Ще ни клатят здраво, пак пари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Emooo » 13 Авг 2019, 14:17

cod-cdbp написа:
Emooo написа: Ае почнете да гледате малко с преспектива и кое е по важно, кирливата ви кола или здравето ви.


Eто гледам - важни са ми реални мерки, а не даване на още пари за евентуални такива плюс бумащина и администрация, която е аналог на една друга вече създадена администрация. :winky:


Е как разбра че няма да има реални мерки? Това което е сигурно е че момента няма никакъв контрол - някой се опитва да промени това и всички скачат. Ае изчакай да видим дали ще е бумащина само и тогава плюи.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от bmw55 » 13 Авг 2019, 14:21

Първо се оправя социалната, здравната и стандарта на живот на хората. А едва след това почваш да мачкаш със мерки и тежки закони.
Всеки от нас иска да кара нов автомобил без замърсяване но не му се позволява, защото всичко се краде.
Започва се от закон, които да засягат управляващите и администрацията с тежки последици при кражби и т.н., а не те винаги да са безнаказани и данъкоплатеца да плаща за всичко, както е било през средновековието!
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Emooo » 13 Авг 2019, 14:45

bmw55 написа:Първо се оправя социалната, здравната и стандарта на живот на хората. А едва след това почваш да мачкаш със мерки и тежки закони.

Не може ли едновременно да се оправят нещата? Кое ти е тежко на теб, сега плащаш 45лв технически преглед. Някой казал ли е че ще плащаш повече? Тези пари са достатъчни да се финансира реформа в тази неработеща система. Ще ти кажа защо всичко се краде, защото когато някой иска да промени нещо към по-добро вместо да се помогне и да бъде подкрепен се почвам едно мрънкане, плюене и нищо не се променя.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: E34 540i '95, E39 525d '03

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от slackwarefan » 13 Авг 2019, 14:56

Oсновното тук е не паспорта, от който няма да има никаква ползва, а само парични загуби и по-важното - загуби на време и възможности за изнудване на водачите.

Него може да го разглеждаме като идеята да има камери в ГТП-тата от което определена фирма си прибира 6лв. на всеки автомобил заради това че са предоставили: принтер, скенер и месечен интернет :)

Основния проблем на тази нелепица е, че забраняват сам да си правиш колата, както и да продаваш кола на части..което от своя страна..хмм..обезсмисля изцяло наличието на автомобилни форуми като този.
Може би в тази връзка трябваше и да е и заглавието на темата.
Което видите ли щяло да намали смъртността? Като ти забранят да си отваряш капака на колата?! Айде бе!

Накратко лобизма на оторизираните сервизи и вносителите на части не спи.

Тук има обсъждане по закона:

https://www.strategy.bg/PublicConsultat ... BG&Id=4521

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Venelin1111 » 13 Авг 2019, 15:02

Когато тук в България се прави нещо за по-добро то е за олигарси , политици, техните лакеи и разни корпорацийки. За хората които са тук и работят здраво какво се прави? Ако трябва да съм обективен напъни има , резултати малко... ма нищо де в преход сме


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от cod-cdbp » 13 Авг 2019, 15:31

Emooo написа:
cod-cdbp написа:
Emooo написа: Ае почнете да гледате малко с преспектива и кое е по важно, кирливата ви кола или здравето ви.


Eто гледам - важни са ми реални мерки, а не даване на още пари за евентуални такива плюс бумащина и администрация, която е аналог на една друга вече създадена администрация. :winky:


Е как разбра че няма да има реални мерки? Това което е сигурно е че момента няма никакъв контрол - някой се опитва да промени това и всички скачат. Ае изчакай да видим дали ще е бумащина само и тогава плюи.



Колега, след като самият ти, признаваш че настоящият орган, който се грижи за това - не работи. Би ли могъл да ми обясниш защо се създава нов, а не се реформира стария? Или поне като се създава нов - защо не се закрива стария?

Това е като да си строшиш колата, да си купиш нова, но старата оставяш в двора, и в същото време да й плащаш, данъци, ГО и тн.


bmw55 написа:Първо се оправя социалната, здравната и стандарта на живот на хората. А едва след това почваш да мачкаш със мерки и тежки закони.
Всеки от нас иска да кара нов автомобил без замърсяване но не му се позволява, защото всичко се краде.
Започва се от закон, които да засягат управляващите и администрацията с тежки последици при кражби и т.н., а не те винаги да са безнаказани и данъкоплатеца да плаща за всичко, както е било през средновековието!


Това ще се случи или на кукуво лято, или когато социума наложи пряка демокрация, със съответните ограничения за малограмотните.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Jordana » 13 Авг 2019, 17:41

Всичката мара втасала ....горе долу това е положението с тия дивотии . То не останаха здрави читави хора в тая територия , щото всичко живо що има малко останал разсъдък гледа да се махне от тука тия тръгнали да правят паспорти на колите :kuku:
Какво ще пише в тия паспорти бре ? Автопарка е на 80% дърти гробници на 20 и повече години , трябват им паспорти където отделно да го пише --- 20 годишен метален отпъдък ----
Ще хрантутим още администрация да им осигурява изборен комфорт на тия серсеми :nono:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от bmw55 » 13 Авг 2019, 19:21

Emooo написа:
bmw55 написа:Първо се оправя социалната, здравната и стандарта на живот на хората. А едва след това почваш да мачкаш със мерки и тежки закони.

Не може ли едновременно да се оправят нещата? Кое ти е тежко на теб, сега плащаш 45лв технически преглед. Някой казал ли е че ще плащаш повече? Тези пари са достатъчни да се финансира реформа в тази неработеща система. Ще ти кажа защо всичко се краде, защото когато някой иска да промени нещо към по-добро вместо да се помогне и да бъде подкрепен се почвам едно мрънкане, плюене и нищо не се променя.



Казвам, че хората нямат пари за читави, здрави и често обслужвани коли!
Постави се на мястото на тези които взимат минималната заплата, а ти гледат детето в детската градина и пак имат желание да научат детето на нещо хубаво, а не просто ден да мине друг да дойде. НЕ го гледай от това, че взимаш добри пари и имаш добър стандарт на живот, защото държавата не се оправя от това, че 10% от хората имат добро живеене.
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8316
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от vicho » 13 Авг 2019, 19:52

четох 2 изречения от статията... пак някой е прекалил с чашката и пише СЕНЗАЦИОННИ статии :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Emooo » 13 Авг 2019, 20:18

Виждам че смяташ че мисленето ми е оформено от това, че не работя на минимална заплата, обаче е точно обратното. Не работя на минимална заплата защото, мисленето ми не е като на тези на минимална заплата. Много добре знам какво е да нямаш пари, защото съм от бедно семейство, когато нямах пари, нямах кола и пътувах с градския транспорт но мисленето ми не е било по различно. Смятам че ако нещо си заслужава съм готов жертвам малко от собствения си комфорт (в случая пари или неудобство да се извади някакъв талон) за да има система, която да работи. ФАКТ е че ГТП не работи и струва 40-50лв и трябва да се махне и да се замени с нещо ново. Обаче как в тази държава на мрънкащите ще се направи нещо ново незнам, като за всичко ново се убива в зародиш с мрънкане. Спомням си за ТОЛ системата - същата работа. Мрънкане че щели да плащат и винетки и ТОЛ. Обаче като иде в европа бай ганьо и вика "Еййй каквi пътища, що ние нямаме такива" - ми щото "матряла" е лош това е истината.

Ако тази система намали кражбите на коли за части, первъртането на километражи, премахването на катализатори и ДПФ-и след внос ти ще спечелиш повече пари, защото няма да ти свалят бронята и огледалата и после да си ги купиш пак, няма да си купиш коптор на 600хил на който пише 200к и после да вкарваш парите си в части, няма даваш пари за да лекуваш децата си от болести от смога. Някога помислял ли си за тези неща?
Последна промяна Emooo на 13 Авг 2019, 20:36, променена общо 1 път
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Jordana » 13 Авг 2019, 20:36

Тука не става въпрос за махане на ГТП , става въпрос освен ГТП да се назначават някакви тумби от тунеядци да пишат бележки с техническото състояние на автомобила . На кого е нужно това при положение че при всеки ГТП ги получават тия неща всяка година ? :kuku:
През 2020та година в държава със електронни винетки , електронно правителство , електронна ТОЛ система , електронна система на ГТП прегледите , суперкомпютър и незнам още колко уж електронни услуги ...някакви шуробаджанаци ще правят книжки на колите срещу още 50 и повече кинта ???!!!!
Айде стига с тия заучените постановки как да изкараме едни пари . Колко пъти стана ги хващат с подкупите и тия в автомобилна администрация , и в КАТ при регистрациите , и в митници , и при издаване на книжки и къде ли не . В тая продънената система колкото и книжки да правят все тая , страдат тия дето чинно и редовно си плащат всичко .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Emooo » 13 Авг 2019, 20:42

Закона е внесен за обсъждане и аз виждам неща които не ми харесват но има други които ми харесват. Ще има дебат по този закон и някой неща ще се променят и ще отпаднат. Въпроса е да не сме против всичко по-принцип. Аз примерно виждам

4. изискванията по отношение на оценката, оправомощаването, нотификацията и надзора на техническите служби;
7. изискванията при извършване на сделки с пътни превозни средства;
8. изискванията за извършване на търговска дейност с употребявани части за моторни превозни средства и ремаркета;
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от alekangg » 13 Авг 2019, 20:55

Emooo написа:Спомням си за ТОЛ системата - същата работа. Мрънкане че щели да плащат и винетки и ТОЛ. Обаче като иде в европа бай ганьо и вика "Еййй каквi пътища, що ние нямаме такива" - ми щото "матряла" е лош това е истината.


Ще ми покажеш ли поне една страна в Европа където да има винетка и тол такса едновременно??

В България и две такси и две винетки да има, пътя ще е същия боклук понеже за начало дори няма изисквания какъв трябва да бъде като сцепление и други такива.

Просто ще се усвоява в джобовете на някои другари повече пари или около 70-80% и това е точно защото матряла е лош.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Emooo » 13 Авг 2019, 21:15

Не въведоха ТОЛ-а за леки коли защото трябва всяка кола да има ел устройство. Тогава щяхте да мрънкате, че ви крадат парите като ви принуждават да си купите устройства. Сега пък за друго мрънкате.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от alekangg » 13 Авг 2019, 21:51

Това не е отговор на въпроса ми. Много се кефя как като се пита нещо конкретно, което е споменато от някой и се замазва отговора с нещо друго.
Отговора би трябвало да е:
1. Няма такава страна, ние ще сме първи и единствени, едновремено с това с най-гадните пътища!
2. Не знам дали има, мислех, че има.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook