Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от BMW_POWER » 08 Ное 2019, 15:29

b_u_b_o написа:Не знам дали бих си гледал децата далеч от голям град с "елитни" училища. Хайде до 4ти клас не е толкова страшно, но после средата започва да оказва все по голямо влияние над развитието на човека. Затова според мен разликата между селското даскало и гимназията за която се борят по 10 човека за място е голяма. Не заради учителите или сградата...заради средата. Защото не си по цял ден с хора събрани от "кол и въже" и там само защото образованието е задължително, ами с хора които искат да се развиват в тоя живот и имат капацитета да го постигат. Разбира се контра примери има и от двете страни, но те са частни случаи които само потвърждават мнението ми.


Само от любопитство питам. В коя гимназия се борят 10 за едно място? Градската среда не винаги е най-добра. А и ако вие самите не се занимавате с децата си, няма никакво значение кой и къде им преподава.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 08 Ное 2019, 16:19

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:Не знам дали бих си гледал децата далеч от голям град с "елитни" училища. Хайде до 4ти клас не е толкова страшно, но после средата започва да оказва все по голямо влияние над развитието на човека. Затова според мен разликата между селското даскало и гимназията за която се борят по 10 човека за място е голяма. Не заради учителите или сградата...заради средата. Защото не си по цял ден с хора събрани от "кол и въже" и там само защото образованието е задължително, ами с хора които искат да се развиват в тоя живот и имат капацитета да го постигат. Разбира се контра примери има и от двете страни, но те са частни случаи които само потвърждават мнението ми.


Само от любопитство питам. В коя гимназия се борят 10 за едно място? Градската среда не винаги е най-добра. А и ако вие самите не се занимавате с децата си, няма никакво значение кой и къде им преподава.


Боже, накара ме да погледна... аз си мислех, че поне за английската ще има по няколко деца кандидати за място... а то се оказа, че не могат да си съберат дори достатъчно кандидати да си попълнят бройките... това е... абсолютна, 100% трагедия на национално ниво...

https://www.24chasa.bg/novini/article/7572667
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 08 Ное 2019, 16:38

Alx, отдавна "елитните" не са това, дето са били. Ама много отдавна. И по мои наблюдения баш в тех положението откъм среда е трагично. На село си е по-добре.
Хората се познават, даскалите се знаят кой къв е. Трудно нещо ще мине скрито покрито или пък некой калпазанин ще се измъкне между капките. Аз мойта голямата след 4-ти клас ако не прояви некво изрично желание си я оставям в местното училище. Ако човек иска да се научи - ще се , се тая къде. От друга страна не разчитаме само на училището. Почти всеки ден слд училищ , а в неделя и по 3-4 часа учим в къщи.

И немаме МОЛ да притичват през междучасията в него, па и да бегат от час заради него. ХЕХЕ.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от b_u_b_o » 08 Ное 2019, 17:13

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:Не знам дали бих си гледал децата далеч от голям град с "елитни" училища. Хайде до 4ти клас не е толкова страшно, но после средата започва да оказва все по голямо влияние над развитието на човека. Затова според мен разликата между селското даскало и гимназията за която се борят по 10 човека за място е голяма. Не заради учителите или сградата...заради средата. Защото не си по цял ден с хора събрани от "кол и въже" и там само защото образованието е задължително, ами с хора които искат да се развиват в тоя живот и имат капацитета да го постигат. Разбира се контра примери има и от двете страни, но те са частни случаи които само потвърждават мнението ми.


Само от любопитство питам. В коя гимназия се борят 10 за едно място? Градската среда не винаги е най-добра. А и ако вие самите не се занимавате с децата си, няма никакво значение кой и къде им преподава.



Цък, от 2013та е статията ама колко да се е променило. 12к искат да влезнат във 2ра английска...по прости сметки при випуск от 200 човека(което е преувелично) това прави по 60 човека да се борят за 1 място. За 6 години и 6 пъти да са паднали тия числа, пак прави поне 10. :wave:

Не ме разбирайте грешно, пределно ясно усъзнавам, че основната роля е на семейството. Но тя мнооого намалява в периода след 13-14г. Тогава дори и да е отгледано в перфектна среда, ако детето е целодневно заобиколено от такива отгледани от дебили, то ще попие изключително бързо и качествено дебилизма. Ще се повторя, не е до училището като такова, нито до учители...просто там децата са минали едно сито и са малко или много групирани по знания/умения/амбиции. И колкото и да е широко то, никой не може да ме убеди, че не е по-добре от кварталното/селското училище където всеки дебил ходи къде да се напие, къде да се сбие или друга глупост, но не и да се учи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 08 Ное 2019, 17:56

Сито друг път. Сито мое е имало ма някога. От 10 чавета, 8 са там шот техните са искали така и са ги уредили. И само 2 са отишли да учат. А са дебили тия дет им е широко около врата. Демек повечето в “елитните”. Оно е мамино синче с произтичащо от това поведение. Ако искаш бас на 1000 лв. Отиваме в елитна и зяпаме ко става наоколо през междучасие или след часовете. Не пият,а ? После отиваме пред селското и повтаряме упражнението. Не казвам, че всички у-ща са свет по малките населени места. Майка ми е с 42 години стаж като учител, та някои работи ги знам.
Бубо, вероятно сте възпитаник на подобна гимназия? Ако да,жалко. Думата “осъзнавам” се пише с “о”, а не с “у”.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 08 Ное 2019, 17:59

b_u_b_o написа:Цък, от 2013та е статията ама колко да се е променило. 12к искат да влезнат във 2ра английска...по прости сметки при випуск от 200 човека(което е преувелично) това прави по 60 човека да се борят за 1 място. За 6 години и 6 пъти да са паднали тия числа, пак прави поне 10. :wave:


колко, колко да се е променило- статията дето аз я пост-нах по-горе е от юли тази година... английската и смг-то имат празни места... това да го бях видял нямаше да го повярвам...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от b_u_b_o » 08 Ное 2019, 18:14

alx, описаните свободни места са не поради липса на желаещи, а поради тая простотия с класиранията която води до освобождаване на места когато вече няма кой да ги заеме, или поне хората с нормален бал вече са се записали другаде и не е ясно това място от кой ще се заеме. Но това са единични бройки - до 10тина човека на випус, които често отпадат още първата година.

Моджо, не беше най-елитната на света, но и да беше правописа нямаше да успеят да ми го набият в главата в това съм сигурен :mhihi: Но пък това не ме кара спра да смятам, че благодарение на средата там съм станал човек. Навсякъде се пие и пуши, къде видя да казвам, че това е проблемът. Проблем е когато това ти е единствената цел в живота. И аз съм ги правил тия неща в училище, даже повече от сегашните келеши. Обаче не играя карти по цял ден в еврофутбола, като познатите ми които останаха да учат в кварталното в Люлин.

Ако искаш да се ловим на басове, да е за реализацията на хората от едното и от другото училище...тогава бих се навил :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 08 Ное 2019, 18:24

Реализацията ще трябва да я почакаме малко. Че вече реализираните са учили , когато не е имало молове и фейсбук. А кварталното в Люлин не е като местното в малък град. Баш кварталното в Люлин е еманацията на цялата простотия в град София. Разбирам какво имаш предвид, но нещата не са точно така. Поне в наши дни.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Nickelback » 08 Ное 2019, 18:37

Аз 'щот така леко от 4-5 години вече имам едни шест месеца на година един предмет, който преподавам в едно от тия топ училища, дето са ги писали, та да... ше им кажа, че са имали свободни места, ееех та не са знаели, мда :mhihi:
Ма много ви влияят тия журналя, тц, тц, тц... :ok:

Строгото профилиране по определен предмет в малкия град/село трудно се случва, освен ако не си случил на Учител, което е слабо вероятно в наши дни... Другия вариант е да си природен талант и да си кълвеш сам или с помощта на родители или частни уроци. Поне по критериите, върху които аз имам наблюдения от едно време, когато аз бях на фронтовата линия кандидат-гимназист...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от BMW_POWER » 08 Ное 2019, 23:06

Nickelback написа:Аз 'щот така леко от 4-5 години вече имам едни шест месеца на година един предмет


Знам че си вътре в системата. Дай инфо от първа ръка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 08 Ное 2019, 23:52

Nickelback написа:Аз 'щот така леко от 4-5 години вече имам едни шест месеца на година един предмет, който преподавам в едно от тия топ училища, дето са ги писали, та да... ше им кажа, че са имали свободни места, ееех та не са знаели, мда :mhihi:
Ма много ви влияят тия журналя, тц, тц, тц... :ok:


е, нямам директни наблюдения, затова чета пресата и показвам откъде съм го прочел, за тези като тебе дето са в нещата да си кажат кое как е ако не е така както го пише.

аз също бях много изненадан, да няма достатъчно кандидати ама.. прочетох го на 2-3 места и реших, че не може да е сбъркано навсякъде :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Nickelback » 09 Ное 2019, 11:15

BMW_POWER написа:
Nickelback написа:Аз 'щот така леко от 4-5 години вече имам едни шест месеца на година един предмет


Знам че си вътре в системата. Дай инфо от първа ръка.


alx написа:
Nickelback написа:Аз 'щот така леко от 4-5 години вече имам едни шест месеца на година един предмет, който преподавам в едно от тия топ училища, дето са ги писали, та да... ше им кажа, че са имали свободни места, ееех та не са знаели, мда :mhihi:
Ма много ви влияят тия журналя, тц, тц, тц... :ok:


е, нямам директни наблюдения, затова чета пресата и показвам откъде съм го прочел, за тези като тебе дето са в нещата да си кажат кое как е ако не е така както го пише.

Nickelback написа:аз също бях много изненадан, да няма достатъчно кандидати ама.. прочетох го на 2-3 места и реших, че не може да е сбъркано навсякъде :ok:

Интелигентени хора сте, бихте могли да се замислите вместо сляпо да си вадите изводи от пресата :dunno: Това, че било видиш ли, хартисало, едно-две-три-пет места уж, не значи че няма кандидати :idea: Поради калпава система (вероятно и нарочно е направена калпава), поради корупция (щото я има и там на фона на броя кандидати) и поради кой знае колко още причини, на някой си там му е удобно да напише по бумагите, че има уж незаети места.
Преди има-няма двайсетина години, когато аз кандидатствах за същото това училище, което случайно и завърших и още по-случайно пък и преподавам чат пат сега :mhihi: , кандидатите бяхме 5 калпака за място (104 места випуск). Изкарах две кръгли петици на двата специализирани изпита, които бяха индивидуални само и единствено за това училище и влязох почти последен влак. А средният успех от 7-ми клас ми беше към 5.80. Хубавото е, че влязох глупчо, па взе че стана човек от мен уж, благодарение на това училище :ok:
Ама и София не беше 3 милиона, и деманда към технологичния сектор не беше какъвто е в момента... и "Ъпсурт-не-беха-още-комерсиални" :ok: И училището не беше известно още, "...нямаше го още “24 часа”, немаше ни GSM-и, ни интернет..." :mhihi:
Та така, сами можете да си направите сметката дали нямало кандидати :dunno: През тия двайсет години насам статистиката сочи увеличение на броя на кандидати в пъти на това, което беше по мое време. Стабилен ръст с леки дропове определени години. Мога да се поинтересувам като се видя с директорката колко са били кандидатите това лято и ще пиша. Просто не ходя в училището - учениците идват при нас - и нямам много контакти с ръководството напоследък :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Сондьора » 09 Ное 2019, 21:41

Аз съм сигурен, че на alxто изобщо не му е ясно как се кандидатства след 7ми клас по новому, ама пуска некви изводи..

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 09 Ное 2019, 23:31

Сондьора написа:Аз съм сигурен, че на alxто изобщо не му е ясно как се кандидатства след 7ми клас по новому, ама пуска некви изводи..


е, откъде да ми е ясно? вдигнах пръв ръка като попитаха кой говори глупостите за приема? :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 09 Ное 2019, 23:52

Сондьора написа:Аз съм сигурен, че на alxто изобщо не му е ясно как се кандидатства след 7ми клас по новому, ама пуска некви изводи..

Ай стига бе :shock:
Не мога да повярвам, че съществува нещо, което да не му е ясно на алЪхЪ...
За пръв път му е, със сигурност :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook