Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

в софия съм, но бих се преместил в по-малък град дори за 1/2 заплата
4
5%
в софия съм, но бих се преместил в по-малък град за същата заплата
22
26%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за 1/2 от заплата
2
2%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за същата заплата
9
11%
в софия съм, но не бих се преместил
17
20%
извън софия съм, но бих се преместил в софия за 2х заплата
5
6%
извън софия съм, но бих се преместил дори за същата заплата
1
1%
извън софия съм и не бих се преместил
23
27%
живея извън София, но пътувам за работа до София и не бих се преместил в София
1
1%
живея извън София, но пътувам за работа до София и бих се преместил в София
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 84
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 24 Окт 2019, 0:14

K_Ilkov написа:
Borymeckata написа:А в селския двор винаги има някакъв екшън, можеш да свършиш някаква работа и после да се покефиш на резултата от труда си (дори да става въпрос за разчистени 6 квадрата, нарязани дърва или прекопана леха). Понякога идват и приятели, палим скарата, пийваме и си приказваме докато ни се доспи. Имам някои планове за тоя двор и ако ги осъществя - не можете да ме изгоните оттам...


+1, и още нещо - за едно лято съботно-неделни дейности на село се запознах и си контактувам с повече хора от селото отколкото от входа ми за 10г. :dunno:


Ха, Колегата Илков попаднал на хора и станал човек :ok:

Майтап!

Вземете се У ръце и си задайте въпрос.

Колко пъти през седмицата ходя на кръчма?

Защо питам? Ми там се "виждаме с приятели". Няма кръчми, няма приятели. Нека някой колега така близо до София (може Пловдив, Варна и т.н.) с къща и двор да каже, колко пъти приятелите му от големия град са му идвали на годи през уикенда. Всеки гледа да избяга и през почивните дни няма нищо по-хубаво от едно BBQ на двора. Нека Бум Бум пусне покана за това удоволсвтвие, пък да видим дали ще има "липса" на приятели. Бях две седмици на почивка и само получавах съобщения:

"Спряхме на твоя драй уей".

Не са ми влизали в двора, ама си е кеф. Хората идват на разходка там, където живея. Какво повече?

Голям град???

:puke:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от K_Ilkov » 24 Окт 2019, 9:34

Хумор, сатира и смЕх :ok:

Истината е, че се оказа, че в селото и района има доста новодомци млади семейства познати на познати и тн., вкл и хора от форума :mhihi:
А иначе не е неква тайна, че контактите извън София са доста по-непринудени ...

BMW_POWER написа: дни няма нищо по-хубаво от едно BBQ на двора

:yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 24 Окт 2019, 13:49

А, защо? И в София лесно се осъществяват контакти - редовно се намира някой да те напсува, съвсем непринудено... :mhihi: :mhihi:

Наистина в провинцията и селата контактите са лесни, въпросът е с какви хора контактуваш. А че са непринудени - спор няма...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от K_Ilkov » 24 Окт 2019, 16:10

Borymeckata написа:А, защо?

Причини много, вероятно не само външни ...

Borymeckata написа:въпросът е с какви хора контактуваш

Е с кви, с всякакви ... от чичо Митко овчаря, до една девойка американка, говореща доста приличен български и познаваща всички в селото :mhihi:

Като доста неща в тоя живот, рецепта няма :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Jordana » 24 Окт 2019, 22:00

Уффф...направо изпадам в умиление от тая селската идилия . Особено от тия китни селца къде улиците вместо асфалт са затъпкана баластра , овчи барабонки и кал . Пред вратата дежурните чифт кални галоши , от ония дето се обуват с терлици като друсаш във външния кенеф . Лятото рояци мухи и аромат на оборска тор , черно под ноктите , петите като феродо на тир от щъкане бос в двора . Дитето играе с ромчетата от съседната махла , щото в нашта има само няколко бабички живи и ходи на училище в съседното китно селце на 20км ...но пък има само шестици . За момента ше пропусна , мерси . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Exclusive89 » 24 Окт 2019, 22:35

Jordana написа:Уффф...:

Излез от филма де... точно някой от София ще се премести в такова село... едва ли. ;)
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от N.Mihaylovski » 24 Окт 2019, 23:21

Exclusive89 написа:
Jordana написа:Уффф...:

Излез от филма де... точно някой от София ще се премести в такова село... едва ли. ;)

Да ти кажа, че ние от Софията, се местим по периферните села, доста млади хора се населват, къде за постоянно, къде за лятото или почивните дни, определено ги има и "местните" индивиди, но младите семейства, който са се населили определено са интересни хора и имаш какво да си кажеш с тях, защото кухите мандарини са дошли в софиАта, щот на село е гадно и ги е срам ;)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2019, 1:28

Exclusive89 написа:
Jordana написа:Уффф...:

Излез от филма де...


И да остави Стинката сам??? вЕрваш ли го това???

Селата не са само овце и бърбонки. То останаха ли изобщо животни??? Ма това е друга тема. Аз лично предпочитам сутрин да чувам звън на чанове, а не този на трамвая. Тук има хора, които живеят на 60-80км от село. Бачкат по десет часа четири дни, за да направят 40 часа за седмицата и после 3 дни почиват. Лятото е ОК, ама зимата с трафик, поледици и т.н. е забавно. При нас на село яко строят и се отвориха на високо строителство. Лудница е. В Торонто е същото. Когато купуваш апартамент там изришно предупраждават, че децата ти може и да не бъдат приети в най-близкото училище.

Затова и купихме къща в зона, в която няма практическа възможност за високо строителство. Отделно няма и ново такова. Е, има, ама купуват съборетина, изчистват я и строят нова. Комшията по диагонал купи къщата за +900К, луди хора. "Ново строителство" без 1м2 двор.

Не знам, дали има друга държава като нашата, която да се увеличава с такива темпове. Всичката тази сган трябва да живее някъде. Как да паднат цените, когато маймуните непрекъснато прииждат???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Venelin1111 » 25 Окт 2019, 7:07

Където и да живее човек и на най-живописното място да е съседите му ако са кофти хора тогава всичко се свежда до нула. В населените места около София(тук имам наблюдение защото в едно такова направих къща и живеем със семейството) кореняк шопите са особено племе... В София където съм израснал през 70-80 г на миналия век отношенията м/у съседите бяха някак по-простички , без да преувеличавам нямаше викане скандали и др. Живеех в широк център къща сега тук е зона Б-5 и всички се познавахме.Днес в това място където съм когато правят кокошарник , свинарник садят фиданка гледат да е „ на дуваро” със съседа. Не го е грижа дали ще ти смърди прасето


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна Venelin1111 на 25 Окт 2019, 7:16, променена общо 1 път
Няма вече BMW

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от K_Ilkov » 25 Окт 2019, 7:16

Тва с прасетата и добитъка е на изживяване ...
Гледането на животни е трудоемко и ангажиращо и нема как да скатаваш и да цъкаш у фейса докато ринеш на кравата

N.Mihaylovski написа:...

Щех да пиша ама да не се повтаряме :mhihi:

BMW_POWER написа:Аз лично предпочитам сутрин да чувам звън на чанове, а не този на трамвая.

:yes:

Установих, емпирично, че проблема не е в един шум, а в комбинацията от хиляди превръщата се в бръм ...
Ако през 3 къщи някой реже дърва се понася доста по-добре отколкото ако някой пробива дупки през 3 апартамента.

Ако сме обективни, чановете често вървят комплект с дълги и напоителни попръжни и содомитски закани към добитъка :mhihi:

Ама на когото не му се ходи на село кутишки у софето ше има за всички :lol: Аз лично се надявам когато му дойде времето да освободя и аз една за мераклийте :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 25 Окт 2019, 7:26

Jordana написа:Уффф...направо изпадам в умиление от тая селската идилия.

Различни села има... Като гледам "нашето" (пиша го в кавички, защото съм трето поколение гражданин) - за някои неща си прав, за други - не съвсем. Канализация, млади хора и съответно деца - няма. Нашият наистина си играе с някакви местни, има и циганчета между тях, но се разбират... Мухи и тор нямаме, защото не гледаме животни и никой около нас също (само някоя нещастна кокошка, евентуално). При "подходяща" посока на вятъра понякога се усеща "аромат" от фермата на Зоров в съседното село (имайте го предвид, като си купувате балканско мляко от мандрата в Пършевица... :mhihi: :mhihi: ).

Черното под ноктите ми обикновено е пръст, земя от земеделската работа и се мие много по-лесно от дизеловото масло и нагара, греста и боята, например. Бос не ходя, но много бих искал. Работата ми изисква защитни обувки със стоманени бомбета и пластини в подметката, цяло лято изкарвам с тях на обекта. Затова при всяка възможност ходя по джапанки. Както казах, с кеф бих ходил и бос, но не съм свикнал и краката ми са изнежени, пък и по двора винаги има камъчета, трески и някой пирон... Понякога вечер ходим боси по шосето до чешмата и е много приятно.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Venelin1111 » 25 Окт 2019, 10:54

K_Ilkov написа:Тва с прасетата и добитъка е на изживяване ...
Гледането на животни е трудоемко и ангажиращо и нема как да скатаваш и да цъкаш у фейса докато ринеш на кравата


Колко да е трудоемко когто гледа прасе съседа ? Храни го два пъти на ден , рине в седмицата веднъж, смърди та се не трае , но той е свикнал. За зимата ще го колне и ще се фука , че яде свинско цяла зима без пари...манталитет . И понеже се водим квартал на София и той се брои гражданин, нищо , че смърди в двора му. Чесно казвам иде ми да хвана гората понякога.. Само ангажименти и задължения към семейството ме възпират. Гледах на Карбовски предаване за един младеж който си е направил дом в Рила и живее без съседи и прочее.
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 25 Окт 2019, 11:23

BMW_POWER написа:
И да остави Стинката сам??? вЕрваш ли го това???


Ти само ни казвай кога купуваш и продаваш имоти да правим обратното. За филма не се притеснявай. :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от K_Ilkov » 25 Окт 2019, 15:00

Venelin1111 написа:
K_Ilkov написа:Тва с прасетата и добитъка е на изживяване ...
Гледането на животни е трудоемко и ангажиращо и нема как да скатаваш и да цъкаш у фейса докато ринеш на кравата


Колко да е трудоемко когто гледа прасе съседа ? Храни го два пъти на ден , рине в седмицата веднъж, смърди та се не трае , но той е свикнал. За зимата ще го колне и ще се фука , че яде свинско цяла зима без пари...манталитет . И понеже се водим квартал на София и той се брои гражданин, нищо , че смърди в двора му. Чесно казвам иде ми да хвана гората понякога.. Само ангажименти и задължения към семейството ме възпират. Гледах на Карбовски предаване за един младеж който си е направил дом в Рила и живее без съседи и прочее.

Не четеш (освен, че не можеш да пишеш :mhihi: )

Така е, ако имаш до довара кочина е зле, ама ако купваш сега имот може да не купуваш където има кочина ...

Сложната ми мисъл беше, че все по-малко ще го има тоя феномен, дъртите няма да могат, а младите не им се занимава,
и така тия порядки в околоните на София села бавно ще изчезват докато селата се превръщат в новите спални на София ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Venelin1111 » 25 Окт 2019, 15:49

K_Ilkov написа:
Venelin1111 написа:
K_Ilkov написа:Тва с прасетата и добитъка е на изживяване ...
Гледането на животни е трудоемко и ангажиращо и нема как да скатаваш и да цъкаш у фейса докато ринеш на кравата


Колко да е трудоемко когто гледа прасе съседа ? Храни го два пъти на ден , рине в седмицата веднъж, смърди та се не трае , но той е свикнал. За зимата ще го колне и ще се фука , че яде свинско цяла зима без пари...манталитет . И понеже се водим квартал на София и той се брои гражданин, нищо , че смърди в двора му. Чесно казвам иде ми да хвана гората понякога.. Само ангажименти и задължения към семейството ме възпират. Гледах на Карбовски предаване за един младеж който си е направил дом в Рила и живее без съседи и прочее.

Не четеш (освен, че не можеш да пишеш :mhihi: )

Така е, ако имаш до довара кочина е зле, ама ако купваш сега имот може да не купуваш където има кочина ...

Сложната ми мисъл беше, че все по-малко ще го има тоя феномен, дъртите няма да могат, а младите не им се занимава,
и така тия порядки в околоните на София села бавно ще изчезват докато селата се превръщат в новите спални на София ...


А ако купиш имот , построиш къща и съседа ти реши години след това да “реализира кочинка...?” Както казваше великия Тодор Колев . Тогава какво?
Съседа ми е 40 годишен мъж... и прасенцето му е приоритет .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook