Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Дидо85 » 21 Окт 2019, 10:53

TNT написа:
steeN написа:След пенсия аз в Бургас или околоните курорти съм аз.

:yes: :yes: :yes:


И аз съм с подобни планове, ако мога да си позволя нещо малко 2-3 стаички в някой от курортите около Бургас, за да си прекарвам времето Май-Октомври ще бъде страхотно. Нямам обяснение защо, но винаги съм имал огромно желание да живея на подобно място. Но всичко това след пенсия, до тогава ще си остана в София поради ред причини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 12:09

Аз и зимата бих седял там. Много е по-меко времето от другаде (вятъра не ми пречи, 3/4 от живота ми е бил все на море/океан). Виж варненската зима, не мерси.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Сондьора » 21 Окт 2019, 13:13

Аз ако стигна до пенсия, живот и здраве, бих се преселил гръцко, към йонийско море...хем, дай боже, децата и внуците ще кибичат цяло лято.
Само не им знам как са данъци при тях, че съм чувал ужасни неща :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 21 Окт 2019, 16:17

Масово преселване към гр. Момин Проход :D
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 21 Окт 2019, 18:07

drifty написа:Масово преселване към гр. Момин Проход :D

Аааа, хайде сега масово... аз тръгвам, другите после да идват :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от hell's angel » 21 Окт 2019, 20:26

Аз от темата разбрах, че болярките още ги прославят големите цици :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от hibernate » 22 Окт 2019, 10:18

Истината е, че докато си млад и корав използвай всяка една възможност и дай всичко от себе си за максималното. София не е моята мечта, но спрямо качеството на живот бих живял там (ще преживея лудницата и натоварването). Не знам дали има колеги с наблюдения от Русе, но тук е хубав град само ако си турист. Цените са високи, например много често ми се е случвало да отида на почивка и цените там да са по-евтини от родния ми град :kuku: Това включва и курорти! За заплати да не говорим, ще спомена че съм IT, имам завършен магистър и си разбирам от работата, а работя за чисто 1к при положение, че не съм осигурен дори на толкова. Бих живял тук само се вдигне стандарта на живот, който е мизерен :dunno:
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ceco_kd » 22 Окт 2019, 14:18

Аз съм от Русе и за цените си адски прав. Ние сме компания от две семейства + още някой и друг приятел поединично, но през последната година основно излизаме петък или събота вечер в Разград, Тутракан, че и до Силистра сме стигали. Еми там и цените в заведенията, в които ходим и купона и всичко си е по-добре. Обичаме да тропваме някое и друго хорце. Обичаме да виждаме, че другите хора в заведението също са отишли там като нас, за да се повеселят. В Русе освен един долнопробен "Елит", в който става купона до към 23 часа обаче, че после се почва с яката чалга, еми друго заведение, в което да се наиграеш няма. Ами магазините по центъра....ми то 1/3 може би са свободни. Заплащането е както казва колегата по-горе 700-800лв масово. Разбира се за всичко, което съм писал си има и изключения, но ... какъв процент са

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ildivvy » 26 Окт 2019, 22:18

alekangg написа:...Хвърли ме в тъч с тия заплати. Аз дори в Пловдив и Варна не съм чувал по заводите да дават с лекота 2500 на хора с образование(не броя ръководен състав), какво говорим за Мездра....


Дават се дори и повече! Въпроса е да можеш да правиш добре неща,които малко други хора могат да ги правят! Самия работодател също има интерес,защото иначе работата му се 'спъва' и не можа да си направи плана и печалбите съответно :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 07 Ное 2019, 16:15

Връщам се от Габрово току-що, мисля че за първи път ходих.
Много ми допадна, изглежда като малък датски град :shock:
За хората и бачкането си нямам идея, само за 2 дена бях там
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 07 Ное 2019, 17:31

Bogat-Beden написа:Връщам се от Габрово току-що, мисля че за първи път ходих.
Много ми допадна, изглежда като малък датски град :shock:
За хората и бачкането си нямам идея, само за 2 дена бях там


габрово е супер... и хората са чешити... :bchug:

на мене също много ми допада.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 08 Ное 2019, 0:21

Миналата седмица бях в Трявна, не се е променил от предния път /4год някъде/. На мен ме харесва, приятно градче... само не знам с какво можеш да се занимаваш там, но да харчиш е екстра :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 08 Ное 2019, 8:28

Не винаги това което ни се струва хубаво е такова и обратното.
Както се каза, едно е да се живее за постоянно, друго е да се иде за малко за кеф и почивка и трето, ако трябва да се работи. Винаги ще има + и - и е трудно да се намери баланс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Georgi_G » 08 Ное 2019, 11:06

alekangg написа:Не винаги това което ни се струва хубаво е такова и обратното.
Както се каза, едно е да се живее за постоянно, друго е да се иде за малко за кеф и почивка и трето, ако трябва да се работи. Винаги ще има + и - и е трудно да се намери баланс.

..... и затова децата ми винаги искат да живеят на почти всички места, на които сме ги водили по екскурзии. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от b_u_b_o » 08 Ное 2019, 12:06

Не знам дали бих си гледал децата далеч от голям град с "елитни" училища. Хайде до 4ти клас не е толкова страшно, но после средата започва да оказва все по голямо влияние над развитието на човека. Затова според мен разликата между селското даскало и гимназията за която се борят по 10 човека за място е голяма. Не заради учителите или сградата...заради средата. Защото не си по цял ден с хора събрани от "кол и въже" и там само защото образованието е задължително, ами с хора които искат да се развиват в тоя живот и имат капацитета да го постигат. Разбира се контра примери има и от двете страни, но те са частни случаи които само потвърждават мнението ми.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook