Въвеждат 8 нови знака по пътищата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от andy » 10 Сеп 2019, 10:22

Don_Diego написа:Къде из Европата има такива знаци?


A42 си го има от много години в Гърция пример

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Venelin1111 » 10 Сеп 2019, 12:01

Borymeckata написа:
Venelin1111 написа:Как ще ни предупредят за ПТП със знак? Преносим ли ще е?

Да, ти ще си го носиш в багажника и като се обърнеш в канавката - веднага отиваш и го слагаш на 150 метра от колата си... :mhihi: :mhihi:
Даже като се замисля - два знака ще трябват...
.

ОК посмяхме се , отговори ми как ще се обозначава със знак ПТП г-н Папагал


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Borymeckata » 10 Сеп 2019, 12:16

Не знам бе, питай автора на проекта...
Защо аз да отговарям за него? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Venko » 10 Сеп 2019, 12:18

В цифра страни в Европа се ползват знаци указващи колони, катастрофи, мъгли, дъжд и т.н.
Знаците се визуализират на светлинни табла и са доста полезни като се замисли човек.

НО ако в България го измислят с един Бай Хуй, който да ходи да поставя/маха знаци от магистралите (и не само) ще е ебати панаира, дами и господа.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Venelin1111 » 10 Сеп 2019, 12:55

Информационни табла е решението и според мен. Добре би било, но да видим как са го решили “умните глави”


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от DLVasilev » 10 Сеп 2019, 19:11

Тъй като навсякъде стават ПТП та би следвало и навсякъде да има перманентни знаци :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Nickelback » 10 Сеп 2019, 19:26

Що се правите на прости? :dunno: Табла ще има тук-там на ключови места, които ще информират със съответния знак колко километра по-нататък има произшествие или "особени" пътни условия. Естествено, че няма да сложат табло в Райчовата ма'ала на Каспичан да алармира дедковците с каруците. Където няма табла ще ходи някой чичка с камионетката, ако е на кеф, и ще носи тия жълтофоновите временни знаци и така. Какво толкова се умува не знам :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от alx » 10 Сеп 2019, 19:56

Nickelback написа:Що се правите на прости? :dunno: Табла ще има тук-там на ключови места, които ще информират със съответния знак колко километра по-нататък има произшествие или "особени" пътни условия. Естествено, че няма да сложат табло в Райчовата ма'ала на Каспичан да алармира дедковците с каруците. Където няма табла ще ходи някой чичка с камионетката, ако е на кеф, и ще носи тия жълтофоновите временни знаци и така. Какво толкова се умува не знам :dunno:


кьор файда като видя знак "ПТП след 24 км"? хайде моля ти се- недомислици... поне не са в разрез с пейзажа за всичко друго
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Nickelback » 10 Сеп 2019, 20:14

alx написа:
Nickelback написа:Що се правите на прости? :dunno: Табла ще има тук-там на ключови места, които ще информират със съответния знак колко километра по-нататък има произшествие или "особени" пътни условия. Естествено, че няма да сложат табло в Райчовата ма'ала на Каспичан да алармира дедковците с каруците. Където няма табла ще ходи някой чичка с камионетката, ако е на кеф, и ще носи тия жълтофоновите временни знаци и така. Какво толкова се умува не знам :dunno:


кьор файда като видя знак "ПТП след 24 км"? хайде моля ти се- недомислици... поне не са в разрез с пейзажа за всичко друго

Както казах - "ключови места". Отделен е въпросът кой ще решава кога, къде и по колко да ги слага тия табла и знаци.
Иначе ти сега ще го видиш на ламаринен знак или електронно табло, но утре ще ти влезе в сток навито и клъстера същия тоя символ на новата ти кола. Стандарт да има, па кой кога и как ще отговаря за опресняването на информацията е съвсееем отделен въпрос и не ги вълнува законодателите :dunno: Изпълнителите да му мислят :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Bungo_Baggins » 10 Сеп 2019, 21:56

Може да бъдат подвижни светлинни табла, които в случай на произшествие, да бъдат затътряни до мястото.
Или примерно в Австрия и Швейцария има такива подвижни камиончета-знаци.
Само да не бъдат хаквани като този :D
Изображение

А ето пример за Германия и задръстванията.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Въвеждат 8 нови знака по пътищата

Мнение от Моджо » 18 Сеп 2019, 14:44

alx написа:
Nickelback написа:Що се правите на прости? :dunno: Табла ще има тук-там на ключови места, които ще информират със съответния знак колко километра по-нататък има произшествие или "особени" пътни условия. Естествено, че няма да сложат табло в Райчовата ма'ала на Каспичан да алармира дедковците с каруците. Където няма табла ще ходи някой чичка с камионетката, ако е на кеф, и ще носи тия жълтофоновите временни знаци и така. Какво толкова се умува не знам :dunno:


кьор файда като видя знак "ПТП след 24 км"? хайде моля ти се- недомислици... поне не са в разрез с пейзажа за всичко друго


Ми лани кат се прибирах от нашето море ако бях видял знак преди Вакарел или още на Ихтиман, че поради ремонта има 5 километрово задръстване , щях да си отбия през Вакарел, а не да кесим 2 часа в задръстване.
Или от тая година дето писах за задръстването преди Кресна -ми щях да си мина по стария път.
Това относно ползата. Ся реализацията е друга работа, но място за за инф. табели има, не са и сигурно много скъпи, а покрай тол-а дето го готвят пък съвсем ще има места.
Хм,хм...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook