Дарявате ли кръв?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дарявате ли кръв?

Да
19
46%
Не
22
54%
 
Общо гласове : 41
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Дарявате ли кръв?

Мнение от Моджо » 02 Окт 2019, 17:11

Понеже дарих два пъти тази година и като гледам все е по повод тия дето даряват реших да пусна анкетата/темата.
Нещото го няма в магазина, не расте по дърветата..ако потрябва няма откъде да се вземе ако не дадем ?
Хайде първия ми път беше с повод, ама втория беше просто така.
Не боли, не отнема кой знае колко време..дават отпуска, дават ядене :))
Та:
Ако да - защо?
Ако не - пак защо ?

Защо да не се организираме да ходим в месеца по 15-на човека да даваме.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от alx » 02 Окт 2019, 17:35

отговорих с "не".

по три причини- първата е, че могат да ме заразят. те винаги могат, ама хайде да им дам един повод по-малко. втората е, че кръвта се възстановява като количество бързо, но като качество отнема много по-дълго. и третата причина е заради принципа- те ми взимат нещо безплатно, ама като трябва да ми прелеят ми дерат сто кожи за всяка банка кръв.

също не съм и донор. едно, че на моята възраст вече не съм им интересен (предполагам :), две, че от това което знам ако си регистриран донор отношението при един сакатлък към тебе е ... друго- шанса ти да живееш е.. .по-малък- така да го кажеме.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от gromovich » 02 Окт 2019, 17:38

Аз съм кръводарявал 14-15 пъти, като в началото почнах заради отпуската в казармата, след това ако някой имаше нужда, а понякога и без причина. Сега вече не мога да кръводарявам, понеже съм носител на т. нар. австралийски антиген или с две думи оказа се, че някога съм боледувал от Хепатит Б. Иначе съм за с двете ръце, даже за мъжете е препоръчително, за да се обновява кръвта (при жените има естествена кръвозагуба всеки месец).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Venelin1111 » 02 Окт 2019, 17:58

4-5 пъти. Когато има нужда как да съм безучастен ?


Sent from my iPhoneХ using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Z3Ro* » 02 Окт 2019, 18:09

И аз съм давал 4-5 пъти, като винаги е било във връзка с възникнала конкретна нужда... Така безцелно да дам съм по-скоро против, понеже това си е един доста сериозен бизнес, а не ми се ще да го поддържам и някой тарикат с банка да вади парата, а да помага избирателно. Ако беше безплатно за нуждаещи се, бих давал, но така по-скоро не...Инак има ли нужда съм винаги готов да дам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Дарявате ли кръв?

Мнение от Venelin1111 » 02 Окт 2019, 18:18

Хора , в центровете по кръводаряване бизнес няма, циганите които се въртят там в близост искат по 400 кв за банка кръв. Полицията защо не подгони тая циганска сган НЕ ЗНАЯ.


Sent from my iPhoneХ using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Пинтев » 02 Окт 2019, 18:49

Дарявам.Два пъти за познати,останалите безвъзмезно.Аз съм на принципа че е хубаво ако мога да помогна,и е вярно че веднъж в годината е полезно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от sedd » 02 Окт 2019, 20:25

Не съм дарявал досега. Прилошава ми само като си помисля за кръв, даже докато чета за кръв и пак ми става лошо. Но бих дарил ако се наложи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от TNT » 02 Окт 2019, 20:33

Като цяло на изследвания винаги съм бил най-здравия човек на света, по-здрав донор от мен не могат да намерят. Ама също така и вечно нещо ми има - все съм болен :lol: Също така съм от хората, на които им става много лошо от взимане на кръв - 50/50 ми става лошо от 1-2 спринцовки за изследвания. 400-500мл буквално съм припаднал. Баща ми е анестезиолог и също казва, че ще съм припаднал доста преди това :mhihi: Казал ми е, ако не е спешно за някой НАИСТИНА БЛИЗЪК, да не се правя на мъж. Факт е обаче, че има хора , които след 500мл кръв си стават спокойно, тръгват си и нищо им няма. И това не е толкова до телесложение, колкото до организъм и генетично заложено.

Гласувах с НЕ, никога не съм давал. Досега, за радост, не се е налагало за някой наистина близък да дарявам. Ако се наложи - ще дам. 0+ съм :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от horhef » 02 Окт 2019, 21:28

От 2005 до сега над 20 пъти. Ставам си и си отивам на работа и се чуствам перфектно . Само се възползвам да си тръгна час два по рано. :mhihi:
Относно заразявянето - абсолютна глупост, може би в 3-ти страни като Либия. Това са оправдания само. По отношение на "бизнеса" има бизнес заради малкото количество дарена кръв. Ако повече хора даряват няма да искат от близките на пациентите и няма да ги има мангалите които да предлагат. А да се каже за националния център, че там е бизнес вече е голямя глупост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от barabqga » 02 Окт 2019, 21:30

дарявам, 2-3 пъти годишно, случвало се е и 4 пъти за една година. смятам да ги намаля до 2 пъти на година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от drifty » 02 Окт 2019, 22:52

Не съм никога до сега. Също като ТНТ, на изследвания съм перфектен, но истината е, че постоянно страдам от разни проблеми. Явно стресът ми идва нагорно. А и толкова често ме бодат за изследвания, че вече ми идва малко в повече, а ако отида и да дарявам, ептен ще ми се скапят вените. До преди 2-3 седмици бях със много възпалена вена заради проблем с абокат. За сега се въздържам, освен това и с всичките си проблеми и проблемчета, не се считам и за много подходящ донор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от barabqga » 02 Окт 2019, 23:33

до колкото знам и от това с което съм се сблъсквал като проблем е, че в цяла бургаска област има само едно място за даряване на кръв. то е в окръжна болница и леглата да легнеш да ти взета кръвта са 4-5 като работи от 7:30 то 14:30 по спомен. всеки път ходя от 7 и 20 там да чакам да съм пръв преди работа за да мина. добре че скоро направиха нотово помещение та е малко по-пригледно.

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Hito » 03 Окт 2019, 4:58

Преди доста години се наложи да ми преливат на мен, и се оказа, че съм възможно най рядката кръвна група - А2В
Сега дарявам когато има нужда - за да помогна и аз на някой.
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Venelin1111 » 03 Окт 2019, 7:17

Hito , респект. Много хуманно и трезво мислене. Заради такива като теб други с рядка кръвна група живеят. Казвам го защото ми беше дошло до главата не за мен , за майка ми. В работата няколко човека откликнаха , братовчеди , приятели и мангалите бяха прескочени. Обаче ако човек си няма никой тогава 300-400 лева плащаш на мангала и той ще даде за да вземеш “бележка”. Аз също дарявам , но мисля , че е малко. Ще до правя по-често.


Sent from my iPhoneХ using Tapatalk
Няма вече BMW

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook