Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Конфликти на пътя

Мнение от vicho » 05 Ное 2019, 22:34

Иван Милин approves

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 05 Ное 2019, 23:46

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:17, променена общо 1 път
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Конфликти на пътя

Мнение от alx » 06 Ное 2019, 0:28

vicho написа:
немо написа:В тоя ред на мисли ако на нерегулирано кръстовище стоят Х5М,Е60М5 и Е30М3 кой е с предимство? :lol: п.п. всичките са черни :lol:


e30-ската понеже струва колкото другите две взети заедно х 2 ... :yes:


е, ако хайде да не е толкова- дори да е иво ... ама колкото х5м може и да струва... :bchug:

по темата- аз също спадам към "бавните" шофьори дето гледат да спазват правилата... 50-60 в града... 120 на магистрала... до сега не са ми правили проблеми ама и аз гледам да не се пречкам нарочно...

на пътя с другите хора дето 97% от тях не могат да карат ако се засилят- толкоз смея...
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Конфликти на пътя

Мнение от alx » 06 Ное 2019, 0:34

Вуйчо написа:и всъщност малцина са тези осмеляващи да се заяждат с някой каращ G класа, именно защото никой не иска да го турат на майка му :dunno:


бе да ти кажа не съм съгласен. аз в родината карам две коли- едната е 20тина бона, другата... повече. не съм усетил някаква голяма разлика в поведението на околните като ги карам двете. на 20-боновата може да ми бибитнат на някой светофар ако се заблея малко като светене зелено (с другата никой не ми е бибиткал още), ама толкова...

всичко е "прожектирана" и съответно "възприета" агресивност и какво имаш да доказваш на себе си... аз така ги виждам нещата. колкото по-малко имаш да доказваш- толкова си по-напред с материала.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 06 Ное 2019, 1:28

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:17, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Конфликти на пътя

Мнение от barty » 06 Ное 2019, 6:35

^^^ Съгласен съм с Вуйчо, много добре описан сюжет.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Конфликти на пътя

Мнение от don_gori » 06 Ное 2019, 9:44

Значи най-евтиния вариант да съм боК е да взема една Ф-ка 316 :mhihi: Незнам мен ми се струва леко смешно тея определения с колите, карал съм евтина кола , карал съм и с десен волан сега карам що годе нова кола , карам и служебна хептен нова не съм забелязал някаква драстична промяна на участниците в поведението спрямо мен. Така и аз не правя разлика ако трябва да пусна примерно някоя Фиестичка 96 година или някое S class coupe, все ми е тая :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Petrolhead » 06 Ное 2019, 10:53

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:46, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Конфликти на пътя

Мнение от vicho » 06 Ное 2019, 11:18

черен и чист не се слагат в едно изречение... особено в София :D :( :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Конфликти на пътя

Мнение от laviatan » 06 Ное 2019, 11:19

Направо една катафалка - още повече ще бягат всички :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Dextuar » 06 Ное 2019, 11:22

Вуйчо написа:но с е90 все още вАжиш (ако си с f30, ако ще и 316d да е, на теб ще гледат като на киборг); с w210 си те смятат вече за селянин дошъл до градО да си напазарува от лидъл на промоция, но с w212 си барон.


Да, цигански барон, поне да беше някое Е500 или айде в лошия случай 350 CDI :smoke:


От миналата седмица...

Заплахите бяха стандартните, като преди това много хубаво беше прегрял клаксона все едно от 5 минути седя там и му преча да избомби цялата колона разбираш ли :kuku: Обясних му най-културно, че кара в насрещното и не може да има каквито и да е било претенции, че съм го "бавел", щото се прави на тарикат и изпреварва цялата колона. Не мисля, че ме разбра...
Последна промяна Dextuar на 06 Ное 2019, 11:30, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ID A » 06 Ное 2019, 11:23

Стара, мръсна и работна също има възпиращ ефект и всички бягат. Знаят, че собственикът и не би се поколебал да я вкара в хубава чиста кола :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Don_Diego » 06 Ное 2019, 12:37

Аз като каращ искрящо чиста кола в 99% от времето смея да твърдя, че бягам от всякакви конфронтации, но се случва и да стигна до такава от време на време :mhihi:
Разказвал ли съм историята за велосипедиста дето се заби в мен на един светофар и после хвърли колелото по мен.....няолко пъти :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Конфликти на пътя

Мнение от drifty » 06 Ное 2019, 13:11

Интересна дискусия се заформи.

Така като гледам, на Декстъра видеото обобщава доста голяма част от мненията. Те такъв заслужава онзи с мултиплата да не се свие, а цялата колона да не го пуснете, та да стои там известно време. Ама и така няма да му дойде акъла на мангала. Но колкото повече им се позволява да правят такива неща, толкова повече ги правят.

С това каква кола караш и как те възприемат също съм напълно съгласен. Моите винаги са били евтини и стари, но въпреки това се усеща разлика когато съм карал астрето и когато се подвизавам в 39ката, въпреки, че е на 20 години. Явно черният цвят и гъзарската регистрация имат все още някаква остатъчна стойност, въпреки годинките на колата.

Относно комплексите - донякъде съм съгласен, донякъде не напълно. Съдя по себе си. Аз си имам своите комплекси, пък и честно казано, не са малко. Преживял съм и този период да искам по-скъпа кола, за да съм един вид гъзар. Тогава 36ците още бяха вървежни тук. Моята беше лилава и с осеманеески жанси. Като цяло нарушавах определени параграфи на правилника, но никога не съм имал за цял да дразня или преча на останалите. За жалост, както доста хора изразиха мнение, от отсрещната страна винаги се намираше някой, който да те изкара извън нерви. Съответно не им оставах длъжен и една вечер се прибрах с повреден механизъм за повдигане на стъклото на 36цата /купе/. Сам си го изпросих, но както казах и в началото на темата, буквално ме изхвърлиха от пътя. След това по стечение на обстоятелствата "деградирах" до 20 и нещо годишен опел астра, постен като боб чорба, с най-малкия мотор за модела. Пънал съм се по светофари с разни коли, които как така ще минат пред мен, като идват от лента за ляв завой, пък продължават напред и разни подобни. На разни такива нахални индивиди не съм цепил басма, като са ме засичали и клаксони съм надувал и прочие, съответно няколко пъти отсрещните не го приемаха радушно. Повечето такива ситуации са възниквали, когато ме засекат или ми отнемат предимството, аз като направя глупост и ми свирят пускам аварийни и се извинявам - не се сещам някой да ми прави проблеми след това. В един момент си дадох сметка, че всичко това е пълна тъпня и няма смисъл да си тровя нервите, съответно от тогава съм много по-щастлив шофьор :D После взех 39ката, там вече можех да се пъна с по-голямата част от трафика и да се правя на интересен, ама колата я купих с идеята да и се кефя докато карам и нямам грам желание да се изнервям на тъпи изпълнения - съответно сега ползвам клаксон ако вече ще ме ударят и когато се появи някой с черен джиБ /или нещо такова/, го оставям да си кара по пътя. Снощи дори ми отнеха предимство на едно от големите кръстовища в града - "колегата" ме видя, но най-невъзмутимо си мина пред мен и не направи дори опит да спре, съответно караше и доста бързо, за да може адекватно да спре. Аз бях излязал за лежерно шофиране, та карах с може би 30-40км и спрях почти веднага. Имах време да му видя примитивното лице, което тъпо ме гледаше докато преминава. Замислих се дали има смисъл да му свиря, бързо реших, че няма. Пък и имаше ли смисъл да събудя някой от близките жилища /00:30 вечерта/, за да се помъча да покажа на някого, че е сгрешил. И те така.

Не съм сигурен до колко съм прав и до колко либералното ми поведение е добро и дали по такъв начин не насърчавам подобно изкривено поведение, но наистина предпочитам да си спестя нервите и да се насладя на шофирането.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Конфликти на пътя

Мнение от ///eMo » 06 Ное 2019, 18:37

Откакто съм с кола със затъмнени прозорци се преродих.. клаксони и присветкания има веднъж на високосна от някой много голям нервак . Сравнението ми е със стара и голяма кола за 300лв, с която също си имат едно на ум, както и с малка градска количка, с която направо те прескачат сякаш те няма.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook