Помощ турбо маркуч

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 21.12.2006
Местоположение: София

Помощ турбо маркуч

Мнение от ruskin » 30 Юни 2019, 9:41

Като за начало, извинявайте, ако темата не ев нужния раздел, ако трябва, нека модератор я премести и/или изтрие.

А сега въпроса - вчера гръмнах турбо маркуча, който е преди EGR на М57D30 двигател, колата ми е в една гора и въпреки, че утре спокойно мога да си купя нов, аз трябва да я прибера днес на всяка цена.
Та, въпроса ми е - някой в София дали случайно има стар, но здрав или нов турбо маркуч-коляно 90 градуса с дължина на едната страна поне 7см и на другата поне 10-12см и вътрешно сечение 55мм. Нито една морга от които проверих от сутринта, днес не работи, единственния работещ магазин който отрих, каза - поръчка за утре, прерових и няколко сервиза - никой не работи днес. Разбирам, че е лято, че е неделя, ама все пак, ако някой има нещо което мога да пригодя, за да прибера колата днес, ще е супер.
Черпя бири, водки, ром, уиски или който каквото пие.

P.S. За съжаление не мога да я прибера без него, колата е LR RR и 2.6 тона и постоянно зацепеното 4х4 просто я спъват толкова, че без турбо няма сили да преодолее какъвто и да било баир.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ турбо маркуч

Мнение от zvetiko » 30 Юни 2019, 15:04

Ако никой не се отзове- взема се тиксо с текстилна оплетка, днес от някоя верига и няколко скоби с необходимия диаметър. Въздуховода се обезмаслява доколкото е възможно, намотават се няколко слоя от тиксото върху спуканото и около него и се стяга със скобите. Правил съм го уж за временно за 1-2 дни, колегата изкара цяло лято... ;)

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Помощ турбо маркуч

Мнение от B U L L I » 30 Юни 2019, 22:01

темата не е и за раздела в който ще я преместя,но там поне ще се види
от повече хора
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 21.12.2006
Местоположение: София

Re: Помощ турбо маркуч

Мнение от ruskin » 21 Юли 2019, 20:17

zvetiko написа:Ако никой не се отзове- взема се тиксо с текстилна оплетка, днес от някоя верига и няколко скоби с необходимия диаметър. Въздуховода се обезмаслява доколкото е възможно, намотават се няколко слоя от тиксото върху спуканото и около него и се стяга със скобите. Правил съм го уж за временно за 1-2 дни, колегата изкара цяло лято... ;)


Проблема беше, че гръмна тотално, тоест на части, не се спука. В интерес на истината, единственния магазин на Симеон който работеше беше за маркучи за турбо и интеркулери, работи в неделя от 10 до към 15:00, супер по-скъп е - тръбата струваше 48лв при него с затъркана маркировка (нямам идея кой е производителя), при нормална цена около 30лв, но 18лв в такава ситуация не означават нищо. Намира се между Одрин и улицата която е на канала, не знам как се казва.

И да, това не е реклама на магазина, а така, ако някой закъса кат мен, да си знае.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: simeon

Последни теми
Facebook