Range Rover L322 мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Range Rover L322 мнения

Мнение от ogata » 25 Окт 2019, 20:00

Напоследък ми хваща окото и със задаващият се студ и сняг силно почва да ме замисля.
Харесал съм си първият - около 2003та, дето си е дете на бендве, като определено съм се насочил към дизелов автомат.

Определено ми харесва м57 (карах и 4.4, но цигании с газови не ми се правят, за това предпочитам 3.0то).
Наясно съм че ускорението няма да е същото, също така съм и наясно, че тва не е спортен автомобил :winky:

Някой имал ли е впечатление относно даденият модел ?
Трябва ли да знам нещо по-особено освен частта в която давам 1500 за рециклиране на 4ри въздушни възглавници и компресор и жертването на полуобед за смяна на вихрови клапи ? :mhihi:

И, не . Няма смисъл да ми обяснявате как за тея пари е53 било по-добре.
Първо е53 е тотална пръчка от към возия и грозотия с малък багажник сравнена с РР. Облъчен съм вече, сори. :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от randity » 25 Окт 2019, 20:08

Раздатки и диференциали също са им слабо място.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от ogata » 25 Окт 2019, 20:19

randity написа:Раздатки и диференциали също са им слабо място.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk


Тва може да важи за фордовите двигатели. БМВ Дизеловата версия ползва gm кутия и раздатка. Това не е проблем за този модел.

Забравих да кажа, че съм се ориентирал и към автомат.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от slatanic » 25 Окт 2019, 20:20

Съра си иска неговото.Справка офроуд форума дето му ибаааа мамта сега.Като го пооправят сядай да четеш.Има много писано.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от 3186 » 25 Окт 2019, 20:29

Zf кутията(при 4.4) е същата като на е53 преди фейса, която не се слави с особена здравина. Карал съм предишния модел с чутовните 160(някъде) дизелови коня и беше най-бавната кола, която съм карал, по-бавна и от стария Кадет на баща ми :mihihi. Не очаквам кой знае ква разлика с БМВ мотора в L322. Усещането обаче е като в луксозен танк. Сърцето ми казва да си взема един такъв 4.4, но разума крещи “бягай!” :mihihi

Вторичния им пазар е много труден, следя го редовно и има обяви от 1 година.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от alx » 25 Окт 2019, 20:30

Мда.. определено си облъчен... ама с някакво лъчение дето ти е направило мозъка на желе...

Я да се вземеш в ръце и изобщо да я загърбиш тая марка ако е извън гаранционен срок...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от slatanic » 25 Окт 2019, 20:41

То и там си е мамата ама.Имам поглед от едно дето е автобиографи за пари над 200К и дето скоростите му думнаха на 30к км.Кутията по фактура струва.....колкото дробче,ама не свинско.
За радост гаранционно,ама ако е след както си казал е..... :mhihi:
То помня как 2016 изреваха едни турбини на ауди а6 абт 3.0д 380коня.Ония казаха 18к лева само комплект нови,че вървят пакет. :shock:
Минахме с актуатор,ама ..... да си го кара новият собственик със здраве. :mhihi:
Та с тая марка както казахме....си е бало мамата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от ogata » 25 Окт 2019, 21:02

До момента мнения от първа ръка ли чета или от типа че някой чул, от един друг дето и той чул някъде ... ама не точно тва ... ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от slatanic » 25 Окт 2019, 21:14

Чети там дето ти казах.Да ти е от първа ръка.Аз такова у дома си няма да вкарам.Карал съм ама не е моето да го имам.Предполагам и при алекс е същото.Иначе главата си е твоя...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от FaceOff » 26 Окт 2019, 13:35

Взимай смело!
Впечатленията ми от първа ръка са от сервиз само за Рейндж-и - 2 от 3 идват на репатрак и са много.. собственика забогатя сериозно.
Впечатленията ми от втора ръка - приятел, маниак на БМВ и собственик на сервиз караше такъв и постоянно го правеше, викам - добре де, нали е БМВ.. Да, ама само мотора, електрониката си ебала мамата, разкара го.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от peshehodetz » 27 Окт 2019, 12:04

Изгледай видеото по долу, в ю-туб има още много такива и пак си помисли дали искаш да го вземеш.

keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от hell's angel » 27 Окт 2019, 12:23

Имаше един лаф от топ гиър-а - Да си вземеш дизелов рейндж, е като да отидеш на ергенско парти с майка си :mrgreen: :ok:
Тия кенефи имат ресурс по 10-15 години, та трябва да си зададеш въпроса - какво да очакваш, като го вземеш накрая му ? Като ти се кара е ясно - ремонтираш и караш. Щом си джапнал вече - няма к'во да се плюнчим тук, търси читавелка с някой който що годе ги познава и скачай. Остава въпроса, дали си заслужава толкова внимание, колкото ще трябва да му обръщаш, щото зимни паркетници дал Господ ... :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от bum_bum » 27 Окт 2019, 13:16

Винаги ми е било адски жалко как може един от най-красивите джипове да е възможно най-големия дъргел.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от Вуйчо » 27 Окт 2019, 14:31

Аз пък напук на всички ти казвам "купи го". Аман от форумни умници, които нито имат реален опит (но иначе знаят, че било "кенеф"), нито могат да завият болт в тиква, но иначе "знаят" и дават акъл.
Щом ти е влезнал под кожата, имаш финансова възможност да купиш, експлоатираш и правиш - няма какво да чакаш. Живота е за да се живее, не за да слушаш другите форумни нинджи според чиито мнения обикновено ти не би трябвало да има какво да ядеш, ебеш, караш и дори няма смисъл да живееш.
Купуваш и ще видиш какво е, докато ти изнася го държиш, като ти писне го пускаш на цена за отърваване и/или бартер и това е, ножа е дървен. И на части накрая да го пуснеш, пак ще върнеш пари. Ще загубиш няколко хиляди лева накрая, какво толкова :dunno: Като идеш в двата метра тези пари там няма да ти трябват. Останал съм с впечатлението и че си технически грамотен човек, сам би могъл да правиш доста неща, което е голям плюс.
Гледай и преценявай адекватно. Успех.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Range Rover L322 мнения

Мнение от (h)aman » 27 Окт 2019, 15:06


Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristianis

Последни теми
Facebook