Защо така бе колеги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо така бе колеги

Мнение от cod-cdbp » 02 Сеп 2019, 8:08

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Защо така бе колеги

Мнение от TheDriver » 02 Сеп 2019, 9:18

cod-cdbp написа:


Защо ми се струва, че тука има нещо повече :mhihi:

В смисъл, че автобуса на твоята фирма да стигне пръв или за по-кратко време е особено важно. :mhihi:

Напомни ми на филма Джо Банана, дето им даваха старт и който камион пръв стигне до другя бряг с бананите получава най-висока цена :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Venelin1111 » 02 Сеп 2019, 13:55

За тия с Бугати има ли мнение?


https://youtu.be/NkiyAZ63RT8


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Вуйчо » 03 Сеп 2019, 9:15

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:22, променена общо 5 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Don_Diego » 03 Сеп 2019, 9:26

Всички пропускате една огромна група - таксиджиите и доставчиците на храна. Имам теория, че тия вторите или тренират за бакшиши или не са успели да вземат психото за да подкарат бленувания жълт автомобил :mhihi:
Не малко пъти се чудя дали няма някаква промяна в здвп, касаеща ги и даваща им повече права от другите на пътя. Нощно време особено е страшно - червени светофари, предимства, превишена скорост при това с много - нищо от изброените не важи за тях :kuku: . Бонус ем че светят и свирят сякаш са НСО :banghead:

ПП:без грам умисъл да обидя ТопГън, просто болшинството в страната са под всякаква критика :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2019, 10:10

Вуйчо написа:-SUV / паркетник най-вече от евтините (от типа на форестър, рав4, црв) или такъв каран от някоя "държанка" - или ще ти демонстрират колко може да върви варел тон и шестотин и средно 140 коня с аеродинамика на тухла :kuku: или ще ти наглее ала "аз съм бат арни и карам хъмви, дай ми път". Комплексите явно гледат да се избиват като гледаш от високо.....

В момента карам точно такова - Кашкай 2.0/140к.с/AWD :)
Усеща се рязко негативно отношение конкретно към този автомобил по пътищата :mhihi:
Всеки решава, че трябва да се гони с него... Да, машинката не стои добре в завой - мека е... Но на нормален път си е напълно функционална машинка.
Като динамика си е равна на аналогичен лек автомобил, само дето старта му е доста по-успешен заради 4х4...
Обаче е нещо МНОГО ЧЕСТО срещано да тръгна да изпреварвам, и изпреварваният да реши да даде газ :banghead:
Което почти никога не се е случвало с предходната ми черна Мазда6 / 147к.с. FWD... А като динамика бяха практически еднакви (маздата имаше малко по-дълги скорости и по-висока максимална скорост, но в нормален скоростен диапазон по-късите скорости на Кашкая бяха предимство в динамиката)...
И НИКОГА с Джип Гранд Чероки - с него направо даваха десен мигач като ги настигна (да, той бе 250к.с., ама и сухото му тегло бе 2.5тона)...
Просто в БГ се е наложило мнението, че трябва да се асоциира човека с автомобила, в който е... И за съжаление това често се пренася и от автомобила към шофьорите (виж ме кой съм, щото карам дадена марка), което пък инициира обществено мнение 'еди коя си марка е опасна'...
Пък както казва един колега 'г**за си е един и същ, независимо дали седи в Мерцедес или на трикрако столче'...
Вчера на магистралата бях забил темпомата на малко под 150км/ч. Направиха ми впечатление едни новички Рейндж Ровър Спорт и Х5 с чуждестранна регистрация, които се движиха с малко по-ниска скорост.
Да, на едно място бях принуден да намаля заради тези автомобили, но след това - десен мигач и спокойно си ги изпреварих... Т.е. напълно нормално пътно поведение, никой не се е правил на герой, и никой не е пречил на другия...
И за 500км единственият, който направи идиотска маневра бе колега със сравнително ново дизелово (съдейки по звука) БМВ петичка, който след като се движеше около 5 минути зад мен (криволичейки - да покаже, че иска да изпревари, ама ние си стоим в двуредна почти спряла опашка към кръгово) успя да изпревари един автомобил през автобусна спирка... Сигурно се е почувствал герой :mhihi: Пък автомобила, виждайки спрелите пред него просто бе оставил достатъчна дистанция...
На този участък :) (в момента малко след спирката е кръговото, но предполагам може да се придобие представа за оригиналната маневра :mhihi:
https://www.google.com/maps/@43.2157102 ... 312!8i6656

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Защо така бе колеги

Мнение от pe6kata_ » 03 Сеп 2019, 10:43

До автора на темата развитие има ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Защо така бе колеги

Мнение от andy » 03 Сеп 2019, 10:43

off topic

Кашкай 2.0/140к.с/AWD се движи само на предно. Ако случайно превърти предното тогава вкл. задното

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2019, 11:09

pe6kata_ написа:До автора на темата развитие има ли?

Снощи се прибрах късно и не съм срещал съседа... Ще ви държа в течение...
Последната информация бе, че са се уговорили по тлф с човека да дойде, ама съседа бил мръднал някъде за малко, пък 'артиста' не му се чакало, щото живеел в къща извън града .


andy, не е съвсем така... Да, при висока скорост често изключва задния мост (но се случва и да го включи в дадени моменти - тествано лично на лед и сняг).
Но има варианти за заключване на задния мост дори и преди тръгване (не става въпрос за LOCK или ABLS режима) Пише си го и в инструкцията - за да предотврати превъртане на гуми при тръгване например.
Лично аз съм много доволен от работата на системата - сработва колко трябва и то - съвсем неусетно и на време - в АУТО режим и сух асфалт е практически невъзможно да ти сработи ТС или ЕСП при тръгване - задният мост предава въртящ момент от самото тръгване)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Elesar74 » 03 Сеп 2019, 19:08

Човека не може да кара назад, какво му намирате махна. Както казаха, махнаха полигона, то някои умения се придобиват на определени места. И аз бутнах скоро една жена на паркинга, ама аз отзад имам парктроник(теглич) и леко й подпрях номера. Слезе жената, поговорихме, няма скандали няма нищо, даже тя ми каза, че нищо няма и аз си тръгнах. Ами заблеял съм се нещо и защо тръгнах назад, да ме пита някой.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Сеп 2019, 20:16

Don_Diego написа:Всички пропускате една огромна група - таксиджиите и доставчиците на храна. Имам теория, че тия вторите или тренират за бакшиши или не са успели да вземат психото за да подкарат бленувания жълт автомобил :mhihi:
Не малко пъти се чудя дали няма някаква промяна в здвп, касаеща ги и даваща им повече права от другите на пътя. Нощно време особено е страшно - червени светофари, предимства, превишена скорост при това с много - нищо от изброените не важи за тях :kuku: . Бонус ем че светят и свирят сякаш са НСО :banghead:

ПП:без грам умисъл да обидя ТопГън, просто болшинството в страната са под всякаква критика :bchug:

Няма как, аз толкова се смях с Вуйчето, чета, чета и викам "къде са тираджиите и таксиджиите". :mhihi: :mhihi: :mhihi: Тъкмо благодарях, че не ни е споменал и накрая леко и тънко почти ни изчетка. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Иначе знаеш моето мнение, лично ние не сме цветета за мирисане, но ако не бяхме с жълти коли нямаше да сме в класацията никога. Просто лесно се помним, окото набива в ума всяка ситуация с жълта кола и така. Същото е и тираджиите, които обикновено са доста толерантни шофьори. За автобусите ме изненада обаче, аз лично нямам такова мнение за тях, не говоря за тия в клипа, те не са и хора дори като ги гледам.
Но да си призная когато не съм с таксито или съм с него, но не работя, много рядко ми се случва да наруша закона по начини, по които го правя редовно като минаването на червено от типа, че остават 4-3 и ако имам видимост, че никой от никъде не мърда минавам задължително почти, понякога и доста по-грубо пак ако имам идеална видимост де. Нощем най-много се движат такстита, нормално е и тогава да ги виждаш да минават на червено. В нашият град има 9-10 светофара и нощем като ти оставят работещи някакви такива абсурдни, ти спираш и 60 секунди няма никой или е минала едната кола, която е чакала. Е какво чакаш през това време след като свалиш ли прозореца само щурци ще чуеш? Минаваш естествено ако имаш видимост пак вмъквам. Няма ли ги светофарите, знаците вършат 45 пъти по-добра работа дори денем ако си стабилен шофьор, а нощем във всички случаи. Разбирам обаче, че не всеки може да кара и светофарите улесняват точно тези хора, за другите просто правят задръстване и действат както катаджия пратен някъде на възлово място, шофьорите го гледат, спират, мислят какво ли прави дали няма да ги спрев, 9 от 10 се бавят доста повече така и става мазало. Махне ли се катаджията и всичко тръгва да функционира.

Като споменахте тези каращи нови бусове и т.н. на един приятел във фирмата има 5-6 шофьора. Единият е млад на 20 и малко, прилича леко на напушалка, кара винаги на убиване и шефа му го следи по ГПС, намеквал му е леко, че няма нужда да бърза толкова(140 кара когато е на 5 минути от града и вече се е прибрал един вид от дълъг път :shock: )но онзи си знае неговата. Не го маха просто защото няма свестни шофьори и изобщо кандидати, а им дава по 1300-1500 лева, плюс бонуси за Великден и Коледа в размер на половин заплата, тоест все едно за цяла година им дава 13 заплати. Вика ми, ами примирил съм се, докато не намеря свестен ще го държа и ще се моля нещо да не направи. Засичал го е със 170 по ГПС. :shock: Бус, и то не чисто нов, има нов, но не го дава на него. Има 9 буса като се строши някой да има задължително резервен. Парадоксът е, че точно най-новия му Транзит 2016-та го караше уж биващ шофьор(макар и леко ром)и както си кара по магистралата, някакъв се включва отстрани от друг път(както си трябва)и излиза пред него, онзи обаче се блъска отзад в него и той е виновен. за моят човек шофьор си е пишел по телефона и не е видял включвал се някакъв, който с колка да се включи и къде трябва да е за мине пред теб и да го удариш отзад? Явно е бил пред него и като вече се е престроил в лентата, нашия човек просто не го е видял защото си е гледал телефона и се е буфнал отзад. Нищо не му каза просто защото пак няма шофьори, нито го глоби, просто го прие за част от играта.
Та шофьорите на тия МПС-та наистина ги карат обикновено като за последно и не им дреме з анищо, освен по-бързо да си идат, ни за кола, ни за нищо. Търговските представители и те са същата работа, там понякога само, че карат момичета току що взели книжка и още се учат, тоест се тътрят по пътя. Като се научат малко да дъражт волана и почват да летят. АКо ги видите да карат бавно, то изписват заявка на таблетите докато карат, може и заедно с това да говорят по телефона, тогава правят и задръствания.

П.п: Вуйчето Президент!!! :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2019, 22:13

Elesar74 написа:Човека не може да кара назад, какво му намирате махна. Както казаха, махнаха полигона, то някои умения се придобиват на определени места. И аз бутнах скоро една жена на паркинга, ама аз отзад имам парктроник(теглич) и леко й подпрях номера. Слезе жената, поговорихме, няма скандали няма нищо, даже тя ми каза, че нищо няма и аз си тръгнах. Ами заблеял съм се нещо и защо тръгнах назад, да ме пита някой.

Проблемът както се вижда не е проблемът с начина на шофиране, а с идиотската постъпка след това.
Безгрешни хора няма. Въпросът е как се реагира след това.
Както се вижда - аварията е незначителна за и за участника, и за статичните автомобили до момента, в който започва умишленото трошене на автомобила на 'опонента'...
Мога да пусна още едно клипче от същото място - един 'маневрист' удари доста по-сериозно друг съсед (огънат калник и броня). Да, не бе с БМВ и отново реагира странно - след удара си паркира както трябва, огледа си автомобила, заключи го и ни лук ял ни лук мирисал се изниза по негови си работи...
Та не е само до марката де :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Don_Diego » 03 Сеп 2019, 22:42

Абе и нещата дето правят тия с жълтите коли са доста набиващи се на очи, не само цвета на колите :mhihi:
Иначе тия с бусовете наистина са за убиване - скоро имах случка с такъв дето ме шокира. Прибирам се с новата служебна от Германия и минах през Румъния за да не вися на сръбската граница, съответно влязох в България при Видин, а както съм казвал не веднъж оттам пътя го знам наизуст. Колата е с MultiBeam LED и прави нощта ден, та си викам ей сега ще наваксам с времето :lol: . Преди новия обиколен път при Монтана застигнах някакъв бус, прелетях покрай него без да му обърна много внимание, само видях че е от най-големите (дълъг и висок), нов и син на цвят. Та летя си аз ниско и на разбития път между Монтана и Враца връщам газта (разбирайте вече карам с 110-120 :angel: ) и въпросния бус ме настигна, подмина мен и още една кола на участък без никаква видимост и отпраши :kuku: . Минах Враца и пак стъпих здраво на педала (пак казвам, че когато се движех "бавно" не съм падал под 110)...настигнах го въпросния идиот малко преди Ботевград :paranoid: :kuku: . Тъй като и аз съм покарал доста и различни бусове...акъла не ми го побира с какъв акъл тия ги юркат така при положение, че стане ли ситуация на пътя, шанса да спреш с подобна кола (особено пълна) или да избегнеш препятствие е минимален, да не кажа и нулев... Та всяка ситуация си е потенциално меле :censored:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Защо така бе колеги

Мнение от drifty » 03 Сеп 2019, 23:43

Доста се изродиха нещата с масовото раздаване на книжки на куцо, кьораво и сакато.

Преди няколко дни изкачвам пътя от Г. Оряховица към Арбанаси:
https://www.google.com/maps/@43.1163981 ... 312!8i6656

Снимките са стари, в момента пътят е чисто нов чак до Търново, но завоите са същите, може да си представите що за път.

като се движех в обратната посока ми направи впечатление, че 528цата почти на вскеи завой тръгва настрани, а уж нов асфалт, ама от миналата година до сега има коренна разлика в това как се държи колата на пътя.

Та така де, качвам го аз тоя път, карам с 80-90, няма никой, но още в началото зад мен се залепи някакъв явно чипосан дизел - алфа. Някаква въшка беше. Стои ми на бронята и даже се мъчи да изпреварва, а наклонът там е 12% до колкото помня, така че иска доста коне да изпревариш някой, движещ се с 80-90. На няколко пъти излезе, но то там няма къде да изпревариш, защото докато се изкачваш прави няма. След като ме изнерви, стоейки ми на бронята, аз реших да настъпя като скоростта стигна 120. Същият продължава да ми стои на бронята.. А завоите са доста остри и си е опасно. Изкачих до горе, хлъзнах я на последния завой, малко за душата и му пуснах мигача да ходи напред. Настигна малко по-надолу колите пред мен и пак се мъчи да изпреварва. А само за последната седмица четох за 3-4 обърнати коли на тоя път и всичките ми приятели забелязват, че е изключително хлъзгав пътя. Въпрос на време е някой пак да се обърне.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 04 Сеп 2019, 9:56

drifty написа:....Стои ми на бронята и даже се мъчи да изпреварва, а наклонът там е 12% до колкото помня, така че иска доста коне да изпревариш някой, движещ се с 80-90. На няколко пъти излезе, но то там няма къде да изпревариш, защото докато се изкачваш прави няма. След като ме изнерви, стоейки ми на бронята, аз реших да настъпя като скоростта стигна 120. Същият продължава да ми стои на бронята.. А завоите са доста остри и си е опасно. Изкачих до горе, хлъзнах я на последния завой, малко за душата и му пуснах мигача да ходи напред....

Основният ми принцип е - настигнал ли ме е някой, значи има по-високо темпо от мен - просто го пропускам без да му преча, и създавайки му удобства да ме изпревари (дори с цената на леко отпусната газ на някой участък) - да ходи да си троши главата далеч от мен :mhihi:
Никога не знаеш колко коня има 'въшката' - възможно е да имала доста над твоите, и наклонът съвсем да не я плаши, както и хлъзгавият асфалт (защото например е по-лека и с по-добри гуми)...
Затова се иска колегиалност на пътя, а не инат. :dunno:
Карал съм известно време една Мазда6 - вълк в овча кожа... Стоково 4х4 и 270к.с., ама хората си мислят, че е нормален седан, и решават, че могат да се гонят с него...
Това нещо стоеше в завой като залепено, а дърпаше толкова страшно, че никога не подавах газ преди да съм се изнесъл в другата лента - ударът в гърба бе удивителен - все пак от ниски обороти вадеше 380Нм... Което позволяваше изпреварване на много къси участъци.
Пътят не е писта, а място, където безопасно за всички да се придвижваме.
Който иска доказване - отива на пистата и се пробва... :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook