КЗП има ли ефект?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от Е.Димитров » 01 Авг 2019, 10:26

И аз обмислям една жалба срещу мобилният оператор А1.
Тези станаха много по-арогантни и лъжат повече, от когато бяха Мтел.
Имам 6 номера , които са раздадени на възрастни роднини, също така са им дадени най-елементарните апарати нокия с фенерчета.
Един ден идва тъщата да ми каже, че от известно време има едни 10 лева отгоре в сметката си. Гледам, била се "абонирала" за Екплоер ТВ?!
Разбира се, такова нещо няма, тя нито чете SMS сите на тъпият оператор, нито с този апарат може да влезе в интернет или където и да е било, нито разговаря с операторите.
Веднага отивам в А1 и там ми заявяват, че за тая услуга сме абонирани вече 9 месеца, и ок, прекратявали абонамента.
Разбира се, пиша веднага жалба до А1 с подробни обяснения, че видиш ли, това е очевидна грешка и да вземат да върнат навзетите 90 лева.
От въпросният мобилен оператор А1 след повече от 10-15 дена ми връщат лаконичен отговор , че сме се абонирали и парите са взети точно!
Няма да обяснявам, че това си е чиста измама, дори момчето, което работеше на касата на А1 ми каза, че и него един път са го "абонирали" за подобни услуги, ама се оправил (нали работи в тази компания), съжалявам само, че не записах това му признание.
След още повече скандали и настояване да ми обяснят, как е станал абонамента, от мобилният оператор А1 ми обясниха , че е направен от "контролният панел" от "сейф незнамсикакво", което и за мен е трудно да го осмисля и направя.

Нямам време много да се занимавам с това, но ще пусна жалба , за да видя дали ще има резултат.
Иначе за протокола, мобилният оператор А1 лъжат клиентите и ползват измамни схеми (да се индексира :) ).
Никога не се доверявайте на мобилният оператор А1! Лъжат

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от bum_bum » 01 Авг 2019, 10:39

А1 са аматьори. ЧЕЗ ме дадоха на съдия изпълнител за 76лв сметка на електромер, който е поставен на стълба, но никога не свързван с ток.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от drago_pavlov » 01 Авг 2019, 10:40

Те и Виваком си те абонират за разни работи без ти да знаеш... Хепи кол, допълнителен интернет и т.н...
Последна промяна drago_pavlov на 01 Авг 2019, 11:28, променена общо 1 път
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от Вуйчо » 01 Авг 2019, 10:51

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:23, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от cod-cdbp » 01 Авг 2019, 10:56

Вуйчо написа:В тоя ред на мисли... дали КЗП биха приели жалба, че сме се родили в тази пумиярска държава :mhihi: :confused:



Аз се замислям същото, но свързано с някой международен съд.... :|
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2019, 11:15

Е.Димитров написа:Никога не се доверявайте на мобилният оператор А1! Лъжат!

Уникални измекяри са... И аз съм се оказвал абониран за някаква техна услуга, само защото не съм изпратил "STOP" на някакъв си номер в някакъв срок. Все едно си нямам друга работа, освен да им чета рекламните SMS-и...

Беше ми изтекъл договора (при който си имах някакви безплатни минути) и те "автоматично" (разбирай - без да ме предупредят) ме прехвърлили на някакъв "стандартен" план, с много по-малко минути. А аз си приказвам спокойно и накрая - ИЗНЕНАДА, сметката тройна. Питам ги - как ми променяте тарифния план, без дори да ме уведомите? Ами имали такава точка в общите условия (кой ще го чете тоя ферман шибан...), защото клиенти се оплаквали (значи оплакват се, ако ги оставиш на същия план, но иначе скачат от радост, като ги прехвърлиш на някакъв неизвестен и много по-скъп...).

Ама и ония другите... Глобул ли бяха... Теленор. И ония са същата стока. Жената беше взела някакъв детски телефон на малкия - с някакви безплатни минути и като свършат - да не може да се обажда. Първия месец сметката - 60 и няколко лева?!? Ония обясняват - били забравили да въведат това ограничение и нашият тиквеник навъртял сметка. Добре, плащаме и казваме да му ограничат изходящите обаждания. Другия месец - същата работа... Някаква гъска обяснява - ама той колегата забравил да въведе ограничението, пак хвръкнаха повече от 50 лева за глупости. Аз съм кротък човек по принцип, ама тия малоумници могат да те изкарат от нерви. Сега последно май са го уцелили тарифния план - жената се разправя с телефоните...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2019, 12:48

Всичките са един дол дренки , при всяко преподписване на договор трябва нарочно и преднамерено да вдигате скандал за тия допълнителни услуги да бъдат премахнати . Дори и вече да си били спрени веднъж при преподписване пак ще ги включат . Ако им говорите на харабия се правят на утрепани и Ви слагат в графата добродушни идиоти . Самите служители са инструктарани подобаващо , дори ако Ви се струват добронамерени все едно искат да Ви услужат това не е така .
Не само с телефоните но и с ТВ услугите вървят един куп платени простотии които плащате без да ги искате ако изрично не поискате да бъдат махнати .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КЗП има ли ефект?

Мнение от steeN » 01 Авг 2019, 12:54

Аз мисля да тесвам с някакви олигофрени от iqmaster точка bg, които пращат непоискани sms-и.
Все пак живеем в общество и не е добре да се прибягва до самоуправство :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook