Диво къмпингуване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Диво къмпингуване

За ограниченията
7
27%
Против ограниченията
15
58%
Не ме интересува, ползвам хотели
4
15%
 
Общо гласове : 26
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Диво къмпингуване

Мнение от steeN » 03 Авг 2019, 9:14

https://offnews.bg/obshtestvo/deputatit ... 05259.html

С приетите окончателно изменения се въвеждат глоби за поставяне на палатки и плажни принадлежности (кърпи, чадъри и т.н.) върху дюни, като глобата е от 500 до 1000 лв. Предвиждат се санкции и за паркиране или преминаване на автомобили през пясъчните образувания в размер от 1 000 до 3 000 лв., като може да се конфискува и имущество на стойност между 3 000 и 5 000 лв. Законът важи не само за плажните дюни, но и за тези в близост до крайбрежните зони. С промените в закона се предвиждат глоби от 5 000 до 10 000 лв. и за поставяне на преместваем обект или съоръжение на територията на неохраняем плаж.


Трябва ли да може свободно да се къмпингува или трябва да е ограничено и само на определени места?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Диво къмпингуване

Мнение от cerberus » 03 Авг 2019, 10:31

"в близост до крайбрежните зони" Е па в астрономичен аспект 500 километра си е близо, значи ли това, че клошар спящ върху кърпа на централна ЖП гара къмпингува? :lol: И следващото какво ще е? - Дишането да се извършва само в регламентирани зони. И то толкова неясно регламентирани, че фактически да си в нарушение перманентно, и само да разчиташ на благоволението на "компетентните" органи, дето също е силно неясно в какво точно са компетентни :mhihi:
Аз съм силно против всякакви малоумни ограничения, целящи уж да оправят малоумието на масовката от двукраките маймуни. По-добре да образоват маймуните :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Диво къмпингуване

Мнение от barty » 03 Авг 2019, 10:43

^^^ точно казано
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Диво къмпингуване

Мнение от drago_pavlov » 03 Авг 2019, 12:34

За ограниченията съм, но в сегашния вид на черноморието са неприложими.
В щатите като бях, хората бягаха като дявол от тамян от дюните заради високите глоби. Но всички дюни бяха маркирани с колчета и ограничителни ленти.
А тук някакъв бай хОй от горно нанадолнище ще преценява кое е дюна, какво значи "в близост" и дали да те глоби...

cerberus написа:Аз съм силно против всякакви малоумни ограничения, целящи уж да оправят малоумието на масовката от двукраките маймуни. По-добре да образоват маймуните :yes:

Тоя филм не може да се случи тук... Няма как да образоваш дивия балканец... По-лесно ще образоваш група шимпанзета, отколкото Бай Ганьо...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Авг 2019, 12:37

За!!! Това с образоването е уникална илюзия и абсолютно неприложима тук, имайки предвид и все по-нарастващите етноси. Всеки ще разбере само от глоба и няма да му трябват тогава колчета за да различи дюните, повярвайте ми. Всеки и сега ги вижда.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Диво къмпингуване

Мнение от ukelichko » 03 Авг 2019, 13:31

Стар къмпингар съм. Като одъртЕх минах на кемпер и само на диво съм ходил. Въпреки това не бих искал да съсипвам уникални дюни и резервати с присъствието си. Да се маркират защитените зони, да се налагт глоби за диво къмингуване в тях и за сметка на това да се обособят свободни зони за тази цел. Ако ще да минава някой и да глобява за замърсяване или дори за палене на огън, както си е там по закон. Никога нищо не съм замърсявал или унищожавал, даже след престоя ми почиствам мястото и от боклуците на предишните обитатели. Една хартийка не остава след мен. Миналата година даже преиграхме и си събрахме разделно боклуците. Ама май са малко такива като мен, защото брега на Дунав е станал на бунище.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Jordana » 03 Авг 2019, 17:27

Какво точно представлява това дивото къмпингуване ? Нещо като Беър Грил на рилските езера - ловиш жаби и палиш огън с търкане на пръчки ?
Ако е това , аз съм твърдо :nono:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Диво къмпингуване

Мнение от немо » 03 Авг 2019, 23:49

Jordana написа:Какво точно представлява това дивото къмпингуване ? Нещо като Беър Грил на рилските езера - ловиш жаби и палиш огън с търкане на пръчки ?
Ако е това , аз съм твърдо :nono:

Не си разбрал (както обикновено) -> тези,които се мотаят по потенциалните строителни площадки да не се мотаят точно там ;) всъщност да не се мотаят където и да е....под строй в хотела на ол инклузив и точка.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Jordana » 04 Авг 2019, 7:57

Аха ха ха ха ....за дивашко плажуване ли става въпрос ? Че то си е чист urban tourism това , какво диво къмпингуване на плаж може да има през 2019г ... Според мен момента е отдавна изтърван за подобни неща . Сега единственото демократично решение е като в демократичните "бели " държави които са ни пътеводна звезда . И не само за черноморието а навсякъде където се разпъват палатки , слагат се кемпери и се практикува такова "сливане " с природата . Всякакъв вид плажен бушкрафт е отживелица и демоде. Строителните площадки не може ги спря никой с палатки и запои 10 дена на плажа . Който плаща той поръчва музиката , нали това е основния принцип на демокрасито в България ? Ако това се практикува на специални къмпинг площадки ще се разкрият нови работни места и държавата ще реализира данъчни приходи , някак си не е редно текущото състояние да продължава ... :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Авг 2019, 8:22

Че то това е принципът на демокрасито не само в БГ. Иди и виж съседна Гъция, която е най-близката демократична държава дали можеш да сложиш палатка или каравана където си решиш. Нали тука я обявиха за манна небесна, а сега някой роптае срещу тия мерки, които там са от 100 години. Когато вече си с площ както тази в САЩ, тогава можеш да се правиш на луд, че домокрасито е на почит и пазиш куп неща, ама там има доволно места за строеж, та чак няма нужда да се строи навсякъде и пак си строят по плажните ивици в много зони, ама има бол такива, за които просто на никой не му пука и дори да го заплашиш с пистолет няма да строи там, каму ли добворолно да сипе пари. Та това са вече свободни зони за каквото се сетиш. С нашата ограничена териотиря и интереси да се изкарват пари, няма как да няма втори лифт на Банско, строежи еди къде си защото цялата държава може да иска(на теория)нещо да не се пипап, ама местните жители пък искат пари. Върви обясни иначе на някой защо той да не може да си ползва земята както си иска и да не стане милионер, понеже някой на другия край на България си мисли, че тревната площ в държавата не е достатъчна.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Jordana » 04 Авг 2019, 8:57

В САЩ ако разпънеш сергията на неразрешено място най много да осъмнеш в кауша . По простата причина че всеки гражданин в белите държави е длъжен да съобщи за забелязани нередности . И те го правят , дори когато има само съмнение че нещо не правиш по правилата .
В Европа държави в които свободното къмпингуване е разрешено и то с куп условности са Швеция, Норвегия, Естония, Латвия и Испания.
Може да има ограничения например пренощуваш само една нощ , не палиш никакъв огън , само далеч от пътища и туристически обекти , само на държавна земя , палатката се опъва вечер и се прибира сутрин - през деня катуна изчезва и т-н
За това че не трябва да остава хартийка и смачкана тревичка няма смисъл да го коментираме . А тука за какво се борим ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Phil » 04 Авг 2019, 23:51

Миналото лято с един приятел планирахме да направим един скромен offroad преход от Малко Търново до един пуст плаж под Синеморец - Листи. Идеята беше да опънем палатки някъде там и да изкараме 2 дена...Long story - short, моторът ми се счупи и решихме да го оставим за тая година.
Дотук добре...само, че минала седмица съвсем случайно засякох някаква реклама по Нова ТВ за някакво ново риалити тип Сървайвър...Достъпът до тоя плаж беше беше по някаква пътека, по която в най-добрият случай можеше да мине мотор. Патроните от Нова обаче си вкарали булдозер, който им направил магистрала през гората, че да не се напрягат, за да стигнат до плажа. Маса изкоренени дървета, скапани дюни и т.н. Плажът се намиа в рамните на 2 национални парка, доколкото аз знам - Странджа и Силистар. За телевизионерите няма проблем, но съм почти на 100% сигурен, че като отидем ние ще се появи някой чичо да ни обясни как ние съсипваме природата и ще иска да ни глоби...
Целият тоя цирк е за да може да се пълнят безбройните хотели, които управляващите си направиха по черноморието...

П.П. Ще пусна снимки, като се върна от Листи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Диво къмпингуване

Мнение от ildivvy » 05 Авг 2019, 6:24

По-предната седмица бях на командировка в Германия и питах колегите там,дали е разрешено дивото къмпингуване при тях. Казаха,че няма никакви проблеми,стига след това да не личи,че си бил там (т.е. иска се почистване и никакви 'зулуми' на мястото)! Всички знаете,че до всеки един път в Германия има и вело алея (Radweg)! Хората си обикалят с колелетатa и много често спят под звездите,ако така им харесва или решат!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Диво къмпингуване

Мнение от vixx » 05 Авг 2019, 17:07

С промените в закона се предвиждат глоби от 5 000 до 10 000 лв. и за поставяне на преместваем обект или съоръжение на територията на неохраняем плаж.


Другото добре, ама е тва не го разбрах защо е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Диво къмпингуване

Мнение от Jordana » 05 Авг 2019, 19:01

катун.jpg
.
Такива къмпингари попадат ли под ударите на новия закон ? :roll:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook