Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

в софия съм, но бих се преместил в по-малък град дори за 1/2 заплата
4
5%
в софия съм, но бих се преместил в по-малък град за същата заплата
22
26%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за 1/2 от заплата
2
2%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за същата заплата
9
11%
в софия съм, но не бих се преместил
17
20%
извън софия съм, но бих се преместил в софия за 2х заплата
5
6%
извън софия съм, но бих се преместил дори за същата заплата
1
1%
извън софия съм и не бих се преместил
23
27%
живея извън София, но пътувам за работа до София и не бих се преместил в София
1
1%
живея извън София, но пътувам за работа до София и бих се преместил в София
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 84
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от (bubsa) » 21 Окт 2019, 18:10

В София става все по-нетърпимо за жалост :censored:
Роден съм тук и си ми харесва,но всеки ден пристигат нови и нови селяци и сериозно се замислям за къща около София.
Не разбирам как и защо новодошлите искат да наложат своята простотия,а не се култивират и заживеят без да пречат на околните?!? :censored:

ПС Нямам нищо против хората от където и да било,но ако са нормални.
Под "селяци" нямам предвид хора от село,а селяци по душа.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Bogat-Beden » 21 Окт 2019, 18:42

(bubsa) написа:В София става все по-нетърпимо за жалост :censored:
Роден съм тук и си ми харесва,но всеки ден пристигат нови и нови селяци и сериозно се замислям за къща около София.
Не разбирам как и защо новодошлите искат да наложат своята простотия,а не се култивират и заживеят без да пречат на околните?!? :censored:

ПС Нямам нищо против хората от където и да било,но ако са нормални.
Под "селяци" нямам предвид хора от село,а селяци по душа.

Аз да ти кажа не съм много съгласен, защото съм на 40 и съм живял почти 50/50 в София/"провинция". Плюс близо 5тилетка в по-белия сят.
Ами безкрайно невъзпитани и арогантни хора възпитава софийската среда, масово!
Разбира се, че непрестанно идва лош мат'риал и това не му пречи и взаимно даже се учат сякаш на простотия..
Всеки, който обобщава, греши.
Познавам мега читави "софиянци" ( пиша кавички, защото сигурно са "първо поколение", както и защото си е жалкарско това разделение по принцип) , както и хора от най-затънтените краища на родината. Проблемът е, че и двете групи са може би под 5 процента, а не кой къде се е пръкнал..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от slatanic » 21 Окт 2019, 19:17

Манталитета се определя от семейната среда и няма нищо общо с местожителството.
Моят глас е за оставане в София поради простата причина,че тук са живяли и предците ми и са оставили да имам къде и аз да продължа да живея.
Ако нямах нямаше да живея тук,но нямаше да живея и в България като цяло.
Защото пред алтернативата да работя в Белгия или Швейцария и да изплащам ипотека и същото,но в София някак не виждам смисъла да избера родината.
А че тук става нетърпимо е видно за всички пребивавали София поне последните 30 години.
Помня какво беше и какво стана.Това дето стана и ще става не е за живеене. :confused:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 22 Окт 2019, 2:06

Ми аз се преместих от град 3.5 милиона в три пъти по-малък град и не съжалявам и за секунда. бг-то не ми е в плановете, но ако Светът умре и нямам никаква друга възможност, бих отишъл в Трънско. Никаква промишленост, чист въздух и на час от София.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Georgi_G » 22 Окт 2019, 10:12

BMW_POWER написа: чист въздух и на час от София.
Не бих се преместил и всичко си е до човека и гледната точка.

И аз се кефя на чист въздух, къща, дворче, гараж, НО основните ми мотиви са:
........ и на час(романтично-оптимистично време за пътуване при идеални условия) от училището на детето, на час от уроците, на час от басейна, и на час от "тате, май ми се ходи на кино, парка, следолед, пица, приятели....."

или: Жена, заеби манджите, дай да излезем някъде да хапнем.... да се обадим и на....
или: Май ми се ходи на кино/театър, я да минем покрай ... да видим ако има билети за нещо интересно или просто да се помотаме

И к'во, уж съм свободен, а освен всекидневните задължения, да планирам и всичко останало та чак до едно спонтанно,елементарно кафе на теферич. НЕ, благодаря!

След години, като си взема яката пенсия, отивам в Гъция с къще на брега! :D :D :D

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от c04 » 22 Окт 2019, 12:14

BMW_POWER написа:Ми аз се преместих от град 3.5 милиона в три пъти по-малък град и не съжалявам и за секунда. бг-то не ми е в плановете, но ако Светът умре и нямам никаква друга възможност, бих отишъл в Трънско. Никаква промишленост, чист въздух и на час от София.

Ти не се ли премести в Отава :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Jordana » 22 Окт 2019, 14:12

Въпроса е за колко пари бихте се преместили , не вярвам някой да откаже едни 10к в София и да си стои в Добрич щото взема 500 обаче копа на чист въздух нивата . Ако има достатъчно основателна причина всеки би се преместил навсякъде , за различните хора това са различни неща . Семейство работа пари социална среда и куп други неща но в повечето случаи са пари . Или ги имате в повече и се местите щото можете да си го позволите или ги нямате и се местите щото не можете да си позволите да не се местите . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Jorixa » 22 Окт 2019, 14:30

И аз съм роден и израстнал в София, ама вече сериозно се замислям за друг град (друга държава вече съм пробвал, не е мойто), или най-малкото къща около София. Че вече деиствително живота тук не се търпи. Грозотия, сгради, коли, смог и селяния на където се обърнеш. Няма къде да си разходя кучето в квартала вече, само по балконите няма спрени автомобили или строежи (да, знам че имам изписани 3 првеозни средства в профила, ама за разлика от новодошлите софианци, поне съм инвестирал в достатъчно голям гараж). Фандъкова успя тотално да умъртви града за тия 12 години. Нито има център, нито квартали, нито визия, нито душа тоя град вече.
Последна промяна Jorixa на 22 Окт 2019, 14:32, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Пинтев » 22 Окт 2019, 14:31

Роден съм в София,живях 30 години на Попа,сега вече със съпругата и детенцето ни,сме в малко селце до Габрово.Комший са ни язовците и дивите прасета,но като порасне БОК ще се справя с тях: )
Нямам планове да се връщам към София.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от don_gori » 22 Окт 2019, 14:50

В никакъв случай не бих заменил спокойствието на малкия град с "парите" в големия. Учих 6 години в София, работих още 2 и ми стига толкоз за този ми живот :mhihi:
Имах шанс да остана в София на доста по-добро заплащане спрямо сегашното ми, но отказах. За забавление и да се видя със стари приятели/колеги е супер, но за 2-3 дена макс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Taruno » 22 Окт 2019, 15:33

Преди 9 години се преместих в Пловдив от София и не ми се връща, работата не ми е обвързана с локация и съответно доходите останаха същите, а живота е по-евтин. Града е значително по-спокоен, по-безопасен, живея до главната имам си 2 гаража общо взето нищо, което е лесно постижимо за София. В последните 4 години града изкочи брутално, цените на имотите са с 40% по-високи и става все по-пълен


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Bogat-Beden » 22 Окт 2019, 16:56

Ако Пловдив имаше море, нямаше да има аналог или конкуренция
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2019, 2:13

c04 написа:
BMW_POWER написа:Ми аз се преместих от град 3.5 милиона в три пъти по-малък град и не съжалявам и за секунда. бг-то не ми е в плановете, но ако Светът умре и нямам никаква друга възможност, бих отишъл в Трънско. Никаква промишленост, чист въздух и на час от София.

Ти не се ли премести в Отава :dunno:


Да, защо?


Bogat-Beden написа:Ако Пловдив имаше море, нямаше да има аналог или конкуренция


На кое море?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2019, 7:16

don_gori написа:В никакъв случай не бих заменил спокойствието на малкия град с "парите" в големия. Учих 6 години в София, работих още 2 и ми стига толкоз за този ми живот :mhihi:

И аз така, почти 1:1, но... съм установил, че спокойствието не винаги е решаващ фактор, поне - не за всички хора и на всяка възраст. Някой може пък да се кефи на динамичния живот в столицата или друг голям град... :dunno: :dunno:

На мен дори и в нашия загубен градец вече не ми се седи, защото вечер освен да пия бира пред телевизора - друго не правя... Връщам се в петък от работа към обяд ( :mhihi: :mhihi: ), пазаруваме, товарим багажа и папагалите и отпрашваме към селото. А в селския двор винаги има някакъв екшън, можеш да свършиш някаква работа и после да се покефиш на резултата от труда си (дори да става въпрос за разчистени 6 квадрата, нарязани дърва или прекопана леха). Понякога идват и приятели, палим скарата, пийваме и си приказваме докато ни се доспи. Имам някои планове за тоя двор и ако ги осъществя - не можете да ме изгоните оттам... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от K_Ilkov » 23 Окт 2019, 9:55

Borymeckata написа:А в селския двор винаги има някакъв екшън, можеш да свършиш някаква работа и после да се покефиш на резултата от труда си (дори да става въпрос за разчистени 6 квадрата, нарязани дърва или прекопана леха). Понякога идват и приятели, палим скарата, пийваме и си приказваме докато ни се доспи. Имам някои планове за тоя двор и ако ги осъществя - не можете да ме изгоните оттам...


+1, и още нещо - за едно лято съботно-неделни дейности на село се запознах и си контактувам с повече хора от селото отколкото от входа ми за 10г. :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook