Зад граница с непълнолетен

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Зад граница с непълнолетен

Мнение от Vasko » 18 Сеп 2019, 0:08

randity написа:Момчета, привет. Тази година ще водя сестра ми до Испания. Все още няма 14 години (прави ги края на годината). Изготвил съм декларация, подписана от родителите ни и съм я заверил нотариално. Въпросът е, трябва ли да бъде преведена на английски/испански тази декларация от заклет преводач? Питах няколко човека, които казват, че тази декларация служи само пред българските граничари. За Испания нямало да я искат, понеже се връща към България. Четох и тук-таме в интернет и навсякъде различни мнения. Ако има някой има опит с подобен казус, нека сподели, за да знам как да действам.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk



Колега, късно видях темата.
Относно тези пълномощни нотариално заверени - искат ги само на БГ границата и не се превеждат на друг език освен на български и ти прибират съответно листа.Затова си изкарай няколко ксерокопия за да им дадеш ксерокопие да не се налага да си изкарваш пак пълномощно за следващите излизания. По принцип на никоя друга граница не искат такива неща.
Аз имах следния случай с една туристка на бг границата в посока към Турция. Жената вместо пълномощно за да изкара детето взела в бързината някакъв друг документ -пак пълномощно ,но за разпореждане с някакви сметки на детето. Имаше голямо суетене на границата и добре, че преди 10 дена същата жена със същото дете беше излизала пак ,та извикахме началника на смяната, който го познавам -нали всяка събота минаваме натам . Той успя да намери в архива съответното пълномощно от миналата седмица на същата жена и я пуснаха , иначе направо щяха да си я върнат !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Зад граница с непълнолетен

Мнение от Владо » 18 Сеп 2019, 20:52

От първи септември правилата за пътуване на деца, които се прилагат у нас, вече са задължителни и за испанците :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Зад граница с непълнолетен

Мнение от alekangg » 19 Сеп 2019, 14:53

Владо написа:От първи септември правилата за пътуване на деца, които се прилагат у нас, вече са задължителни и за испанците :!:

Във всички нормални държави малолетен не може да пътува извън страната си, ако няма разрешение на родителите или ако е с единия разрешение от другия. Точно както е у нас.
Не знам кое се прилага от септември, но нещо не си доразбрал.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook