Колко често сменяте автомобилите си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

През какво време сменяте автомобила си?

<3 месеца
0
Няма гласували
3-6 месеца
0
Няма гласували
6-12 месеца
4
4%
1 година
6
5%
2 години
10
9%
3 години
10
9%
4 години
16
14%
над 5 години
65
59%
 
Общо гласове : 111
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Dextuar » 07 Сеп 2019, 14:31

Колко често сменяте автомобилите си и поради каква причина?
Забелязвам, че има доста хора, които купувайки "нова" кола, веднага я пускат за продажба, като на някои дори им се отваря парашута да я покарат 2-3 месеца и да я продадат без да са вложили никакви пари в поддръжка често дори и без да сменят и едно масло. Забелязвам, че това става като някакъв тренд, хем си актуален, демек демонстрираш възможности да сменяваш автопарка, хем минаваш тънката, защото дефакто не набиваш пари в никаква поддръжка.

Та интересно ми е колко често сменяте автомобилите си и по каква причина?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Venelin1111 » 07 Сеп 2019, 14:44

На 3 г средно. Колите винаги са ми били топ, омръзват и продавам една...купувам и пак ремонти..


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от BMW_POWER » 07 Сеп 2019, 15:01

Колите ми подред, без да споменаваме марки. Причини за смяна
Първа - 5г - продадена, не ми се занимаваше с ремонти
Втора - 2г - открадната
Трета - 5г - продадена, имах нужда от пари
Четвърта - 3г - продадена, документален проблем
Пета - 7г - продадена, поради смяна на континента
Шеста - 4г и продължаваме да я караме.

Имал съм и две години, в които нямах кола и карах 125см3 скутер. Продаден и той.

Никога не съм купувал кола с цел да бъда "актуален".
Последна промяна BMW_POWER на 07 Сеп 2019, 15:33, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от acho.rs » 07 Сеп 2019, 15:12

Dextuar написа:Колко често сменяте автомобилите си и поради каква причина?
Забелязвам, че има доста хора, които купувайки "нова" кола, веднага я пускат за продажба, като на някои дори им се отваря парашута да я покарат 2-3 месеца и да я продадат без да са вложили никакви пари в поддръжка често дори и без да сменят и едно масло. Забелязвам, че това става като някакъв тренд, хем си актуален, демек демонстрираш възможности да сменяваш автопарка, хем минаваш тънката, защото дефакто не набиваш пари в никаква поддръжка.
...

Дори и това да е актуално в студенски град и на слънчака, мен слабо ме вълнува. Отдавна приоритет ми стана 100% изрядност на всичко и ако нещо не е наред, не мога да се изкефя на колата.

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Dimo » 07 Сеп 2019, 16:17

Първата я карах 14 години, продадох я само защото последните 3 години трябваше безуспешно да се боря с тръгналата ръжда, иначе беше безсмъртен автомобил, който бих карал и сега (Е36).
Сегашната я карам 2 години, но имам намерение поне още 10 да се кара.

П.С. Никога не съм разбирал, това да не се вкарват много пари в една кола, щото ще се сменя на 1-2 години и няма смисъл. Моя кола за тези 16 години ме е оставяла на пътя само веднъж и то поради лошо стечение на обстоятелствата (лош късмет), а не от технически проблем свързан с поддръжката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Biogame » 07 Сеп 2019, 16:30

Не обичам да сменям автомобила си.Преди година се разделих с Е36-цата след 12 години.Това беше и първия ми автомобил.
Сега карам Е61 и въпреки че съм пуснал обява,мисля че няма да я продам.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Powerslide » 07 Сеп 2019, 16:43

Първата Е36 318ис купе 1998г Италианка в завидно състояние
Карах я 3 години и я продадох ,защото си взех 328 заводско с М пакет , нея я карах 2 години и половина и я продадох понеже започна да става доста неудобна за всеки ден със спортно окачване на 4 пръста от земята.

Значи първата беше без точка по купето , обаче с малък мотор и без екстри ...
Исках , мечтаех за заводско 328 с оригинален М пакет ,намерих я , само че автомат , купих я , докараха ми я .... и имах всичко необходимо за Е36 , мотор , шпер , окачване , джанти , екстри много .. обаче е автомат и купето изгнило ..
Така че пълно щастие няма
Сега имам Е91 330д , карам я от 10 месеца, обслужих я , направих всичко което трябваше да се направи , обаче пък усещам че ми тежи и я мисля.... затова я продавам вместо да пестя от поддръжка.
Ако някой се интересува 11 000 лв е последната цена , черно комби ,автомат , рекаро , пдц , нави , ксенон, спорт окачване , всичко платено , без технически забележки.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от dan-dam » 07 Сеп 2019, 17:12

Двете Е34-ки ги карах по около 4-ри години.
С Е53-ката правя четири години сега и нямам намерение да я сменям скоро.
Направо изтръпвам, като се сетя колко струва”запознанството” с особеностите и болежките на ”нова” кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от steeN » 07 Сеп 2019, 17:20

Над 5. Цялата операция с купуването и продаването и т.н. ми е особено досадна, а и нямам нужда от кой знае колко лъскави неща в тази област за да ги сменям често.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Venko » 07 Сеп 2019, 17:20

Е36 кабрио - карана 8г активно. Седи в гаража и сърце не ми дава да я продам.
Е46 комби - 3.5г заедно.... гледам пазара и умувам за какво да я сменя и не виждам.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от steeN » 07 Сеп 2019, 17:44

E91 комби :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от drifty » 07 Сеп 2019, 19:18

При мен се получи доста странно. Като цяло много мразя да си сменям колите, телефона, компютъра и каквото се сетите. За пример до преди няколко месеца бях със един самсунг галакси S4, дето го търкалях 5 години и още щях да го търкалям, ако вече не умираше. Та с колите - имам собствена кола от края на август 2013та, а сегашната вече ми е 4та поред:

1. Е36 318i седан с м40 - купих я август 2013 и я продадох май 2015, но от ноември 2014та стоеше пред блока, защото имах втора и всъщност основна кола. Още ме е яд, че я продадох, но мечтаех да карам шестак. Освен това имаше и друга по-лична причина, която може би наклони везните за продажбата. Липсва ми, беше много откачена като за 318 и много приятно се караше. А беше в такъв страхотен син цвят, толкова и се радвах.
2. Е36 320i - лилаво купе със заветния м52 шестак. Купих я ноември 2014та и я карах 9 месеца, после ме изостави /започна да прегрява и се счупи патронника - всичко за 2 дни/. Като цяло беше голяма мърша, ама имаше страхотен звук по тогавашното ми мнение - беше на права тръба :D. С нея научих, че след раздяла с жена не трябва да помислям да сменям кола, щото ич не мисля. Много се набутах с нея откъм пари и се радвам, че се оттървах от нея. Продадох я 9-10 месеца след като се счупи, тоест някъде през 2016та, защото първо не ставаше нищо от нея, второ вече номер 3 ми беше дейли. За втори път ми се застъпваха по две коли и не беше приятно да поддържам :Д
3. Опел астра Ф 1.4и седан - след като втората 36ца ме изостави, имах скромната сума от 1500лв в банковата си сметка, та нямах голям избор, а кола ми трябваше. Взех астрата за 600 и за 3 години и навъртях 35к километра, като не ме е оставяла на път никога.

Общото между тези трите беше, че всяка една беше компромис в нещо - 318то беше с 2 цилиндъра по-малко, нямаше климатик и като цяло беше доста постно - от първите е36 и доста базово. Имаше предни ел.стъкла и май това беше. 320-то му липсваха някои екстри и беше тотален компромис откъм техническо състояние - трябваше да хвърля поне 2-3к за да стане що годе читава кола. Астрата беше тотално гола откъм екстри, мощност и каквото още се сетите, но технически беше окей, купето също беше доста здраво, но от 60 коня нямаше никакво удоволствие, а на моменти си беше и опасно извън града. Единствено моторът почна да прави проблеми и в един момент ми писна все да правя нещо по него.

Така дойде март 2018та и най-накрая си купих кола, която не беше компромис, а разумна покупка. Исках V8, но съм наясно, че нямам джоб за такова, та взех оптималната моторизация - м52б28ту в Е39. Заводски м-пакет с мтехник 2 окачване, всички необходими за мен екстри, като има и доста, които честно казано не ми трябваха, но се радвам че имам. Състоянието е доста добро според мен, е има си разни дреболии за правене, но вече година и половина си я търкалям и не мисля да я сменям в следващите много години. Освен това няма газ, че предишните две имаха и с нея беше безкрайна битка за нормална работа и наличие на нормален празен ход. Та вече се надявам да не ми се налага да сменям мпс-то по каквато и да е причина.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от bioz » 07 Сеп 2019, 19:29

На 4 години грубо. Като почне да няма кво да правя по нея и я продавам.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от alx » 07 Сеп 2019, 19:44

Във всеки един момент имам 4-5 коли и се продава или купува някакво возило. Винаги тече някаква драма :) но аз съм го приел като хоби и така е от много години. Та по темата средно всеки 6 месеца нещо изчезва и/ или нещо ново се появява. Напоследък съм се зарибил по електрички и се образовам сериозно. Като почнат да излизат сериозните ще започна да ги купувам по сериозно. Просто за момента няма голям избор.

Сменям си колите защото ми омръзват. Друга причина никога не е имало като се замисля.

Както съм казвал и преди- в хубави времена живееме.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Dextuar » 07 Сеп 2019, 20:36

alx написа:Във всеки един момент имам 4-5 коли и се продава или купува някакво возило. Винаги тече някаква драма :) но аз съм го приел като хоби и така е от много години. Та по темата средно всеки 6 месеца нещо изчезва и/ или нещо ново се появява. Напоследък съм се зарибил по електрички и се образовам сериозно. Като почнат да излизат сериозните ще започна да ги купувам по сериозно. Просто за момента няма голям избор.

Сменям си колите защото ми омръзват. Друга причина никога не е имало като се замисля.

Както съм казвал и преди- в хубави времена живееме.
Останал съм с впечатлението, че си практичен човек. Ако приемем, че ги купуваш все нови, да ги сменяш през 5/6 месеца ми звучи като финансово самоубийство, все пак това е периодът на най-бързо обезценяване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook