Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Конфликти на пътя

Мнение от vicho » 05 Ное 2019, 16:23

vicho написа:скоро един чичо на 60+ караше срещу мен в забранена за него улица, спряхме...
отговор: "момче, и да ми четеш морал, все тая..."


boris_dy написа:Той ми вика: - Ти ли ще ме възпитаваш ?! Не съм си и помислял да посягам на 60-70 годишен човек, но.... :kuku: Просто му казах, че ако не си махне колата до 10 секунди ще го изхвърля от нея и ще я махна аз, та се разкара на заден.


според мен сме попаднали на един и същ... "не" е възможно да има двама такива... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 05 Ное 2019, 16:31

cod-cdbp написа:Аз се чудя две неща:
- какви са причините за подобно поведение? (дори и животинско не е, защото животните имат повече разум)
Натрупано напрежение - подтиснат гняв от проблем в работата, вкъщи, липса на кинти и т. н...
Това само обяснява, не оправдава,
въпреки че си е в голям степен неосъзната реакция.
Аз съм си носил проблем от вкъщи на работа, както и обратното.. И надали съм сам.. :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Конфликти на пътя

Мнение от 3186 » 05 Ное 2019, 16:48

В Турция наистина карат отвратително, клаксоните са ежедневие, обаче не съм виждал/чувал да преминат тези граници. На хората им минава бързо и всеки си продължава по пътя все едно не се е случило. Впрочем същото установих и в Йордания. Тук явно сме някакъв зверилник, в който хората изтрещяват :kuku: Един лютив спрей разрешава много проблеми ;)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 05 Ное 2019, 16:50

Аз не слизам, щот на бокс не хода, на мма не хода :ranting:

3186 написа: Един лютив спрей разрешава много проблеми ;)

За кола е по-удачна гел формата
Последна промяна Bogat-Beden на 05 Ное 2019, 16:56, променена общо 1 път
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Jordana » 05 Ное 2019, 16:51

Това при западняците се нарича пасивно агресивно поведение на пътя , няма къде да отиде тая агресия - имаме си я 4.5 милиона години при всички примати включително и при хомо сапиенс сапиенс . Има някакви минимални разлики обособени от географските особености на популацията но това не значи че липсва .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Конфликти на пътя

Мнение от cod-cdbp » 05 Ное 2019, 18:12

Jordana написа:Това при западняците се нарича пасивно агресивно поведение на пътя , няма къде да отиде тая агресия - имаме си я 4.5 милиона години при всички примати включително и при хомо сапиенс сапиенс . Има някакви минимални разлики обособени от географските особености на популацията но това не значи че липсва .


Идеята ми с двата въпроса по-горе бе именно подобен тип дискусия. Защото историйки от улицата можем да си разказваме докато свят светува, но ако не разберем проблемите, вероятно ситуацията няма да я променим поне малко, дори тук участващите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Nickelback » 05 Ное 2019, 19:11

Jordana написа:Напълно естествено поведение , хората са си животни като всички други . Същите инстинкти и поведение , но силно подтиснати от човешкия мозък с единствената цел оцеляване на популацията . Иначе ще се изпотрепем един друг и без тия пътни истории . На пътя агресията е средството за постигане на тази доминантност и подтискане на другите индивиди . Борба за доминантност във групата , навсякъде ако се огледате това си присъства . Не само на пътя , цялата йерархия в обществото е базирана на това . Политиците са олицетворения на такъв тип поведение , супердоминантно .
Има един аспект в поведението на пътя който се подценява от почти всички , невербалната комуникация между участниците в движението . Това са общо приетите светлинни сигнали , знаци , жестове но и самото движение и начина на извършване на маневрите . Ако човек кара като баба и трови трафика и другите участници това подсъзнателно се приема като слабост страх и неспособност или по скоро като непълноценност на индивида .
Ако управлявате автомобила уверено и правилно извършвате маневрите , подържате темпото на другите участници в движението с една идея по стегнато и напористо от другите но без излишна агресия и да навлизате в личното пространство няма да имате проблеми с упражнена върху вас агресия ако сам не се амбицирате за такива батални сцени .
Ей тука съм много съгласен с Джорданката :yes:

Рядко ме дразни някой, а вярвам, рядко дразня и аз, някой, ако карам нормално, респективно, ако той кара нормално.
Друг е въпросът какво значи "нормално"... Просто всяка една географска област си има манталитет и еталон, неписан стандарт на шофиране. Тук сме си балканци и е леееко поизкривен тоя момент на фона на белите държави :mhihi:

Естествено дразни и другата крайност на наглото поведение, което мен лично адски ме побърква. В такива случай не пропускам тоя до мен наредил се в лява лента за наляво, готов за направо, да усети малко нищо неподозиращ америкън пауър и да хапне бордюра отсреща :mhihi: Пълни ми душичката комбинацията от същевременна наглост и невежество :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Моджо » 05 Ное 2019, 19:19

Jordana написа:....Ако човек кара като баба и трови трафика и другите участници ....

Значи да се въоръжавам колко мога и с квото мога, че аз карам като баба. Всъшност карам по правилник, ма 99.8% не карат така и им бъркам у джигера. Даже , смея да кажа, че бабите са по-бързи :) Примерни няма да давам,но за илюсрация ще кажа, че съм способен да карам след учебна кола с 40-50 в населено нясто без хич даже да се издразня. Говорим за отсечки дето само са обозначени като населено място , ма на практика си е междуградски път.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ID A » 05 Ное 2019, 20:00

cod-cdbp написа:Аз се чудя две неща:
- какви са причините за подобно поведение? (дори и животинско не е, защото животните имат повече разум)
- Как аджеба да се излекуват подобни индивиди?


Знаеш ли вица за "черен джип е винаги с предимство"?
Ето ти го отговорът, поне на първия въпрос и как разсъждават. Всеки с по-скапана кола от неговата е подчовек. Как някой подчовек ще има някакви права равни с неговите? Все едно да се приравни с уличен помияр. И се започва безобразно засичане, отнемане на предимство и т.н. И като запали някой набеден за подчовек, въргала е готов. И се почва, аууу агресия на пътя от набитата страна и басни как си карал и някой му скочил. Отвъд дълбоката вода, на това му викат road rage и причината да се трепят малко е, че позвъняване на 911 веднага докарва полицията. Не е за пренебрегване факта и правото за носене на кно. Даже се сещам за един случай, май от Флорида, където след пътна препирня един го гръмна жена с деца в колата, защото я заплашил, че ей сега ще извади оръжие. В БГ за същото не ти мърда ефективна присъда.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 05 Ное 2019, 20:22

Моджо написа:
Jordana написа:....Ако човек кара като баба и трови трафика и другите участници ....

Значи да се въоръжавам колко мога и с квото мога, че аз карам като баба. Всъшност карам по правилник, ма 99.8% не карат така и им бъркам у джигера. Даже , смея да кажа, че бабите са по-бързи :) Примерни няма да давам,но за илюсрация ще кажа, че съм способен да карам след учебна кола с 40-50 в населено нясто без хич даже да се издразня. Говорим за отсечки дето само са обозначени като населено място , ма на практика си е междуградски път.

И аз карам много бавно, в града около 50-60 , извън около 80, често и 70, магистрала 100-110
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ///eMo » 05 Ное 2019, 20:26

Подкрепям последните мнения. Всичко е свързано с психологията на човека и доминантно/алфа държание. В същото време ги има и тези, които са може би малко по-бета в техните глави и искат да изпъкнат, да 'последват' алфата(ама не италианската :lol: ). Едва ли съм единствения забелязал как при съвсем спокойно движение на трафика като се появи един "нервак" винаги има поне още няколко, които преминават на съвсем различен режим и се започва едно рали между колите.

Средата е силно определяща, както при развитието на човек, така и при последващото му държание. Като се появят няколко нерваци и рано или късно избива отнякъде.

Хората сме импулсивни. Някои по-малко, някои повече, но всички сме контролирани от емоции и импулси. Когато импулсът е по-силен, 'пада пердето' и за последствията слушаме по новините. Много от ситуациите могат да бъдат избегнати или поне да имат по-приятен завършек ако само една от страните запази самообладание.

Друга силна предпоставка е липсата на санкции и хаосът, който властта, в частност полицаите, позволяват. Редовно ставам свидетел на груби нарушения направени пред очите на униформени, които остават без каквито и да е последствия. Когато един от гореспоменатите 'алфи' направи нещо тъпо и му се размине, в главата си той става още по-голям мъжкар и започва да го прави по-често. Съответно, има и повече последователи. Завърта се кръга и имаме една дузина хора без шофьорски умения, с чувство на безнаказаност и готови да покажат на тези, които спазват правилата, що за балъци са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Don_Diego » 05 Ное 2019, 20:39

50-60 за градски условия си е идеална скорост. Аз също рядко ги надвишавам (с изключение когато съм на околовръстното, България или Цариградско) и често пъти се придвижвам по-бързо от бързаците.
Най-обичам като се закачи някой бързак (от тия най-нервните дето криволичат из лентите, засичат и се предреждат) на задната ми броня - минавам в режим немски пенсионер (колата ми е с немски номера) и започва каране по учебик: пешеходни пътеки, знаци, предимства :mhihi: .
Не знам защо се смята за нормално каращите по правилник да се съобразяват с тия дето карат като състезатели, не трябва ли да е обратното :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Конфликти на пътя

Мнение от немо » 05 Ное 2019, 21:36

ID A написа:Знаеш ли вица за "черен джип е винаги с предимство"? Всеки с по-скапана кола от неговата е подчовек. Как някой подчовек ще има някакви права равни с неговите?

В тоя ред на мисли ако на нерегулирано кръстовище стоят Х5М,Е60М5 и Е30М3 кой е с предимство? :lol: п.п. всичките са черни :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Конфликти на пътя

Мнение от vicho » 05 Ное 2019, 22:04

немо написа:В тоя ред на мисли ако на нерегулирано кръстовище стоят Х5М,Е60М5 и Е30М3 кой е с предимство? :lol: п.п. всичките са черни :lol:


e30-ската понеже струва колкото другите две взети заедно х 2 ... :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Don_Diego » 05 Ное 2019, 22:32

А тоя с Х5М дали ще го знае това? :mhihi:
Питам, че повечето с такива коли изглеждат като да нямат завършен 4ти клас и със сигурност имат проблеми с четенето и писането :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook