Защо така бе колеги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Защо така бе колеги

Мнение от peshehodetz » 04 Сеп 2019, 16:29

Вуйчо написа:Имам си лична класация според това какви са най-големите тъпотии срещани по пътя според вида автомобил. Наблюденията са ми въз основа многохилядно пътуване по Е79, ам Хемус и ам Тракия. Не ангажирам никого с мнението си, но все пак да го споделя:


-субару - най-комплексираните хора на пътя и като седнат на маса и се заговори за коли. Забелязал съм няколко неща на които карачите на този еквивалент на на самурайски меч на 4 колела (сиреч "кола чекия") главно се гордеят: това, че са 4х4, това, че карат "японска кола" (някакъв псевдо измислен синоним на едва ли не вечна и супер здрава като супермен кола) и доста често, че са "ТУРБО" коли и един вид "знаеш ли как върви с чипа". Същевременно си знаят вътрешно в тях, какъв грозен, евтино направен/пластмасов клозет си карат и винаги искат да докажат на другите колко много колата им върви и е повече от другите коли, особено в лоши метеоролгични условия. Почти винаги срещна ли субару, то ще иска да се "гони" с мен на магистралата, ще натиска до дупка демонстрирайки незнайно какво.

-ауди, най-вече такива които са комби - те са подобни на ония със субарутата, но са с малко повече самочувствие и са вдигнали глава, раздават го повече "дупета". В смисъл, ако един със субару носи борсалина с надпис "СПОРТ" през кръста, то този с аудито е препасал диагоналка с надпис "гучи" :winky: . Обединява ги главно идеята, че колите им масово са 4х4 - явно е много важно зимъска да си стигаш до селската къща за да си колнеш прасето и натовариш компотите и това, че не си заглъзнал в поледицата те кара да се чувстваш ебаси гъзара, раз'ираш ли. Но истината си остава в трите букви на късмета - Т Д И. Колкото повече чипосано и повече чадещо, толкова по-яка е работата и иска да ти се докаже на пътя.

.


Добре започна обаче след Ауди другото някак си го прочетох малко по диагонал, а с интерес очаквах нещо за нашата марка а също така и за колегите с Мерцедес.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Вуйчо » 04 Сеп 2019, 20:30

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:22, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 04 Сеп 2019, 21:07

Нещата на паркинга не са толкова страшни...
На същият паркинг (и често - на същото място) маневрирам спокойно с Гранд Чероки, който е с по-дълга база, доста по-широк, и приблизително толкова дълъг колкото Е60...
В края на краищата когато сметнеш, че не си подготвен да маневрираш в тясно пространство - ами просто не влизаш в такова... Ама трябва да спреш на улицата и да вървиш пеш?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Вуйчо » 04 Сеп 2019, 21:24

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:20, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 04 Сеп 2019, 22:01

Абе май няма значение какъв шофьор си, ако слизаш и трошиш чистачките на пострадалия от твоята маневра...
Там вече трябва да си на друго ниво :kuku:
В същият паркинг маневрира и съпругата ми... Не е уникален шофьор, но внимава и маневрира спокойно. Ако не е сигурна - оглежда се, ако трябва - слиза от автомобила да провери, и засега за толкова години няма докосната кола...
Да, понякога ако не е уверена, че ще влезе в дадено място - просто избира алтернативно място за паркиране...

П.С. Вуйчо, три пъти гоних някакви мухи по екрана :mhihi: Оригинално :yes:

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Защо така бе колеги

Мнение от ryan83 » 05 Сеп 2019, 17:08

Kurtov написа:Тоя пич наистина е тъп, защо не завя на ляво и след това назад ?

И аз това си помислих :mhihi: :mhihi: тая кола с гледане няма да излезе оттам.. :mhihi: :kuku:
Много слаб шофьор е тоя, такива хора не са за БМВ.. :kuku:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Сеп 2019, 22:42

Тая сутрин ме настигна един дърт кошни СкударУ и се сетих за вуйчо. Тоя беше с ръждясало комби, което обаче наказа целия трафик, изпревари без видимост на непрекъсната, а после на правата си го настигнах и влезнахме заедно в града където пак ускори. :shock: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Пинтев » 06 Сеп 2019, 15:07

Днес станах свидетел на катастрофа,поради навлизане в насрещното платно в завой.За жалост със смъртен случай.Водачът 72 годишен човек.Забелязвам доста често се случва възрастни водачи да секат завоя или преминават осовата линия.Какво смятате относно водачите над 70 годишна възраст. Жал ми е за тях защото са оставени сами по селата,карат масово 25-30 годишни лошо поддържани автомобили..обаче..и така нещата не са добре.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Защо така бе колеги

Мнение от Venelin1111 » 06 Сеп 2019, 15:31

ПТП с възрастни водачи зачестиха в последните месеци. Аз нямам мнение , знам , че и ние сме се запътили към третата възраст и ако достигна дълголетие няма да ми е ОК ако има рестрикция в смисъл възрастово ограничение. Ако човек вече не може да шофира сам казва край и спира да кара. Жалко е , че се случват толкова много ПТП и нито КАТ , нито полиция или ДАИ могат да противодействат на 100% Всичко си зависи от нас , всички зад волана... спокойствие , толерантност и уважение към останалите участници в движението. Това е личното ми мнение.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 06 Сеп 2019, 15:38

Пинтев написа:...Какво смятате относно водачите над 70 годишна възраст....

Не виждам проблем в това при условие, че са физически здрави... Най-възрастният пилот на самолет бе над 100г.
Имам няколко примера около мен:
1. Баща ми - 82г... Редовно прави пътуване до друг град на около 400км в едната посока наведнъж. С Рено 19. Добре поддържано (веднъж аз връщах колата по маршрута, та знам от личен опит). Сам си поддържа автомобилите - инженер е, и често ремонтира автомобилите и на приятели. Планира си добре пътуването - обикновено много рано сутрин, защото Реното няма климатик, а и вече не иска да се бута в трафика. Иначе в града шофира практически ежедневно, защото има проблем с придвижването пеш - бастуни и т.н.. А и рибарлъка продължава да го влече. Да чукна на дърво - единственото му ПТП (с леки материални щети - счупен фар) бе преди около 40г (когато е бил на около 40г :) )...
2. Приятел на баща ми - на 80г. Преди три дни го срещнах в Берковица. С Лада 2005 или 2007 - забравих вече модела. Маршрута му бил Варна-Сливен-София-Петрохан-Берковица-Варна... Да, изморявал се и затова го прави на няколко части. Да, ладата имаше нужда от междинен ремонт в София посредата на пътуването, ама нещата са оправени с помощта на сина му :)
3. Тъст ми - на 82г.... Взехме му книжката на около 68г - не ставаше шофьор от него, заради възникнал проблем с периферното зрение от едната страна заради микроинсулт...
4. Колега - на 77г... Продължава да шофира ежедневно и безпроблемно. Периодично кара внучка си от Варна я до София, я до Враца...
5. Колега на 75г. Миналата година си взе от магазина ново БМВ Х3 :) Шофира безпроблемно и на дълги дестинации. В града - ежедневно в натоварения трафик. Последните 10г има две по-сериозни ПТП - ударил се в стена автомобил отскача и го удря странично, изхвърляйки го в насрещното платно с последващ челен удар. Без физически последствия. В предишното му БМВ Х1 млад юнак се спря с около 100км/ч. Скъсан заден мост и ремонт в официалният сервиз около 4 месеца. Пак без физически последствия. За мен и в двата случая няма никаква вина, а вината е в доста по-младите шофьори, управлявали другите автомобили.

Да, усеща се, че възрастните шофьори не са толкова уверени както на младини, но точно затова шофират доста по-предпазливо и планират маршрути с по-малко трафик, по-спокойни маршрути и т.н..

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Защо така бе колеги

Мнение от ceco_kd » 06 Сеп 2019, 16:25

Мисля, че в масовия случай ПТП е по вина на водача на МПС. Без значение дали е на 30 или 70 години. Сега рефлексите на единия и другия няма как да са еднакви, ама не ми се е случвало 70 годишен да ми се лепи при 90-100 км/ч на бронята и да кара на ляв мигач, че да не би да тръгна да изпреварвам преди него. А иначе и на 35-40 години човек може да му прилошее или да получи и инсулт или дори да се разсее за секунда-две. В заключение мога да кажа, че съм против рестрикции за възраст. Най-добре сам да спре човек като забележи, че започва да не се справя.
П.С.: В Америка бабичките карат на 80 години и едвам излизат от колите си с по 2 бастуна, ама не са тръгнали да се предават.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Пинтев » 06 Сеп 2019, 16:26

П.С. колега да не си от Берковица?

Докато чаках да пуснат движението,разговарях в полицая,и ми сподели както човек на когото му трябват 20м за да реагира и да натисне спирачка,докторът му подпечатва че всичко е наред и го пуска.
Аз не казвам че всички са лоши шофьори,но дали не е добра идея да минават проверовачни курсове на 5 години,за да се види как е зрението,рефлексите..слуха
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Защо така бе колеги

Мнение от slowtraveler » 06 Сеп 2019, 16:37

Пинтев написа:П.С. колега да не си от Берковица?

Не, но често съм в района.

По темата
Медицинските прегледи са затова. Ако не се лъжа - на времето след определена възраст бяха по начесто.

А за 20 м за реакция - ами сметнете времето нужно за реакция - за колко би изминал тези 20м при 150кмч и при 50кмч. Караш по бавно, и веднага влизаш в нормите, дори и да не блестиш с реакции..
Затова и не се нервирам (много) от бавнодвижещите се. Може това да им е лимита....
Последна промяна slowtraveler на 06 Сеп 2019, 16:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Защо така бе колеги

Мнение от Пинтев » 06 Сеп 2019, 16:41

Проблема е,че и ако и те са фективни както много други неща при нас.
Има и още един голям проблем.Нямаме култура на шофиране.Чисто нов път,за два месеца двама загинали,и един обърнал се тир,преди като бяха дупките...нямаше такива проблеми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Защо така бе колеги

Мнение от (bubsa) » 08 Сеп 2019, 20:44

В последно време ми правят впечатление страшно много възрастни шофьори,които се движат по магистралите с 60км/ч.Това изнервя страшно много трафика и от там стават белите.
Лошото е,че не са само те.Как да обясниш на перничанин,че това е магистрала и пречи като кара с 70-80 изключил от скорост :censored:
Иначе и аз съм против възрастови ограничения,но нямаше да е лошо ако хората имаха реална самооценка и се отказваха на време от шофирането.А пкрай възрастните трябва и доста по-млади да се откажат,защото грам не ги бива!Странно как не го осъзнават или не се замислят,че са опасни за себеси и околните...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook