Ще ни клатят здраво, пак пари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Nukem » 13 Авг 2019, 22:40

alekangg написа:
Emooo написа:

пътя ще е същия боклук понеже за начало дори няма изисквания какъв трябва да бъде като сцепление и други такива.


Това сериозно ли го написа, сцепление и други такива, хах.
Има норми за проектиране, има техическа спецификация за материали и изпълнение, която се актуализира постоянно. За всяка фракция в износващия пласт има коефицент на полируемост и от какъв материал може да е самата фракция. Такива несериозни изказвания като твоето говорят за много необразван и умствено ограничен човек, а такива поне в този форум си мислех че са единици.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Exclusive89 » 13 Авг 2019, 23:16

Контрол на контрола няма такъв цирк :mhihi: поредната гавра срещу хората, целта е ясна. След 10 дни ще се изтъпани Баце Бойко пред медиите и със самодоволна физиономия ще съобщи как лично е спрял прокарването на новите промени. :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от alekangg » 14 Авг 2019, 7:07

Nukem написа:
alekangg написа:
Emooo написа:

пътя ще е същия боклук понеже за начало дори няма изисквания какъв трябва да бъде като сцепление и други такива.


Това сериозно ли го написа, сцепление и други такива, хах.
Има норми за проектиране, има техическа спецификация за материали и изпълнение, която се актуализира постоянно. За всяка фракция в износващия пласт има коефицент на полируемост и от какъв материал може да е самата фракция. Такива несериозни изказвания като твоето говорят за много необразван и умствено ограничен човек, а такива поне в този форум си мислех че са единици.


Пак да се върнем на доказателствата умният ми. Има достатъчно изследвания точно за сцеплението и по-точно за липсата му, но и без тях е повече от видно че то липсва масово.
Та ти си като развален грамофон пееш си нещо и това е, без значение какво те пита някой и какво ти се пише, но пък си мислиш, че си много умен, а другите прости. Такъв ти е модела типичен пример за матряла в Бг.

https://www.marica.bg/asfaltyt-progovar ... 50752.html

Ето и анализа на истински професори, не на писачи:


https://www.uacg.bg/filebank/att_9459.pdf

А ти гледай в нета ревюта на гуми и плащай 2-3 вида такси с надежда че всичко е наред за да караш по тези хубави пътища...

И чакам да кажеш къде е това чудо винетка и тол такса!!

Но по-скоро ще преминем към трети въпрос типично в твой стил

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от steeN » 16 Авг 2019, 21:20

тежък основен преглед


Тежък, тежък... колко да е тежък? Какво да намерят на нормален автомобил? Освен да се заяждат за някакви козметики като надраскани джанти, ръжда и изгоряли крушки, не виждам какво толкова ще проверяват. На по-стари коли теч на масло примерно. Най-дълбокото, за което се сещам е да ти кажат, че тия джанти не са за този модел кола и да те нахокат колко си опасен за движението. :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от alx » 17 Авг 2019, 5:44

steeN написа:
тежък основен преглед


Тежък, тежък... колко да е тежък? Какво да намерят на нормален автомобил? Освен да се заяждат за някакви козметики като надраскани джанти, ръжда и изгоряли крушки, не виждам какво толкова ще проверяват. На по-стари коли теч на масло примерно. Най-дълбокото, за което се сещам е да ти кажат, че тия джанти не са за този модел кола и да те нахокат колко си опасен за движението. :mhihi:


Колко да е тежък :) с една щанга и крик ще ти проверя Горни, долни шарнири/ тампони отпред, ще погледна дали не ти текат амортесьорите, дебелината на накладките отпред, ще ти закача за обд-то Да проверя дали ти е фабрично Еку-то, дали са ти “ОК” всичките обд блокове, ще ти сложа за 30 секунди сондата в ауспуха Да проверя дали катализатора ти е на място, фаровете дали са ти регулирани, гумите дали са равномерно износени и ще скъсам 75% от колите дето идват на преглед. Цялата дандания ще ми отнеме 10 минути на кола. Важното е желание да има...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Jordana » 17 Авг 2019, 7:21

Всички тия неща се покриват и в момента от частните ГТП пунктове , които в условията на пазарна икономика и конкуренция вършат тази работа много по добре от държавата . Шофьорските курсове също са частни и подготвят много по качествени водачи на МПС от държавата преди години . Не само че няма нужда от връщане на държавата в тия сектори на услугите , дори трябва да се намали още като се направи частна полиция и частен КАТ .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от steeN » 17 Авг 2019, 8:43

То вече е факт. Колите ще се регистрират в частни пунктове. Оплаквай се на арменския поп :mhihi:

alx написа:...


За газ анализатора и катализаторите ако проверяват ще изгорят адски много хора, съгласен. А дано, ама надали както се казва, особено тия с правите тръби на дизелите, с две ръце искам да порежат.
За другото мисля, че имаш много песимистична представа за състоянието на колите в бгто.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2019, 8:53

Ако това го приемат най-накрая ще видим някакво събуждане на нацията.

Всички така де обединиха за правото да си лепят фолио по джамовете, че управляващите би трябвало лесбо да се сетят, че ако ги накарат да си върнат катализаторите по колите ни чака истинска революция :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2019, 10:34

А сега какво пречи да се впрегнат тия пари и контрол(уж) в контрол над ГТП? Питам само защото и сега има изисквания според които на бай мангал буса или пасат четворката не може да са на пътя, но...
Историята и километрите на автомобил внесен в БГ могат да се следят и сега защото се записват(аз на коли струващи нещо си ги пазя и не им ги давам в пункта при нов преглед като ми ги искат) при ГТП. И други неща и то доста.
Последна промяна Top Gun Maverick на 17 Авг 2019, 11:16, променена общо 3 пъти
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от hell's angel » 17 Авг 2019, 10:52

bum_bum написа:Ако това го приемат най-накрая ще видим някакво събуждане на нацията.


Определено, никой няма да спи, всички ще дебнат за светлини от фенерчета под колата :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2019, 11:17

Айде да кажем ДПФ и катализаторите, че ги свалят ма егр- а и него ли го крадат, че на 90% от дизелите са изкормени? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от steeN » 17 Авг 2019, 11:36

Top Gun Maverick написа:Питам само защото и сега има изисквания според които на бай мангал буса или пасат четворката не може да са на пътя, но...


На всички е ясно, че никой не го интересува на бай мангал буса, защото няма как да му вземат пари.
Целта е ако може да те глобят за ръжда тук или огъната ламарина някъде другаде или нещо такова :lol:
Да се въртят парите. Тия тъпизми съм сигурен, че ги мисли някакво лоби на сервизите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2019, 13:33

bum_bum написа:Айде да кажем ДПФ и катализаторите, че ги свалят ма егр- а и него ли го крадат, че на 90% от дизелите са изкормени? :mhihi:

Миналият ден отиваме да гледам едно Е60 535д префейс за братовчед ми. Познавам продавачът и го разпитам кога и какво е правил и каза, че нещо светнало по колата и отишъл в Стара Загора в БМВ сервиз и нещо изчистили и махнали и колата тръгнала да върви като луда. Викам ясно, махнали са ти ДПФ-а. :mhihi: Дал е съответно пари, а всички тия сервизи те убеждават как трябва да ти махнат катализатора, но никой не ти го дава в ръцете или да ти каже, че струва еди колко си пари грубо дори да е за хвърляне. Единствено в Мирафиори са ми връщали катализатори и то на бензинова кола като аз исках да ги махам преди години. Е60-то беше хубаво като изпълнение, но малко към половин милион отива съдейки по фаровете и копчето за палене, но 13 палки му се искат.
Мисълта ми бе, че голяма част от колите нямат катализатори защото ги КРАДАТ сервизите без да кажат на собствениците. На едно 530д Е60 тъка така му ги бяха свили в сервиза, взели му и бая пари за ремонт, колата се разпушила здраво(това знаем как някои дизелджииго имат за нормално)но някой го светнал какво са направили, онзи се връща, лют скандал защото не е искал да му махат ДПФ, онзи хън, мън, но му признал накрая и му ги върнал. Сервиза явява оторизиран за Мерцедес в града. :mhihi: Емблемата му е колкото площадка за хеликоптер и свети нощем. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от Venelin1111 » 17 Авг 2019, 13:54

Аз на моята когато отидох да махнат DPF и да оправят софтуерно колата им казах да си ми дадат свалените елементи(кожуха изтърбушен си се монтира на място) или да си прихванат 200 лв от 350 които ми искаха. Те ме офертираха на 150 лв и сделка нямаше. Дадох си им 350 за свършена работа и на гара “Искър” върнах елементите за 250 лв. Мисълта а ми е , че сервизите ни гледат като портмонета и гледат как да изкарат още някой лев от нас. Батака ще е пълен с тия паспорти според мен. Лицензираните монтьори ще са защитени от изискванията и ще е стригане здраво.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ще ни клатят здраво, пак пари

Мнение от cod-cdbp » 17 Авг 2019, 15:04

Venelin1111 написа:Аз на моята когато отидох да махнат DPF и да оправят софтуерно колата им казах да си ми дадат свалените елементи(кожуха изтърбушен си се монтира на място) или да си прихванат 200 лв от 350 които ми искаха. Те ме офертираха на 150 лв и сделка нямаше. Дадох си им 350 за свършена работа и на гара “Искър” върнах елементите за 250 лв. Мисълта а ми е , че сервизите ни гледат като портмонета и гледат как да изкарат още някой лев от нас. Батака ще е пълен с тия паспорти според мен. Лицензираните монтьори ще са защитени от изискванията и ще е стригане здраво.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не че нещо, но и докторите и учителите ни гледат като портмонета, та какво остава за сервизите.... :|

Колкото до промените - единственото неясно е, дали хората ще се хванат да протестират, за да променят нещо.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook