С какви крушки си карате колите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

С какви крушки си карате колите

Мнение от Hellrot » 17 Юни 2019, 17:54

Интересно ми е да чуя с какви крушки карате вашите коли тъй като аз за година смених няколко вида и все греда.
Първо бях с обикновенни (жълти) които не светиха лошо но нали трябва да сме в крак с модата ,сложих ксенон 35w. Ксенона го изхвърлях буквално още на 2рата седмица. Сложих Philips wite vision (или нещо такова) обикновенни крушки с сини балони отпред. Нямаха нищо общо с описанието на кутията (4300к ,ултра бяла светлина , +...% повече светлина. Изхвърлях ги и тях.
После смених два комплекта LED крушки за 3 месеца(горят като свещи)...
И сега се чудя вече какво да слагам???
Ксенон 55w или Led крушки?!?!?!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Don_Diego » 17 Юни 2019, 17:59

Светенето не е само от крушката, рефлектора също трябва да е в добро състояние за да отрази светлината. Мойто Е39 е с оригинални ксенонови крушки, почти не се различава светлината от Matrix LED на Q5та, рефлекторите са почистени и буквално правят ден фаровете, много съм доволен
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Mladenoff » 17 Юни 2019, 18:45

Аз още като я купих беше с някакъв ксенон на рефлектор :kuku: и изхвърча моментално. Отидох в най-близкия сервиз на Бош и ми сложиха някакви техни крушки и ги регулираха. Вече 6 години съм си с тях. Доволен съм как светят, не са лупи все пак, но като ги сравнявам с други рефлекторни фарове, са си добре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от gromovich » 17 Юни 2019, 18:49

В момента на късите съм с MTEC Super White 4350K и не съм доволен. Купих си Philips Racing Vision + 150% но още не съм ги монтирал и не мога да споделя отзиви

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от hell's angel » 17 Юни 2019, 18:56

С нЕкви от бензиностанцията и отпред и отзад. Доволно си свети и осветява трошляка :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от 4iko » 17 Юни 2019, 18:56

По-важно е какво се търси като ефект. Всичко си има плюсове и минуси. Карал съм с всичко възможно без последния Night Braker Laser и скъпите на Philips.

евтина халогенка (някакви марки) - гори за отрицателно време, даже се пръска балона
"скъпа", но обикновена (Осрам/Филипс/Неолукс) - рядко ми е горяла, даже сега карам с едни Allseason за теста.
ксенон китаец на 35W - за една година си беше ОК
диодни H4 с вентилатор (нечувани, но скъпи) - 6 месеца перфектни, колата отиде за скрап и оттогава не съм качвал


Ксенон на 55W не си струва, спрямо този на 35W; цвета на светене никога не е като рекламирания; рефлектора е от значение; формата на фара също; окабеляването на колата ... толкова от мен засега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от red_bull92 » 17 Юни 2019, 20:29

Бях с ксенон 55w, непрекъснато ми присветваха и се нервирах и го махнах. Сложих си оригинални жълти крушки и колата заспа. Хем няма залъгалки, баласти и един куп кабели, хем не заслепяват, хем няма горящи баласти ( за 1/2 година- 6 баласта смених)и от тогава си казах, че ако е ксенон само оригинален (за Е39 става въпрос). И в специализирани сайтове съм чел, и в статии. Оригиналния ксенон не заслепява, докато китайския....
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Mitko_320 » 17 Юни 2019, 20:35

Филипс Вижън +60% на Бош с лупи (наскоро рециклирани рефлектори зад лупите и щателно изчистени). Не мога да искам повече от един фар. Няма сила, която да ме накара да слагам ксенони, ледове и тем подобни изгъзици. Нещо, с което май вече почнах да свиквам, след рециклирането има по един лъч светлина, който е толкова по-наситен от останалата част от фара, че все едно светлината е малко. Реално не е така, свети много добре, просто в една точка е наистина силно концентрирана. Отделно заслепяването е супер минимално, защото свети едно кръгче и изглежда много добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от vicho » 17 Юни 2019, 20:49

оригинални!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Hellrot » 17 Юни 2019, 21:11

Забравих да напиша ,че рефлекторите ми са перфектни/почистени.. фара ми е с лупа.
Ефекта който търся е бяла светлина но не много синкава и да си вижда.
За ксенона незнам вече няколко човека много ми го хвалят този 55w ксенон с AC баласти. Бил много по добър от 35w (не разбирам от ксенони) А колкото до LED крушките незнам на кой да вярвам... Гледам БГ обяви за крушки УЖ по-скъпи от по 80/90/100лв.... а те в Алито и Ибей са по 15/20 долара...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Denmark » 17 Юни 2019, 21:33

^^ 55W ксенона свети супер силно, аз имах едно време такъв и осветеността пред колата наистина беше много добра, но като си купих тогава друго BMW и един приятел кара зад мен със старото с 55в ксенона...ебаааси гадното беше :lol: смисъл фаровете бяха регулирани, ама като погледна в огледалото просто светлината беше супер силна, направо дразнеше...а пък като караш срещу някой сигурно е още по-кофти.

другото е, че ако караш някъде извън БГ може да си имаш проблеми с 55в ксенона

gromovich написа:Купих си Philips Racing Vision + 150% но още не съм ги монтирал и не мога да споделя отзиви


аз съм пробвал и Phillips Racing Vision +150% и Osram Nightbreaker Laser - и 2те се водят или поне водеха топ модели на въпросните марки, но светлината от филипса е по-обилна или както там се казва.
иначе Nightbreaker Laser-ите ги карах над 7 месеца с постоянно светещи фарове и продадох колата с тях без да са изгоряли (дават им около 6месеца живот).
за мен филипса е top of the line, ако става въпрос за халогенна крушка
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от dr.peshev » 17 Юни 2019, 22:16

s-l400 (1).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от gromovich » 18 Юни 2019, 6:14

dr.peshev написа:
s-l400 (1).jpg


Колега, какво пише на цокъла на оригиналните крушки? Интересно ми е кой е производителя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от Моджо » 18 Юни 2019, 6:50

Изображение
Най-обикновени от Метро, купил съм си 5-6 да има.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какви крушки си карате колите

Мнение от empar » 18 Юни 2019, 9:55

В момента с една оригинална и някакъв страшен китайски боклук, който прекъсва при всяка неравност. :mhihi: Така купих колата.
НО, дори и така фабричният ксенон(D2S) на 46-цата прави нощта на ден.
Сега очаквам ето тези и отивам в car valeting за освежаване на рефлекторите и реглаж.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook