Какво хубаво нещо ви се случи днес?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от BMW_POWER » 13 Окт 2019, 5:58

Чета форума и много рядко се вижда нещо хубаво. Обрали, счупили, засякли, .... поне на тези, които са по-често тук им е ясно какво пиша. Не става въпрос за хвалене, просто споделете какво хубаво ви се случи днес.

Аз веднага ще дам пример. Онзи ден на няколко пъти трябваше да сменям колата. Причината е, че работим с две различни фирми и компютрите в колите са с различен софтуер. Та в един момент оставих двата телефона и очилата върху колата и ... потеглих. Лампата ми "светна" след няма и пет минути. Направих обратен завой и чух как нещо изтропа. Спрях и видях единия телефон върху покрива на колата. Взех го и бързо набрах другия. Звъни, ама никой не вдига. Газ обратно, гледам в първата кола, няма нищо. Звъня, никакъв отговор. Лошото е, че имам няколко десетки номера, които нямам записани на друго място. Газ обратно и се моля на всички Богове, да успея да го намеря. Стигам до светофара, където направих обратен завой и го виждам в средата на кръстовището. Пада се ето тук

https://www.google.ca/maps/@45.4218384, ... 384!8i8192

Беше малко в ляво от Тойотата на снимката. Здрав и непокътнат. Камък се стовари от плещите ми... До тук добре. В края на деня отварям кутията с очилата - празна. Сетих се какво е станало и просто минах пеш. Намерих ги на шосето. Бяха смачкани до неузаваемост. Видях се как олеквам с $200. Вчера минах през оптиката, за да си поръчам нови. Там мацето ме позна. Правих два чифта в края на юли. Показах и снимка, какво е останало и и показах рецептата, за да си поръчам нови. Имам цайси за нормално вибдане и други за четене. Старост нерадост ... Та тия за четене отекоха. Понеже не губя очила за първи път, затова не си и правя комбинирани. Та мацето мо погледна с една дяволита усмивка и каза.

"Вие сте щастлив, защото имате най-добрата застраховка. Донесете каквото е останало от тях и ние ще ви направим други безплатно. Същата рамка и съшите стъкла. Застраховката не покрива само изгубване и надраскване".

Онемях :shock: Целият ден беше много дълъг и беше безкрайно мяткане от единия полюс до другия. Поне завърши както трябва.


Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.09.2019

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от venelin11111 » 13 Окт 2019, 6:47

Тази сутрин докато си пиех кафето прочетох в електронно издание за един бележит българин . И съм щастлив от факта , че е имало и има такива хора:


Българският Рокфелер, който дари половината си богатство на бедните.

Изображение

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/balgar ... na-bednite




Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от barty » 13 Окт 2019, 8:12

Заведох семейството на обяд в хубав ресторант, страхотна скара, слънчево време, други деца с които моите играха...
Имах среща с GM на много голяма фирма, мой клиент и срещата мина много позитивно пък да видим.
Гледам позитивно на живота, радват ме хубавите моменти, усмихвам се... А лошите гледам да ги забравям бързо.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от ka4i » 13 Окт 2019, 17:12

Бях на работа. Снимам реалити формата Фермата. Имаме 5 дни до финала и е лежерно. Супер яко време, готино място - тихо и спокойно и като цяло работата ми, която работа от вече 15 годни ме прави супер щастлив!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от Borymeckata » 13 Окт 2019, 20:37

Оня ден (в събота) бяхме на селската си къща и времето беше ПРЕКРАСНО - слънце, топло (но без да е жега), тихо, ясно небе, все още много зеленина и без комари. Аз рязах един дуд и минах без инциденти. Накрая триона се прецака и изкарах остатъка от уикенда на люлката с бира в ръка - наслаждавах се на всяка минута, гледах папагалчетата, имах време да помисля за доста неща и си починах чудесно. С други думи - готов съм за следващата работна седмица (всичките ми шефове заминаха на някаква среща и очаквам да мине по-спокойно).
Последна промяна Borymeckata на 14 Окт 2019, 7:29, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от theraven_nz » 13 Окт 2019, 23:07

Евала тема!

Този уикенд с жената пътувахме до Пазарджик и Нова Загора да видим родителите, чакаме бебе, чакат го едва ли не повече и те :) С бащата разбъркахме и насипахме джибрето за казана в бидончета, удобни за носене. Записахме час. Обратно на път за София се отбихме в Пловдив, разходихме се, хапнахме. Прибрахме се по живо по здраво, въпреки олигофрените по магистралата. Чакам да захладнее трайно да заредя клетката за сушени мръвки (+Боримечката да отвори трансферния прозорец за пушена сланинка :) че миналогодишните 2 кила свършиха за норматив)

P.S. Жал ми е за всички нерваци и киселяци, не към даден момент, а като цяло като отношение към живота. Колко много хубави емоции изпускат, повтарям се, жал ми е... Не е важно колко бързо ще стигнеш до дадено място, важно е тези, които са ти важни, да те чакат там. Хора, моля Ви...
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от toncho83 » 14 Окт 2019, 10:58

Намерих си гараж под-наем. В квартала, където живея няма в близост и да ми е удобно, затова пък излезна обява за гараж в центъра до работата ми. Хич не се и чудих..Събирам си колата и мотора, че остава място.Няма такъв хамбар :lalala: :lalala: :lalala: .Единствения минус е, че няма ток. Има инсталация ама били откачили кабела от коперацията от където взимал ток. Аз като един мнителен наемател проследих кабела и видях, че е закачен. Сложих си крушка и вътре ден. Имам си и контакт :bowdown: .Уведомих наемодателят.Казах му , че ще сложа един контролен електромер да не мрънне някой и той-ОК. Та зимата мотора ще става на болчета и гайки, ще се полира, ще се бърши, подменя, рециклира...както си му е редът :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от Borymeckata » 17 Окт 2019, 13:12

Вчера след работа пих две бири и ме обзе трудов ентусиазъм... Накратко - от два строшени телефона успях да сглобя един:
Изображение

Изображение

Изображение

Телефоните бяха различни и се валяха на части в една кутия, но успях да ги компилирам. Не съм вярвал, че и с такава работа ще се занимавам, обаче - факт... :dunno: :dunno:
Остави, че сглобих нещо, но и въпросният Франкенщайн работи!
Изображение

Остави, че работи, ами е и водоустойчив!?!
Изображение

Изображение

Е как да не си доволен? :bchug: :bchug:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от Pisobella » 20 Окт 2019, 1:35

Понаспах се.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от Venelin1111 » 20 Окт 2019, 1:39

Тази вечер в работата разкрих един човек който имаше претенцията да е ми е близък , че злослови зад гърба ми. По-хубаво от това , здраве. Има една приказка:
Господи пази ме от приятели от враговете си сам ще се пазя.... Нямате си на идея колко е вярно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от alx » 21 Окт 2019, 0:21

От две седмици гоня едно случайно незапалване на един цилиндър на един двигател. Мислех, че е електрически проблема.... изприщих се да ровя по запалването, сместа, тсблиците за гориво в Еку-то... Днеска му закачих един манометър и се оказа че няма компресия- свалих капака на клапаните- строшена пружина. Ама много подло- нито трака нито нищо... После се сетих че почна да дава проблеми след го врътнах до 9000 оборота... 8 литра мотор. Тъпанар. Сега ще му сложа по- яки пружини и ... пак ще го врътна :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от c04 » 21 Окт 2019, 11:02

alx написа:От две седмици гоня едно случайно незапалване на един цилиндър на един двигател. Мислех, че е електрически проблема.... изприщих се да ровя по запалването, сместа, тсблиците за гориво в Еку-то... Днеска му закачих един манометър и се оказа че няма компресия- свалих капака на клапаните- строшена пружина. Ама много подло- нито трака нито нищо... После се сетих че почна да дава проблеми след го врътнах до 9000 оборота... 8 литра мотор. Тъпанар. Сега ще му сложа по- яки пружини и ... пак ще го врътна :ok:

К`во това возило :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 20:49

v10 от едни коли дето вече не ги произвеждат :ok: ?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от alx » 22 Окт 2019, 3:39

steeN написа:v10 от едни коли дето вече не ги произвеждат :ok: ?


Не. Мъча един в8 двигател за ... мотоциклет. Беше 9.2 литра строукър (540 кубически инча) но беше със 6500-7000 червена линия, но реших, че повече обороти са по- важни от повече торк щото ми свършваха предавките (само две са- 1:1 първа и 0.5 втора) и за това сложих по- плитък колянов вал и ... нещо не мога да го наглася. Ама... поне знам, че сега пружините на клапаните са ми текущото препятствие. Цяла зима е пред мен. Имам време.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво хубаво нещо ви се случи днес?

Мнение от drifty » 26 Окт 2019, 0:35

След почти 3 седмици в бокса, най-накрая покарах 39ката тази вечер и за сега течът на антифриз изглежда е спрял. :driving: Друго си е да съм си отново мобилен, а и винаги е голям кеф, когато откриеш и оправиш сам някакъв проблем по машината. Едно тъпо уплътнение ми губеше по 300-400мл антифриз за 15тина км..

Благодарности на laviatan за съветите :bchug:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook