)за колко предишни кражби признават. Ушев вади папката с жалбите и му я биха в простата тиква, удря го, бие го, смазва го от бой боклука и той признава. Някои се насират даже, ама признават. Други имат много нисък праг на издръжливост и само и само да не ги бият признават веднага. Въпросът е ти дали искаш твоята жалба да е от тези разглежданите или не. Последните два месеца от един квартал, който си е малко излориан, намира се в парк, който си граничи с поле и после гора(вилна зона, но има и постоянно живеещи)се оплакваха от много кражби. Влизали боклуците и крали каквото намерят. Трудно достъпно е и докато идат куките онези бягат през гората. Един познат разправя как му откраднали буркани за смешни пари, но му направили зулуми на дограмата за 2000 лева да чупят за да влизат. Хората се организираха и хванали двама. Този с дограмата спял в джипа си и като дошъл един да краде направо тръгнал да го блъска, оня тича, ама го бутнал в някакви тръни. После с една тръба, бой, бой, който бил наоколо също дошъл да го бие, направо го смазали от бой, другия избягал, но тоя пропял кой е на куките(които като дошли и те го били, но той бил вече много бит)и го хванали. Сега никой не краде там, скоро не е имало набези за дребни такива разбирания на коли. Със сигурност след време пак ще има, но като се оплакват хората, няма къде да идат полицаите и да не се задействат. Почват нощем и дават патрул с някаква цивилна кола криминалните и ги хващат. Наркомани и други боклуци винаги ще има, но като ги заковат всичко си идва на мястото. Една вечер на нашата улица някакви боклуци бяха изпочупили огледалата на всички коли, по едно на всяка. Сеат Леон с огледало за 30 лв. беше нашия. Писахме жалба както и всички на улицата. Боклуците се оказа, че изтървали телефон и се върнали да го вземат, една съседка викнала полицията тогава(баба, която се събудила просто от шум по улицата и вместо да си каже, че не и се занимава звъннала)и ги хванали там. Оказа се, че едното наркоманче живее наблизо и с неговите авери решили просто да правят зулуми. Родителите им дойдоха да се молят, че ще платят всичко, само да оттеглим жалбите. Платиха наистина и ние айде нали. От тогава вече 8-9 години не са откраднали и капачка на улицата.
Какво да ти кажа, като си мълчиш и т.н. кой и за какво да работи?
П.п: Във Велинград ходя задължително с кола за 1000 лв. ако е друга то стои само на паркинга на хотела, навсякъде пеш, освен ако не е много преди залез слънце. Там е толкова тъмно и има такива идеални условия за подобни педалчета да ти правят мизерии и да ти скапят почивката, че не е истина.
Да чукна на дърво, тука в наше село гледам има доволно Е60-ки нощуващи на пътя. Дано изродите не се насочат както едно време към крадлив туризъм. Тукашните тараши станаха легални търгаши на коли общо взето, единия известен умря и така.


Прав си наистина е така! Определено това е правилното и ако искам да се промени нещо така се прави , редовно докладвам разни педе**** които правят глупости по пътищата на 112.
Истината е че няма да тръгнат да разследват за такава сума, като откраднаха касетофона от ладата не искаха да дойдат дори.

ПП: и моето колело гепиха едновременно с разбиването на колата хахаха още вода в класацията


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Емиграция в българия

Мнение от drifty » 10 Дек 2022, 9:30

В нашиО квартал навънка нощуват панамери и SL-и :D
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция в българия

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2022, 10:20

drifty написа:В нашиО квартал навънка нощуват панамери и SL-и :D
Скоро се замислих , в младост 1 до един приятел пред блока нощува доста готин мустанг , и се запитах дали проблема е в мен че давам 200лв/месец за гараж за 20’ годишна кола или в човека че си държи новия мустанг пред блока.
Ами сетих се за поне 10 причини защо е по добре и по лесно да набереш/откраднеш моята кола пред мустанга , та така за скъпите коли.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Емиграция в българия

Мнение от drifty » 10 Дек 2022, 10:53

И ти си прав, но пък баш мигачи едва ли някой ще тръгне да продава. Някой си ги е харесал за себе си, ама пък как ги е видял толкоз бързо.. или просто някакви келеши са се чудили какво да правят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция в българия

Мнение от pampo » 10 Дек 2022, 11:49

За забравилите или по-младите ще напомня, че 90те години ни крадяха маратонките от краката и якетата от гърбовете, и за 2 години в хладилниците имаше само маргарин. Хлаб се получаваше срещу талони и тн и тн. Тука за 2 пластмаски вече се евакуира човек ...
Толкова презадоволен живот живеем в сравнение с тогава, че ако се върнем с машина на времето по онова време, ще ви изглежда, че живеем в Авганистан.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Емиграция в българия

Мнение от b_u_b_o » 10 Дек 2022, 13:56

pampo написа:Толкова презадоволен живот живеем в сравнение с тогава, че ако се върнем с машина на времето по онова време, ще ви изглежда, че живеем в Авганистан.


Не само от тогава живеем в пъти по-добре, също и от 90+% от населението на планетата в момента. Обаче сме се огледали в тия 10% дето са по-добре от нас. В което няма лошо попринцип, ама само ако това е градивно и ни бута към техния живот. Ама в повечето случаи е обратното и е деградивно..

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция в българия

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2022, 16:22

pampo написа:За забравилите или по-младите ще напомня, че 90те години ни крадяха маратонките от краката и якетата от гърбовете, и за 2 години в хладилниците имаше само маргарин. Хлаб се получаваше срещу талони и тн и тн. Тука за 2 пластмаски вече се евакуира човек ...
Толкова презадоволен живот живеем в сравнение с тогава, че ако се върнем с машина на времето по онова време, ще ви изглежда, че живеем в Авганистан.
Аз съм от по-младите да.
През ***** ми е за самите пластмаси а за само деяние , кражбата нормална ли е за теб , безнаказаността , след като ми разбиха колата тези същите вилняха месеци в Младодстите, но всичко е точно защото някой ги пази …или викаш трайте си щото преди беше по-зле , това мислене ….. няма да го оценявам че пак ще кажате че е крайна оценката ми.
Агитирам за евакуация на всеки разумен индивид защото:
- Писна ми от мутренски изпълнения , от БаДки с Г класи и тнт
- Писна ми от мизерията
- Писна ми от скапаната мизерна държавна администрация където всеки ти се кара и се държи с теб като ….. а ти отиваш с усмивка като човек
-Писна ми да си плащам данъка , и какво ли не и после да се налага да звъня да се разправям защото някой някъде не е натиснал някой бутон и не излиза като платено
-Писна ми от чисто инфрасруктураната мизерия в столицата ни
-Писна ми шуробаджанащината - “имам човек”
-Писна ми да знам че когато жената в такси може да попадне на … на кой знае какъв (затова и спряхме да ги използваме, защото мога да напиша книга)
-Писна ми от това законите да важат само за някого
-Писна ми от безумията които се извършват всеки ден защото някой не си е свършил работата
-Писна ми от това че хора като бум бум пускат сигнали и се опитват да променят нещо , но не се случва защото “имам човек”
-Писна ми да нямам сигурност за имуществото си (вила, къща , автомобил )
-Писна ми от болниците , при липса на малко парче месо окръжна болница ми казват “не можем да ти помогнем “, а в Пирогов ми казват “ще режем без упойка че е късно и ме мързи да ходя ти си мъжко момче” , след като са ми се навикали знаел ли съм аз колко е часа да ги буди по никое време докато са на работа …….

Мога да продължа така да изброявам до утре , и пак ще питам това нормално ли е?
Говоря от гледната точка на 26 годишен определям се като човек от средната класа, със жената сме ИТ та ако има значение, и пак казвам ако имах как ако искаш вярваш утре щях да съм купил еднопосочния билет.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Дек 2022, 16:28

Да не забравиш да си спомниш обаче как в доста от чужбините за преглед при лекар когато си настинал(разбирай може да си за антибиотик)може да се наложи да чакаш един месец за преглед. За тия западните чужбини говорим. Това по повод, че все се оплакваме от лекарите тук говоря. И като идеш задължително да си избереш хубав квартал, иначе ще се учудиш колко от случващите ти се тук тъпотии, там могат да се повторят. Но да, проблеми с администрацията едва ли ще имаш, това наистина тука минус, но пък нищо във Вселената не е идеално. Трябва ние да го променим.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook