Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от sobiss » 25 Юли 2019, 0:48

Аз мога да кажа как е в Германия. Живея в провинцията, и всеки ремонтира нещо...кой в гаража, кой в двора. Коли, мотори, трактори, бусове...абсолютно всичко. Почти всяка къща има гараж с канал, има и доста направо с подемници. Комшиите ми всичките в свободното си време ремонтират коли....двигатели се качват и свалят постоянно. Аз не веднъж съм разглобявал компакта в двора, който даже не е и отделен по някакъв начин от тротоара. Проблеми никой никога не е имал. Като идеш на тюв никой не те пита, кой кво е правил...важно е автомобила да отговаря на определените изисквания.

Gesendet von meinem NEM-L51 mit Tapatalk


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от steeN » 25 Юли 2019, 1:30

Jordana написа:...


Тия глупости дето ги пишеш тук може да минават в кварталната кръчма... съдилища, затрахователи, престъпления и т.н.
Не стига това, а ми ако нямаш инцидент, застрахователя няма да ти е виждал колата никога. Застраховката става с едно обаждане по телефона.
Тая система там няма как да я разбереш, не се напрягай излишно. Набий си го в кухата чугунена глава - в Калифорния няма техничекси преглед и частните лица не ги бара никой какво ремонтират и как го ремонтират.
Медицинския преглед за книжка е да кажеш 4-5 букви на едно табло зад гишето, колкото да видят че не си кьорав. Шофьоркси курс няма, книжката с правилата се чете за един следобяд и изпита за теория е точно 15 мин, колкото е и изпита по кормуване.
Твоите фашистки фантазии сериозно се разминават с реалността.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 7:34

Има такова движение "Right to Repair" в социалните мрежи в америка , можеш да се присъединиш . Явно им е писнало на хората да ги цакат сервизите . :yes:
Малко ме успокои с тези твърдения че всеки човърка и ремонтира в задния си двор , значи е като тука . Има закони ама никой не ги забръсва за слива . Не знам къде точно в краварника си ги видял тия работи или някой тираджия ти ги разказва , няма да спорим сега за такива подробности . Въпроса е дали тука ще прокарат тая работа :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от zAcK » 25 Юли 2019, 7:47

Jordana написа:... или някой тираджия ти ги разказва


Не му ги разказват, спи спокойно :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от K_Ilkov » 25 Юли 2019, 7:55

Джорданката е велик, няколко човека дето са били/са там му обясняват, че нещата не са баш като през гуглето ама оно рупа :mrgreen:

steeN написа:Медицинския преглед за книжка е да кажеш 4-5 букви на едно табло зад гишето, колкото да видят че не си кьорав. Шофьоркси курс няма, книжката с правилата се чете за един следобяд и изпита за теория е точно 15 мин, колкото е и изпита по кормуване.

Мен ме хвана затягането на правилата ... подновяваха ги книжките като изкарах аз като ти я пращат по пощата :mhihi:
После стана с лично получаване и ми отече кали книжката :cry:
Последна промяна K_Ilkov на 25 Юли 2019, 7:58, променена общо 1 път
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 7:56

Аз не мога да разбера в крайна сметка демокрасито трябва да го копираме тука , или те копират соца при тях ? Реакцията на такива теми като тази ми е крайно странна :shock:
Стийна твърди че всичко там е анархия и се задвижва от само себе си . Няма правила , няма закони , всеки прави каквото си иска ....ами че то като тука бре :mhihi:
В същност като се замисли човек може и да е така както разправя стинката , защо ли ...ами защото ако сега питам някой сирийски абориген от тия последните партиди как е в Германия , закони правила и т.н ке ми отговори същите неща . Че прави каквото си иска и никой копче не мое му каже :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от steeN » 25 Юли 2019, 10:53

В пощенския код, който живеех, една къща струваше колкото цялата махала с панелки, в която живееш бе... спри се малко с тъпизмите :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Вуйчо » 25 Юли 2019, 11:13

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:24, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 11:26

steeN написа:В пощенския код, който живеех, една къща струваше колкото цялата махала с панелки, в която живееш бе... спри се малко с тъпизмите :mhihi:

Живееш в пощенския код ? Нео... в някаква матрица си попаднал . :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2019, 17:07

Вуйчо написа::OT: Абе може ли вие двамата (стийн и джордана) във всяка една тема да се джафкате все за нещо? Ама не преставате бе! Като черноморски сблъсък на титаните сте - единия бургазлия, другия варненец, все нещо делите, все нещо спорите.
Хванете се срещнете по средата (у слънчака например) и се набийте/напийте/наебете или каквото искате правете, но накрая хванете се сдобрете и да престане тая неосъзната любовна сага помежду ви баси - омръзна ми всяка една тема да осирате с
вашите детинщини и тъпотии. :kuku:


Титани в кое по-точно??? И възоснова на какво съдиш кой откъде е? Да не си ги видял на сбирка или поне регистрация на колите им???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от pampo » 25 Юли 2019, 17:16

събраха се :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Nickelback » 25 Юли 2019, 18:30

BMW_POWER написа:
Вуйчо написа::OT: Абе може ли вие двамата (стийн и джордана) във всяка една тема да се джафкате все за нещо? Ама не преставате бе! Като черноморски сблъсък на титаните сте - единия бургазлия, другия варненец, все нещо делите, все нещо спорите.
Хванете се срещнете по средата (у слънчака например) и се набийте/напийте/наебете или каквото искате правете, но накрая хванете се сдобрете и да престане тая неосъзната любовна сага помежду ви баси - омръзна ми всяка една тема да осирате с
вашите детинщини и тъпотии. :kuku:


Титани в кое по-точно??? И възоснова на какво съдиш кой откъде е? Да не си ги видял на сбирка или поне регистрация на колите им???

Е, сега :ok: Той Врачанина е старо куче, знае ги :mhihi:
Аз също се джафкам с Джорданката чат-пат, но вярвам, че е градивно :ok:
Иначе Джорданката някой път има голям смисъл в това, което пише и помага, ако човек вникне по-задълбочено, но мисля, че може да го дава по-лаконично и по-конкретно - по-полезно е за всички :yes:
Мисля, че на живо е пич и не е чак такъв дървен философ и твърда кратуна като във форума :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 18:42

Ама ние със стина така си говорим , не се караме . Вуйчо що се афектира не знам . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от drago_pavlov » 25 Юли 2019, 18:47

Nickelback написа:Мисля, че на живо ... не е чак такъв дървен философ и твърда кратуна като във форума :bchug:

То всички сме така :mhihi:
На живо не сме чак такива карачи, пиячи, биячи и еб@чи като във форумите :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Забраняват свободната търговия с употребявани авточасти

Мнение от zAcK » 25 Юли 2019, 18:49

drago_pavlov написа:
Nickelback написа:Мисля, че на живо ... не е чак такъв дървен философ и твърда кратуна като във форума :bchug:

То всички сме така :mhihi:
На живо не сме чак такива карачи, пиячи, биячи и еб@чи като във форумите :mhihi:


За пиячи може да поспорим :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :OT: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook