Колко често сменяте автомобилите си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

През какво време сменяте автомобила си?

<3 месеца
0
Няма гласували
3-6 месеца
0
Няма гласували
6-12 месеца
4
4%
1 година
6
5%
2 години
10
9%
3 години
10
9%
4 години
16
14%
над 5 години
65
59%
 
Общо гласове : 111
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от drago_pavlov » 07 Сеп 2019, 21:29

При мен се получава средно аритметично 2 години :lol:
Първата хвърли мотор за 1 година.
Втората я тотализирах след 3 години.
Третата я откраднаха след 5 месеца.
Четвъртата я търкалях 4 години и я продадох.
В момента карам петата от 3 месеца. Дано изкара повече от средно аритметичното :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от DLVasilev » 07 Сеп 2019, 21:32

Напоследък като изключим е28цата купувам коли до към 600лв и ги карам докато дишат :mhihi:
Само е34ката и 124ката издеяниха над 10г.
Като обслужване и поддръжка си върви разбира се, просто не ги пазя и не им треперя ама грам
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2019

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Unlim » 07 Сеп 2019, 22:08

2хЕ34 - общо 11 години, едната продадена защото имам служебна
Е38/9 - общо 3 години
Като цяло не сменям, а разширявам автопарка.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Spit-Fire » 08 Сеп 2019, 2:55

Аз ги сменям на 1.28 г. средно:
20г. - Saxo VTR - тоталка за 3 месеца
21г. - Е30 комби
23 г. - Е36 купе
26 г. - А4 B6 Avant
27 г. - Opel Astra H
28 г. - Е46 комби
29 г. до сега - Opel Insignia

И честно да си призная, най ми липсва Е36цата.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от frizzante » 08 Сеп 2019, 8:13

На 2/3 г. Винаги гледам да я продам докато има някаква стойност и търсене. Колите ми винаги са в топ състояние е се продават доста бързо. Предната я продадох за 2 дни след обявата без пазарлъци. Просто е нещо като инвестиция, карам 2/3 години, продавам, добавям някой лев и взимам нещо по-ново, по-добро и така. Единствената кола която разкарах от отчаяние беше едно Пежо 306 ама това беше преди 12 г. Всички други, все различни марки (само веднъж повторих последната) са се представяли добре.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от zvetiko » 08 Сеп 2019, 10:39

acho.rs написа:
Dextuar написа:Колко често сменяте автомобилите си и поради каква причина?
Забелязвам, че има доста хора, които купувайки "нова" кола, веднага я пускат за продажба, като на някои дори им се отваря парашута да я покарат 2-3 месеца и да я продадат без да са вложили никакви пари в поддръжка често дори и без да сменят и едно масло. Забелязвам, че това става като някакъв тренд, хем си актуален, демек демонстрираш възможности да сменяваш автопарка, хем минаваш тънката, защото дефакто не набиваш пари в никаква поддръжка.
...

Дори и това да е актуално в студенски град и на слънчака, мен слабо ме вълнува. Отдавна приоритет ми стана 100% изрядност на всичко и ако нещо не е наред, не мога да се изкефя на колата.


Наистина големи възможности и актуалност се демонстрират с кола на 10-15 години и стойност 10% от стойността и като нова... Всеки с една Dacia те слага в малкия си джоб. ;)

Както колегата казва, важно е колата ти да е в изправност и да ти доставя удоволствие употребата и- да знаеш, че ще спреш където поискаш, ще завиеш както поискаш, ще си я настъпиш спокойно с 200. За някои хора това включва и да можеш да я караш без много- много да я пазиш, да я оставяш където си поискаш без да я мислиш. ;) Е, рано или късно настъпва време когато колата не може да отговаря на горните условия и тогава се сменя.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от alx » 08 Сеп 2019, 18:52

Dextuar написа:
alx написа:Във всеки един момент имам 4-5 коли и се продава или купува някакво возило. Винаги тече някаква драма :) но аз съм го приел като хоби и така е от много години. Та по темата средно всеки 6 месеца нещо изчезва и/ или нещо ново се появява. Напоследък съм се зарибил по електрички и се образовам сериозно. Като почнат да излизат сериозните ще започна да ги купувам по сериозно. Просто за момента няма голям избор.

Сменям си колите защото ми омръзват. Друга причина никога не е имало като се замисля.

Както съм казвал и преди- в хубави времена живееме.
Останал съм с впечатлението, че си практичен човек. Ако приемем, че ги купуваш все нови, да ги сменяш през 5/6 месеца ми звучи като финансово самоубийство, все пак това е периодът на най-бързо обезценяване.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Практичен съм за всичко останало общо взето. Дори май съм стиснат във всекидневието. Но возилата са ми падението. Още от едно време. Първата ми работа пресен от колежа беше за $35к на година. И аз идиота отидох и си купих едно чисто ново митсубиши 3000гт вр4 за $40к (по спомен). Изрод. Ама бях щастлив. После стана по- лошо. Добре, че много неща се развиха много по- добре от колкото очаквах, та разликата между цените на колите и дохода ми се увеличи. Но колко пари съм пръснал по състезателни отбори, коли и развойна дейност просто нямам желание да смятам. Но не съжалявам за нищо.

Чисто нови коли почти не купувам. Само ако са някаква ограничена серия и не съществуват на смислени цени на пазара втора ръка или пък са нещо което сега излиза и на мене много ми харесва (като тайкан-а).

И така. Да се е*а в идиота. Можех да се пенсионирам преди 20 години а не още да ми опъват нервичките в офиса... но както казах- всъщност ксто се обърна назад и не съжалявам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Моджо » 09 Сеп 2019, 8:33

Колко и да ми се въртят в главата разни щуротии за смяна на колата си оставам с вярната баварка. Ма стара била, ма нямало тъч скрийн, ма нямала това, нямала онова. Голем праз. Здрава, права, работа върши. 10 години е моя и как е тръгнало още 10 ще си стои. Бих я сменил само с нещо ново от магазина, иначе не.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Дидо85 » 09 Сеп 2019, 8:42

Ако не се наложи нещо непредвидено, средно на 2-3 години. За това и гласувах с 3 години. Важно е да отбележа, че това са все коли втора ръка, досега не съм купувал чисто нова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от kikko » 09 Сеп 2019, 13:27

При мен няма точни интервали. Сменям в моментите когато са налице желание и възможност.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Borymeckata » 09 Сеп 2019, 13:41

Трябва нещо в колата много сериозно да ме дразни или пречи, за да я сменя (случвало ми се е с Е30). Иначе я поддържам и карам, докато ми върши работа и не ми създава проблеми. Настояшата Х3 (Е83) я карам... колко? Осма година вече... :bowdown: :bowdown:

В анкетата гласувах за максималния срок - над 5 години. Нова кола и аз не съм купувал, но... може да ми се случи някога.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Don_Diego » 09 Сеп 2019, 13:48

Няма интервали за тия неща. Всичко зависи от ситуацията и от куп други променливи.
Служебните на 2 години, че такъв ни е договора :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Bexim » 09 Сеп 2019, 14:00

Най-много 3 години...
Натрупват се ремонти, които ПРАВЯ и ми омръзва да хвърлям пари по една и съща и оп - следващата...
Но вече съм пораснал и силно обмислям нова, защото ми писна да търся под вола теле да ремонтирам.
Тази си я продавам, откакто съм я взел...
Определено не ми върви с продажбите.
Имам 10-тина коли продадени на адска загуба и 1 на нула, ама я карах 6 месеца.
Сега имам какво да карам и хич не ми се задържа... А и съм метнал око на една друга... :mhihi:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Сеп 2019, 14:01

При мен опира най-вече до финанси ( в по-голяма степен досега от липсата им :mhihi: )
Продавал съм бързо е36 ( не ми беше по джоба тогава), както и съм карал 9 години доста бавна и скучна кола (която пък не ме остави на път за над 130х. км :dunno:
Иначе бих ги сменял на 2-4 години, ако можех ест. :lol:
Допада ми теоретичната идея да купуваш 2-3 годишна кола, около 100 х км, която да продадеш на около 5-6 години, и около 160- 200 х. км. Като си я поддържаш съвсем съвестно през това време, разбира се.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Колко често сменяте автомобилите си?

Мнение от ka4i » 09 Сеп 2019, 18:14

Гласувах 5, защото преди имах Е36, която карах 5 години, сегашната Е46 карам от 8 и не мисля да я сменям, ако нещо не се случи. Подържам си я и си ми е ок с нея! :driving:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook