Екстри за апартамент - идеи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Tenata » 24 Юни 2019, 13:57

На мен ми е интересно да видя мухлясала каменна вата, щото всички пишат и тн.
Не говоря в случая на теч на вода.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от bum_bum » 25 Юни 2019, 7:54

Тя самата вата не мухлясва, а стената над нея.
Студен таван затворен с топла вата отдолу прави конденз, това си е физичен закон.

При свалянето на изолацията на мола до Хемус, въпреки, че е външна всичко беше мухлясало и разпрашено.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от drevnia » 25 Юни 2019, 8:01

Делеее жици, кабели, токове, рутери, щори, трева, поливна система, умен кенеф. Аз пък си имам градина в неа квото се сетите доматки бобец чушки за какво ми е трева та и после сено в дворо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Don_Diego » 25 Юни 2019, 8:06

Аз гласувам за шумоизолация и хубава дограма, която да спира шума отвън

ПП: Моите комшии избухнаха: ние сме селяни и вие трябва да свикнете да живеете с нас :banghead: :kuku: :censored:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Jordana » 25 Юни 2019, 8:06

Там отвън в тия фасади има постоянен приток на влажен въздух и конденза е съвсем естествен . Във един вътрешен запечатан таван няма откъде да дойде тоя влажен въздух че да кондензира .
Ако толкова е вероятен тоя конденз проблема лесно се решава - 2 см фибран на тавана и 5 см вата . Падането на тавана е нормално около 10см заради подравняването , финалното ще дойде около 14 см максимум . Без ватата ще е около 8-10см в тай добрия случай . Зависи до колко са равни плочите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Dextuar » 25 Юни 2019, 8:50

Don_Diego написа:Аз гласувам за шумоизолация и хубава дограма, която да спира шума отвън

ПП: Моите комшии избухнаха: ние сме селяни и вие трябва да свикнете да живеете с нас :banghead: :kuku: :censored:

Дограмата е такава, с нея засега няма проблем, ще видим зимата.
Иначе и да си в къща, освен двора да ти е 2 декара квадрат и в средата да е разположена къщата, спасение от шумни и най-вече прости съседи няма...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от ildivvy » 25 Юни 2019, 8:58

Venelin1111 написа:
Dextuar написа:
Venelin1111 написа:А защо тавана не е 2.70? Стандарт.Мога да дам сайт със стандарт височина в стая, ако ти е интересно


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Това е въпрос към строителя, всички апартаменти са така в този блок...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Педалите са икономисали материал, иначе кв.м=1000€ примерно


Sent from my iPhone X using Tapatalk


Любимия им номер е да правят височина на минималното изискване по закон и като направят 15 етажна сграда печелят един етаж :mhihi: ! Защото разрешението им е за височина на сградата,а не за брой етажи...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Borymeckata » 25 Юни 2019, 13:19

drevnia написа:Делеее жици, кабели, токове, рутери, щори, трева, поливна система, умен кенеф. Аз пък си имам градина в неа квото се сетите доматки бобец чушки за какво ми е трева та и после сено в дворо

Супер, давай в Земеделската тема... :yes: :yes:
Тука е за апартаментите само... :dunno: :dunno:

За мининалната светла височина на помещенията - гледайте Чл. 72, ал. (3) и (4) на Наредба 7:
https://lex.bg/laws/ldoc/2135476546

Накратко - 2,60 м. за жилищни и 3,20 м. за търговски. Не знам защо се кефите на високи тавани - освен, че не е уютно и трудно се намират мебели, топлият въздух отива в празното пространство...
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от alx » 25 Юни 2019, 14:06

Borymeckata написа:Не знам защо се кефите на високи тавани - освен, че не е уютно и трудно се намират мебели, топлият въздух отива в празното пространство...


и аз не знам защо ме кефи, но като видя таван на 2.60 или там колкото е независимо колко е голямо помещението ми се струва тясно.

иначе самата истина- от "зелена" страна високите тавани никога не са оферта - по-голям обем за отопление, топлия въздух седи горе и трябва с вентилатори да го буташ надолу... но на мене ми харесват.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Borymeckata » 25 Юни 2019, 14:19

Аз пък съм обратно - ако не мога да пипна тавана с ръка, стаята ми изглежда като хамбар и ми е неуютно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Jordana » 25 Юни 2019, 15:39

Едното се нарича клаустрофобия , а другото Агорафобия . И двете предизвикват пристъпи на паника , но добрата новина е че ако не се панира човек лесно може да се реши проблема :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от alx » 25 Юни 2019, 17:43

Jordana написа:Едното се нарича клаустрофобия , а другото Агорафобия . И двете предизвикват пристъпи на паника , но добрата новина е че ако не се панира човек лесно може да се реши проблема :mhihi:


.... мноо сложно... ;) аз като съм си в къщи и фобии нямам :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Jordana » 26 Юни 2019, 6:43

Ако се боядиса цялата стая в снежно бял цвят , изглежда по голяма и просторна все едно таваните са поне 2.75 . Но ефекта е оптическа измама , вероятно действителната височина е по малка . Така че ако ползвате дизагнерски услуги е добре да предупредите дизагнера за евентуални проблеми с ниски тавани за да подбере правилната бяла разцветка на белите стени белите тавани белите мебели белите ризи с дълги ръкави и т.н....... . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Dextuar » 06 Юли 2019, 14:48

Отпадна слагането на вата, ще се намали височината, което мен лично не ме притеснява, но не желая мухъл еле пък да го дишам.

За външните щори някакви предложения - гледам някакви алуминиеви с пълнеж от пияна, които да играят роля на изолация зимата, че апартаменчето е с френски прозорци. Отделно гледам и някакъв начин да са автоматични, ама там работата отива много на дебело. За сега като изпълнител в нета намирам само Камакс, някой да е слагал от там и да сподели впечатления?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от kiko » 06 Юли 2019, 17:36

Dextuar написа:За външните щори някакви предложения - гледам някакви алуминиеви с пълнеж от пияна, които да играят роля на изолация зимата, че апартаменчето е с френски прозорци. Отделно гледам и някакъв начин да са автоматични, ама там работата отива много на дебело. За сега като изпълнител в нета намирам само Камакс, някой да е слагал от там и да сподели впечатления?

Мойте са точно такива и от тази фирма.Много съм доволен,аз повече ги ползвам лятото в комбинация с тента на балкона лятото в най големите жеги в стаята е хладно без да пускам климатици и тн.
това да са ел. на мен ми идва в повече все едно си сакат и не можеш да дръпнеш едно въженце ебаси.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook