Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Конфликти на пътя

Мнение от c04 » 05 Ное 2019, 0:48

laviatan написа:За колегите които казват,че при всички случаи може да се избегне проблема ...

Неделя по обяд. Карам с около 65-70 км. в час при ограничение 50 , при това в дясна лента - който иска да може да ме изпревари . Това правеха и доста от "колегите".

В един момент започват едни клаксони - едни чудеса . Къси-дълги :mhihi:
Колата се изравнява до мен с отворено дясно стъкло опитвайки се да ме избута в мантинелата ...
Аз свалям стъклото : Извинете - проблем ли има ?
От другата кола - Да ! Влачиш се кАт "сопол"
Аз- :shock: Карам даже над ограничението . Ако искате Вие си карайте с колкото искате .
От другата кола - Абе ти ли ще ми кажеш !!! Тъпак .
Наближава светофар - зелено е . Колата дава газ и минава без предупреждение пред мен и набива спирачки с пълна сила .
Идеята е не сплашване , а направо да последва ПТП . Едвам спрях .

От другата кола се виждат средни пръсти , пожелания за близки срещи с майка ми , сексуалната ми ориентация и т.н. :mhihi:


Още по-интересен е друг факт : шофира жена , до нея явно мъжа и . На задната седална две малки деца - даже без столчета ...

Това ако е на 100% както си го описал, не знам как може да се избегне конфликт... просто няма да се сдържа. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Моджо » 05 Ное 2019, 7:02

c04 написа:
laviatan написа:За колегите които казват,че при всички случаи може да се избегне проблема ...

Неделя по обяд. Карам с около 65-70 км. в час при ограничение 50 , при това в дясна лента - който иска да може да ме изпревари . Това правеха и доста от "колегите".

В един момент започват едни клаксони - едни чудеса . Къси-дълги :mhihi:
Колата се изравнява до мен с отворено дясно стъкло опитвайки се да ме избута в мантинелата ...
Аз свалям стъклото : Извинете - проблем ли има ?
От другата кола - Да ! Влачиш се кАт "сопол"
Аз- :shock: Карам даже над ограничението . Ако искате Вие си карайте с колкото искате .
От другата кола - Абе ти ли ще ми кажеш !!! Тъпак .
Наближава светофар - зелено е . Колата дава газ и минава без предупреждение пред мен и набива спирачки с пълна сила .
Идеята е не сплашване , а направо да последва ПТП . Едвам спрях .

От другата кола се виждат средни пръсти , пожелания за близки срещи с майка ми , сексуалната ми ориентация и т.н. :mhihi:


Още по-интересен е друг факт : шофира жена , до нея явно мъжа и . На задната седална две малки деца - даже без столчета ...

Това ако е на 100% както си го описал, не знам как може да се избегне конфликт... просто няма да се сдържа. :dunno:


Ми освен да му слезеш на нивото друго ко ша постигнеш ?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Конфликти на пътя

Мнение от laviatan » 05 Ное 2019, 9:24

Един такъв на 202-ра мамата му е*ах. Натиска, правя се, че не виждам, втори път и на третия пълен ляв почти и онзи смени цвета :mhihi:
Да караш кола за 300 лв-безценно :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Това ако е на 100% както си го описал, не знам как може да се избегне конфликт... просто няма да се сдържа. :dunno:


За съжаление си беше точно така.

Ми освен да му слезеш на нивото друго ко ша постигнеш ?


Тъпа случка от където и да се погледне . От ситуацията жена ми се оказа по-афектирана от мен в случая.
Малката спеше - но добре,че си ползва столчето . Изумен съм от "акъла" или по-точно от липсата му при някои персони ...бяха с две деца вътре :dunno: .

Едно уточнение : все пак те бяха с голф 6 гти ... аз от какъв зор да им създавам дискомфорт на пистата с баничарка ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Конфликти на пътя

Мнение от surfboard » 05 Ное 2019, 9:48

Да не говорим, че и немалка част от някои келеши карат напушени или направо дрогирани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Конфликти на пътя

Мнение от bum_bum » 05 Ное 2019, 10:26

Хубаво е да имаш прежалена кола :mhihi: С компакта засече ли ме някой, ако не съм отзад, че да изляза виновен, спирачка не пипам- квот, такова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от TheDriver » 05 Ное 2019, 11:49

vicho написа:скоро един чичо на 60+ караше срещу мен в забранена за него улица, спряхме... минаха 30 секунди... тоя слезе...

отворих си прозореца и го попитах дали е сериозен и дали знае, че кара срещу знак забранено влизането

отговор: "момче, и да ми четеш морал, все тая..."

върнах назад, катерих бордюри, разминахме се... какво трябваше да направя? да се бием? да се псуваме? да се стреляме? :no:

ами ако някой пострада по-сериозно... даже не можах да се ядосам :dunno: :mhihi:

тарикатите са повече от балъците... :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Живея на улица която е еднопосочна от сравнително скоро. Съответно начинът по който е организирано движението предполага здраво въртене през квартала. По възрастните обаче отказват да спазват знаците и просто си завиват в насрещното, за да стигнат по-бързо до блока си. :mhihi:

Аз отдавна съм се отказал да опитвам да ги превъзпитавам и гледам да намеря начин да се разминем.

Дойде ми един приятел на гости с "кола за 300лв." :mhihi: и разбира се на тръгване от нас се засичаме с "чичо Гошо" в уличката(който е игнорирал забранителния знак). Ама не нормалния чичо Гошо, а най-заядливия чичо Гошо :mhihi: Коли паркирани навсякъде и разминаване няма, някой ще трябва да връща назад, разбира се "нарушителят" категорично отказа. :mrgreen:
Моят човек слезе, запали цигара, хвърли ключовете на "колата за 300лв" в градинката на блока и му каза - "Аз от тука не мърдам, ако имаш желание, намери си ключовете и ела я премести, аз няма да ти преча" :smoke: :mhihi:

В крайна сметка не само върна назад чичака ами си стигна до блока по правилния път, ние пък търсихме ключове из храсталака 10 минути. :mhihi:

Като изключим нормалните "поздрави" за членовете на семейството на моя авер други проблеми не е имало. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Конфликти на пътя

Мнение от inspite » 05 Ное 2019, 12:15

Слизал съм 2 пъти като тъпа обезумяла маймуна, добре че хората насреща са били разумни. И на мен са ми слизали 1 път, тогава пък аз съм бил разумния. Нормално е в ежедневието да има такива случаи. Всеки е имал ужасен ден поради ред причини и накрая един клаксон те изкарва извън равновесие. Важното е да не станат 2-ма с ужасен ден на едно място :) Преди време един младеж ме напсува излязал до кръста през прозореца си. Като му се усмихнах най-сърдечно, видях цялата мъка, тъга и разочарование в очите му. След това се чувствах супер щастлив и от тогава само усмивки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Borymeckata » 05 Ное 2019, 13:28

ukelichko написа:... просто си изтипосвам една усмивка, която изразява едновременно презрение, съжаление и "скапан тъпанар". Специално половин ден съм я тренирал тази усмивка на огледалото и още поне седмица я доусъвършенствах. Ефектът е поразителен. Пробвайте.

Аз опитах, но нещо не ми се получава мимиката, всъщност като се гледам в огледалото ме избива на агресия... Демек, усмивката ми рЕзко увеличава шансовете да си изкарам боя...
Повече ми се отдава невъзмутимото камено изражение (poker face).
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Конфликти на пътя

Мнение от mangini » 05 Ное 2019, 14:27

Като изключим преди доста години едни мутри, които се изравниха с мен и ми изкараха пистолет на 20см от лицето, конфликти на пътя общо взето нямам :lol: За конкретната случка нямаше причина - просто спрях до трамвай на спирка, за да изчакам хората за слязат и да се качат. Маймуните бяха зад мен и явно са решили, че не е било нужно да спирам, та леко се бяха изнервили...извиних им се и намалих, а те си отпрашиха :mhihi: Може би още 2-3 пъти съм попадал в по-сериозна ситуация, включително се е случвало да изпреварвам на извънградско при идващ насреща автомобил и човекът от моята лента да даде газ, точно когато съм успоредно на него. Винаги в тия ситуации съм избирал разума и съм заставал на страната на "слабия" - намалявам, извинявам се (дори да няма нужда), изобщо като цяло гледам ситуацията да прилкючи колкото се може по-бързо. Тъжното обаче е, че явно доста хора се качват в колата, едва ли не готови за война. Само чакат удобен момент и се започват засичания, закани, обиди и т.н. А пълният ненормален абсурд е, че често агресорите возят в колата си жени/деца. Слава Богу, не ми се е налагало до сега да стигам до крайности и да трябва да се отбранявам физически, дано не се и наложи. Пътят не е арена за доказване един пред друг, ама явно повечето хора не го разбират това. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Конфликти на пътя

Мнение от cod-cdbp » 05 Ное 2019, 14:30

Аз се чудя две неща:
- какви са причините за подобно поведение? (дори и животинско не е, защото животните имат повече разум)
- Как аджеба да се излекуват подобни индивиди?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ivanski_2 » 05 Ное 2019, 14:49

cod-cdbp написа:Аз се чудя две неща:
- какви са причините за подобно поведение? (дори и животинско не е, защото животните имат повече разум)
- Как аджеба да се излекуват подобни индивиди?



--Комплекси и нужда от показване на надмощие(доминация)
-- Почти невъзможно, има хора които се бият редовно слизайки от колите си, дори след като ги нашамарят, след ден-два отново слизат... :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Конфликти на пътя

Мнение от boris_dy » 05 Ное 2019, 15:08

Аз просто се радвам, че не ми се налага много-много да карам през деня... Много е изнервящо...има всякакви дебили, олигофрени, състезатели, фризьорки и гримьорки, и т.н. Опитвам се да не се изнервям, но...
След като в някаква еднопосочна уличка си карам и някакъв чичак набор на баща ми излиза срещу мен, при което спирам и му махам въпросително с ръце - Кво правим ?!?, той ми маха с пръст и сочи тротоара-да съм се качил там за да се разминем :mhihi: Отказах му възпитано и му посочих пътя назад, след което започва да ме псува подавайки си главата през прозореца... Слязох и отивайки до колата му го питам що ме псува и не го ли е срам, че на тази възраст се държи като някое малко лайно, вместо точно хора като него да са за пример... Той ми вика: - Ти ли ще ме възпитаваш ?! Не съм си и помислял да посягам на 60-70 годишен човек, но.... :kuku: Просто му казах, че ако не си махне колата до 10 секунди ще го изхвърля от нея и ще я махна аз, та се разкара на заден.
Иначе причините за мен поне са кофтия ни живот като цяло в държавата, беззаконието и тоталната разруха във началното възпитание на децата.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DaGa » 05 Ное 2019, 15:26

Лошото е,че като те засекат днес 4-5 пъти, като те напсуват няколко пъти и то човек колкото и нерви да има и на него му писва и от там....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Jordana » 05 Ное 2019, 15:29

Напълно естествено поведение , хората са си животни като всички други . Същите инстинкти и поведение , но силно подтиснати от човешкия мозък с единствената цел оцеляване на популацията . Иначе ще се изпотрепем един друг и без тия пътни истории . На пътя агресията е средството за постигане на тази доминантност и подтискане на другите индивиди . Борба за доминантност във групата , навсякъде ако се огледате това си присъства . Не само на пътя , цялата йерархия в обществото е базирана на това . Политиците са олицетворения на такъв тип поведение , супердоминантно .
Има един аспект в поведението на пътя който се подценява от почти всички , невербалната комуникация между участниците в движението . Това са общо приетите светлинни сигнали , знаци , жестове но и самото движение и начина на извършване на маневрите . Ако човек кара като баба и трови трафика и другите участници това подсъзнателно се приема като слабост страх и неспособност или по скоро като непълноценност на индивида .
Ако управлявате автомобила уверено и правилно извършвате маневрите , подържате темпото на другите участници в движението с една идея по стегнато и напористо от другите но без излишна агресия и да навлизате в личното пространство няма да имате проблеми с упражнена върху вас агресия ако сам не се амбицирате за такива батални сцени .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Конфликти на пътя

Мнение от don_gori » 05 Ное 2019, 15:44

Няма нищо естествено да правиш тъпизми на пътя и редом с тях да искаш да набиеш всички участници в движението. Колегата много добре го е казал - начин на живот, да го наречем спокойствие , беззаконие и култура У човека. За жалост всички тези неща при нас са някъде под абсолютния минимум в голям % от населението е резултатите се виждат всеки ден.
Когато ходя в командировки до Лондон ми прави кеф да карам там, селските изцепки на пътя там сигурно мога да ги преброя на пръстите на едната ми ръка, а тук само докато тръгна от нас мина през училището и стигна до работа 2 двете ми ръце няма да стигнат. Там въпреки огромните задръствания никой за никъде не бърза, няма клаксони, няма изпреварвания в аварийната и т.н. Престрояванията тип да изпреваря колкото се може повече пък накрая някой ще ме пусне са в пъти по-малко, но дори да се случи винаги се дава път. Ставал съм много пъти свидетел как на главен път се спира движението в двете посоки да се даде предимство на излизащ от знак Стоп .. :) Е тука такова животно няма, още повече че ако се застоиш повечко на Стоп-а отзаде няма как да ти набият клаксони :mhihi: Абе тъжна история, но какво да правим :dunno: Аз съм стигнал до извода, че по никакъв начин не трябва да се отговаря на селенията по пътищата и трябва да се опитваме да бъдем по-толерантни към останалите .. пък някога може и да се оправим :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook