Електрически гайковерт съвет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 05 Авг 2019, 19:55

Привет,

Искам да взема на баща ми ел. гайковерт (да не се бърка с винтоверт :D) съвсем за любителски нужди е няма да се напъва всеки ден. Компресорчето в нас е слабо и пнемватичен няма да стане.

Та въпросите ми са 2, към хората с опит:
1. Вършат ли работа ел. гайковерите и горе-долу за какви неща стават (Джанти, болтове на носачи и по окачване - за такива неща се планира да се ползва, има няма по 1 път на месец-два като реши да си прави по колата нещо)
2. Имате ли преки впечатления от 2 марки и техни гайковер: Gude и Geko. Аз имам полирмашина Gude, върши работа за любителски нужди, имам и гедоре Geko - тресчотките намирам за добри, но камъните ми се вижда, че са от "лабава" сплав. Въпросните марки се продават в един от големите сайтове за машини и инструменти, обикновено излиза пръв в google като търся инструменти.
3*. Бонус въпрос - за около 120-150лв ще върши ли работа тоз гайковерт. Говорим за такива с кабел, не с батерия.

Поздрави,
Драго

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от datchko » 05 Авг 2019, 21:52

Ако намериш в Лидъл, взимай. Аз го изпуснах и съжалявам. За любителски нужди, казват, че е идеален. Това е на Parkside.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от alx » 05 Авг 2019, 22:51

интересно, че попита- аз в домашния гараж съм с голям пневматичен гайковерт (aircat 1750) захранван с 240 литра 2-степен компресор... но... преди месец някъде си взех на девалт един електрически и го пробвах за няколко неща и с нищо не отстъпва на пневматичния...модела които взех е този:

DEWALT DCF899P1 20V MAX XR

беше с намаление на амазонския ден и го взех за $250

малко е голям (дълъг) и тежък и не зная дали развива 1200 паунда на отвъртане както му дават, но препоръчвам с две ръце...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 06 Авг 2019, 7:23

Супер, значи вършат работа и тези. Лидълските парксайд гледам са на батерия и ги дават слабички, видях, че болтове на джанти отвиват, но не знам как ще се справят с някоя по-запечена гайка.
Понеже съм заложил по-ограничен бюджет гледам нещо с кабел, а не на батерия с идеята, че такъв скабел от 150 лева ще е горе долу еквивалентен като мощност/качество като такъв от 250 с батерия, а и самата батерия добавя допълнително тежест.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от Eмилио Димитров » 06 Авг 2019, 7:52

В този бюджет един ударен гайковерт Raider RD-EIW05 ще ти свърши перфектна работа. Аз ползвах по-малкия Raider RD-EIW04 и нямаше гайка по окачването, която да не съм развил, с гумите също се спряваше успешно. Големия е по-мощен, по-тежък и има дисплей с показание за силата. За инструмент, който ще се ползва от време на време, не виждам смисъл да се дават колосални суми. Даже към момента тези райдери по разни сайтове са на промоции и големия ти е точно в бюджета от 150лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от v_p_m » 06 Авг 2019, 8:33

С този бюджет няма да си купиш нищо което да върши работа(поне не в истинския смисъл на думата) , моя съвет е да не си даваш парите на вятъра .
Преди време бях пред дилема какво да си купя (за хоби ползване в гаража) , по същото време един приятел имаше "Електрически гайковерт DWT SS 09-24 (900 W) 320 Nm " ми го прехвали , добре работил тва онова..
Аз се загледах по "DeWALT DW294, Гайковерт електрически 710 W, 0-2200 об., 0-2700 уд., 440 Nm" обаче в крайна сметка и 2-та както и всички подобни до 300-400лв. НЕ СТАВАТ това че не стават ще го разбереш още като се опиташ да развиеш болтовете на джантите който преди това си завил с ключа( на ръка ).
Реших да се изхвърля и взех за 730лв. DeWALT DCF899 (в куфар с 2 батерии и зарядно) струва си всяка стотинка , сега мисля да си взема DeWALT DCF880 като по-малък в момента идва голо тяло за 220лв.

п.п. приятелчето като видя какво прави девалта изхвърли неговия DWT и сега има всички възможни гайковерти на девалт :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от TheDriver » 06 Авг 2019, 9:07

v_p_m написа:С този бюджет няма да си купиш нищо което да върши работа(поне не в истинския смисъл на думата) , моя съвет е да не си даваш парите на вятъра .
Преди време бях пред дилема какво да си купя (за хоби ползване в гаража) , по същото време един приятел имаше "Електрически гайковерт DWT SS 09-24 (900 W) 320 Nm " ми го прехвали , добре работил тва онова..
Аз се загледах по "DeWALT DW294, Гайковерт електрически 710 W, 0-2200 об., 0-2700 уд., 440 Nm" обаче в крайна сметка и 2-та както и всички подобни до 300-400лв. НЕ СТАВАТ това че не стават ще го разбереш още като се опиташ да развиеш болтовете на джантите който преди това си завил с ключа( на ръка ).
Реших да се изхвърля и взех за 730лв. DeWALT DCF899 (в куфар с 2 батерии и зарядно) струва си всяка стотинка , сега мисля да си взема DeWALT DCF880 като по-малък в момента идва голо тяло за 220лв.

п.п. приятелчето като видя какво прави девалта изхвърли неговия DWT и сега има всички възможни гайковерти на девалт :mhihi:


Споделям мнението на колегата :yes: На мен ми трябва единствено и само за джанти, за да не ми изпадат ръцете и ******* от напъване докато ги сменям по сто пъти.

Взех лидълския - за нищо не става. Завитите на ръка болтове не ги отвива, за тези от гумаджийницата да не говорим. Взех на заем един DeWALT (модел не помня), но купен за около 150лв. И той същата история като Парксайда.

П.С. Колега, а преки впечатления от DCF880 имаш ли? Ако е около 250лв само за тяло и развива болтове на джанти си е без пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от intention » 06 Авг 2019, 9:29

Подкрепям за Dewalt.
Гайковерта им е доста добър.
Работя в сферата с машини и оборудване, за домашни нужди девалт-а е супер.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от M17cH » 06 Авг 2019, 9:49

Аз съм доволен от Ryobi R18IW3-0. Имам още няколко продукта на марката и общо 2-3 батерии. Развива си полуоски, болта на коляновия вал отпред се справи от раз и тн... Дават го до 400нм :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от boris » 06 Авг 2019, 9:58

Гайковертите, които наистина вършат работа са общо взето тези:

1.Milwaukee M18ONEFHIWF34

2.Milwaukee M18FHIWF12-502X

3.Makita DTW1002Z



DeWALT DCF899 e слаб на фона на горните три.


Евтините НЕ вършат работа и са тотална загуба на пари. По добре си ги развивай на ръка, така или иначе с тях ще ти се налага.



ПС: Преди да си купя Makita DTW1002Z, си мислех че Makita BTW450 с нейните 440Нм развива. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от v_p_m » 06 Авг 2019, 10:23

TheDriver написа:
v_p_m написа:С този бюджет няма да си купиш нищо което да върши работа(поне не в истинския смисъл на думата) , моя съвет е да не си даваш парите на вятъра .
Преди време бях пред дилема какво да си купя (за хоби ползване в гаража) , по същото време един приятел имаше "Електрически гайковерт DWT SS 09-24 (900 W) 320 Nm " ми го прехвали , добре работил тва онова..
Аз се загледах по "DeWALT DW294, Гайковерт електрически 710 W, 0-2200 об., 0-2700 уд., 440 Nm" обаче в крайна сметка и 2-та както и всички подобни до 300-400лв. НЕ СТАВАТ това че не стават ще го разбереш още като се опиташ да развиеш болтовете на джантите който преди това си завил с ключа( на ръка ).
Реших да се изхвърля и взех за 730лв. DeWALT DCF899 (в куфар с 2 батерии и зарядно) струва си всяка стотинка , сега мисля да си взема DeWALT DCF880 като по-малък в момента идва голо тяло за 220лв.

п.п. приятелчето като видя какво прави девалта изхвърли неговия DWT и сега има всички възможни гайковерти на девалт :mhihi:


Споделям мнението на колегата :yes: На мен ми трябва единствено и само за джанти, за да не ми изпадат ръцете и ******* от напъване докато ги сменям по сто пъти.

Взех лидълския - за нищо не става. Завитите на ръка болтове не ги отвива, за тези от гумаджийницата да не говорим. Взех на заем един DeWALT (модел не помня), но купен за около 150лв. И той същата история като Парксайда.

П.С. Колега, а преки впечатления от DCF880 имаш ли? Ако е около 250лв само за тяло и развива болтове на джанти си е без пари.

DCF880 не става за болтове на джанти , може би DeWALT DCF894N но пак понякога ще вижда зор. В момента от Ташев-Галвиг DeWALT DCF899NT е 418.64 лв/бр (с ДДС ползвам 6% ) с безплатна доставка и 3 години гаранция ,ако някой иска мога да съдействам :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от don't be » 06 Авг 2019, 10:52

Колеги аз споделям мнението, че евтините са пълен шит. Вършат работа точно 20 пъти и вече ударният им механизъм е износен. Преди години направих грешка и си взех Райдер за около 200 лв.( най-мощният модел с кабел на ток), пълна загуба на пари и време. Сега така си стои в един ъгъл. Тук скъпото има смисъли аз сега съм пред дилема какъв на батерия да си взема до около 500 лв.
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 06 Авг 2019, 11:28

Благодаря за отзивите, може би ще преосмисля бюджета (до към 350 лева), но все пак някои ми предлагате машини за 700-1000 лева... като тук говорим за употреба в домшани условия има-няма 1 път месечно, където тази цена просто е неоправдана в моя случай. Толкова ли няма да свърши работа някакъв по-обикновен гайковерт с около 500Nm въртящ момент? Да речем нещо такова или ако вдигна бюджета двойно - ето този девалт с кабел колегата по-горе каза, че не става, но толкова ли са малко 440 нютона?
v_p_m написа:сега мисля да си взема DeWALT DCF880 като по-малък в момента идва голо тяло за 220лв.

TheDriver написа:П.С. Колега, а преки впечатления от DCF880 имаш ли? Ако е около 250лв само за тяло и развива болтове на джанти си е без пари.

Този малкия не мисля, че ще върши повече работа от 294-ката на девалт с кабел. Разликата в нютоните е доста голяма.

П.П. Също така имам наум, че при неползване батерията пак си заминава, та оскъпяването в цената от наличието на батерия също не ми се нрави, след 3-4 години батерията най-вероятно ще е полу-умряла, а машинката ще е ползвана 50-тина пъти :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от boris » 06 Авг 2019, 12:13

Първия боклук на 100% са му надписани Nm, кабелния DeWALT не винаги ще отвива болтовете на джантите, дори и на ръка да са стегнати.
Кабела е доста неудобен, а Li-ion батериите карат много време.

Дали един път ще се опиташ да отвиеш даден болт или няколко пъти, като не се отвие, все няма да е свършил работа за това, за което е взет.
Просто или си купи хубава машина или действай на ръка, щом е за един път месечно.
Да, предлагаме скъпи машини, но разбери, че другото е пари на вятъра, щом искаш да го ползваш за болтове на джанти, носачи, окачване...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 06 Авг 2019, 12:25

Благодаря за съветите отново,

Значи да разбирам, че ако се търси машина, която 100% от времето да свърши работа е редно да е маркова DeWalt, Makita, Милуоки. Съответно дори от марковите има слабички, но заявките им за въртящ момент са близки до реалността. Правилно ли е да предположа, че 500-600+ Nm (реални, тоест на някоя от марките по-горе) трябва да са достатъчни, за да се свърши работа?

Като гледам най-близкото до това е DeWalt DCF899, който обаче идва без батерия и зарядно и крайната цена ще дойде на 600лв. минимално за цялото начинание ако се търси хубав инструмент.

Поздрави,
Драго

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook