Дарявате ли кръв?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дарявате ли кръв?

Да
19
46%
Не
22
54%
 
Общо гласове : 41
ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Сондьора » 04 Окт 2019, 9:19

Не, дарявал съм в казармата и ми се разгони фамилията. 24ч спах непробудно. Така, че то тва не е за всеки. Ся ако ще е нещо на живот и смърт, ок, иначе не.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.05.2015
Пол: Мъж

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от urukhai » 04 Окт 2019, 9:22

Аз давам всяка година, по няколко пъти. Последно дарих преди две седмици. При мен няма проблеми с прилошаване, припадъци и т.н. Винаги е било е за близки и познати, с изключение на 2 пъти в казармата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от streetz » 04 Окт 2019, 9:22

toncho83 написа:Не! Перфектния донор съм ама припадам. Много ми харесват вените сестрите ама като изкарат иглата (като ми взимат кръв) и ме няма (буквално)...Всяка година на профилактичните прегледи си казвам, че няма да припадна и припадам :banghead: Предупреждавам ги, че ми прилошава веднага след като ми вземат кръвта да знаят....И накрая все отнасям шамарите (да се свестя) ама не помня :mhihi: :mhihi: :mhihi: Все не успявам да го контролирам това нещо.

Същото и при мен, само че не е било винаги така, а от около 7-8 години. Преди това нямах проблеми с взимане на кръв за изследвания. Но веднъж тъкмо приключи сестрата, поседнах за 1 минута и като станах да си ходя следващото, което помня е как ми биеха шамари да се свестя. Оттогава всеки път като тръгна да си ходя след бодене за кръв ми прилошава, никога преди това ... обяснявам си го с адреналина, че ме държи по време на самото взимане на кръв. А реално не съм гнуслив или да ме е страх от кървища, даже присъствах на секциото на жената и гледах как се стича кръвта ѝ по пода и как лекарите газят в нея, плаценти, чудеса :) Обаче боднат ли ме мене за една нищо и никаква епруветка кръв и съм на косъм да рестартирам :D
Може би ако е за близък и на живот и смърт ще се прежаля, но така доброволно не бих, макар и да знам, че е за добро.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от steeN » 04 Окт 2019, 11:17

Jordana написа:А тия поверия че било полезно за организма кръводаряването е просто нелепо , ако има такъв ефект кръводаряването всеки ще има чурка на единия крак да си припиква кръвчица периодично щото е полезно . Както виждаме природата не ни е надарила с такава полезна джаджа така ни остава варианта че загубата на кръв е вредно състояние за организма . Предизвиква отслабване на имунната система , дефицит на желязо и други неприятни моменти от такъв стрес .


В същност, това е една от основните причини жените да живеят по-дълго и да страдат по-малко от болести на сърцето. Дефицит на желязо един мъж много трудно може да има в по-напреднала възраст, ако не е вегетарианец.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Jordana » 04 Окт 2019, 13:16

Кръводаряването и кръвопускането като метод на лечение са съвсем различни неща и не виждам какво общо имат .
Аз съм давал един път в казармата , после два дена не се чувствах добре изобщо . От 115 човека рота , двама припаднаха при излизане от медицинския пункт след като дариха . Може би 5-6 човека ги върнаха , поради какви причини нямам спомен вече . Явно си е индивидуално в някаква степен щото имаше хора които изобщо не им се отрази . Основния мотив на повечето беше отпуската и шоколада кума лиса :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Дарявате ли кръв?

Мнение от Venelin1111 » 04 Окт 2019, 13:27

Хора , истината е , че ако е на живот и смърт всеки дава...няма начин да не даде човек. Кой припада , кой го е страх от игла , кой както и да е...дава. Аз съм го изпитал и знам , че за близък ,човек е готов на всичко. Та камо ли да дари кръв. А щом може за близък защо да не дари ей така ????


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от alx » 04 Окт 2019, 15:40

много хора при вида на (повечко) кръв побеляват и трябва да поседнат или да полегнат или просто си дърпат шалтера дори както са прави. други са така само при вида на собствена кръв. това е съвсем нормално...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Chapai » 04 Окт 2019, 18:24

Дарявал съм 5-6 пъти. В казармата втората година дадох кръв два пъти веднага едно след друго - вземаха от различните ръце в различни помещения - нямах проблем, но младоците щяха да изпопадат. Вече бих дал само за конкретен случай защото в тази българия нищо не ми харесва.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Venelin1111 » 04 Окт 2019, 18:40

Chapai написа:Вече бих дал само за конкретен случай защото в тази българия нищо не ми харесва.

Що си написал името на родината си с малка буква? Техническа грешка или?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Pisobella » 08 Окт 2019, 23:07

Не, щото нямам нужните килограми, че да дарявам :mhihi: Върнаха ме в гимназията и не съм се пробвала от тогава, ама няма и смисъл.
Иначе и на мен ми прилошава по принцип от такива неща.

Ама ако можете - дарявайте.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Моджо » 09 Окт 2019, 8:03

Почвам да се замислям за ползите от казармата. При вида на малко кръв кат гледам на бая народ им прилошава :))) Хем се шегувам, хем не много. Да не се приема лично, статистика е просто.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от ka4i » 09 Окт 2019, 8:46

Отговорих с ДА, но с уточнението че го правя, ако се наложи за някой близък. Иначе ей така профилактично - не. А и съм бая татуиран и имаше един период, в които и да исках, не можеше да давам.
Последна промяна ka4i на 14 Окт 2019, 17:47, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от dankata » 09 Окт 2019, 8:53

Пернишките лекари не бяха ли доказали, че кръв се взима (дарява) най-лесно от носа? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от terorero » 10 Окт 2019, 9:54

Давам кръв поне 2 пъти годишно, не се чувствам зле след това, даже напротив... Обаче съм забелязал нещо странно - когато ми взимат малко кръв за изследване ми призлява много, направо пред припадък.
В същото време, когато дарявам никога не ми е ставало лошо...
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от BMW_POWER » 14 Окт 2019, 2:42

Не дарявам, откакто последния път искаха да ме арестуват. Влизам вътре и с най-ведър вид казвам, че искам да даря кръв. А ония като се наостриха и като започнаха с въпроси?
- Каква е тая кръв?
- Откъде я взе?
- Защо я носиш в кофа ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook