Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от BaDxBoY » 22 Ное 2019, 17:03

Искам да се включа по темата, приятелката ми кара евтина малка кола за 1000лв, очукана отвсякъде. Че даже не е на софийски табели. Карам я понякога и досега никой не ме е пуснал някъде. Отделно без да съм засякъл някой рисковано или прочие а при най-обикновенно местене по лентите ми свирят и сметкат :lol: С моето е90 ми се случва изключително рядко. А най-забавното е като се кача на една черна Q7-ца, досега не съм видял някой да ми е светнал, свирнал да не ме е пуснал, дори като нямам предимство или да се е приближил на по-малко от 2м от колата :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Конфликти на пътя

Мнение от bum_bum » 22 Ное 2019, 18:07

Щот не си ме засякла с компакта с това Q. Отнемат ли ми предимство, спирачка не пипам. Квот-такова :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Bogat-Beden » 22 Ное 2019, 18:21

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Конфликти на пътя

Мнение от TNT » 22 Ное 2019, 19:36

Размера на колата може би има по-голямо значение от стойността на колата. В началото на годината имах служебен Хюндай и20. С тоя малък кенеф само ме засичаха, никой не ме пускаше никъде и т.н. Не, че с Е39-ката на 15-ки не ме засичат, ама с Хюндая беше страшно :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ceco_kd » 22 Ное 2019, 20:03

Чудя се защо си пишете размера на джантите? И това ли е от значение дали ще ти дават път или не? Колега по-горе писа, че кара с 50-60 км/ч и не го засичат. И аз съм така. Ама като някои от Вас карат с 80-90 при ограничение 50км/ч, еми как да не се случва понякога да Ви засече някой, който не е наясно с това, че според Вас 50 км/ч не е добре подбрано ограничение за дадения участък? И нещо друго само и приключвам: винаги, ама винаги първо удрям спирачки и почти никога не свиря на отнелия ми предимството. Просто поглеждам емблемата на волана си и ми минава за секунда-две, че някой си ми е отнел така важното за мен предимство и ще закъснея с 10 секунди за където съм тръгнал(квото такова). Ааа, ето и емблемата ми, че да споделите и Вие ако имахте такава нямаше ли да не се дразните на бързащите и да се усмихвате дори след като слезете от колата си.
И на другата ми кола беше от първите подобрения, които направих.
IMG_20171002_123723.jpeg


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Конфликти на пътя

Мнение от TNT » 22 Ное 2019, 20:05

ceco_kd написа:Чудя се защо си пишете размера на джантите?

За да стане ясно, че е супер стоковата кола, която по никакъв начин не се забелязва. Според теб, като имам изграден стил на шофиране, дали с всяка кола карам супер различно ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DaGa » 22 Ное 2019, 20:14

Bogat-Beden написа:https://fakti.bg/krimi/426207-biha-i-zahapaha-nosa-na-dostavchik-na-hrana-v-stolichen-kvartal
Ей тия журналя.... В друга статия пише ,че доставчика го ударили отзад и слезнал да види какво става. Сега пък пешеходец бил....

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ceco_kd » 22 Ное 2019, 22:04

TNT написа:
ceco_kd написа:Чудя се защо си пишете размера на джантите?

За да стане ясно, че е супер стоковата кола, която по никакъв начин не се забелязва. Според теб, като имам изграден стил на шофиране, дали с всяка кола карам супер различно ?
Дреме ми с каква кола си колега. Ако чакаш да се включиш в движението и аз съм колата, която може да те пусне ..... ще те пусна ако ще да си с кола с 13-ки и да е бяла на цвят. За мен е важно едно,.... като седна зад волана и си го погледна се усмихвам. Така и слизам с усмивка. Да отхапя нечий нос.....жал ми е за такива злобни и примитивни същества, честно! Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Конфликти на пътя

Мнение от (bubsa) » 22 Ное 2019, 22:30

ceco_kd написа:
TNT написа:
ceco_kd написа:Чудя се защо си пишете размера на джантите?

За да стане ясно, че е супер стоковата кола, която по никакъв начин не се забелязва. Според теб, като имам изграден стил на шофиране, дали с всяка кола карам супер различно ?
Дреме ми с каква кола си колега. Ако чакаш да се включиш в движението и аз съм колата, която може да те пусне ..... ще те пусна ако ще да си с кола с 13-ки и да е бяла на цвят. За мен е важно едно,.... като седна зад волана и си го погледна се усмихвам. Така и слизам с усмивка. Да отхапя нечий нос.....жал ми е за такива злобни и примитивни същества, честно! Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Личи си,че караш по 20-30мин на ден в не натоварен трафик.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ceco_kd » 22 Ное 2019, 22:43

(bubsa) написа:
ceco_kd написа:
TNT написа:
ceco_kd написа:Чудя се защо си пишете размера на джантите?

За да стане ясно, че е супер стоковата кола, която по никакъв начин не се забелязва. Според теб, като имам изграден стил на шофиране, дали с всяка кола карам супер различно ?
Дреме ми с каква кола си колега. Ако чакаш да се включиш в движението и аз съм колата, която може да те пусне ..... ще те пусна ако ще да си с кола с 13-ки и да е бяла на цвят. За мен е важно едно,.... като седна зад волана и си го погледна се усмихвам. Така и слизам с усмивка. Да отхапя нечий нос.....жал ми е за такива злобни и примитивни същества, честно! Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Личи си,че караш по 20-30мин на ден в не натоварен трафик.
Живея в Русе. Карал съм и в София(предполагам, че там шофираш, колега) като идвам 2-3 пъти годишно там. Карал съм и зад океана.....мислил ли си, че проблема не е от мястото, на което караш, а в начина на мислене и каране съответно. Ще закъснееш ли ако пуснеш някой да се включи пред теб от малка пресечка? Ами ако не се напънеш да влезеш в последната секунда в кръстовището, че да не чакаш после една минута до следващото зелено на светофара? Ако караш с 50-60 км/ч, вместо с 80 км/ч? Ми като ще закъснее човек, решението е просто, ставаш и тръгваш 15-20 минути по-рано и готово. Ама не искам да влизам повече в дискусии, така че аз продължавам да си карам в Русе по познатата ми схема и да се усмихвам, а Вие както искате и както Ви харесва. Ама да си хапете носовете и да си бъркате в очите и после да се имате за столичани..... по-добре да ме възприемат за селянина от Русе. Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Конфликти на пътя

Мнение от (bubsa) » 22 Ное 2019, 23:13

ceco_kd написа:
(bubsa) написа:
ceco_kd написа:
TNT написа:
ceco_kd написа:Чудя се защо си пишете размера на джантите?

За да стане ясно, че е супер стоковата кола, която по никакъв начин не се забелязва. Според теб, като имам изграден стил на шофиране, дали с всяка кола карам супер различно ?
Дреме ми с каква кола си колега. Ако чакаш да се включиш в движението и аз съм колата, която може да те пусне ..... ще те пусна ако ще да си с кола с 13-ки и да е бяла на цвят. За мен е важно едно,.... като седна зад волана и си го погледна се усмихвам. Така и слизам с усмивка. Да отхапя нечий нос.....жал ми е за такива злобни и примитивни същества, честно! Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Личи си,че караш по 20-30мин на ден в не натоварен трафик.
Живея в Русе. Карал съм и в София(предполагам, че там шофираш, колега) като идвам 2-3 пъти годишно там. Карал съм и зад океана.....мислил ли си, че проблема не е от мястото, на което караш, а в начина на мислене и каране съответно. Ще закъснееш ли ако пуснеш някой да се включи пред теб от малка пресечка? Ами ако не се напънеш да влезеш в последната секунда в кръстовището, че да не чакаш после една минута до следващото зелено на светофара? Ако караш с 50-60 км/ч, вместо с 80 км/ч? Ми като ще закъснее човек, решението е просто, ставаш и тръгваш 15-20 минути по-рано и готово. Ама не искам да влизам повече в дискусии, така че аз продължавам да си карам в Русе по познатата ми схема и да се усмихвам, а Вие както искате и както Ви харесва. Ама да си хапете носовете и да си бъркате в очите и после да се имате за столичани..... по-добре да ме възприемат за селянина от Русе. Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Май не ме разбра.
Аз не те упреквам,даже евала,че си спокоен и шофирането ти минава без проблеми.
Аз също пускам включващи се,не спирам пред пресечки,не ми е проблем да мина в лява лента на качванията на магистрала и т.н.Смея да твърдя,че съм доста колегиален и виждам и знам неща които 90% от околните в движението не осмислят изобщо.
Обаче ми кажи как ще пуснеш с усмивка наглеците заобикалящи колоната през бензиностанции,локални,градинки,тротоари,през насрещното и т,н?Ще пуснеш 1,2,5,10 но когато това се повтаря по цял ден все ще се замислиш и няма да ти е приятно да те правят на маймуна.Гледам да се ядосвам колкото мога по-малко,но е невъзможно!
А това с големите черни и скъпо коли все по-малко важи вече.За да е в сила първо някой трябва да те види,че идваш та да се стресне от извънземната ти техника :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Конфликти на пътя

Мнение от hell's angel » 23 Ное 2019, 0:26

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Jordana » 23 Ное 2019, 1:24

https://dnes.dir.bg/intsidenti/skandal- ... thapan-nos
Пешеходец отхапа носа на шофьор ....баси зверовете се разхождат по улиците :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Моджо » 23 Ное 2019, 8:30

Аз съм по цел по Сф задръствания, с малка и бяла кола. Пък не съм забелязал да не ме пускат или подобно. Сигурно ако съм с Ку7 или Х5/7 /които и така и така са си нахални/ ще ме пусне още първия,а не третия, но нямам проблем в движението. Ако и да ме е засичал някой то не е заради колата, ми щото олигофрена си е такъв. От друга страна аз винаги пускам. не се дразня и никога не бързам, имам винаги дистанция до предната кола.. Даже бакшиш скоро не ме е засичал, което е показателно.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Конфликти на пътя

Мнение от randity » 23 Ное 2019, 18:24

Като млад и недоклатен шофьор преди години съм слизал. Гоних един, щото ми удари огледалото. Човека беше около 40-45 годишен. Спрях цялото движение на булеварда, за да го питам що ми удари огледалото :kuku:
Забелязал съм се, че съм станал адски спокоен шофьор от години насам. Клаксони използвам също много рядко. Наскоро обаче един младеж ме изкара от кожата и то не за друга, а първо защото ме стресна, второ, че не се огледа. На нерегулирано кръстовище в 8 сутринта отивам да карам приятелката ми на работа. Кръстовището го минавам на ден поне по 6 пъти. Та движейки се бавно, поглеждам надясно и виждам, че не идва никой (преди това погледнах и на ляво през колите и не видях никой, а и нали, дори да идва някой е без предимство и ще ме изчака). В момента, в който си обърнах главата напред, виждам кола, движеща се пред мен, като моята предница е горе-долу в неговата дясна врата. Спирачки и разминаване на милимунди. Е побеснях и тръгнах след него, с натиснат до долу клаксон и къртещ лоста за дълги :mhihi: В крайна сметка този спря, аз слязох и отидох до колата, просто учтиво да го попитам "Ти малоумен ли си бе". Взе да мъца нещо, попитах го дали знае правилника, шибнах му вратата и си тръгнах. В следващите 20 метра имах още 2 ситуации, в които някой излиза пред мен без да се огледа и просто се отказах. :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook