Проблем входна врата от дъвро

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Проблем входна врата от дъвро

Мнение от KEVIN-30 » 11 Сеп 2019, 22:25

kopie vrata.png



Колеги , имам проблем с входна врата дървена, която е изложена на слънце и няколко елемента се разсъхнаха като се получиха 1-2мм фуги.Въпросът ми е някой ако е имал подобен проблем с какъв КИТ за дърво си е решил проблема.След като запълня фугите същата врата ще се лакирва, следователно КИТ за дърво или СИЛИКОН трябва да може да полепва по него лак.
P.S. Един познат ми подсказа за лепило Ц-200 примесено с опилки от дърво , да бъдело гъсто като пластелин и да го пресовам във фугите, но се изчаквало 2-3 дни до здраво втвърдяване след което леко се минавало със шкурка за заглаждане.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем входна врата от дъвро

Мнение от zvetiko » 12 Сеп 2019, 7:48

Добра идея ти е дал приятеля- по принцип се прави със смес от прах от цикленето на предмета и лака, с който е обработен, за да се запази цвета. Има и силикони за паркетни фуги с различен цвят- и това е вариант.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Проблем входна врата от дъвро

Мнение от ceko88 » 12 Сеп 2019, 15:43

Колега не съм голям специалист , но на скоро ми се наложи нещо подобно да правия .И най големия проблем беше точно докарването на цвета на детайла .Тъй като при мен фугата беше около 1см използвах цветен кит за дърво с най близкия цвят които намерих .След което пуснах една рака от самия цвят за да ги изравня .
На кратко имаш няколко варианта :
Цветен кит за дърво .
Цветна или бяла смола която може допълнително да се оцвети или да остане прозрачна въпрос на преценка във зависимост от детайла .
Но като гледам при теб трябва да имаш добре подготвена основа за да може като нанесеш лака да не се откроява много понеже той не е много плътен цвят .
Като цяло всичко опира до преценка и майсторлък успех .

п.п Бих ти препоръчал да не използваш никакви силикон .

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook