Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Конфликти на пътя

Мнение от surfboard » 03 Ное 2019, 23:20

В последните години ми прави впечатление, че народът съвсем изтрещява и агресията на пътя се увеличава. Почти ежедневно ставам свидетел на псувни, закани, слизания от колата, а понякога и на сбивания по пътищата. Вие имали ли сте такива случки и как реагирате в подобни ситуации? Според мен ще е полезно да обменим различни стратегии и тактики. Аз лично гледам да не обръщам внимание и да си спестявам неприятности, но пък може ли всеки път да се правиш, че нищо не е станало, особено ако отсрещният е абсолютен наглец? Мисля, че и това не е ОК, винаги и на всяка цена да си мълчим и да отстъпваме. Какъв е Вашият подход в такива ситуации и какви случки сте имали?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Конфликти на пътя

Мнение от c04 » 03 Ное 2019, 23:46

Зачестяват за голяма жалост... :|
Имал съм, предимно от по-леките- псуваме се през прозорците, гледам да не се впрягам, но в крайна сметка не се получава.
Пример :
Един бакшиш караше срещу мен в еднопосочна улица/ от моята страна/ и накрая нещо почна да се пени, че не съм избягал да му правя път. Отворих врата и слязох да му обясни нагледно ситуацията, но той пък взе че тръгна :mhihi: / като се замисля, вероятно за щастие/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DLVasilev » 04 Ное 2019, 0:00

Почти всеки на пътя се явява Господ и решава кой къде какво ще прави. Иначе са горе- долу на този акъл :
Изображение
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Конфликти на пътя

Мнение от cod-cdbp » 04 Ное 2019, 0:05

Липса на елементарно възпитание се нарича.
За съжаление е вече норма.

В интерес на истината наскоро експериментирах и стигнах до извода, че ако крещиш, псуваш и си нагъл всички се съобразяват с теб. Но не и ако се държиш културно. :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ///eMo » 04 Ное 2019, 0:12

Очаквам включване от нинджите с интересни истории, за които сме чели в други теми :mhihi:

От колата не съм слизал, стигало се е до лекции по ЗДвП през прозореца, нямам достатъчно свободно време за нещо повече. И срещу мен не са слизали. Като пасажер се е случвало да попадна в подобна ситуация, но причината никога не е била едностранна. Аз лично не виждам дори 1 положителна причина защо бих стигнал до физическа саморазправа с непознат относно шофиране, от това и двете страни само могат да загубят.

За сметка на това, не си хабя клаксона и дългите за всеки наглец, който си мисли, че е сам на пътя и всички трябва да се съобразяват с него.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Конфликти на пътя

Мнение от c04 » 04 Ное 2019, 0:13

cod-cdbp написа:В интерес на истината наскоро експериментирах и стигнах до извода, че ако крещиш, псуваш и си нагъл всички се съобразяват с теб. Но не и ако се държиш културно. :|

То това важи като цяло, не само на пътя. И това е което е най-жалкото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Конфликти на пътя

Мнение от drifty » 04 Ное 2019, 1:04

Честно казано вече спрях почти да се занимавам - дори и клаксона ползвам изключително рядко. Няма смисълт.

Слизал съм веднъж. Колегата ме освири на светофара, не разбрах защо, но много ми кипна. Правех ляв завой, а отсреща потеглиха колите и нямах много избор, освен да ги пусна, тъй като правя ляв завой. В секундата в която спрях отзад този наду клаксона. Потеглих обаче пуснах мигача и намалих, подмина ме и ме гледаше някво странно, продължих си след него, бяхме в една посока. Видях го, че спира на бензиностанция, та отбих с идеята съвсем човешки да го питам аджеба защо ме е освирил и каква аджеба грешка съм допуснал. /няколко дни по-рано минах на същото кръстовище, но минах преди отсрещните, понеже видях, че не потеглят, а там наклонът е много сериозен и счетох, че докато успеят да потеглят ще мина - съответно пак ме освириха, но се извиних, защото сметнах, че може би не трябваше да минавам, въпреки, че се забавиха. Та човекът ми даде супер нелепо обяснение от типа тия отсреща ще те чакат - wtf нали и се отказах да говоря с него, просто нямаше смисъл.

На мен са ми слизали няколко пъти. Основно когато освиря някого, защото ми влиза в лентата в кръгово движение и съвсем реално си ме засича. Няколко пъти ми се случи влизам в кръговото от лява в лява лента и този от дясна влиза в .. мен. Свиря, след което типична българска особа слиза, вероятно пияна, с идеята да раздава правосъдие с юмруци. Не ги чакам, нито имам физиката да се бия, нито желанието. Друг път след като освиря някого /не държа клаксона 10 секунди/, почват да ми набиват спирачки и да ме засичат.

Веднъж сам си го изпросих, но след като човекът в другата кола буквално ме изхвърли от пътя, не се сдържах и го предивзвиках да спре.

Та понеже нито виждам смисъл когато някой ме освири да сляза, чисто и просто да го питам наистина защо ми свири, не че не искам да ги бия, но никога не тръгвам с такава мисъл а и осъзнавам, че може да е напълно резонно, нито виждам смисъл аз да се мъча да ги вкарвам в правия път, така че вече само намалям и ги пускам да се трепят напред.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Конфликти на пътя

Мнение от alx » 04 Ное 2019, 3:36

Не ползвам клаксони и не осъществявам никакъв контакт с другите водачи. Рядко ми свирят, никога не са ми излизали. Конфликт има като има контакт. Контакти не правя.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Моджо » 04 Ное 2019, 7:01

viewtopic.php?f=4&t=429525&hilit=%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F
Те, на. Иначе редовното е като видя, че светофар ще светва жълто/червено /брояча или мигащото жълто ми подсказват/ в 99 % от случаите спирам за следващо зелено и все се намира некой да дидитка що не съм се засилил да мина на мръсно жълто:)) Единия го питах дали ще го заболи зъб ако изчака 40 секунди и пак щех да си отнеса боя за малко.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Borymeckata » 04 Ное 2019, 8:38

Не съм конфликтен и гледам да избягвам конфронтацията... Понякога се дразня от разни дивотии на пътя, случвало се е да свирна на някого, но нищо повече. Често след ситуацията, като я обмисля спокойно, стигам до извода, че другият не е чак толкова виновен и че на негово място и аз (може би) щях да направя същото (ако не и нещо още по-тъпо)... :mhihi: :mhihi:

Никой не е слизал да ме бие (все още)... :mhihi: :mhihi:
Аз съм слизал един път, но за да се извиня на един пешеходец, когото щях да прегазя точно на "зебрата". В малките градове никой не вярва в предимството на пешеходеца и като шофьори не сме свикнали да внимаваме за пешеходни пътеки. Но в по-големите градове не е така, та веднъж в Плевен щах да прегазя един човек точно пред гарата... Спрях и слягох да му се извиня, а оня се смееше... Та така.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Конфликти на пътя

Мнение от surfboard » 04 Ное 2019, 10:04

alx написа:Не ползвам клаксони и не осъществявам никакъв контакт с другите водачи. Рядко ми свирят, никога не са ми излизали. Конфликт има като има контакт. Контакти не правя.


Това е така, колега, но ако чуеш, че някой те псува звучно не ти ли става гадно и не ти ли се иска да отвърнеш и ти? А ако все пак някой вярва, че е "прав" и ти слезе?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Don_Diego » 04 Ное 2019, 10:24

Слизал съм, бил съм и не се гордея с това :oops: , НО имайки предвид колко много австралопитеци са зад волана, такива случки са неизбежни.
Моментите когато съм слизал са били наистина крайни, оправданията които съм чувал пък са били скандално малоумни.
Лошата подготовка на шофьорите, чувството на безнаказаност, слабия контрол са само част от предпоставките за подобни случки на пътя
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Конфликти на пътя

Мнение от bum_bum » 04 Ное 2019, 11:19

Как да реагирам на човек, който влиза в кръговото, отнемайки ми предимството? След като спрях до него малко по-късно и му обяснявам ситуацията и факта, че имам две деца и не съм излязал за да ме смаже някой на пътя, а за да си свърша работа, той ми отговаря "ами стой си в къщи тогава".
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ID A » 04 Ное 2019, 11:53

Имам Шкода Фабия мк1. С нея всеки ме гази, все едно съм невидим. Случвало ми се е с 140 на темпомат на Тракия, на първия изход за Пловдив и започнала забавителна лента, МЛ да се опитва да ме изпревари и да продължи към Пловдив. Не му се получи. Той спря в аварийната, аз между аварийната и дясната. И понеже спряха и в двете ленти и всички го освирквахме, си остана в колата. После видях, че връща назад в аварийната. Общо взето това е редовно, да те изпреварят и да набият спирачки пред тебе, защото спират или се отклоняват.
Редовно ми си случваше, като изпреваря някое Ауди, БМВ или Мерцедес, да ми се лепнат на задната броня и да се изпреварваме по 3-4 пъти. А си е адски дразнещо, пътуваш си за някъде, мислиш си за твоите си неща и изведнъж някой ти се лепне. Това те приземява веднага. А все пак има и трафик, отменяш темпомата, започваш да го следиш в огледалата, къде е и какви ги върши...
До нас в Манастирски ливади, ми се е случвало веднъж преди да станат еднопосочни улиците, имаше коли откъм насрещната страна, около 30 метра. Видях че се задава една Хонда Сивик и натиснах, да се разминем на широкото. Е и той натисна и ме блокира една кола преди края. Направих му знак да върне леко назад и да се разминем. Онзи изхвърча с бухалка от колата.... Както каза един приятел през сълзи от смях "И кво? Докато съблечеш тая Фабия от гърба си..." Огледа ме от главата до петите и метна бухалката в съседен двор. И сам се убеди, че не е редно да давам назад 30 метра, след като той може да отстъпи 5 метра. Не се стигна до физическа конфронтация.
С Х3то никой за нищо не ме закача или свири. Един перничанин веднъж ми се набута пред мене на косъм и се ежеше, но дотам. Онзи ден след 800 км, на кръговото на Младост идвайки от Горубляне, спрях за момент, защото не бях сигурен за един дали ще поеме към Горубляне или Младост и ме освирка една баничарка. После на широкото през две ленти ме попита на екскурзия ли съм тръгнал. Отговорих му с да и си продължи по околовръстното, а аз към Бизнес парка.
Овчи народ, който те мери според колата и вероятността да си изяде боя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Borymeckata » 04 Ное 2019, 12:24

ID A написа:Имам Шкода Фабия мк1. С нея всеки ме гази, все едно съм невидим.

Колега, пробвай да покараш мотоциклет и тогава се оплаквай от "невидимост"... Един приятел си беше направил тениска с надпис: "Извинявай, не те видях!". Толкова пъти са ме засичали и толкова тройни разминавания съм направил с мотора, че вече дори съм престанал да се ядосвам...

Като те видят с мотор, другите веднага решават, че си донор и единствената ти цел е да се самоубиеш по възможно най-зрелищен начин. И съответно се опитват да ти помогнат в това начинание... Никой не може да допусне, че дори на 52 години още ми се живее, че съм излязал просто да се повозя и смятам да се прибера у дома за вечеря... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook