Защо така бе колеги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2019, 10:31

Здравейте колеги,
За пореден път се замислям защо се е формирало обществено мнение относно 'интелекта' на шофиращите БМВ...
Сутринта ми се обажда познат във Варна - някой му изтръгнал чистачката заедно с рамото - строшено със сила от главината...
Съседка видяла сребристо излъскано БМВ 5-та серия (E60), чиито шофьор направил поражението...
Паркингът е в двора на блок, тесен, та се искат известни шофьорски умения.
Решавам да поразгледам видеоматериала от събитието и останах силно изумен от видяното...

Както казах - мястото - малко, та се изискват няколко прецизни маневри - с това се разполага, и хората са свикнали. Затова и се паркира ТОЧНО по маркираните паркоместа, както в случая е направил и пострадалия (дори е оставил доста повече място на БМВ-то - бе се изнесъл максимално далеч)...
Идва младо добре облечено семейство с детенце на около 4-5 години явно откъм Морската градина, което си е оставило преди това автомобила паркинга...
Пооплешивелият 'младеж' започва маневриране, докато жената и детето обикалят наоколо... И още в началото остъргва колата на пострадалия (и своят калник вероятно)..
Настава суматоха, озъртат се, оглеждат се, потриват остърганият си калник (на другата кола - какво ще и стане - нали е чужда...)...
След няколкоминутно мислене маневрирането продължава. Накрая успешно излиза от паркинга, жената и детето се товарят в колата, а 'колегата' слиза, връща се при автомобила, в който се е ударил, и чупи цялото рамо на чистачката от яд...
Навярно заради това, че е ИДИОТ, който дори не се е научил да шофира...
Имали сме подобни случки с грешки при маневриране, но не и такава наглост...
Например едно крехко девойче с едно нисанче удари при маневриране колата на съсед. Огледа се, почака дали някой няма да слезе от блока - няма никой, написа си телефона на бележка и я остави на колата на съседа...
Явно девойчето е било по-мъж от 'отворкото', който явно възпитава и дете..

Далеч съм от мисълта, че всички колеги биха действали като 'идиота', но точно заради такива боклуци и тръгва името на шофиращите БМВ :ranting: ...

Нека мислим зад волана и да има повече толерантност..
Последна промяна slowtraveler на 10 Юли 2019, 23:38, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Защо така бе колеги

Мнение от toncho83 » 10 Юли 2019, 13:47

Ако се вижда номера подайте жалба

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Защо така бе колеги

Мнение от BaDxBoY » 10 Юли 2019, 15:27

Дай направо видеото ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Защо така бе колеги

Мнение от streetz » 10 Юли 2019, 18:08

Много е погрешно да се смята, че щом даден човек кара същата марка автомобил като нас това значи, че имаме нещо общо като интелект, манталитет или друго. Процентно водачите на БМВ са същите отрепки колкото тези на Ауди, VW, Мерцедес, Рено, Тойота, Опел и т.н.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2019, 20:14

За видеото - малко трябва да го пооформя за да става за гледане, но ще го пусна де...
Номерът на автомобила - камерките са доста старички и не се вижда. Като че ли е с варненска регистрация... Ще пробвам да го 'проясня' от оригинала - ще видим какво ще се получи :) Но и съседи на пострадалия са го забелязали (включително и инцидента - сутринта преди да прегледам клипа познатия спомена, че било БМВ -докладвано от 'външното наблюдение' - съседки :) ), та съответно ще поразпита...
А за поставянето на всички под един знаменател - твърд противник съм на такова мислене...
Но за съжаление аз също лично наблюдавам известен дисбаланс и по-често срещане на неадекватни шофьори от конкретни марки, които са станали нарицателни (съвсем не само БМВ)...
Предполагам причината е заради типа на хората, които избират дадена марка или модел. Все пак маркетингът си има конкретна таргет група за всеки модел и всяка марка. И се 'цели' по конкретна психология на потребителя... Потребител, целещ се във Ферари трудно би го накарал да си купи Фиат Добло например :) Съответно двамата ще имат съвсем различен поглед и реакция към дадена ситуация..
Докато приготвя клипа - едно клипче от предната седмица, пуснато от колега в друг 'марково-неутрален' форум...

https://youtu.be/MbILMPd1bWM?t=155
Последна промяна slowtraveler на 11 Юли 2019, 8:17, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Venelin1111 » 10 Юли 2019, 20:16

И мен ме гледат познатите като , че ли съм някакъв хашлак. БМВ хулигане ...по тв с БМВ се претрепали , или всички мангали са с БМВ . Писна ми.Аз познавам човек от форума , младеж с интелект , скромен. Защо тая нашата марка е така оплювана не ми ражда главата?


Sent from my iPhoneX using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2019, 21:23

Оплювана е заради мършата в стадото колега. А такава явно има в известни количества....

Ето клипчето без обработка на видеото (само слепени кадри)... Времето е UTC.
Малко е дълго, ама то процесът по маневриране си е дълъг :mhihi:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Защо така бе колеги

Мнение от top » 10 Юли 2019, 21:51

Според мен щеше да му е по-лесно да завие наляво и после назад да излезе от паркинга. Червената кола с нищо не му е виновна, повече пречи фолксвагена.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Jordana » 10 Юли 2019, 22:02

Мястото най вероятно е това
https://www.google.com/maps/@43.2103422 ... 312!8i6656
Едно от малкото места в центъра на Варна богопомазани с такъв голям вътрешен паркинг . Ами научете се да паркирате и да маневрирате , тоя какъв му е проблема да вземе първо ляв и да напусне паркинга на заден . :dunno:
Оня ден се събуждам сутринта от някакви викове дай дай дай ...дай дай дай ..дай дай ама в продължение на 10 минути и форсиране на двигател . Поглеждам долу на паркинга някаква офца не може да паркира и една друга обикаля около колата и вика дай дай после отива отзад дай дай и така напред назад цирк пълен даже я снимах ама не ми се занимава да и правя реклама . Не издържах и пак си легнах , но може да е откъртила някой чистачка накрая :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2019, 22:04

top написа:Според мен щеше да му е по-лесно да завие наляво и после назад да излезе от паркинга. Червената кола с нищо не му е виновна, повече пречи фолксвагена.

Напълно съм съгласен :yes:
Просто когато не си сигурен в маневрените си способности, не се навираш в тесен паркинг - лесно е...
Но на колегата явно все друг му е виновен - като например чистачката на колата... И използва удобният момент да учи и детето си... Срам.... :bang: :banghead:
Последна промяна slowtraveler на 10 Юли 2019, 23:41, променена общо 1 път

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Защо така бе колеги

Мнение от c04 » 10 Юли 2019, 22:15

Тоя е някакъв тотален дебил :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Kurtov » 11 Юли 2019, 4:15

Тоя пич наистина е тъп, защо не завя на ляво и след това назад ?

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Hito » 11 Юли 2019, 5:46

Е няма толкова тъп човек :censored:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Защо така бе колеги

Мнение от spacepl » 11 Юли 2019, 7:52

Тоя тъпунгер няма как да е от Варна. Дори и от значително по-малък град да е щеше да мудойде на акъла, че трябва да завие на ляво и да излезне със задна. Кой знае от кое околно село е, продал 3 декара нивичка ис и купил Е-шайсетка. Скапан дебил, другата кола си беше паркирана ок. :ranting: :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Дидо85 » 11 Юли 2019, 8:26

Не виждам какво толкова му пречат другите коли. Ако беше завил наляво и след това да излезе назад не би трябвало да има никакви проблеми.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: b_u_b_o

Последни теми
Facebook