Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 20 Окт 2019, 14:17

Т.е. си набил 5 цифрена сума в евро в Е39-ката или в Астрата преди това (помня, че Астра караше) ? И друга цел в живота освен покупка на жилище има ли в живота ? Не се заяждам, просто питам.

В малките населени места за мен е много голям проблема с достъпа до медицина. Няма доктори, няма дори денонощни аптеки. Налагало ми се е в Пещера да търся на Бъдни вечер в 19ч аналгин и се оказа, че трябва да ходя до Пазарджик :kuku:

Общо взето темата бързо може да се обобщи, че ако има прилични доходи и по малките населени места - никой няма да се бута в големите градове :wave: Мен лично може би всичко над 150к жители ме устройва. В град с население 30-50к жители не се виждам. В повечето няма дори кино. За лекари или нещо административно - трябва да се ходи до областния град. Няма качествено образование, няма възможност за спортуване. Впечатлението ми е, че основното занимание е да се стои вкъщи и да се пие ракия :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 20 Окт 2019, 14:37

:OT:
Като добавиш две Е36-ци и един мотор - вЕрно е пет цифрена и в евро :D.

Иначе вече 3 години имам сериозни здравословни проблеми и набивам немалко пари там. Вече има някаква надежда, но всичко е все още теоретично, така че в момента освен това и евентуално да си взема къщичка някъде - всички останали цели не са ми приоритет. Предполагам ако ти се е случвало или ти се случи да ходиш пеша 10-15 минути и да се налага да спреш за почивка, защото не можеш повече, ще ме разбереш, че не мога да мисля за семейство, бизнес, сериозна кариера и т.н. Да не говорим тия проблеми до какво водят откъм психика и самочувствие, когато си на 20 и няколко и се очаква да си в разцвета на силите си. Но тва е друга тема. А 39ката ме разтоварва адски много психически, колкото и странно да звучи - било то като покарам или като я почовъркам. :OT:

Иначе си прав за малките градчета - имат много неща, които им липсват. Не съм живял в такъв, при мен ситуацията в Търново е такава, че на 10тина км има 3 малки градчета, в които бих живял, защото дори и нещо да ми трябва, то придвижването до Търново става за максимум 15 минути. Имаме къща в градче на около 5км от Търново - от къщата и до работа и от апартамента до работа го взимам за едно и също време разстоянието. А разликата в цената на имотите е доста голяма. Колегата ми прати наскоро обява за апартамент в Г. Оряховица, 110 квадрата мисля, за 65к лева, като същия в Търново струва двойно. А в София сигурно 3 и нагоре пъти, все пак е 4 стаен. За протокола, тук сме около 70к, така че за теб това може би не е град, в който би ти било приятно да живееш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 20 Окт 2019, 15:00

Имам роднини и във Велико Търново. Налагат им се по-специфични доктори и най-близкият реално е във Варна. Това за мен си е проблем.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 15:38

TNT написа:Имам роднини и във Велико Търново. Налагат им се по-специфични доктори и най-близкият реално е във Варна. Това за мен си е проблем.

Във Варна докторчета са чудни. Всички мои познати от Варна ходят в София или в Плевен по доктори.
От Търново до София е същия път като до Варна, та ми е чудно кой би избрал Варна пред София за доктори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 20 Окт 2019, 15:55

Така е, наистина си е проблем. Въпреки, че модернизираха болницата и има доста подобрения, има още много хляб да се изяде, че да стане на добро ниво медицината тук. Ще видя до нова година какво ще се случи и тогава ако все още не се оправят нещата, не знам и аз на де ще хващам да търся лекар..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ceco_kd » 20 Окт 2019, 17:31

То пък, защото в София са най-добрите лекари, нали? Искаха в Токуда да извадят сливиците на дъщеря ми преди няколко години. В ИСУЛ пък някакъв доста възрастен професор ми каза директно:"Моето момче, ако това е моето дете ще изчакам. Може би ще го надрастне проблема." Еми така и стана. Така, че чудни доктори си имате. За мен лекари си има в Русе, а и от плевенските съм доволен. В София просто разни си те дерат като си им дошъл на краката и се вземат за малки богове явно. Да не му се налага на човек обаче е най-хубавото. Така, че със здраве колеги!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 20 Окт 2019, 20:03

Това със сливиците просто явно е шанс кой доктор при кой преподавател се е паднал. Щото и на мен са искали да ми ги вадят преди 30 години и пак е имало разногласни мнения... още си ги имам за щастите.

Това с лекарите е голям фактор, който никаква заплата не може да го компенсира. Едно по-сложно раждане да трябва да стане в по-малък град (в Бг-то де... по други места където аз съм живял не е така) е трагедия да не говорим за по-сериозни истории.

madafaka_donkele написа:
steeN написа:Кажете какви опции да има в анкетата и ще ги оправя. Според мен това е актуална дилема.
Числата ги взех от темата за имотите... не знам какви да сложа, че да са реални.


Махни числата. То е ясно, че всеки би предпочел висока заплата в малък град. Въпроса е кой е готов на по-ниска заплата в малък град. Аз все още не съм, но след пенсия например бих се забил във Варна например...или Русе...или Бургас...Велико Търново, избора е голям.


Именно. Аз смятам, че никой не би отишъл за осезаемо по-малка заплата в по-малък град. Напротив, трябва да е близо до същата, защото има много минуси.
Аз съм работил година и половина от разстояние и можех да съм практически където си искам.... е ми в крайна сметка, 3/4 от времето бях в София.

След пенсия аз в Бургас или околоните курорти съм аз. План Б - Благоевград. Да сме живи и здрави както се казва пък...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от KUM4o » 20 Окт 2019, 20:38

drago_pavlov написа:
Chapai написа:Трябва ми една стая и пейка в парка но с правилният човек ( с нея съм вече 35 години ). Местото е без значение.

И като се събуди децата те дърпат за крачола изпод пейката в парка...

KUM4o написа:Аз винаги бих избрал прованса. С жената си докарваме около 3к до 4к зависи от месеца. Живеем в Мездра...

Колко семейства в Мездра са с такъв доход?
0.00001%
И какво правим ако единствената фабрика с такива заплати реши да се изнесе от Мездра? Като и двамата работят в нея?
Най-вероятнон се хваща пътя за София и край със селската идилия...

KUM4o написа:Ако искам да ида до София за 55 минути съм на НДК.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това от околовръстното ли като тръгваш?


В Мездра и околията има доста фабрики и в момента се строят 2 големи във Враца. С жената работим на различни места. Жена ми работи в хранителен магазин и взима 1000лв. Много лесно може да се вземе 1000+ стига да можеш да работиш. Тъща ми и тъста ми работят в завода при мен и без квалификация взимат средно около 1.1/1.2. Вчера ходих до експоцентъра час и 10 минути ми отне. Много хора работещи в заводите около мен но с висше образование без затруднения чукат 2.5к. В практикер във Враца съученик му плащат 1.2к. Пари се искарват няма ядове и не е едно мястото на което можеш да ги заработиш. Някок спомена, че в малките градове нямало кино. В нашето кино машината е лазерна последен писък на модата при киномашините. Аудиото е професионално изградено и е божествено. Аптеки има няколко денонощни и няколко денонощни магазина.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 20 Окт 2019, 20:44

steeN написа:След пенсия аз в Бургас или околоните курорти съм аз.

:yes: :yes: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 20:47

Хвърли ме в тъч с тия заплати. Аз дори в Пловдив и Варна не съм чувал по заводите да дават с лекота 2500 на хора с образование(не броя ръководен състав), какво говорим за Мездра.
Излиза, че ако е вярно там си е повече от добре. За каква длъжност се взимат 2-3к на месец в Мезда? Да не се окаже, че си началник?
Не, че в София няма такива заплати, ама за 3к се иска освен висше и по 2 езика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от 3186 » 20 Окт 2019, 21:44

Не че омаловажавам заплати от 1 - 1,2 - 1,5к, но животът последните години толкова е поскъпнал, че компенсира това увеличение, а именно покупателната способност е мерилото за стандарт. Дори и в провинцията, ако човек не разполага с жилище ще трябва да се стиска в някои ситуации.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 20 Окт 2019, 22:34

Нашите ако четат темите тука ще се хванат за главата. Сумарно заплатите им не надвишават 1к, или са съвсем малко отгоре. Аз с 1.5к лично ще бъда перфе към момента.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от KUM4o » 20 Окт 2019, 22:58

.
Последна промяна KUM4o на 21 Окт 2019, 10:43, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 9:28

Така зададено ако си си "изградил" живота в по-малък град е различно. На мен идеята ми беше по-скоро ако си вече в София, имаш добра работа и тогава да тръгнеш да се местиш някъде другаде.
И тези, които живеят с родителите си... сори ама не е честно :lol: Затова написах "да нямаш имот".

По-скоро дилемата е ако сте извън София и имате възможност за 2х + по-голяма заплата там бихте ли се преместили и обратното... за каква част от заплатата си бихте се преместили от София в друг град (ама не Бистрица и такива... моля по-сериозно).
Последна промяна steeN на 21 Окт 2019, 9:34, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 21 Окт 2019, 9:33

На брега на морето и в радиус от поне 500м не ща да има никой.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook