покупка и регистриране на кола при семейство

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от shopa_bs » 26 Юни 2019, 15:33

Здравейте колеги,
мога ли аз да купя колата (вече регистрирана в България) и след това да я регистрирам на името на жена ми?
Трябват ли ми пълномощни или жена ми да пръсъства? Ако някой е минавал по пътеката, ще се радвам да сподели опит.
ASC off -> FUN on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от 3186 » 26 Юни 2019, 15:41

По точно същия път - не съм минавал, но купих кола на мое име, която за да прехвърля на баща ми трябваше да регистрирам в КАТ :kuku: . Нотариусите го изискват. Предполагам няма да направят изключение, защото ти е съпруга.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от shopa_bs » 26 Юни 2019, 16:14

3186 написа:По точно същия път - не съм минавал, но купих кола на мое име, която за да прехвърля на баща ми трябваше да регистрирам в КАТ :kuku: . Нотариусите го изискват. Предполагам няма да направят изключение, защото ти е съпруга.


При съпрузи закупената кола се води обща (не можеш да я продадеш без съгласието на другия), та затова се надявах да мина метър и да не занимавам жена ми да чака по опашките с мен (в КАТ и при нотариусите).
ASC off -> FUN on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от Don_Diego » 26 Юни 2019, 18:45

Ако не присъства, със сигурност ще ти искат пълномощно, но не знам дали ще искат то да е нотариално заверено
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от c04 » 26 Юни 2019, 23:30

Don_Diego написа:Ако не присъства, със сигурност ще ти искат пълномощно, но не знам дали ще искат то да е нотариално заверено

Ще искат.
пс Ако ще я купуваш, а няма да я продаваш, защо да чака с теб в кат и при нотариуса?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от shopa_bs » 27 Юни 2019, 7:31

c04 написа:
Don_Diego написа:Ако не присъства, със сигурност ще ти искат пълномощно, но не знам дали ще искат то да е нотариално заверено

Ще искат.
пс Ако ще я купуваш, а няма да я продаваш, защо да чака с теб в кат и при нотариуса?


Ще трябва или за пълномощно при нотариуса или в КАТ за регистрацията. Идеята, че сме с различни постоянни адреси и искам да я регистрирам на нея, защото данъка в тази община е по-малък.
ASC off -> FUN on

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: покупка и регистриране на кола при семейство

Мнение от c04 » 27 Юни 2019, 10:32

shopa_bs написа:
c04 написа:
Don_Diego написа:Ако не присъства, със сигурност ще ти искат пълномощно, но не знам дали ще искат то да е нотариално заверено

Ще искат.
пс Ако ще я купуваш, а няма да я продаваш, защо да чака с теб в кат и при нотариуса?


Ще трябва или за пълномощно при нотариуса или в КАТ за регистрацията. Идеята, че сме с различни постоянни адреси и искам да я регистрирам на нея, защото данъка в тази община е по-малък.

Ами купувай я директно на нейно име/ тя пак ще е част от СИО-то, което има значение ако се разделяте/, но ще е на нейно име. Тя ще си плаща данъка.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook