Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Окт 2019, 19:32

Тъкмо гледах цените на двустайните там, струват ми се сравнително ниски :shock:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Stoqnov_1979 » 19 Окт 2019, 19:34

Да се запишем и тук :mhihi:
В Русе бих отишъл да живея само заради една мацка,иначе не :mhihi: . И в София съм живял,пак заради жена. Не е моето място. Сега съм си в дълбоката провинция,в малко населено място,селце. Спокойствие. 3 големи града са ми на по 50 км от мен-30-40 мин път,а морето ми е на час. :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alx » 19 Окт 2019, 19:55

drifty написа:С 1500-2000лв в Търново или околността. Няма го горе, така че не гласувах.


Ето това щях да напиша. Търново ми е любим град и бих живял в околията му.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 19 Окт 2019, 20:07

Ако трябва да конкретизирам около В. Търново - с. Арбанаси. Има нещо, което адски много ме е привлича там. Та затова и всяка седмица почти се качвам горе и наблюдавам града вечер.

Иначе, на колегата цените на двустайни му се виждат ниски, на мен ми се виждат прекалено високи :D. Преди няколко години имаше двустайни на по 40к.. /лева/. Сега един колега си купи 58кв за 105к. Аз по-скоро се оглеждам за някой по-закътан мост, под който да се нанеса :D.

А градът според мен последната година много се оживи. Освен това до колкото четох е единствената област в страната, с естествен прираст на населението. Появиха се и някои ИТ компании, където спориха в предишната тема. Имам познати с доходи от порядъка на 2500лв чисти, което за града, че и за страната си е повече от перфектно. Според мен тепърва ще се развиват туризма, Ит сектора, както и промишлеността. Строителството кипи с пълна сила, това не знам до кога ще е. Сега пуснаха нова 4 лентова отсечка, която да улесни трафика от два квартала към останалата част от града. Бас държа, че до година там ще изникнат или блокове или магазини/сервизи и други подобни. А и понеже си търся работа и ежедневно разглеждам джобса - има доста разнообразие от предлагани длъжности, стига да имаш някакви умения, които естествено на мен ми липсват с това икономическо образовение, дето за къв чеп го завърших и аз не знам вече :D

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... xawh7&f1=1
Иначе и къща в околията съм си харесал, ама курец - нема лев.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Chapai » 19 Окт 2019, 20:21

Трябва ми една стая и пейка в парка но с правилният човек ( с нея съм вече 35 години ). Местото е без значение.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 19 Окт 2019, 20:56

drifty написа:Иначе и къща в околията съм си харесал, ама курец - нема лев.

И аз така. Харесал съм ама кеш нЕма :mhihi:
Не пускам линк, че много ще стане :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 19 Окт 2019, 22:50

Кажете какви опции да има в анкетата и ще ги оправя. Според мен това е актуална дилема.
Числата ги взех от темата за имотите... не знам какви да сложа, че да са реални.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Къде бихте живяли?

Мнение от 3186 » 19 Окт 2019, 22:58

N.Mihaylovski написа:Коригирай цифрите, в София само програмисти на високо ниво взимат 5000 лв,
Заплатите в София са около 1000-1500 лв


Нещата вече не са точно така, един вече бивш колега стана TL на ново място за 6500, а още му оправяме бакиите с некадърния му код :mihihi

Иначе аз бих живял в Бургас, ако мога да поддържам сегашния си стандарт там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Pisobella » 20 Окт 2019, 1:29

streetracing12 написа:
N.Mihaylovski написа:Коригирай цифрите, в София само програмисти на високо ниво взимат 5000 лв,
Заплатите в София са около 1000-1500 лв



Заплатите в София 1000-1500лв?


Как се живее с тази заплата кое по-напред? бензин,сметки,храна,кино,дискотеки,дрехи.....

Заплатите в София са 2000лв разбира се за хора който са учили и тн.


Мда, тия дет сме учили .... Такива са заплатите. И да не отваряме темата за квалифицирания труд и къде колко се плаща. Щото много хора са учили кво ли не, ама и 1000лв не взимат ;)

По темата - София още не ми е писнала, ама изобщо :) Имах желание едно време и за други градове, като Варна и Велико Търново, ама така и не се осъществиха. Ама и вече нямам такива мераци :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от KUM4o » 20 Окт 2019, 7:23

Аз винаги бих избрал прованса. С жената си докарваме около 3к до 4к зависи от месеца. Живеем в Мездра така популярният северозапад. Купихме си апартамент, а преди 5 месеца и къща в съседно село само на 3км от нас. Апартамента е 100м2 слънчев с таванска над кухнята и голямо мазе. Къщата басейнче, райграсче, верандичка. Детето живее спокойно, караме колелета, играем и се наслаждаваме на спокойствието. Не се притесняваме за колите ще ги разбият ли, дали ще ни разбият апартамента. Не се притесняваме да се разхождаме вечер до късно по градската алея. Живеем спокойни и се радваме на младостта. Ако искам нещо да си купя 95% от нещата ги има във Враца на 11км от мен. Имаме кино с лазерна киномашина и всяка кинопремиера е веднага и при нас. Всяка седмица 2 филма минимум ка кино, месечно по един театър. Ако искам да ида до София за 55 минути съм на НДК. Има хора харесващи лудницата, аз спокойствието в Мездра не си го разменям за големия град.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drifty » 20 Окт 2019, 8:26

KUM4o написа:Аз винаги бих избрал прованса. Има хора харесващи лудницата, аз спокойствието в Мездра не си го разменям за големия град.


Това си е направо американската мечта в България. Леко завиждам :Д. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 8:58

Така е, ама 3-4к на семейство в Мезда е като да се каже 8-10к в София, а това не често сещано и на двете места.

Иначе съм сигурен, че всеки би си седял в малкия град, ако може да изкарва пари, които да му стигат, както е в случая на колегата. Много малко биха се вдигнали на друго място и това е видно от начина на живот в Западна Европа. Защо там не бягат в големия град всички?

Обаче реалността у нас е друга и за това всеки иска в по-голям град, че и в други държави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 20 Окт 2019, 9:29

Аз с удоволствие бих живял в Пловдив или близките му села. Бургас също ми харесва. Велико Търново е страхотен град.

Преди 12-15 години София беше 1-1,2 милиона. Вече е 2 милиона. В момента София е с размерите на 10-те най-големи града след нея. София е по-голяма от Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора и Благоевград взети заедно. 5 години съм живял в София - не ми харесва като град. Прекалено много хора, ужасен трафик - губиш часове от живота си в градско пътуване. Това време си го взимаш от близките, семейството и съня. Няма къде да се разходиш буквално. Хубавите места са извън София. Обаче... идва момента със заплащане, развитие и условия на работа. Последните няколко години смених няколко работни места в големи компании. В Пловдив - подигравка. В София на същата позиция в същата компания - повече пари, по-малко часове работа. Ако ще се работи като общ работник или касиер в Лидл - в малкия град е по-добре. Но за квалифициран труд, изискващ образование и чужди езици - в София нещата придобиват финансово доста по-големи разлики в заплащането. Ако в малкия град си достатъчно кадърен, за да докараш доходи над 1,5к - в София си подминал 2,5к. В Пловдив в една от ИТ фирмите осигуряват на 700лв - другото в пликче. Какво да говорим ?

Както е зададена темата - избора ми е София. С 3к в Пловдив си ударил тавана на тавана :mhihi: , а в София с 5к си много далече от тавана.

Ще дам и пример по темата. В Пловдив излизам на квартира с приятелката. 400лв наем + 150лв сметки. В София аналогичното ще е 600лв наем + 200лв сметки. За колата ще имам още поне 100лв месечно разходи, заради по-големите разстояния (макар че в София, ако ти е удобно метрото до работа - може и без кола. В Пловдив абсурд без кола). Значи дотук станаха едни 350лв разходи отгоре. Като прибавим сервизи, заведения и т.н. малко нагоре като стандарт (5 години съм живял в София, знам перфектно каква е разликата и колко точно е) с едни 500лв отгоре месечно се е покрила разликата в стандарта. Това обаче обикновено лесно се покрива само от заплатата на единия човек. А вторият човек ? А в бъдеще ? Защото в Пловдив повишение в заплатата обикновено е 100-150лв, което в София се приема за подигравка. Тази картинка е за цялата страна и това е причината да се избира София за живот. А не защото в София е много `убаво. Защото на касата в Кауфланд не те питат откъде си и на софийска или на плевенска заплата си. В малкият град хората масово са осигурени с имот (не плащат за наеми и ипотеки) и това ги задържа. Ако "софиянци" не се прибират уикендите да си харчат парите по родните места, доста от малките бизнеси също ще фалират. Уикенда в Капана в Пловдив е пълно със "софиянци" примерно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 9:34

Само не разбрах, защо за сметки в София се написа по-голяма сума спрямо Пловдив???
От моя опит във Варна плащах почти х2 за сметки спрямо София. Само в София има толкова много блокове на ТЕЦ и това се усеща в сметките сериозно надолу.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Окт 2019, 9:34

steeN написа:Кажете какви опции да има в анкетата и ще ги оправя. Според мен това е актуална дилема.
Числата ги взех от темата за имотите... не знам какви да сложа, че да са реални.


Махни числата. То е ясно, че всеки би предпочел висока заплата в малък град. Въпроса е кой е готов на по-ниска заплата в малък град. Аз все още не съм, но след пенсия например бих се забил във Варна например...или Русе...или Бургас...Велико Търново, избора е голям.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], carmanf1

Последни теми
Facebook