Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от bum_bum » 26 Юни 2019, 11:19

Значи, стария изкара над 10 безпроблемни години и като ритна камбаната, направо без замисляне отидох и си взех наличния модел на същата марка. Да, ама не. Това е някакво страшно вайно. Да му се инсталира dd-wrt не става или поне не от лаик като мен. Има някакви теми, но говорят на патагонски там и нищо не вдявам, а не ми се ще да го брикна.

ПроГлема е, че постоянно губи връзка, по 20 пъти на ден. Светка червения диод и се оправя само като го рестартирам и то често не от първия път или извадя лан кабела и го вкарам обратно. Отново, не винаги става от първия път.

Струва ли си да го мъча или да отида да си купя нещо друго? Нямам претенции за някакви фенси функции и екстри. Достатъчно ми е да имам стабилен нет на настолния компютър и wifi. Голям обхват, също не търся.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от Exclusive89 » 26 Юни 2019, 12:00

:OT: Да използвам темата, някой ползва ли ''Усилвател на Безжични мрежи'' и реално вършат ли работа. Например нещо такова https://www.emag.bg/usilvatel-na-bezzhi ... DKR4B1BBM/
Извинявам се :OT:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от AGD » 26 Юни 2019, 12:47

bum_bum написа:Струва ли си да го мъча или да отида да си купя нещо друго? Нямам претенции за някакви фенси функции и екстри. Достатъчно ми е да имам стабилен нет на настолния компютър и wifi. Голям обхват, също не търся.

Винаги си струва да го помъчиш, особено ако има инструкции от хора, които са го правили. И без това не работи добре, а и не е скъпо устройство и да го брикнеш няма да е голяма загуба.
А после, ако я докараш до купуване на нов, първо гледай в openwrt и ddwrt списъците (имат разлика) с поддържаните устройства.

Exclusive89 написа::OT: Да използвам темата, някой ползва ли ''Усилвател на Безжични мрежи'' и реално вършат ли работа. Например нещо такова https://www.emag.bg/usilvatel-na-bezzhi ... DKR4B1BBM/
Извинявам се :OT:

Работят. Аз използвам един на тп-линк, защото 5 гигахерцовата мрежа трудно пробива през стоманобетонна стена.
Ако не ти е проблем да си пенсионираш рутера, можеш направо да пробваш новите mesh рутери - вървят си в комплект по 2-3 безжични рутера. Не съм използвал такива, но това е модерната тенденция за покриване на голяма площ и/или няколко етажа с една мрежа.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от steeN » 26 Юни 2019, 13:38

https://www.amazon.co.uk/NETGEAR-Nighth ... 00TDV2IS4/

Моя съвет е да си вземеш, нещо такова от тази марка и ще забравиш, че имаш рутер. Може и да e на старо дори. Типи линка директно в кофата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от bum_bum » 26 Юни 2019, 14:14

Аз и със стария бях забравил, че имам рутер, пък струваше някакви дребни пари и той. Не ми трябва нещо скъпо, защото нямам почти никакви изисквания от него, освен стабилност.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от don_gori » 26 Юни 2019, 14:26

И аз съм в горе долу същата ситуация, преди година мрежата я тресна един гръм и всички рутери в околията умряха само на моя тп линк отпреди сигурно 6 години му изгоря единия lan port. Тогава си казах че явно му е дошло времето за нов, взех пак тп линк уж най-новия модел по спомен около 5-60лв беше и се почнаха проблемите с него. 1во обхвата е по-слаб защото със стария в спалнята нямаше никакви проблеми, сега уж с "новия" едва едва се хваща някъв нет. Отделно се бъгясва 2-3 пъти вече, защото имам закачен още 1 рутер към него. Със стария за 5 години съм нямал толкова главоболия колкото с новия за 1 :no:
В момента правя ремонт в едната стая и мисля да слагам рутер там и се чудя какъв да сложа, в един PC магазин много ми похвалиха тези
https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-xi ... D3B48KBBM/

Някой с впечатления ?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от alx » 26 Юни 2019, 17:50

bum_bum написа:Значи, стария изкара над 10 безпроблемни години и като ритна камбаната, направо без замисляне отидох и си взех наличния модел на същата марка. Да, ама не. Това е някакво страшно вайно. Да му се инсталира dd-wrt не става или поне не от лаик като мен. Има някакви теми, но говорят на патагонски там и нищо не вдявам, а не ми се ще да го брикна.

ПроГлема е, че постоянно губи връзка, по 20 пъти на ден. Светка червения диод и се оправя само като го рестартирам и то често не от първия път или извадя лан кабела и го вкарам обратно. Отново, не винаги става от първия път.

Струва ли си да го мъча или да отида да си купя нещо друго? Нямам претенции за някакви фенси функции и екстри. Достатъчно ми е да имам стабилен нет на настолния компютър и wifi. Голям обхват, също не търся.


Сложил ли си му най- новия фърмуеър?

Тплинк са по принцип ОК...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от bum_bum » 26 Юни 2019, 21:42

Да, първо това гледах. С последния си е.

Стария беше бетон. Не помня за 10 години да съм имал какъвто и да е било проблем. Но този ако 5 пъти днес не му изкарам кабелите е все едно не съм сядал на компютъра. И да, обхвата му е по-лош от на стария, но както казах това не ме притеснява изобщо. Важно ми е единствено и само да работи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от hell's angel » 26 Юни 2019, 22:33

Пусни му нещо да го пингва през секунда, да не се успива. Имах една такава служебна бракма, тЪп линк за контакт, и само така бачкаше :mrgreen: Иначе да, повече от 20-30 кинта за рутер си е грехота :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от steeN » 26 Юни 2019, 23:58

bum_bum написа:Аз и със стария бях забравил, че имам рутер, пък струваше някакви дребни пари и той. Не ми трябва нещо скъпо, защото нямам почти никакви изисквания от него, освен стабилност.


Ако искаш по-евтин модел виж - Netgear R7000. За мен поне разликата в цената не осмисля, прекарването на няколко дни в troubleshooting и обикаляне по магазини.
Този TPLink е реално еквивалент на рутер на Netgear на 10на години, не знам изобщо как може да се продава като ново.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от alx » 27 Юни 2019, 0:26

bum_bum написа:Да, първо това гледах. С последния си е.

Стария беше бетон. Не помня за 10 години да съм имал какъвто и да е било проблем. Но този ако 5 пъти днес не му изкарам кабелите е все едно не съм сядал на компютъра. И да, обхвата му е по-лош от на стария, но както казах това не ме притеснява изобщо. Важно ми е единствено и само да работи.


Смени си едернет кабела от рутера до модема. САТ 5 а най- добре САТ 6... хей така- за проба...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от Exclusive89 » 27 Юни 2019, 8:42

AGD написа:Работят. Аз използвам един на тп-линк, защото 5 гигахерцовата мрежа трудно пробива през стоманобетонна стена.
Ако не ти е проблем да си пенсионираш рутера, можеш направо да пробваш новите mesh рутери - вървят си в комплект по 2-3 безжични рутера. Не съм използвал такива, но това е модерната тенденция за покриване на голяма площ и/или няколко етажа с една мрежа.

Благодаря, колега :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от hibernate » 27 Юни 2019, 8:52

А пробва ли да си поиграеш с каналите на wireless-a? Ако около тебе е фрашкано с безжични мрежи и лъчат на даден канал (съответно и твоя на същия) е напълно нормлано да се губи сигнала ти. Разиграй се в опциите на мрежата ти, по default е на Auto опцията. Каналите са от 12 до 14 (в зависимост от модела ти на рутера), все на някой ще "заспи". Отделно има tool-ове за Android (wifi анализатори), които проверяват кой канал е най-освободен на коя мрежа съответно. Относно dd-wrt - не те съветвам, освен ако нямаш наистина нужда от нея. Ако рутерът ти е dualband (2.4GHz и 5GHz) и ползваш 5GHz и си в панелен блок - ще имаш обхват най-добре само в стаята, в която ти се намира рутера каквото и да правиш. Още един вариант е да купиш същия рутер и да го оставиш само като AP (изключваш му DHCP сървъра, набиваш му твърдо локално IP от същата мрежа като на първия рутер, позволяваш му remote-a, за да можеш да го достъпваш, настройваш лъченето на мрежата със същите параметри като на първия рутер и включваш LAN кабела от първия рутер в някои от LAN портовете на втория рутер). Успех!
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от bum_bum » 27 Юни 2019, 9:23

Той е вързан като рутер за един настолен компютър и се ползва WiFi за един лаптоп. Щом светне червения диод губи връзката и към двата компютъра. Възможно ли е причината да е намесването на други безжични сигнали?

Кабелът от изхода на лана в стената до него е нов. Но ще пробвам да го сменя.

Как се пуска тоя пинг за да не заспива?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Проблем с рурер TP-Link WR840N V 6

Мнение от hibernate » 27 Юни 2019, 9:58

Виж си кабелите в какво състояние са. Ако се наложи ги кримпни наново, най-добре е да се тестват в двата края дали всички пинове отоговарят на прозвъняване, но не знам дали имаш такава възможност. Това с пингването е пунта мара, не виждам смисъл да си flood-иш мрежата с такива глупости, ако имаш проблем следва да го откриеш и отстраниш, не да си товариш още повече и без това проблемната мрежа :)
PS: Пробвай да ъпдейтнеш фърмуера на рутера, ако имаш възможност пробвай рутера на друго място дали ще прави пак чапмаци.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook