Ежегодно плащане на шофьорска книжка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ежегодно плащане на шофьорска книжка

Да
14
26%
Не
37
69%
Нямам мнение
3
6%
 
Общо гласове : 54
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ежегодно плащане на шофьорска книжка

Мнение от Е.Димитров » 21 Юни 2019, 11:10

Абе канадците верно сте изтрещели.
Какво разумно обяснение има, да плащаш каквито и да е такси за това, че имаш шофьорска книжка?
Съвсем скоро ще ви поискат да плащате и това, че дишаш въздух.
Имаш си лиценз за управление на МПС, който е валиден еди колко си години и след това го подновяваш при положени изпити.
Така съм съгласен да плащам такса заради хората, които са ангажирани с изпита, ама да се плаща щото да си имаш книжка е мега овча търпимост и равнодушие.

Въобще съвременното общество се е превърнало в овци за стригане.
като се почне от огромните данъци в някой държави (слушал съм приказки за до 60% данък, колко са верни, нямам представа), такси за подобни простотии като ежегодна такса за СУМПС, такса за на таксата...
Вярно е, че държавата живее от данъци и такси, но някой неща са супер прекалени.
Слага се данък от 10 % на всичко и с това се приключва, според мен тези пари ще са достатъчни за издръжка на държавата.
Социалните пакети пък са друго безумие, и въобще цялата тая солидарна система на здравеопазване (какъвто е модела в България)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Ежегодно плащане на шофьорска книжка

Мнение от Моджо » 21 Юни 2019, 13:46

Повер, разликата между "вашенско" и "нашенско" е, че там просто сте научени да спазвате правилата без много да мислите, па при назе не е така. Другото е , че презумпцията у нас е, че щом даваме пари на държавата за квото и да е то те ще отидат в некой джоб автоматично. Тука мога много да споря, щото повечето неща са от типа ЕЖК. Не че си нямаме корупция и за износ даже.
А г-н Димитров, не ти пожелавам да се осакатиш с бмв-то, щото тогава друга песен ще запееш за социалните пакети. Социална политика има даже в прехваленото УСА. Всъщност, може би , най-малко социалната държава е Япония. Затва пък е на първо място по самоубийства.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ежегодно плащане на шофьорска книжка

Мнение от Е.Димитров » 21 Юни 2019, 16:04

Моджо написа:Повер, разликата между "вашенско" и "нашенско" е, че там просто сте научени да спазвате правилата без много да мислите, па при назе не е така. Другото е , че презумпцията у нас е, че щом даваме пари на държавата за квото и да е то те ще отидат в некой джоб автоматично. Тука мога много да споря, щото повечето неща са от типа ЕЖК. Не че си нямаме корупция и за износ даже.
А г-н Димитров, не ти пожелавам да се осакатиш с бмв-то, щото тогава друга песен ще запееш за социалните пакети. Социална политика има даже в прехваленото УСА. Всъщност, може би , най-малко социалната държава е Япония. Затва пък е на първо място по самоубийства.

И аз се надявам, да не дава Господ, да пострадам но пък колко пари плащам за здравни осигуровки и къде отиват?!
Аз плащам осигуровки за пенсия, следователно трябва всичко да ми е ок.
Плащам медицински осигуровки на реалните пари, които получавам, но какво става, ако не дай си Боже нещо ми потрябва лечение?
Така че, незнам каква песен ще пея, но определено няма да е защото не съм плащал, а ще е защото парите са отишли другаде.
Ето за това мразя разни либерални модели и "общото благо". Нали вече няма комунизъм, защо трябва да плащам и за другите?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ежегодно плащане на шофьорска книжка

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2019, 16:40

Моджо написа:Повер, разликата между "вашенско" и "нашенско" е, че там просто сте научени да спазвате правилата без много да мислите, па при назе не е така.


И тука никой не ги ебава. Но знаят колко струва, като те хванат. Само да си държиш телефона в ръката и караш, глоба до $3000 (три хиляди) и 6 точки. Оттам расте цената на застраховката, книжката.... и пак всеки втори кара и говори или текства.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Maxx_E90

Последни теми
Facebook