Офис култура

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Офис култура

Мнение от Don_Diego » 24 Яну 2020, 15:19

Какво ще рече "слушалка"?
1. Служител, който само слухти наляво-надясно и при първото нещо встрани от вътрешния трудов ред тича при прекия началник да "обажда" колегите си
или
2. Служител, който казва нередностите "право куме в очи" когато го попитат, без да спестява и украсява нещата. Като тук не визирам кой колко пушил, колко мирише след него в тоалетната и дали си чисти там ами по-скоро нередностите, които човек нямащ близък допир с конкретния екип няма как да знае, забележи и да вземе мерки за промяна.

Ако е 1 - самия колектив бързо ги разбира кои са, изолира ги и обикновено хората сами се усещат, че не са прави пък и винаги съществува възможността останалите да се обърнат и да започнат да слухтят за теб и да започнат да те "обажда" на прекия началник :mhihi: ...око за две, зъб за чене деТ се вика

Ако е 2 - според мен са по-скоро полезни (стига разбира се да не се стига до "обаждане" или злоупотреби за лична изгода от дадена ситуация). Има немалко екипи и цели фирми, чиито началници доверяват цялото управление на някой на местно ниво, но той често "изтърва козите" нямайки добри ръководни умения, но премълчавайки някакви проблеми всичко в работата куца :dunno:

Имате ли опция "home office" (работа от вкъщи)? (питане към тези, които не работят на терен или със специално оборудване)
При нас я въведоха миналата година и противно на очакванията хората са дори по-продуктивни когато работят от вкъщи и затова дори увеличиха дните (вече са 3 на месец, с тенденция да се увеличават още) когато можеш да си работиш от вкъщи. Аз с мойта длъжност не мога да се възползвам напълно, но и не злоупотребявам (например когато се наложи да работя нещо по офиса през уикенда се компенсирам с работа от вкъщи през следващата седмица например когато реално си почивам и не правя нищо, но е съгласувано и одобрено)
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 24 Яну 2020, 15:26

Леле, леле колко повече чета толкова повече се моля да си остана на текущата работа. Баси даже и по-малко пари да ми дават нема се поместа.Или на ново място -повече пари, респективно.
га си искам си идвам, га си искам си тръгвам.
Мога си излизам по лична работа кога ми е кеф.
Мога изобщо да не дойда на работа ако примерно ме мързи или детето е болно.
Имам си задачи с някакви срокове - кога и как ще ги свърша шефката изобщо не я интересува.Важното е да са свършени навреме и както трябва.
Пък и нещото го работя вече 14 години )) И ако нова колежка иликолега ще свърши нещо за 4 часа, аз ще го свърша за 1 :)) И сме си семейство и изобщо нема някой да се прави на Директор!
От друга страна пък аз съм си и съвестен де...е ся ще работя и утре и в неделя...няма как. Не мога да кажа ма то са почивни дни. А че цело лято си тръгвах в 14.00 примерно :)) Така че мрънкяне нема.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 24 Яну 2020, 18:56

Няма пълно щастие, на айляк работите 90+ процента от случаите заплащането е майтап, колкото е и натоварването.. ;)
Последният ми бач беше перфектен за работа от вкъщи, но шефът не поиска дори за един ден да пробваме и ми качи заплатата с 300 кинта без да го моля (можеше и с 500, но искаше да му се правя на приятел, аз не обичам такива истории..). Накрая си стиснахме ръцете за напускане, щото оня иска да ти диша във врата, (сякаш бачкахме във ФЕД-а братче, а то супер прозаична и елементарна работа..)
Като цяло всеки луд с номера си :) Като с мацките е - едната няма кофти чертите на другата, ама изненадва с нови :lol:
На нов шеф и малко прасе не се радвай, че не знаеш каква свиня ще излезе :lol: :help: :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Офис култура

Мнение от Spunky » 24 Яну 2020, 19:13

Don_Diego написа:Имате ли опция "home office" (работа от вкъщи)?


При мен, всеки който не е нужно да е в офис постоянно, може да си работи от вкъщи и имам по няколко от всеки обект(търговци, маркетинг, ИТта), които се възползват и идват в офисите от време на време, когато трябва. Все ми е тая иначе от къде работят.

Имам и едно инжинерче(по прицнип трябваше да е в офиса), което ми изчезна по островите заради драми с директора на фабриката, та трябваше да ги разделя. Но дори и това работи, щото се поддържат с колегите му и те са му очите на място.

Отелно и аз работя от вкъщи, понеже се грижа за обекти на няколко континента и почти всяка съм някъде за малко, фокусирам се върху местните им проблеми за няколко дни и после моите неща си ги правя от вкъщи и някой ден и аз мисля да се позиционирам по островите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Офис култура

Мнение от cmdkick » 24 Яну 2020, 19:18

Да има хора обичат да пътуват по командировки, особено ако са културни и в чужбина, познавам и такива които напускат защото по една или друга причина искат да си спят всяка вечер вкъщи. Аз лично 14 години на едно и също място не бих се задържал, дори 4 ще ми е трудно, просто знам че когато човек е извън зоната си на комфорт тогава учи най-много. Имал съм колеги които отговарят на въпроса защо се махат с "взех да свиквам, стана ми сравнително лесно, започнах да се привързвам, а аз не искам това...".
Tires are evil - destroy them all ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 24 Яну 2020, 20:49

cmdkick написа:Аз лично 14 години на едно и също място не бих се задържал, дори 4 ще ми е трудно, просто знам че когато човек е извън зоната си на комфорт тогава учи най-много. Имал съм колеги които отговарят на въпроса защо се махат с "взех да свиквам, стана ми сравнително лесно, започнах да се привързвам, а аз не искам това...".


да ти кажа въпрос на фаза на живота. сигурноста на работното място понякога е от изключително значение за човек. като си по- млад апетита ти за риск е висок, но с годините - намалява защото... отговорностите ти растат и в един момент е важно да знаеш, че Х лева ти влизат всеки месец- особено при капитализма където се очаква да имаш заеми които се погасяват всеки месец по някаква схема.

за заседяването в професионален план- "оглупяваш" само ако не се грижиш за развитието си- което е лесно, защото изискванията към тебе малко или много не се променят бързо и е лесно да те хване мързела. но... ако не си оставиш коня в реката можеш да се развиваш професионално дори да седиш в една компания.

а ползата от заседяването е, че започваш да вършиш повече а да работиш по-малко защото ти се подобрява ефективноста.

та каквото се опитвам да обясня е, че и двете (скачането от работа на работа и заседяването) си имат своите преимущества които играят някаква положителна (или отрицателна) роля според фазата на живота в която човек се намира.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 24 Яну 2020, 21:02

Аз нямам два еднакви дена и се нещо има за четене/учене. Та скучно не ми е, ма хич. Освен това да се доказвам през две - три години на тоз и онзи, айде нема нужда. Тежа си на мястото, имам уважението на всички. Доверието на шефката и клиентите. Какво повече? А че обичам свободата си е така. Тва да немам работа и некой да ме държи в офис да седа кат кон на празни ясли нема да стане. Или да ми гледа сахатя да не съм закъснял с 10 минути. Но медала е с две страни. Съм много лоялен, честен и уважаващ и работата и фирмата. Споменах, че съм отказвал повишение на заплатата... няколко пъти. Служебната кола си е изцяло моя, но ако ида до морето примерно с нея си плащам горивото. Въпреки, че спокойно мога и да не го платя. Ама не е честно, нали? И така де, разбирате ме. И съм забелязал, че къде шефо не работи е задник мойта шефка работи по 12 часа мин. на ден и няма време да е пъдар. Ама и тия около нея не сме мундари.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 24 Яну 2020, 21:17

alx написа:а ползата от заседяването е, че започваш да вършиш повече а да работиш по-малко защото ти се подобрява ефективноста.

та каквото се опитвам да обясня е, че и двете (скачането от работа на работа и заседяването) си имат своите преимущества които играят някаква положителна (или отрицателна) роля според фазата на живота в която човек се намира.
Да, аз никога не съм бил фен на заседяването, но е силно препоръчително човек след 25 до 30 да се ориентира вече... :yes: Ако не като конкретна фирма, то поне като сектор/сфера
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Офис култура

Мнение от steeN » 24 Яну 2020, 21:27

Това зависи от личностния тип според мен. Има хора, които харесват промяната и цял живот го практикуват това... има хора, които мечтата им е да ги вземат в някоя голяма корпорация и да се катерят. Няма унивесален вариант и е добре, човек да види и двете.

Ако човек не се е ориентирал до 20-25 за индустрията според мен е много много трудно после и наваксването е почти невъзможно. За много от високозаплатените неща не излезеш ли от университета с диплома, пътя ти е безкрайно ограничен, защото за голяма част от тях се иска и някакъв лиценз/разрешително/ т.н. На 30 е малко късно да изкараш висше за строителен инженер примерно в общия случай, а без него няма как да го работиш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 24 Яну 2020, 21:32

А, що. Аз второто висше го изкарах (почти цялото) на 36. Но си прав иначе де.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 24 Яну 2020, 21:56

steeN написа: За много от високозаплатените неща не излезеш ли от университета с диплома, пътя ти е безкрайно ограничен, защото за голяма част от тях се иска и някакъв лиценз/разрешително/ т.н. На 30 е малко късно да изкараш висше за строителен инженер примерно в общия случай, а без него няма как да го работиш.

Говори ми.. :mhihi:
Сега вече и билетчетата като ни вземат, как ще ги диплим мЕлЕоните, въобще не знам :lol: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 25 Яну 2020, 9:49

Току що прочетено в нета :)

"Най-некадърните служители ги повишават на най-високи длъжности, за да не пречат на способните да работят", а "когато се налагат съкращения, първо уволняват най-способните, защото те най-лесно ще си намерят нова работа".
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Офис култура

Мнение от ildivvy » 25 Яну 2020, 12:53

Това си е самата истина :yes: ! Въпроса в случая е - да му мислят 'работодателите' с тази си стратегия :mhihi: ! За 'катерене' в кариерата в БГ... къде е това нещо :dunno: ? То няма място от некадърници (от предната стратегия) и 'връзкари' (отколешна стратегия по нашите ширини)! Отделно,че при едно малко по-ефективно предприятие няма много позиции за 'началници' (като бройка). В БГ промяната идва/става само когато се подаде предизвестие за напускане :mhihi: ! По офисите в нашето предприятие е много подобно на описаното от колегите! Не ходят по чехли,но останалото си е съвсем същото... Хората са почти еднакви по света! Кривото е когато не могат да ги натоварят с достатъчно работа,а работния ден трябва някак да върви...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 25 Яну 2020, 13:24

ildivvy написа: В БГ промяната идва/става само когато се подаде предизвестие за напускане ..
хахахах, вярно, чувал съм го от мнооого места :lol: :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Офис култура

Мнение от BMW_POWER » 25 Яну 2020, 15:18

Всичко е "според зависи". Женицата сега се премести в нов офис. Отделно ще сменя и типа на работа. Имат тип работа, която наричат CGWS (canada government work space). Можеш да седнеш на всяка една маса, бюро или където и да е в сградата и да бачкаш. В коридора (имат огромни вътрешни пространства, грубо казано като в МОЛ), в кафето или където и да е. Идва от това, че много хора се движат и понякога са тук за ден или седмица. Отделно новата и позиция (едната за която се бори) не е свързана с непременно висене в офиса. Евентуалната и бъдеща шефка живее извън града и практически не идва в офиса. Всичко се върши онлайн и работата ти е видна, независимо къде се намираш.
При мен това е практически невъзможно.

Тук никой не се трогва, когато хвърлиш предупреждението за напускане.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook