Силна влага в мазето?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Venelin1111 » 22 Окт 2019, 4:04

Фидел Кастро написа:
Venelin1111 написа: Сградата бе в кв Бъкстон до канала на ул. “ Суворов” софиянци я знаят.

Би ли ми дал точния адрес или описал местоположението. Аз живея в този район и там има проблеми с реката и подпочвени води.

Бих;

Изображение

Мисля , че се сещаш за коя сграда иде реч.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Фидел Кастро » 25 Окт 2019, 19:29

Venelin1111 написа:Мисля , че се сещаш за коя сграда иде реч.

Разбира се! Сградата на Цветан Василев - КТБ. Сега не знам чия е.
Наистина тя има много дълбоки основи.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от kasho » 30 Окт 2019, 14:44

Малко :OT:

Като видях темата помислих, че става дума за сексуалното общуване с жените ни и как да предизвикаме "силна влага в мазето" пък то темата била по същество :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2019, 15:54

За жените е ясно, ама тук влагата е проблем... Колега, потърси за "хидроизолация от негативната страна", има доста такива материали на Сика, Кьостер, Вандекс и други производители. Изглежда като циментова замазка, но не е толкова просто - освен че запечатва повърхностните шупли и пукнатини в бетона, прониквеа навътре и се свързвеа с цимента, някаква силикатизация май му викаха на това...

Работили сме с такива материали от вътрешната страна на помпени станции, с 8 - 10 метра воден стълб отвън, а бетонът не е бил добре уплътнен, останал е порьозен и водата биеше на струя между камъните... Като спреш един теч - веднага тръгва от друго място, водата идва под напор и си намира път през шуплите и порите на бетона... Но с повече търпение и мазане успяхме да спрем всички течове, накрая направихме цялостна мазилка на стената и... стана.
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от alx » 30 Окт 2019, 17:09

Borymeckata написа:с 8 - 10 метра воден стълб отвън...... Но с повече търпение и мазане успяхме да спрем всички течове, накрая направихме цялостна мазилка на стената и... стана.


баси... това звучи като фантастика. 10 метра воден стълб е страшно налягане... можеш ли да ми кажеш конкретния материал с които сте работили? че имам конкретен проблем и това може да е решението...

мерси предварително
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от BMW_POWER » 31 Окт 2019, 0:09

alx написа:
Borymeckata написа:с 8 - 10 метра воден стълб отвън...... Но с повече търпение и мазане успяхме да спрем всички течове, накрая направихме цялостна мазилка на стената и... стана.


баси... това звучи като фантастика. 10 метра воден стълб е страшно налягане... можеш ли да ми кажеш конкретния материал с които сте работили? че имам конкретен проблем и това може да е решението...

мерси предварително


Правиш басейн на покрива!
Хванах те :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Сондьора » 31 Окт 2019, 0:20

:OT: 10м е "страшно" налягане...1атм :mhihi:
Инжекциите по-горе решават тия неща...ама тук е мазе с влага. Ако е общ проблема...колега, кооперирайте се с входа(блока)....ако е само в твоето мазе, влагоуловител, мазилки и т.н...ако си къща багер, изолация дренаж и немаш ядове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Borymeckata » 31 Окт 2019, 7:42

alx написа:
Borymeckata написа:с 8 - 10 метра воден стълб отвън...... Но с повече търпение и мазане успяхме да спрем всички течове, накрая направихме цялостна мазилка на стената и... стана.


баси... това звучи като фантастика. 10 метра воден стълб е страшно налягане... можеш ли да ми кажеш конкретния материал с които сте работили? че имам конкретен проблем и това може да е решението...

мерси предварително


Преди десетина години е било - на Вандекс (Vandex) мазахме с някакъв материал... Еднокомпонентен, прилича на циментова замазка, само изсипваш от торбата, бъркаш с вода и мажеш по бетона. Където има теч, замесваш една топка по-гъста, натискаш я върху теча и държиш няколко минути, докато се захване. Накрая мажеш цялата стена превантивно. Не помня точния материал, а и след толкова години сигурно има нови и по-ефективни - нещо такова (примерно):
https://novostroy.com/produkt/vandex-super/

Сондьора е прав - един бар не е кой знае какво налягане и при водоплътен бетон изобщо не трябва да е проблем, но ако има пори и каверни (например бетонът не е добре вибриран при изливането) - тогава водата минава и при по-ниско налягане (напор). Прав е и че по-добре се изолира от външната страна, откъдето идва водата - това е очевидно. Но понякога няма възможност да разкопаеш и осушиш, както в нашия случай - не можем да спрем помпената станция и да източим студения канал на АЕЦ-а... Затова мазахме от вътрешната (негативната) страна на стената... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от alx » 01 Ное 2019, 21:46

Сондьора написа::OT: 10м е "страшно" налягане...1атм :mhihi:
Инжекциите по-горе решават тия неща...ама тук е мазе с влага. Ако е общ проблема...колега, кооперирайте се с входа(блока)....ако е само в твоето мазе, влагоуловител, мазилки и т.н...ако си къща багер, изолация дренаж и немаш ядове.


една атмосфера на шибан бетон е все едно си на дъното на марианската падина... като добавиш и това, че бетона е армиран и е 75см дебел и пак пропуска през порите - после ми кажи, че един бар не е сериозно налягане... в чудо съм се дянал...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Borymeckata » 02 Ное 2019, 0:04

Бетонът не е водоплътен по подразбиране. Водоплътен е, само ако е специално проектиран и изпълнен като такъв. Имам предвид не само бетонът като строителен материал, а стоманобетонната конструкция като цяло. Например, ако искаме водоплътност (за резервоари, басейни и др. подобни), в работните фуги (където бетонирането се прекъсва по технологични причини) се поставят специални водоспиращи (water-stop) ленти от каучик, пластмаса и дори неръждаема стомана. Иначе самият бетон може да няма пори, каверни и да е водоплътен, но водата винаги ще минава през фугата, която се образува след прекъсването между "стария" и "новия" бетон.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Сондьора » 02 Ное 2019, 0:29

Бетона може да е водоплътен(водо/газо непропусклив) на налягане доста над 1атм, стига да е проектиран за това и излят както трябва. Все пак, някой би тряяло да проектира преди полагане и да се съобрази със средата.
Мога да ти покажа шахта на морето, без да пропуска вода.
Сега ако някой не си е свършил работата, се стига до алтернативите в тая тема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Силна влага в мазето?

Мнение от Kurtov » 14 Апр 2020, 15:46

Сондьора написа::OT: 10м е "страшно" налягане...1атм :mhihi:
Инжекциите по-горе решават тия неща...ама тук е мазе с влага. Ако е общ проблема...колега, кооперирайте се с входа(блока)....ако е само в твоето мазе, влагоуловител, мазилки и т.н...ако си къща багер, изолация дренаж и немаш ядове.


Здравейте.
И аз имам същия проблем, но в къща.
Може ли да препоръчате каква изолация да се използва ?
Дренажа предполагам се състои от камъни/филц + дренажна тръба/маркуч, но каква хидроизолация да сложим върху основите от към външната страна ?
Колко дълбоко трябва да се изкопае под пода на етажа ?
Също какви тръби да използваме.
Някои казват дренажни маркучи/тръби, други pvc тръби и ние да си пробием дупки с бормашина, или пък керамични тръби ?
Доста се обърках.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook