Палатки, каравани, RV-та ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2019, 2:53

Понеже моят приятел alx ме пусна по пързалката в друга тема, та реших да не спорим, а направо за започнем нова. Спал съм в палатка от осем платнища (бризент с размер 2х2к всяко) в подножието на връх Вола и ме е валял дъжд. Бяхме сухи на сутринта. Това лято спах и в RV

Изображение

(снимката е примерна)

и да ви кажа, съвсем друго усещане е. На брега на Океана, навлечен дебело (отзад е пустиня, отпред Пасифика е с температура 16-18С август месец) и само хвърляш мръвките на жарта. Та въпросът не е да се хваля, а който има опит да вземе да сподели. Кое, какво, кое и как. При мен проблемът не е в купуването, а в съхранението на каравана. Нямам къде. А да се набутвам 11 месеца рент, за да я ползвам един, не ми се връзва.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от K_Ilkov » 08 Окт 2019, 7:23

Интересна тема, лъха на пенсиониране :mhihi:

Страшен фен съм :yes: макар никога да не съм бил къмпингар. Всяко лято точа лиги в Гърция и после ми минава.

Ти сам си го казал - въпроса е колко се ползва. Ако е един месец (аз и толкова не мога) няма смисъл.
Кемперите са начин на живот, нито имат икономически смисъл нито са комфортни, нито практични и удобни за пътуване.
Просто трябва да искаш да пътуваш точно по този начин.

За мен за да имаш кемпер задължително трябва да имаш къде да го държиш ... иначе става ептем филм.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от Borymeckata » 08 Окт 2019, 7:33

Знам точно кой ще се включи активно и ще сподели личен опит... :mhihi: :mhihi:

Аз място за дългосрочно паркиране имам, но пък не съм фен на такъв тип пътуване и живот - като строител предпочитам недвижимите... Един приятел си купи място (двор на Крушов баир, ако на някого му говори нещо...) и си закара там една караванка. Разглеждал съм я и бях впечатлен как е помислено за всичко, колко рационално е използван обема и колко практично и функционално е направена. Ще следя темата...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от K_Ilkov » 08 Окт 2019, 7:51

Borymeckata написа:Знам точно кой ще се включи активно и ще сподели личен опит... :mhihi: :mhihi:

И аз :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от 3186 » 08 Окт 2019, 8:06

А какви екстри/особености/параметри е добре да има една каравана? Не говоря за удобствата като климатик/печка а по-скоро за антивибрационен теглич, просвет(ако има различни), междуосие и т.н
Питам като пълен лаик, който има желание да вземе нещо дърто за "проект" :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от mi6obmw » 08 Окт 2019, 10:55

Аз съм с това вече доста години. За деца е супер, пък и не само. Избора е много субективен. Ако вече имаш идея къде ще я(го) държиш, трябва да помислиш къде ще ходиш( само по асфалт или не), за колко човека ще е, какъв евентуално ще е бюджета. Климатика за каравана си е екстра( за мен не е важен- трябва си доста ток) . Хубаво е да е по- новичка, но и стара да е ,е важно да е запазена. За мен задължително да има форселт(тента) , мъкар че може и да се закупи допълнително.И много други. Готов съм да помагам с още съвети, но темата е доста обширна.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2019, 12:00

Аз бях на косъм от покупка ама кофти се развиха нещата :mhihi: А имам и къде да я държа.

Колко струва тоя рейс в Канада?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от Pisobella » 08 Окт 2019, 12:06

Аз съм по палатките. Даже сме правили всяко лято по един месец на морето, първа линия на пясъка ... целият катун. Кеф <3
Ама напоследък много въздишам по бусче :) или джипка с палатка ... все хубави работи. И са по-компактни и по-лесни за стигане докъдето искаш. Тва с караваната е много хамалогия и занимавка, трябва да я мислиш и е по-сложно и откъм паркиране и стигане.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от madafaka_donkele » 08 Окт 2019, 14:02

bum_bum написа:Колко струва тоя рейс в Канада?


Motorhome се водят тези рейсове. Има и евтини, ама това от снимката прилича на Fleetwood Discovery и почват от 150к доларес :mhihi:
Иначе докато бях на бригада в щатско преди много години съм спал във 5th wheel каравани и стандартни неподвижни фургони в конфигурация. Супер са си. Много ми допада, като идея, но нямаме почти никакви trailer park/trailer ground или както там се водеха - да си паркираш RV-то и да плащаш режийни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от hell's angel » 08 Окт 2019, 15:01

Аз навремето, даже, един бежов Икарус 211- ка (ифови моторетки имаше много) си бях харесал, с тая цел, ама нещо ми минаха мераците преди да се заиграя :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от dankata » 08 Окт 2019, 15:17

Като порасна и заделя достатъчно от закуски, ще си взема T5 California, лодчицата отзад и :driving:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от K_Ilkov » 08 Окт 2019, 15:43

dankata написа:Като порасна и заделя достатъчно от закуски, ще си взема T5 California, лодчицата отзад и

И аз така, ама 30ката отзад :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от mangini » 08 Окт 2019, 16:40

Случайно попаднах на ето това:
https://earthroamer.com/
Само камина му липсва вътре... :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от c04 » 08 Окт 2019, 16:44

Струват ми се интересни кемперите на мен :conf:
Изображение
Ето това признавам аз за RV /кемпер/ :ok:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Палатки, каравани, RV-та ...

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2019, 18:15

bum_bum написа:Колко струва тоя рейс в Канада?


Пенсионер е колегата Илков :mhihi:
Цените на втората употреба (В доста трагичен вид) за почват от около 8-10К. Таван не съм срещал.
В това, в което спах си има всичко. Две батерии от голф количка и слънчеви колектори на покрива. Печка, хладилник (огромен при това), микровълнова, баня, тоалетна, малък бензинов агрегат, нацепени дърва за ббк-юто (смешно, ама намерете дърва в прерията или пустинята).... Много канадци живеят по шест месеца зимата в такива на юг. Не смея да си помисля какъв процент от американците нямат друг покрив... В ЛА е страшно. Ама това е друга тема.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook