Емиграция в българия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Емиграция в българия

Мнение от Exclusive89 » 09 Ное 2019, 14:54

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... z30rp&f1=1
Хем си близо до голям град (Пловдив - 15км.) хем си близо до малък град (Асеновград - 1км.) Мега спокойно местенце с чист въздух. Има няколко хотела с басейн, Двата Бряста, Чифлика, Хотел Оги, Свети Кирик на около 4-5км. перфектно за пикник или разходка. Аквапарк Витус е на около 500м :)
Т.е. собственика на аквапарка продава въпросни къщи и парцели, а той е голям БМВ ентусиаст... ///Mavrenata :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция в българия

Мнение от Borymeckata » 10 Ное 2019, 0:18

BMW_POWER написа:Помолиха ме да им потърся малък град или нормално село, където да могат да живеят.
...
Без орки наблизо естестено и по възможност с ниска криминална активност. Големите градове не ги броим.

Хрумна ми нещо по темата. Значи търси се малко, чисто, спокойно и сравнително уредено градче с ниска битова престъпност... Трябва да се помисли къде в България живеят по-голям процент католици. Сещам се за Белене, Никопол и селата покрай тях. Също и Чипровци. Мисля, че и около Пловдив има градчета с преобладаващо население католици - Раковски, например.
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция в българия

Мнение от BMW_POWER » 10 Ное 2019, 0:49

Хм, не се бях сетил да ги питам за това :!:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция в българия

Мнение от Borymeckata » 10 Ное 2019, 8:23

Не, семейството от Украйна едва ли са католици. Имах предвид, че в България местата с католическо население отговарят на изискванията им. Имам лични наблюдения - работих около 7 години в Белене и бях впечатлен от градчето. Чисто, много спокойно и хората са френдли.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Емиграция в българия

Мнение от drago_pavlov » 10 Ное 2019, 9:16

Явно е било отдавна...
Сега Белене е адска мизерия, хората са едни от най-отвратителните...
Няма АЕЦ, няма пари, няма щастие... Така си го обяснявам аз.
За Никопол да не говорим - цигани, турци и тук-там някой българин... Трагедията е пълна...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Емиграция в българия

Мнение от empar » 10 Ное 2019, 22:03

В Чипровци католиците са някаква легенда.
Доста чипровчани познавам и никой не е и чувал за католици в града, а не е като да не съм ги питал по безброй пъти. Дори леко се засягат от този въпрос. :conf:
Иначе градчето е много красиво, но е абсолютно мъртвило.
По мое мнение, Чипровци определено не е опция!!! Доброто образование за децата е чак в Монтана, при това само в езиковата гимназия(ако има нещо общо с това от преди 10тина години, което беше на страхотно ниво).
Местните са останали основно възрастни хардкор-торлаци, които са доста далеч от гостоприемни. Добри хора са, но са особняци.
През 60те години покрай сериозното развитие на минното дело в района са се преселили доста кадърни хора от различни краища на родината и все още ги считат за "пришълци".

Малко OFF-TOPIC: За Банско са ми разказвали подобна история, в която със сигурност има някаква доза истина. Имало някакъв гинеколог в ранния соц, пристигнал млад и зелен от някъде и в продължение на близо 40 години е бил единствен такъв в града. Най-вероятно в ръцете му за първи път е проплакало повечето днешно население на града на възраст 30+, но дори след като се пенсионирал продължавал на носи етикета "приоданец", понеже не е тамошен. :mhihi:

Украйнците със сигурност са православни, ако изобщо ги вълнуват религиозни въпроси.
През Раковски съм минавал доста пъти и дава вид на наистина приятно място. Интересно би било ако има някой колега с впечатления от първа ръка да сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Емиграция в българия

Мнение от Владо » 10 Ное 2019, 22:57

Първо да помоля авторът на темата да промени името на Родината :!:

И второ, няма сила която да ме накара да зимувам на север от Стара Планина...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция в българия

Мнение от Borymeckata » 10 Ное 2019, 23:45

Владо написа:Първо да помоля авторът на темата да промени името на Родината :!:

И второ, няма сила която да ме накара да зимувам на север от Стара Планина...

Да, и ако ще променяте заглавието - нека вместо Емиграция бъде Имиграция... Хората емигрират от Украйна и имигрират в България.

Какво толкова сте се уплашили от зимите покрай Дунава? Рядко пада под -25, пътищата често са проходими, можеш да ходиш на кънки до Влашко, няма и 5 месеца палиш печката и докато опразниш бурето с домашното червено - зимата минала... :mhihi: :mhihi:
Последна промяна Borymeckata на 11 Ное 2019, 8:32, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Емиграция в българия

Мнение от Владо » 10 Ное 2019, 23:55

Карал съм 6 месеца зимна школа в Шабла на полигона при Царя... та не ми гавари :mhihi:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Ное 2019, 0:32

Пращай ги при мен в Казанлък. Ниска квратира - за 250-300 вземаш лукс. За 100 вземаш страхотно жилище, 3 лева кубук вода, ама хайде. :mhihi: Хубави пътища в района, има някои добри училища, има добри частни учители(5-6 лева на час), за математика е супер(тия дни по тв даваха едно дете от тук пак на световна олимпиада станало първо), шаха е много развит(тия нации си падат)всякакъв спорт за децата има от известните, плюс всички видове бойни спортове, катерене и колоездене. Постоянно се модернизира града и се правят много обекти, малък като километри 4-5 от край до край и то ако броиш отдалечените квартали. Евтин транспорт, развит до всяко едно село. Има бол преселници от всякакви нации, включително Украинци и Руснаци, навсякъде са приемани добре. Планината ти е до теб, то хижи, то гори до двата края на България ако ти се тръгва и с колело даже, минерални извори на две близи места като Павел Баня, а сега в Овощник правят най-големия спа комплекс ана балканите, огромно нещо е. Аквапарк има, добра храна по заведенията на приемливи цени, нищо общо със столицата. Евтина храна по баничарниците и то хубава, както и много друга такава на разните дюнерджийници и пицарии. Дрехи бол, добри хора, много села наоколо където има къщи и в балкана, купуват се всякакви от Японци, Англичани, Американци има дори. Чист въздух, като за сравнение с голям град не може да става дума. Има газ навсякъде за топлене и готвене. В центъра на България си, морето ти е на два часа с кола, София на 2, Пловдив на 1, Търново на час, Габрово на половин(сега като направят и тунела, мале, мале за 15 мин. :mhihi: )Стара Загора на 15 мин. Климатът е добър защото лятото не е супер жега както в Пловдив да речем, сутрин си става прохладно винаги, зимата напоследък е мека, понякога сутрин е доста студено, ама Украинци едва ли ги плаши. Пътищата стават, водата става за пиене дори! Множество исторически забележителности в близост, паркове з аразходка, голям Язовир за риболов, водни спортове или просто за разходка или отдих, има заведения край него, плюс добри леглови бази. Престъпността е ниска, няма побоища като едно време за нищо из дискотеките, даже май никакив няма вече или са супер рядко. Работа има ако ти се работи.
Ако нещо конкретно те интересува друго питай на лично.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция в българия

Мнение от alx » 11 Ное 2019, 17:55

Top Gun Maverick написа:Пращай ги при мен в Казанлък...


за казанлък бях забравил- винаги там много ме е кефело още от едно време. града е супер. само не знам зимата не е ли по-сурова там? той града е скатан, ама наоколо си е планина...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Ное 2019, 19:28

Ами нормално да забравиш, все пак не сме областен град заради близостта ни със СТЗ, нопък необластен май се водим най-големия като доста обалстни са по-малки. Мисля 60 000 община ли бяхме...все тая де, това не е водещото.
Сутрин са едни от най-ниските за страната, но миналата година само веднъж минус 20 на първи март, иначе рядко стигаха минус 10 рано сутрин, януари и февруари бяха топли. :shock: Климатът се измени доста. А и Украинци, идващи от Канада да ги плашиш с няколко студени дни...
Това си има предимство както казах и лятото не е толкова горещо. Точно заради планините(две от север и юг)рано сутрин е студено, но после всичко е ок.
Църквата(храм-паметника)в Шипка си е Руска, с Руско злато и на тях би има харесала също. По-главните улици се мият почти всяка сутрин с едно камионче, което смуче пръхоляка и разните там неща докато мокри. Дупки в града може да се каже, че няма от няколко години с малки изключения, а нопоявилите се ги запълват бързо. Главни пътища в радиус от бая километри лоши няма.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Емиграция в българия

Мнение от Vasko » 13 Ное 2019, 0:06

Колеги, чета отговорите Ви ,но повечето от Вас пишат отговори без да са запознати със средата, в която са живяли въпросното семейство .. Едва ли сте запознати много добре с привичките на руснаците /украинците / или казано по-ясно славянските народи , които живеят на Изток от нас в Русия...
Запомнете едно ''всички рускоговорящи харесват БГ, точно заради морето, пясъка, Слънцето и многото топли дни през лятото и меката зима....
Знаете ли какво е да живеете в Беларус и постоянно да е дъждовно , мъгливо ,а лятото да е само месец и половина и другото време да е лошо времето ...
Или в Русия /Москва , Санкт Петербург/ и зимата като излизате навън да е минус 30 градуса ,а лятото да е толкова задушно ,че все едно сте в някое тресавище ......
И когато решат да се местят някъде те, украинци, руснаци -винаги отиват на топло .....
Ходили сте в Дубай, Малдиви, Доминикана , Бали -все места, където е топло целогодишно ..., дори една Турция - Анталия и Мармарис ....
Отдавна тези дестинации са превзети от руснаците ........Количеството рускоговорящи е много по-голям процент от всички туристи , които посещават тези дестинации .... Не случайно дори всички менюта по хотели и кафенета във въпросните дестинации са написани и на РУСКИ .....
Колкото и на някои хора да не им се иска, трябва да се признае, че почти всички държави се съобразяват с негово величество руския човек, които им носят главните приходи в туризма, само ние и нашите малоумни управници продължават да се правят на ощипани и да правят всичко възможно да приемат малоумни закони ,с които да вдигат таксите и визите за руснаците и да ни заблуждават как щяли да докарат корейци и китайци в България и да компенсират отлива на руските туристи по нашето Черноморие .Ама нека се върнем към темата, че не искам да политизирам темата...
Така,че логичното място ,на което ще се заселят въпросното семейство от Украйна е някъде покрай морето ..
Може би Бяла , където има много рускоговорящи и лятото стават повече даже от българите или пък надолу към Созопол, където има цели комплекси от руснаци като GREEN LIFE BEACH RESORT или пък Царево ,а защо не и в Кошарица, където също е пълно с руснаци /украинци /.
Продължавам да поддържам мнението си , че въпросното семейство ще избере някой морски град за живеене...
Те ако са искали да ходят на планина са щяли да отидат другаде ,а не да дойдат в БГ.

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция в българия

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Ное 2019, 1:02

С повечето от написаното съм съгласен, ама не мисля, че те искат да живеят непременно на морето, понеже темата тогава щеше дасе казва къде на морето...
Да не говорим, че избирането на почивка няма нищо общо с избирането на живеене. Ти защо не идеш да живееш на морето като ще ти е в пъти по-лесно от на тях? Живееш ли там, самото море вече няма да ти е такава тръпка и няма да изпитваш онова особено чувство като отиваш към него. А и те избират да идат на юг, ама то България все им е на юг и все ще им е една идея по-топло. От Украйна са озбрали да идат в Канада, това нали го имаш предвид? Не са избрали виза за САЩ и айде на Хавай където ще им е вечно лято, или дори Флорида или поне ЛА където баш зима си няма и има безкрайно море. Та аз пък съм почти убеден, че няма да изберат морето. А и нашето море зимата не знам колко пъти си го посещавал, ама е всичко друго, но не и топло, особено като завие онзи вятър, а на моменти той не спира с дни. Бил съм войник в Балчик от септември до декември(и то до началото на декември)направо няма такъв ужас, за януари и февруари не ми се мисли. Във вътрешността на страната като градуси може да е по-студено, но го няма тоя луд вятър на повечето места. А и къде отива кефа от морето като ти окапят зъбите от вятър? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция в българия

Мнение от Bogat-Beden » 13 Ное 2019, 8:15

Значи, решихме го, трябва да гастролират всеки сезон - Варна-Габрово-Казанлък-Бургас(Баткинград) :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook