Черноморска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Черноморска тема

Мнение от zvetiko » 04 Юли 2019, 15:42

Слънчев бряг или слънчев удар- Слънчев бряг в 13ч по обед на 4 юли, топсезон

Изображение



Че скъпо ли е 60-70 лв.за чадър, пита концесионерИзображение

Понятието „скъп“ много се изкривява. Скъп можем да наречем чадър на гръцки остров, където на първа линия с два шезлонга, струва 100 евро. Чадърите на първа линия са 70 лева, а всички останали са – 60.

Говорим за голям чадър с 4 дървени шезлонга от тиково дърво, с 4 броя кожени шалтета, дървена масичка и плат на чадъра, който е специален, италиански и предпазва от UV лъчите“. Това разясни концесионерът на плаж „Каваци – Юг” в Созопол Гаврил Казанджиев пред bTV.

Думите му са в отговор на възмущението, породило се след като в мрежата се появи снимка на касовата бележка с възмутителна цена.

„Масово на много места гледат да си направят нещата да съм им по-евтинки. Чадърите масово са стари, ръждясали и пребоядисани с блажна боя, малки. Пластмасови маси и шезлонги, а чадърите от плат, през който се вижда слънцето“, коментира той.

По думите му често услугата ползват групи от хора, които, като си разпределят сумата, сянката излиза много по-малко. Друго предимство е, че срещу тази цена летуващите си плащат комфорт и пространство – който желае, да си гони сянката или слънцето. „Като седнат 10 души и си разпределят по 7 лева, се получава 70“.

„Клиенти има всякакви, няма как всички да са доволни. Има и недоволни. Не сме задължили някой да дойде тук. Това е право на личен избор. Всеки е запознат с цените“, каза още Казанджиев.

От Министерството на туризма са се самосезирали и са направили проверка на плажа. Към момента единственото констатирано нарушение, е недостатъчно голямата табела, указваща цените на плажните принадлежности.

Иначе концесионери в района се оплакаха, че работят на загуба и са принудени да слагат по-високи цени, защото плащат висок наем на държавата. „Твърдо заявявам, че съм на загуба. Търпя я не защото съм мазохист, а защото мога да си я позволя“, каза Милен Янков. Според него цената на чадър и шезлонг трябвало да е между 80 и 90 лева. „Бизнесът ни се влияе от времето“, подчерта той.

Изображение


Наистина скъпо ли е- все пак шезлонга е от тиково дърво, шалтетата кожени, чадъра не пуска UV лъчи, прилича като BMW с всички екстри? Изобщо ще ходим ли на почивка на Черно море или е по-добре в Гърция и Турция? Защо не оценяваме това, което се прави за нас- хората работят на загуба за да ни е удобно, а ние сме неблагодарни? Или трябва да се събори всичко и да се започне отначало?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Черноморска тема

Мнение от Tenata » 04 Юли 2019, 15:55

Човек сам си преценя за какво, за колко, за кого, за кое и защо да си харчи парите. Пък всеки сам си преценя какви цени да предлага за услугите си.
Темата с цените е необятна и едва ли ще се намери решение, но по-евтино няма как да е.
Парите са си евтини от край време.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Черноморска тема

Мнение от zvetiko » 04 Юли 2019, 16:22

Tenata написа:Човек сам си преценя за какво, за колко, за кого, за кое и защо да си харчи парите. Пък всеки сам си преценя какви цени да предлага за услугите си.
Темата с цените е необятна и едва ли ще се намери решение, но по-евтино няма как да е.
Парите са си евтини от край време.



Наистина е така- ето прецениха, че тока за бизнеса трябва да се вдигне с 203% и го вдигнаха. Утре може да преценят, че бензина трябва да е 6лв/л. и ще го направят. Реално от всичките тези мерки ще има отличен екоефект- Черно море, ще спре да се замърсява, когато редица предприятия затворят въздуха ще бъде по-чист.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Черноморска тема

Мнение от terorero » 04 Юли 2019, 16:37

Tenata написа:Човек сам си преценя за какво, за колко, за кого, за кое и защо да си харчи парите. Пък всеки сам си преценя какви цени да предлага за услугите си.
Темата с цените е необятна и едва ли ще се намери решение, но по-евтино няма как да е.
Парите са си евтини от край време.


Те че са евтини добре, обаче за такава услуга 70лв са неоправдана цена. Шезлонги от тиково дърво и италиански чадъри.. айде моля ти се :mhihi: На едно Макри, доста по-ТОП чадъри и шезлонги са 20 евро, с консумацията в тази сума и не ти се налага да чакаш смотаната сервитьорка или селяка да благоволят да дойдат да ти вземат поръчката, щото персоналът търчи цял ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Черноморска тема

Мнение от drago_pavlov » 04 Юли 2019, 16:55

Аз не мога да ги разбера тия хора... Доброволно си отишъл на тоя плаж, видял си цените, платил си, дали са ти касова бележка и после я снимаш и ревеш във фейса...
Еми к'ъв го дървиш там като ти е скъпо?

zvetiko написа:Наистина е така- ето прецениха, че тока за бизнеса трябва да се вдигне с 203% и го вдигнаха.

Ти си само за министър на пропагандата...
Цар си да извадиш нещо от контекста и да бръщолевиш глупости дето нямат нищо общо с действителността :mhihi:
Надявам се пред блока поне да си вървежен :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Черноморска тема

Мнение от pinko_23 » 04 Юли 2019, 16:59

Затова Гърция ще просперира и знае как да привлича туристи. Ето аз 2 година подред ходя семейно в Ставрос има няма 300 км, лягаш на първа линия чадър и шезлонг струват точно 0 евро, поръчваш си едно фрапе което е 2.50 евро и никой цял ден не те закача. Аз и на карибите съм бил и там няма такива цени. Тия наще с един сезон и апартамент искат да си купят
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Черноморска тема

Мнение от madafaka_donkele » 04 Юли 2019, 17:03

Тва не знам колко трябва да се мразиш да си го причиниш цялото това унижение с ходене на родното черноморие. Не съм ходил от едно над 10г., скоро време не мисля и да ходя. Нито си заслужава 4-5 часа каране в посока, нито е чисто морето, нито цените са добри, нито обслужването е добро, нито храната става. За 2-3 часа си кеф ти Испания, кеф ти Италия, кеф ти Турция, кеф ти Египет. И морето им е чисто, и си те тачат, като царче, и храната им вкОсна, а цените са едни и същи, да не кажа, че в чужбина е и по-евтино. Няма изобщо база за сравнение. Всяко лято съм е така :shock: и си викам кой луд още се напъва да се набутва с родното черноморие :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Черноморска тема

Мнение от Jordana » 04 Юли 2019, 17:43

Ден година храни ...стар хотелиерски лаф :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Черноморска тема

Мнение от Моджо » 04 Юли 2019, 17:51

Мога само да съжалявам за нашето море. И за това, че сме дестинация за къркачи и пиянки. И че не знаем как да привличаме другаря Турист.
За чистотата на морето не сте прави, много по-чисто е от преди време. Ходех много години поред на Царево/плажувах на Ахтопол/, лани бях за малко на Черноморец. Иначе и аз съм в Гърция де. Но водата е добре вече. Пясък къкъвто имаме, гърците, а и не само те, могат само да го сънуват. За съжаление и бетона дето го имаме могат само да го сънуват. Цените почти се изравнихас Гърция. За обслужване има още мнооого да се учим. Имаме и хубави попадения по родното море, но като цяло картинката не е добра. Повтарям, за съжаление. Осрахме морето, очаквам и планината да осерем, и накрая да си живеем в лайната дружно , то се свиква, ко.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Черноморска тема

Мнение от ukelichko » 04 Юли 2019, 18:03

Лошо обслужване и никакви традиции в туризма. В Гърция са тарикатчета и ти вадят кинтите с памук, мазно мазно. Това фрапе нали е от пакетче и дали струва като себестоност и 20 цента. Но ти си доволен и гъркът си е сложил 2 евра в джоба чисто за чадъра. Остави това ами винаги като отида ми пазят място за паркинг.....или поне се правят че ми пазят. Дебелия гърк собственик на нещото като хотел ме пита всяка сутрин имам ли някакви пробелми. Става ми приятно, че се е загрижил за мен. Не че ако имам проблеми, ще ми ги реши, ама .... Тука в България гледам само тъпи намръщени физиономии и селски тарикатчета. И понеже съм възпитан, както и децата ми и съпругата, все нещо ни прецакват. Скъп хотел в Обзор. Плащам си за подземен паркинг. Последния ден колата ми изкарана отвън. Питам защо. Ами защото и без това съм си тръгвал на сутринта. Да де ама съм ви платил и за тази нощ. Друг хотел, пак скъп. Паркирам да си разтоваря багажа. Идва някакъв там от хотела и ми казва, че колата ми пречела, да съм си намерел друго място. ОК, само стоварвам багажа и си намирам място през две улици. След час идва някакъв селянин с някаква дърта и разкована Х5-ица. Правят му същата забележка, той им казва, че няма да си мръдне колата, защото му е ценна и за него няма проблеми. Почуствах се преебан в крайна сметка. Има места особено в Созопол и Несебър, където като раберат че не си чужденец и те гледат едва ли не с отвращение и погнуса. Пак се чувствам обиден. Ебаси, в Монте Карло, където по тамошните стандарти съм просяк ме обслужват с повече уважение отколкото в собствената ми страна, където минавам за заможен и за човек с положение. Просто не съм скандалджия и селтак и за това не се чувствам комфортно на нашето море. И не съм отишъл да се карам и постоянно да си търся правата, а да си почина и всеки скандал или пререкание ме натоврва. И нещото което най-много мразя в тоя живот е грубото отношение. За това и тази година Черноморитето ще мине без мен, за първи път от 20 години. През последните 10 години винаги си правехме по едно море в чужбина и едно задължително на нашето Черноморие. Сега ще си направим едно море в чужбина и едно в Гърция. И не, не е скъпо 70 кинта за 4 шезлонга и масичка, ако знаят как да ти ги вземат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Черноморска тема

Мнение от Вуйчо » 04 Юли 2019, 18:39

.
Последна промяна Вуйчо на 15 Юли 2019, 11:08, променена общо 2 пъти
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Черноморска тема

Мнение от mangini » 04 Юли 2019, 18:41

Никога не съм очаквал някой да ми направи кефа, независимо дали става дума за почивка или в ежедневието. В крайна сметка всичко опира до приятната компания и подходящата нагласа, така че и на нашето черноморие може да се изкара хубаво, ако знаеш какво и къде да търсиш и избягваш най-активния сезон. Аз лично, понеже обичам Созопол, от няколко години си прилагам една и съща схема - готин комплекс със супер условия, басейни и хубава храна, а плажа - в рамките на 15мин с кола в околността може да се намерят добри и спокойни местенца. Преди да открия въпросния комплекс, бях отписал нашето море, това беше нещо като последен шанс, а то взе, че се затвърди като план за лятото всяка година. На Слънчака не съм стъпвал от над 10г и нямам и намерение да стъпвам. Другият бърз и лесен вариант, разбира се е Гърция, където също обичам да ходя. Като цяло много ме е яд за нашето черноморие, защото има (или е имало) потенциала да бъде много добра дестинация, но е превърнато в клоака заради глупост, селтащина и тотална липса на елементарна визия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Черноморска тема

Мнение от Моджо » 04 Юли 2019, 18:53

Вуйчо, ти си на слънчака и смяташ, че си на море? Верно?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Черноморска тема

Мнение от spacepl » 04 Юли 2019, 18:55

Че отворихте тема малко по-горе ....... Цялата държава ли е неграмотна, че смята увеличение на цена в процент като процент от стойност ?!?!?!?
От 92лева до 196 лева са 103% увеличение. Тия 203 не знам кой неграмотник ги измисли, но всички ги повтарят като папагали без изобщо да се замислят ни най-малко за реалността.
Тоя същия дето ги е сметнал 203% искам да ми сметне колко е 103% увеличение на 92лв. :)


ПС: Всичко това показва колко сме податливи на фалшиви новини. Някой изтърсва една глупост и всички я повтарят (ЧЕ ДАЖЕ И ПО ТЕЛЕВИЗИЯТЯ) без да се замислят изобщо за прости сметки от 5-ти или 6-ти клас .....
Последна промяна spacepl на 04 Юли 2019, 18:57, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Черноморска тема

Мнение от Вуйчо » 04 Юли 2019, 18:56

.
Последна промяна Вуйчо на 15 Юли 2019, 11:07, променена общо 1 път
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook