Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Конфликти на пътя

Мнение от alx » 04 Ное 2019, 15:38

surfboard написа:
alx написа:Не ползвам клаксони и не осъществявам никакъв контакт с другите водачи. Рядко ми свирят, никога не са ми излизали. Конфликт има като има контакт. Контакти не правя.


Това е така, колега, но ако чуеш, че някой те псува звучно не ти ли става гадно и не ти ли се иска да отвърнеш и ти? А ако все пак някой вярва, че е "прав" и ти слезе?


ми... не да ти кажа- не ми идва да отвърна. нали знаеш лафа за кервана и кучетата... а ако някой ми слезе- ще го мисля тогава :) най- вероятно ако имам възможност ще се опитам да избягам по най- страхливия начин защото ако му се вържа и сляза е много голям шанса да трябва да го лежа после...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 04 Ное 2019, 15:44

Мен най ми хареса случката с оня тарамбука, дето гони момчето със мацката и май дете в колата бяха, като го настигна, слезе, изяде тупалката и падна насред пътя :lol: :lol:
Слава Богу не слизам, не помня да съм слизал, но сме си разменяли благословии, което също не е ок..
Гледам въобще да не реагирам външно, но за съжаление вътрешно реагирам и един вид трябва да се владея. Най-правилно е ако въобще не реагираш, когато няма директна и неизбежна заплаха спрямо теб или твой близък. Ама това е теорията.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Комбина » 04 Ное 2019, 15:46

Скандалите и обидите по пътя са нещо което в София и цяла България се е превърнало в ежедневие, но в интерес на истината и преди беше зле.

Старая се тотално да игнорирам подобни индивиди дори когато те са виновни, простотията и агресията не са настинка която можеш да излекуваш. Нито ще се поучи, нито впечатли, нито промени. Стреса и нервите които си причинява човек са много по-вредни от колкото заслужава някой селяндур. Не крия, че и сега на моменти се дразня, но освен рискови ситуации, нищо друго не излиза от случката.

В интерес на истината, слизането от колата вече е доста рисковано начинание, повечето идиоти носят ножове, тръби, ключове и дори огнестрелно оръжие. За секунди може да стане голяма беля както виждаме всекидневно по новините, само защото някой има акъл колкото грахово зърно, малко му е пикачуто или не си е пил хапчетата.

Мен лично шофьор на Бус искаше да ме коли с мачете защото му свирнах когато ми отне предимството и ме засече най-брутално. Очите му станаха като стъклени и почервеня в яростта си... това е не е нормално.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 04 Ное 2019, 15:48

Комбина написа:Мен лично шофьор на Бус искаше да ме коли с мачете защото му свирнах когато ми отне предимството и ме засече най-брутално. Очите му станаха като стъклени и почервеня в яростта си... това е не е нормално.
:shock: Нещо 112, ала-бала, или не си се занимавал?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Комбина » 04 Ное 2019, 15:58

Bogat-Beden написа:
Комбина написа:Мен лично шофьор на Бус искаше да ме коли с мачете защото му свирнах когато ми отне предимството и ме засече най-брутално. Очите му станаха като стъклени и почервеня в яростта си... това е не е нормално.
:shock: Нещо 112, ала-бала, или не си се занимавал?


Беше много отдавна, преди сигурно 8-9 години. На кръстовището при Пирогов, но аз в първия момент не можах да повярвам какво виждам и след това просто потеглих с трафика и го зарязах :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Конфликти на пътя

Мнение от laviatan » 04 Ное 2019, 16:25

За колегите които казват,че при всички случаи може да се избегне проблема ...

Неделя по обяд. Карам с около 65-70 км. в час при ограничение 50 , при това в дясна лента - който иска да може да ме изпревари . Това правеха и доста от "колегите".

В един момент започват едни клаксони - едни чудеса . Къси-дълги :mhihi:
Колата се изравнява до мен с отворено дясно стъкло опитвайки се да ме избута в мантинелата ...
Аз свалям стъклото : Извинете - проблем ли има ?
От другата кола - Да ! Влачиш се кАт "сопол"
Аз- :shock: Карам даже над ограничението . Ако искате Вие си карайте с колкото искате .
От другата кола - Абе ти ли ще ми кажеш !!! Тъпак .
Наближава светофар - зелено е . Колата дава газ и минава без предупреждение пред мен и набива спирачки с пълна сила .
Идеята е не сплашване , а направо да последва ПТП . Едвам спрях .

От другата кола се виждат средни пръсти , пожелания за близки срещи с майка ми , сексуалната ми ориентация и т.н. :mhihi:


Още по-интересен е друг факт : шофира жена , до нея явно мъжа и . На задната седална две малки деца - даже без столчета ...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DaGa » 04 Ное 2019, 16:37

Пълно е с идиоти, преди година-две един ми отне предимството на кръговото на 4км. Освирих го и нашия почна да ме гони,засече ме и слезе с нож - да ама добре,че КНО-то беше в мен в тоя и де и само му го показах и запали с 200та. Та пазете се,по възможност не се занимавайте и си заминавайте, че по улиците вече е ужас

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Конфликти на пътя

Мнение от mr_petroff » 04 Ное 2019, 18:15

По принцип не обръщам внимание на никакви провокации .Работата ми изисква шофиране всеки ден по около 300 км. в различни градове , и ако обръщам внимание на всички идиоти и всякакви с комплекси и чувство за малоценност , само ще наказвам себе си . Най-малко пък ще си развалям настроението заради някакви комплексари.
Един единствен път слязох от колата , ама здраво ми кипна /бях на червено и неправилно престроен пречих на завиващ надясно , съответно клаксони зад мен , храна, дълги светлини и още храна/,слязах да се извиня :mhihi: ,е не бях виждал такова ускорение на задна :lol: .
И не че е важно ама гъзето беше с мацка в колата , колата червено Е 46 с много гаражен тунинг...
Не се гордея , действах импулсивно , но може би понякога това е единствената възможна и логична чисто човешка реакция.
И така де ... много идиоти по нашите пътища , ама по добре да не им обръщаме внимание...На повечето...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Конфликти на пътя

Мнение от barty » 04 Ное 2019, 18:40

Пътувам постоянно, случки постоянно.
Но най-опасно беше един гЪз с Х5 РВ1331ХХ.
И един с Лада 2106 в насрещното, в завой на Шипка.
Не слизам от колата, но има опасни идиоти по улиците.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8326
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Конфликти на пътя

Мнение от vicho » 04 Ное 2019, 18:43

скоро един чичо на 60+ караше срещу мен в забранена за него улица, спряхме... минаха 30 секунди... тоя слезе...

отворих си прозореца и го попитах дали е сериозен и дали знае, че кара срещу знак забранено влизането

отговор: "момче, и да ми четеш морал, все тая..."

върнах назад, катерих бордюри, разминахме се... какво трябваше да направя? да се бием? да се псуваме? да се стреляме? :no:

ами ако някой пострада по-сериозно... даже не можах да се ядосам :dunno: :mhihi:

тарикатите са повече от балъците... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Конфликти на пътя

Мнение от apexs » 04 Ное 2019, 19:23

За съжаление това с конфликтите на пътя в друга държава не съм го наблюдавал където съм шофирал - Германия, Англия, Италия, Гърция, Румъния и Турция. Онзи ден се върнах от Истанбул, 16 милионен град и не видях псувни, свирения, изпреварвания и пресвяткване .
Факта е, че България е потресаваща, както и жителите в нея. Комплексарщината е на макс . Когато съм със Шкодата ще те прегазят, когато изляза с BMWто няма кой да ти свирне и погледне.
Също съм псувал и съм имал конфликти на пътя, поради това, че джунглата го изисква.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ukelichko » 04 Ное 2019, 20:30

По принцип карам много внимателно и рядко засягам някой голям шофер и бързак. Когато обаче срещна някой олигофрен на пътя и по всички норми би трябвало да сляза и да му направя главата мека и зъбите редки, просто си изтипосвам една усмивка, която изразява едновременно презрение, съжаление и "скапан тъпанар". Специално половин ден съм я тренирал тази усмивка на огледалото и още поне седмица я доусъвършенствах. Ефектът е поразителен. Пробвайте. Иначе имам един защитен гел спрей в джба на шофьорската врата за по-напористи селяни и тъпанари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Конфликти на пътя

Мнение от bum_bum » 04 Ное 2019, 21:22

apexs написа:...Онзи ден се върнах от Истанбул,..и не видях свирения...


:shock: а иначе с ушите как си?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DLVasilev » 04 Ное 2019, 21:24

laviatan написа:Колата се изравнява до мен с отворено дясно стъкло опитвайки се да ме избута в мантинелата ...

Един такъв на 202-ра мамата му е*ах. Натиска, правя се, че не виждам, втори път и на третия пълен ляв почти и онзи смени цвета :mhihi:
Да караш кола за 300 лв-безценно :mhihi:
ukelichko написа:По принцип карам много внимателно и рядко засягам някой голям шофер и бързак. Когато обаче срещна някой олигофрен на пътя и по всички норми би трябвало да сляза и да му направя главата мека и зъбите редки, просто си изтипосвам една усмивка, която изразява едновременно презрение, съжаление и "скапан тъпанар". Специално половин ден съм я тренирал тази усмивка на огледалото и още поне седмица я доусъвършенствах. Ефектът е поразителен. Пробвайте. Иначе имам един защитен гел спрей в джба на шофьорската врата за по-напористи селяни и тъпанари.

Един колега преди години така им хвърляше пиратки и димки през прозорците, ама първо оглеждаше да няма жени и деца в колата.
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Exclusive89 » 04 Ное 2019, 22:57

bum_bum написа:
apexs написа:...Онзи ден се върнах от Истанбул,..и не видях свирения...


:shock: а иначе с ушите как си?

НЕ спират да свирят по точно :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook