Черноморска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черноморска тема

Мнение от alekangg » 28 Авг 2019, 10:13

Някой къпе ли се в Дунава? Морето не е чисто, ама Дунава смятам е в пъти по-зле.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Черноморска тема

Мнение от preki » 28 Авг 2019, 10:22

Всички, родени и израсли в градовете на Дунав, се къпем там и сме се учили да плуваме
Мръсно си е и така е било винаги, но пък така засилва имунитета и като отидем на нашето Черноморие нищо не ни хваща :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Черноморска тема

Мнение от Borymeckata » 28 Авг 2019, 10:36

alekangg написа:Някой къпе ли се в Дунава? Морето не е чисто, ама Дунава смятам е в пъти по-зле.


Така е, аз буквално съм израсъл покрай реката и нямам проблеми с нея. Влизал съм дори с открити рани и никога не съм страдал от възпаления. Понякога водата е мътна, а дали и с какво (може да) е замърсена - нямам представа... :dunno: :dunno:
И да не забравяме "мръсният" Дунав къде се влива... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Черноморска тема

Мнение от empar » 28 Авг 2019, 10:54

Наскоро едни бегли познати бяха на почивка на Черно Море в ГРУЗИЯ! :kuku:
Дълго време мигах на парцали, докато асимилирам, че е възможно.
Освен неособено финият пясък по плажовете всичко друго било страхотно, но нямаше време да ми разправят повече детайли. :paranoid:

Някой друг да си е правил подобен експеримент?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Черноморска тема

Мнение от madafaka_donkele » 28 Авг 2019, 11:55

empar написа:Някой друг да си е правил подобен експеримент?


Tрябва много да се мразиш и парите да ти капят отнякъде т.е. да не си ги заработвал за да се замисляш за такива...авантюри :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черноморска тема

Мнение от alekangg » 28 Авг 2019, 12:04

В Грузия се ходи по планини, но явно винаги има кой да иде и да открие нещо коренно различно, все едно да се иде в Куба или Доминикана на планина. Така ще е още по-ефектно и всеки ще цъка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Черноморска тема

Мнение от Venelin1111 » 28 Авг 2019, 12:06

Черно море и Странджа планина... уникално.

Плажът на Варвара:

Изображение

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черноморска тема

Мнение от alekangg » 28 Авг 2019, 12:12

Venelin1111 написа:Черно море и Странджа планина... уникално.

Плажът на Варвара:

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това ли е?

Capturвввe.JPG


Тъкмо ми хареса, но ако е това язък.. изтропали са голям капан на три ката на средата и над 50% сламени чадъри..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Черноморска тема

Мнение от Venelin1111 » 28 Авг 2019, 12:13

Да , това е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Черноморска тема

Мнение от ukelichko » 28 Авг 2019, 12:13

alekangg написа:Някой къпе ли се в Дунава? Морето не е чисто, ама Дунава смятам е в пъти по-зле.

Стояхме няколко дни с кемпера на един див плаж малко преди селото на Боримечката. Водата беше топла и понеже дъното там е каменисто, беше и бистра. Комари за разлика от града има само вечер от 9 до 11 и след това изчезват. Покрай нас имаше много хора с каравани, палтки или просто с коли. За релакс беше супер. Риба нямаше никаква. На какво ли от разрешените от закона не не хвърлях и нищо. Май само дълбоководни бомби за борба с подводници и торпеда не хвърлих. И понеже ми писна от тишина и спокойствие, в следвашите 8 дни изминахме 3300 километра с колата, омешхме се с много, ама мноооооого народ на Лигурско море, водихме нощен живот, гледахме забележителности, къпахме се, ядохме някакви пендалски салати :D и супер кроасани и пици, карах по трасето на Формула 1, возихме се по каналите на Венеция, наплюскахме се като попски деца на Задушница в Сърбия, чакахме 9 часа на границата заради германците с турски произход, жена ми игра тиролски танци на някакъв ивент на Площад Масена, аз пък играх видеопокер и олекнах с едни пари.....Това е. По данни от смарт часовника средно на ден сме изминавали по 15 до 17 километра пеш. Беше супер динамично, но свърши.....за съжаление. И сега пак ще отида на Дунава за няколко дни за да закрием сезона и след това на работа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Черноморска тема

Мнение от Borymeckata » 28 Авг 2019, 13:00

Аз нямам село бе, двете ми баби и двамата ми дядовци са граждани... ако това нашето минава за град, де... :dunno: :dunno:
Ето за дядо ми: http://borymeckata.snimka.bg/daily/bna.5152121.39106277.big
и за баба ми: http://borymeckata.snimka.bg/daily/bna.5152121.39106278.big

Къде ще ходите на Дунава - да мина да ви проверя да не сте съсипали някоя дюна... и да не сте замърсили околната среда.
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Черноморска тема

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Авг 2019, 15:56

Като казахте Странджа и Варвара, аз съм в иколията на Ахтопол. За пръв път съм тук, хотела саже място за паркиране е осигурил бол, безплатно при това, а не както е масово по 15-20 лв.
И като пишеше някой по-горе за вятъра по севера, ами и тук си го има. Глупостите за чадъри и шезлонги тук също са мит по 5лв. са и ако сте като нас да ви пречат шезлонги те заради игрите на децата, то никой не те задължава да ги вземаш. Малко е каменисто на места като влизаш във водата, но за любители на плитките гмуркания като мен е добре дошло защото има нови подводни светове с бол риби, раци и всякакви ракообразни твари още на два метра като влезеш на места. Има и невероятно красиви скали. Уж края на сезона, а за такова малко населено място със само един или два ставащи хотела е пълно с народ, вечер кръчмите също. Но е много тихо сравнимо с известните места по морето.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Черноморска тема

Мнение от alx » 28 Авг 2019, 17:19

ukelichko написа:
alekangg написа:Някой къпе ли се в Дунава? Морето не е чисто, ама Дунава смятам е в пъти по-зле.

Стояхме няколко дни с кемпера на един див плаж малко преди селото на Боримечката. Водата беше топла и понеже дъното там е каменисто, беше и бистра. Комари за разлика от града има само вечер от 9 до 11 и след това изчезват. Покрай нас имаше много хора с каравани, палтки или просто с коли. За релакс беше супер. Риба нямаше никаква. На какво ли от разрешените от закона не не хвърлях и нищо. Май само дълбоководни бомби за борба с подводници и торпеда не хвърлих. И понеже ми писна от тишина и спокойствие, в следвашите 8 дни изминахме 3300 километра с колата, омешхме се с много, ама мноооооого народ на Лигурско море, водихме нощен живот, гледахме забележителности, къпахме се, ядохме някакви пендалски салати :D и супер кроасани и пици, карах по трасето на Формула 1, возихме се по каналите на Венеция, наплюскахме се като попски деца на Задушница в Сърбия, чакахме 9 часа на границата заради германците с турски произход, жена ми игра тиролски танци на някакъв ивент на Площад Масена, аз пък играх видеопокер и олекнах с едни пари.....Това е. По данни от смарт часовника средно на ден сме изминавали по 15 до 17 километра пеш. Беше супер динамично, но свърши.....за съжаление. И сега пак ще отида на Дунава за няколко дни за да закрием сезона и след това на работа.


ебаси готиния пост... много ми хареса
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Черноморска тема

Мнение от Jordana » 28 Авг 2019, 17:41

412км на ден с кемпер и Ви остава време и сили да правите по 17км пеш ... :shock: ...на мен също много ми хареса поста :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Черноморска тема

Мнение от ukelichko » 28 Авг 2019, 18:41

Не, не бяхме с кемпер. Оставихме кемпера като се върнахме от Дунава и взехме минивана. И се сменявахме със сина ми на шофьорското място на няколко часа. Но беше супер динамично и яко.
Боримечка, като се установим ще ти се обадя. Малко преди Орсоя срещу острова се е образувала хубава ивица.

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook