Смяна на двигател, озаконяване, бракуване, регистриране и т.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Смяна на двигател, озаконяване, бракуване, регистриране и т.

Мнение от ddinobot » 19 Сеп 2019, 15:23

Здравейте, имам много сериозен проблем и се надявам някой от вас да ми помогне! Ситуацията е следната:
Притежавам е30 316i, като в момента в коша има нерегистриран m20b25! Опитвайки се да избегна неприятни ситуации с полицията, целта ми е да го регистрирам и легализирам в купето си. Проблема идва от там че заедно с мотора имам голям и малък талон, както и една от регистрационните табели(пловдивска - колата ми е софийска) на автомобила на който е бил. Мотора е купен 2006-2007 година и от тогава знам само, че собственика на колата е починал. За да регистрирам м20-ката, колата от която е взет трябва да бъде бракувана, но не знам нито кой е сегашният собсвтеник или къде е самото купе на колата, нито каквато и да е друга информация свързана с това. Според вас може ли да се направи нещо по въпроса? :dunno:
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Смяна на двигател, озаконяване, бракуване, регистриране

Мнение от TheDriver » 19 Сеп 2019, 16:01

Легалния път - 1. Намираш наследниците на собственика > 2.Договаряш се с тях да се разберат по между си :mhihi: и един да получи пълномощно да се разпорежда с колата> 3.Бракуват колата чрез документите които ти имаш като обявяват, че ще я съхраняват в частен двор> 4.Правиш договор за покупко-продажба на мотора с пълномощника(за препоръчване при нотариус)> 5. С договора, копие от талоните отиваш на технотест> 6. Преборваш се с чичаците от технотеста и с договра, талона(твоя и този на мотора), и документа от технотеста заминаваш в КАТ да я регистрираш с новия мотор.

Втория начин - 1.Намираш Фирма/Морга която ти дава фактура за закупен мотор от тях с всички необходими реквизити> 2. Следват точки 5 и 6 от първи вариант.


Всяка една стъпка си има условности и е различна за всеки :mhihi: Т.е. някой колега може да ти каже, че е минал с фактура с реквизити Х У З, но при теб да искат да има Б Д. :mhihi:

Готви се за глупости от типа - "Донеси ни документ от БМВ, че този мотор фабрично е монтиран в това купе/модел", което преведено на балкански означава "кихай" :mhihi:
Тъй като доста от нещата са в сивата зона, доста от чиновниците по веригата могат да ги тълкуват съответно ще ги тълкуват в твоя полза ако си плащаш.

В общи линии си намираш "човек" той ти казва какви документи му трябват и къде да платиш, след което си плащаш и на него и нещата се случват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Смяна на двигател, озаконяване, бракуване, регистриране

Мнение от ddinobot » 19 Сеп 2019, 20:31

Втория начин за да работи, номера на двигателя според мен трябва да бъде изтрит, защото сигурно още се води някъде в системата на КАТ.
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 über alles
Мечтае да кара: ЦСЛ ръчка, е28/е12/е24 + с62
Детайли за колата: проект :p

Re: Смяна на двигател, озаконяване, бракуване, регистриране

Мнение от methaman » 19 Сеп 2019, 22:43

Нямаш никакъв шанс да регистрираш двигател с премахнат номер. Дори и 10 фактури да занесеш, няма какво да свърже документа с двигателя (за това са създадени серийните номера...). Не ме питай откъде знам... Аз мисля, че единствения начин е легалния, ако намериш наследниците.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook